Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alan oluyoda bu siteyi bilmiyorlar dır bende defalarca salconunun 8 numara olduğu duydum neden on numara olmadığını sorarsanız marka duyulmadığı için alacak olan diyorki bu duyulmamış bi marka neden alayım alayım bi ybr de 5 bin liraya rahat olayım halbuki aynı kalite yarı yarıya
    evet parası olmayan kişiler için iyi bir motor ancak sanada söyleyeyim ybr nin kalitesi yok motor aksamı aynı ancak parça kalitesi var bence nasıl dersen benim motorda yan sanayi silindir var gibi düşün ybrde orjinal ama motorumdan Allaha şükür memnunun
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet parası olmayan kişiler için iyi bir motor ancak sanada söyleyeyim ybr nin kalitesi yok motor aksamı aynı ancak parça kalitesi var bence nasıl dersen benim motorda yan sanayi silindir var gibi düşün ybrde orjinal ama motorumdan Allaha şükür memnunun
    peki bu malzeme farkı 2 kat paraya değer mi? birde benim 15 yıllık motorcu tanıdığım 4 yıldır servis salcano daha bi motor sökmedim diyo hiç para kazanamıyorum motorlar çok sağlam dedi ağlıyordu senin anlayacağın ben cbf alacam dedim bana sen keriz misin oğlum dedi o kadar para verilmez 150 cc motora he cg olsa 3500 eder dedi oda sıfırı olursa
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bu malzeme farkı 2 kat paraya değer mi? birde benim 15 yıllık motorcu tanıdığım 4 yıldır servis salcano daha bi motor sökmedim diyo hiç para kazanamıyorum motorlar çok sağlam dedi ağlıyordu senin anlayacağın ben cbf alacam dedim bana sen keriz misin oğlum dedi o kadar para verilmez 150 cc motora he cg olsa 3500 eder dedi oda sıfırı olursa
    kardeş para açısından dersen haklısın ben şahsen ybr ve cbf alacak olsan sıfır almam alırsam 2 el alırım çünkü onların sıfırına o kadar para vereceğime gider en azından 250 lk alırım ben bu motoru şans eseri buldum ve aldım normalde ilk önce kuba kh125-12 alacaktım ama bunu aldım ve pişman da değilim açıkcası

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Performans isteyenler karbüratördeki süngeri çıkarmasınlar.Ben çıkardım bi ara pek memnun olmadım şimdi basınca yakıyor ama gidiyorda.

Motosikleti
    hmm benim sünger yok ondan mı yoksa performansı düşük hava daha rahat girsin diye çıkarmıştım :D

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Kanuni bora 125 de aynı motor sanırım ,ben geçen ayın 24 de aldım şu an 580 km deyim, forumun tamamnı okuyamadım tabiki (870 sayfa nasıl okunurki) ama genel olarak anlatılanlarla benim motor arasında bir paralellik var titrşimin olmayısı, yakıt ekonomisi falan, bu kmlerde ki şunu söyleyebilirim kesnlikle tam bir şehir içi motoru pratik ve okonomik,kıvrak,seri ve yeterince yük çekiyor .. (ben 110kilo ve diğer yüklerim..)
    ilk depo da 480 kmde yedğe düştüm (5000 devir ve 55 km hızı geçmeyerk) 11,50 lt benzin aldım , ortalama 3 lt ye yakın yani
    vesselam...
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete dayı sen de al bir ybr 125ESD bak keyfine ver gazı ... sende ybrci ol bizler gibi ufak makina ekomomik olur.... herzaman.
    bakıcaz artık aga kafam karışık ama hayırlısı artık...

Alıntı blacklord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben yeni kasa (2010 esd) kullanıcısı olarak YBR hakkındaki bilgilerimi paylaşmak istiyorum

1. Bende çok sıkıştırarak kullanıyorum daha rodajı bitmeden offroad gibi kum-çamur dolu yollara girdim 2 kişi kayarak yavas yavaş yağmur altında dere yatağında yol aldık sınırlarını zorladım yanık kokusu geliyordu motordan Motorda hiç bir arıza oluşmadı-uzun yolarda asla sorun çıkarmadı.

2. Motorun rolantide çalışmasında bi anormallik var. Rolantide çalışırken yavaş yavasş devri düşüp kendiliğinden stop edebiliyor birde uzun yol yaptıktan sonra durdugu yerde kendiliğinden rolantide 3 bin devire kadar gaz yiyor. Burdaki usta bu modellerde düzen tutturalamadılar gaz ayarına demişti. (benimkindemi sorun bilmiyorum)

Çok kıvrak ve dengeli görüntüsüne baktıkça içiniz açılıyor. Yerlimontaj motorlara göre titreşim yok.

Büyük cc geçsem dahi ybr yi satmam. Şehir içi o derece hoşuma giden seri,kıvrak,atik,dengeli motor.

En çok şikayetçi olduğum durumları :
    1. Selesi çok sert uzun yol yaparsanız heryeriniz uyuşur.
    2. Diğer 125 lik motorlara göre yavaş (mondial,kuba 125 likler beni solluyor ama motorum 2000de) 5. viteste belirli bi devirden sonra vın vın vın ediyor hızlanmıyor Enjeksiyonun buna neden oldugunu soyluyolar.

Birde bilgisi olan arkadaşlara soru sorudm ama cevap gelmedi cevaplarsanız sevinirim
    1. Arka lastiği değiştirip kalın lastik takabilirmiyiz?
    2. Selesini daha iyibir sele ile değiştirebilirmiyiz veya daha yumuşak bir yüz taktırabilirmiyiz?
    yorum için sağol ...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    ya metehan abi yapma etme senin apaçiyle ybr ile ne işin olabilir abi ya. inat etme al bi sıfır honda gri renk bak rahatına abi . hem kendi topiğine gel buralarda ne işin var senin cık cık cık cık. hayret ya

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu stop etme olayı bazen bende de oluyor,bazen tek kontakla hiç durmadan 30-35 km yol yapınca ilk durma eylemine giriştiğimde debriyajı sıkıp vites küçülteceğim anda stop ediyor.sebebi muhtemelen elektronik gaz kelebeğinden kaynaklı diye düşünüyorum,zamanında fazerim varken onda da benzer bir durum yaşadığım için biliyorum,tps sensörü garanti kapsamında değişmişti,bunda da muhtemelen aynı parça arızalı,bu olay olduğunda kontağı birkaç kere açıp,kapıyorum ve herşey normale dönüyor.bakıma 1500 km kaldı,o zamana kadar bunun için servise gitmeyi düşünmüyorum.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    yağ:ipone 10w-40
    buji:ngkcr7hsa
    lastik:michelin pilot sporty(bir gün)

Motosikleti
    Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o hoş geldin erol abi nasılsın görüşemiyoruz bayadır :D

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    baya bi açık vermişşiniz siz mutluysanız sorun yok :D her motorda illaki bu tür sorunlar cıkabilir :D (tabi yamahaysa)
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o hoş geldin erol abi nasılsın görüşemiyoruz bayadır :D
    saol fatih.fazla motorla ilgilenemedim bu aralar.eee dolayısı ile forumlada.sende gezi yoktu galiba bu hafta.
    yağ:ipone 10w-40
    buji:ngkcr7hsa
    lastik:michelin pilot sporty(bir gün)

Motosikleti
    Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol fatih.fazla motorla ilgilenemedim bu aralar.eee dolayısı ile forumlada.sende gezi yoktu galiba bu hafta.
    abi aslında vardı antalya ya senin yanına gelecektik 3-4 arkadaşla cumartesi hava çok kötüydü ve hava durumuda pazar için yağışlı dediğinden iptal ettik pazar günüde hava güzel geçti şans ama bizde manavgata acil112 nin yanına gittik hasta ziyaretine ama tekrar gelecez o tarafa yakında sana haber ederim

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baya bi açık vermişşiniz siz mutluysanız sorun yok :D her motorda illaki bu tür sorunlar cıkabilir :D (tabi yamahaysa)
    Sen böyle diyince yamaha tercihimle hata yapmış gibi hissettim biraz açarmısın konuyu yamahalar hep böyle sorunlumu? )
    Büyük cc almayı düşünüyorum ondandolayı her marka hakkında bilgi almak isterim ..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar nasılısınız...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    arkadaşlar şu ybr nin karbüratöründeki elektronik devreyi bana izah edecek birisi var mı?
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar nasılısınız...
    iyiyim ramazan abi sen nasılsın :D

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok şükür iyiyim.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Gene açdıracak ağzımı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler