Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ybr'ın modifiye edilmeye ihtiyacı yokki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    olsun biraz kendimizce bişiler yağsak ii olur.en azından bi farklılık olur diğerlerinden kendimize özgü...
    B rh +(pozitif)

gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben dayanamıyom artık yahuuu salı olsun artık motorum gelsin.arkadaşlar lazer kasklar nası?mont ne marka alamalıyım şöyle içi çıkanlar varmıs yazında gıyılcek bısey olsu ıstıyom 200-250 lıra verebılırımm monta tavsiyeleriniz neler arkadaslar??

gel salı gel salı gel salı

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    madem değişik bişeyler istiyosunuz

biraz tuzlu olur bunu uygulamak gerçi ama kendine güvenen varsa

k714m. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum motor guzel olmus bunu nasıl yaparız..

Alıntı gotti adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar ben dayanamıyom artık yahuuu salı olsun artık motorum gelsin.arkadaşlar lazer kasklar nası?mont ne marka alamalıyım şöyle içi çıkanlar varmıs yazında gıyılcek bısey olsu ıstıyom 200-250 lıra verebılırımm monta tavsiyeleriniz neler arkadaslar??

gel salı gel salı gel salı
    montlar okadar pahalımı 250 ytl ye de mont nasıl alınır bence ucuz bisey al sonra sıkılınca renginide degistirmiş olursun yenisini alırsın..bizde yakında makınaları cekecez insallah

Y_a_M_a_H_a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OFFFF USTAA CANAVAR OLMUS YAAA .. RESMİ KAYDETTİM.. OLURYA Bİ BAKMISSIN AYNISINI YAPTIRMIŞIM..

HA Bu arada bi resim bulduk.. Dediğimiz şekle yakın.. Güzelim YBR MZ'e benzemiş biraz ama ne biliyim..

k714m. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    free eagles kardes, amotsorleri asagıya kesmeden cekme sansımız olursa dediin gibi daha iyi olur.dreksiyonuda motorun uzerine uzanacak sekilde yaptıracaz.ayna falan da olmayacak.guzel olacak insallah.iyi kalın

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı k714m. adlı üyeden alıntı
    free eagles kardes, amotsorleri asagıya kesmeden cekme sansımız olursa dediin gibi daha iyi olur.dreksiyonuda motorun uzerine uzanacak sekilde yaptıracaz.ayna falan da olmayacak.guzel olacak insallah.iyi kalın
    Arka amortisörler kesilmeden 2-3 cm indirilebiliyor ama iki kişi olunca direk dibe dayanır, ön tarafta zate başka şans yok.... Ha bir de ayna falan takmayın tabi ne gerek var

Ayrıca bence siz ybr alıp bu kadar kasacağınıza gidin şunu alın sizin için daha hayırlı olur;

Ramzeyde satılıyor, http://www.ramzeymotosiklet.com/

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Bende ybr ye modifiyet yapılmasına karşıyım. İlla birşeyler yapacam derseniz arkadaki çanta koymak için demir aksamı çıkartın. Motor daha yakışıklı olacaktır

Aynanızı da yerine takın yahu ayıptır
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

zuahhaa herkeş modfiye hastası olmuş bence orjinal hali daha değerli gerçi herkes böyle kullanıyor benimki farklı olsun derseniz bilemem ama zevkler ve renkler tartışılmaz demişler
    Kask tak!

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    selam arkadaşlar.
    benim motorum 305 km oldu. dün motogp'ye gittik, 140 km sini dün yaptım zaten.
    sormak istediğim birşey var. benim ybr dururken 1. vitesteyken "boş"a çok zor geçiyor. genellikle boşu atlayıp direk 2ye geçiyor. üstelik bazen pedal da çok sert oluyo, zor geçiyo vites. bunlar dururken oluyo ama giderken bir sorun yok. gerçi giderken hiç boşa geçirmek için uğraşmadım. ama en azından giderken 1'den 2'ye geçerken bir sorunum yok. pedal da sert değil.
    bir de dün 1-2 kez zorladım boşa geçti gözüktü, boş vites ışığı yandı ama elimi debriyajdan yavaşça çektiğimde boşta değildi.
    ışıklarda durduğumda motor çalışırken vitesi boşa almak istiyorum ve genellikle bu sorunla karşılaşıyorum. sebebi nedir sizce? bilgisi olan var mı?
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı lespaul_84 adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar.
    benim motorum 305 km oldu. dün motogp'ye gittik, 140 km sini dün yaptım zaten.
    sormak istediğim birşey var. benim ybr dururken 1. vitesteyken "boş"a çok zor geçiyor. genellikle boşu atlayıp direk 2ye geçiyor. üstelik bazen pedal da çok sert oluyo, zor geçiyo vites. bunlar dururken oluyo ama giderken bir sorun yok. gerçi giderken hiç boşa geçirmek için uğraşmadım. ama en azından giderken 1'den 2'ye geçerken bir sorunum yok. pedal da sert değil.
    bir de dün 1-2 kez zorladım boşa geçti gözüktü, boş vites ışığı yandı ama elimi debriyajdan yavaşça çektiğimde boşta değildi.
    ışıklarda durduğumda motor çalışırken vitesi boşa almak istiyorum ve genellikle bu sorunla karşılaşıyorum. sebebi nedir sizce? bilgisi olan var mı?
    Ben hiç bu tarz bir durumla karşılaşmadım ama motorun daha rodajda olduğundan vites geçişleri biraz kemikli olabilir, zaten rodajda bu yüzden mümkün olduğunca çok vites değiştirin der....
    rodaj bitince aynı sorun oluyorsa bir servise gösterebilirsin. Bir de boşa geçiş çok yumuşak bi hareketle oluyor, yani normal bir vites atar gibi değil, muhtemelen biliyorsunuzdur da hani olur ya, yazayım dedim ;)

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    lespaul kardeş biliosun benm motorda yeni 120 kmde daha boşa alma olayındaki sorunu bende yaşadım ama eski motorcu bi amca var sağolsun gösterdi boşa alırken 1/2 oranında yukarı kaldırıosn cok yumuşak şekilde ,tam yukarı yaptığında zaten 2 ye geçiyor

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    sağolun arkadaşlar. nasıl boşa alındığını biliyorum tabi ki. çok sık vites de değiştiriyorum aslında. aldığım zaman vardı böyle bir durum ama dün daha da sertleşti pedal. usta açılır demişti aldığımda ama aynı hala.
    dediğim gibi pedal sert oluyo, yarım çekip boşa almak gibi bi şans yok. sert olduğundan biraz fazla güç uygulamak gerekiyo ve o arada boşu yakalamak imkansız nerdeyse.
    sizce şimdiden gidip bir servise göstersem mi?
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Arkadaşlarım bende ybrmle aranıza katılacağım yalnız 2.el alıyorum 2000 kmde 2000 ytlye anlaştım ben bu motoru alırken ne yapmalıyım bana yol gösterin, özellikle dolandırılmamak için hani, çalıntımı değilmi falan filan, yardımlarınızı bekliyorum

soru: bir kaç yazıdan yola çıkarak aklıma bi kaç soru geldi
    bu beldeyama nın sitesindekli fiyatlara %22 ötv mi uygulanmış %8mi?
    bide vitesle ilgili birkaçproblem okudum ve aklıma şu geldi 2. vitesle motor kaldırılırmı?
    Kask tak!

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    İçin rahat etmiyorsa bir servise göster istersen, belki de debriyaj tam kavrama yapıyordur ama bırakmayı iyi yapmıyordur, bilemiyorum.... eğer debriyaj ile alakalı bir durum ise hemen bir iki ayarla halledilir zaten, hatta sen bile ayarlayabilirsin....

3. viteste bile motor kalkabiliyor, tarafımdan geçen gün yanlışlıkla denedi... tabi zor oluyor kalkması :D

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    ilk zamanlar bende boşa geçirmekte zorlanmıştım. motora alışana kadar oluyo bu tip sorunlar. henüz rodajda olduğun için şanzıman da doğal olarak serttir. 1000 km sonunda hem sen motora hemde motor sana alışmış olacak.

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.
    müsait bi zamanda servise göstericem sanırım.
    bir de aklıma şu geldi
    ben debriyajı sıkıp bırakmadan peş peşe vitesleri düşürüyorum 1e kadar. aynı anda fren yapıyorum ve duruyorum. durduğumda vites 1de oluyo.
    belki yaptığım yanlıştır, teker teker vitesleri düşürüp her seferinde debriyajı bırakmak, durmadan önce 1. viteste olmak ve en son dururken debriyajı sıkmak gerekiyodur.
    böyle birşey olabilir mi?

gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar bugun butun motor esyalarımıda aldım.sabırsızlıkla ybr mi
    beklıyorum
    Arkadaslar bugun kaskımı ARC aldım ben nolan falan almayı dusunuyodum
    servıstekı adam buda kalıtelı dedı sızce ARC nasıl kask 100ytl ye aldım??
    bana acıl cevap yazın yanı kotuyse degıstırıcem.benım aklımda nolan oldugu
    ıcın ıcıme cok sınmedı ıyıysede ıcıme sınerek kullanıcam
    şimdidenn tesekurlerr....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler