Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA YBR125 (2005)
    arkadaşlar konuyu pek bilmiyorum ama sanırım sıfır ybr alacaksınız. eğer öyle düşünceniz varsa sıfır almayın derim. çünkü alacağın sıfır ybr tamamiyle cin malı sürekli sorun çıkaracaktır benden söylemesi mesela benim motorum 2005 model hakiki full japon 2. sahibiyim alalı 1 sene oldu sorunsuz biniyorum banamısın demiyo.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı hakan-32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konuyu pek bilmiyorum ama sanırım sıfır ybr alacaksınız. eğer öyle düşünceniz varsa sıfır almayın derim. çünkü alacağın sıfır ybr tamamiyle cin malı sürekli sorun çıkaracaktır benden söylemesi mesela benim motorum 2005 model hakiki full japon 2. sahibiyim alalı 1 sene oldu sorunsuz biniyorum banamısın demiyo.
    Yanlış bilgi vermeseniz Ne dersiniz ? Ben 2011 model Uzay kasa city aldım 0 3 ay önce motorum 4000 kmde herhang bi sorunu yok..4 senedirde ybr kullanıyorum her modelini adım gibi biliyorum..ESD Harici ybr'ye her türlü garanti veririm..Esd'leri bilmiyorum kullanan arkadaşların yazdığına göre 1-2 sorundan başka önemsiz sorunlar Sıkıntı yokmuş..

bu arada cbr 250 rr geliyormuş yapışsam mı

Sürekli sorun çıkaran ybr.................Ben 2007 modelini 140 bin km boyunca kullandım.Hemde çin menşeli olanı.Demekki japon olsa 500 bin km garanti.Vay beeee.

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli sorun çıkaran ybr.................Ben 2007 modelini 140 bin km boyunca kullandım.Hemde çin menşeli olanı.Demekki japon olsa 500 bin km garanti.Vay beeee.
    Ben 100 bin km yapsam yeter zaten bıkar başka modele geçerim :D

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Her atıp tutanın lafına ınanmayın adamlar bılıp bılmeden konusuyorlar ıskenbeden sallamak cok kolay ybr periyodik bakımları yapıldıgında sorunsuz bir motordur canını alırcasına bas gene yag yakmaz gelelim yamaha ya senelerin markasıdır her modeli ılgı gormus ve kalıtelıdır ayrıca lafına ınandıgınız arkadasda akıl olsa uag ye binmezdi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her atıp tutanın lafına ınanmayın adamlar bılıp bılmeden konusuyorlar ıskenbeden sallamak cok kolay ybr periyodik bakımları yapıldıgında sorunsuz bir motordur canını alırcasına bas gene yag yakmaz gelelim yamaha ya senelerin markasıdır her modeli ılgı gormus ve kalıtelıdır ayrıca lafına ınandıgınız arkadasda akıl olsa uag ye binmezdi.
    Okan herkesin motoru ortada ya bırak kimseyle s***k yarıştırmaya değmez ağzı olan konuşuyo

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım bu konu çok tartışıldı belki ama ben bu konuda hiç yazmadım,yeri gelmişken ben bulunduğum ilçede yeni model(yani şimdiki city modelinin öncüsü dikdörtgen farlı model ve disk frenli) ybr125ler ilk geldiği sene yani 2004 yılında ilk alan kişiyim,hatta benim aldığım motorun farı desenli eski tip far camına sahip,ve şimdi hatırlayamadığım birkaç ufak tefek küçük ayrıntısında farkları vardı,bu motoru 1 sene gibi bir zamanda 16000km kullandım ve sattım,bu motoru satmazdan önce hesaplı denk geldiği için sadece 900 kmde 2005 model ve yine ybr city tipinde olan bir ybr 125 aldım ve onu da 5500 km de sattım,uzun lafın kısası 2004 yılından beri türkiyeye gelen ybr125leri iyi bilirim,2004 yılından bu yana gelenlerin hepsi Çin üretimidir,daha önceki gelenler de (tel jantlı ve kampana frenli olanlar) brezilya üretimi diye biliyorum.yani ybr125'in japonyada üretimi benim bildiğim hiç olmadı.bırakın artık şu japon malı ybr,çin malı ybr polemiğini.ybr işçiliğin ucuz olması sebebiyle çinde üretiliyor olabilir ama kalite olarak her modeli de sorunsuz ve kalitelidir.şimdiki motorumu kasımda aldım,şu anda 4500 deyim,ve 1000 km de yaptırdığım ilk bakım harici servise gitmedim,6000 km de servise gideceğim ve şikayetim neyse söyleyip hepsini giderip 12000 km ye kadar da servisin yolunu unutacağım,kendi sınıfında bu kadar sorunsuz bu kadar ekonomik bir başka rakip varmı ?

Alıntı blacklord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 100 bin km yapsam yeter zaten bıkar başka modele geçerim :D
    bende bu sefer bıkmadan binmek istiyorum ama nasip,şimdiye kadar sahip olduğum bir motoru en fazla 24000 km kullandım

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Gelelim şu çin olayına pheaton 2004 ler gerçekden japonya üretimidir.Ondan sonrakilerin çin olmasının en büyük etkeni japonyada 250 cc altı motorsikletlerin üretiminin olması.Japonyada trafikde 250 cc altı yasak.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gelelim şu çin olayına pheaton 2004 ler gerçekden japonya üretimidir.Ondan sonrakilerin çin olmasının en büyük etkeni japonyada 250 cc altı motorsikletlerin üretiminin olması.Japonyada trafikde 250 cc altı yasak.

bu bilginin bir dayanağı varmı? ben sahip oldum,kullandım diyorum ilk gelen 2004 lerdendi ve çin montajıydı,hatta buna o kadar eminimki ybr125 Türkiye ye ilk gelmeye başladığında 2001-2002 yıllarıydı sanırım (tej jantlı ve kampanalı brezilya tipi) fiyatı honda cg125 ten en az 1500 tl daha pahalıydı ve aklımda kaldığı kadarıyla 4500tl gibi bir fiyatı vardı ,ve nerdeyse hiç satılmadı,çünkü fiyatı astronomikti.2004 senesinde yepyeni bir tiple alümiyum döküm jantlı,disk frenli,devir saatli halojen farlı ybr125 ler 2550 tl fiyatla satışa sunuldu ve satışa sunulurken tanıtım broşürlerindeki sloganı ''BÜYÜKLERDE NE VARSA ONDA DA VAR! " idi ve fiyatı da cg 125 ten yaklaşık 850-900tl daha uygundu.zaten ondan sonra ybr125 satışları resmen patladı,cbf150 gelene kadar da yok sattı

sizce fiyatının yeni modelde bu kadar düşmesi nedendi ?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

Uploaded with ImageShack.us

foruma ses gelsin dedik... geçtiğimiz cumartesi çektim.. pendik sahil....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    2004 ybr sahipleri kadroda üretici olarak hangi firma yazıyor.Fotoğraflarsanız sevinirim

Ramço abi pendik sahilde kurbaa mı gordun

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    2004 ybr sahipleri kadroda üretici olarak hangi firma yazıyor.Fotoğraflarsanız sevinirim

Ramço abi pendik sahilde kurbaa mı gordun
    evet okan kardeş sizdede mi aynı resimleri göremiyoruz kurbaa resmi çıkıyor sadece
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Evet imageshack de sorun var.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ilk yüklediğimde resim vardımşuan bendede kurbağa var.. öpünce motosiklet olacak...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    2004 ler japondur.12.5 beygirdir yanlış bilgi vermeyin.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya metehan abi yapma etme senin apaçiyle ybr ile ne işin olabilir abi ya. inat etme al bi sıfır honda gri renk bak rahatına abi . hem kendi topiğine gel buralarda ne işin var senin cık cık cık cık. hayret ya
    kanka önümüzdeki maçlara bakıcaz... ya abi piyasa allak bullak yeni kasa ybr...apaçi...yeni cbf...4 yıl oldu sıkıldım be aga...belkide makinamı boyatırım parlatırım 1 sene daha binerim...

ben 04 model ybr sahabısıydım...ve kasadan çıkarıldığında oradaydım...üzerinde made ın chına yazıyordu...sağlamlık konusunda 06 dan sonra gelen ybrlerden kat kat üstün o husu da hemfikirim ama japon üretimi değildi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:36 ----------

Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motorda gördüğüm bu koruma demirini bizim cbflere uygulamak mümkün mü acaba...

Dün Nebioğullarını aradım günboyu açan olmadı te Allamm bunlar nasıl esnaftır...koruma demirinin fiyatını soracaktım...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    O zaman bize fena yutturmuşlar.Dur ben bi dalga geçeyim burda artistik yapanlara

Motosikleti
    metehan abi o koruma demirini Alanyada bir tane buldum fiyat olraka da 60 demişlerdi ama Antalyada 40 liraya karaislam abi almış fiyat olarak 40 lira civarı yani öğle demişti rersimdeki arkadaş yani :D

Koruma demiri konusunda benim merak ettiğim bir husus var.

Diyelim ki sağa devrildik ve yerde biraz sürüklendik.Koruma demiri arkaya doğru katlanmak istedi.Egzoz borusu ne oluyor bu durumda? Koruma demirinin bağlantı noktasının hemen arkasında egzoz borusu olmamalı diye düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz?

Motosikleti
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri konusunda benim merak ettiğim bir husus var.

Diyelim ki sağa devrildik ve yerde biraz sürüklendik.Koruma demiri arkaya doğru katlanmak istedi.Egzoz borusu ne oluyor bu durumda? Koruma demirinin bağlantı noktasının hemen arkasında egzoz borusu olmamalı diye düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz?
    haklısın kardeş şimdi dikkat ettim eğer koruma demiri yamulacak olursa eksozuda yamultabilir o yönden iyi olmamış :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler