Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim teknik olarak bilgim yok ama var diyorlarsa vardır..Herşey zararlı kardeşim sigarada zararlı alkolde zararlı farklı yağ kullanmakta zararlıymış örendik ama ben gene en iyi yağı alma arayışına giricem..
    anladım recai kardeş o zaman bizde bildiğimiz yağa devam edelim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Gidip 2 zamanlı motosiklet yağı koyarsanız zararlı tabiki ama benim sorduğum tüm motorcular üstünde motosiklet yazıyorsa koyun geçin diyorlar marka farklı olsada hepsi aynı ayarda üretiyor bu yağları.Bu insan değilki yemeğe konulan yağ değişince tadı bozuldu desin aynı ayarda yağ ikiside aynı görevi görüyor kaliteli marka koyduktan sonra bence zararı olmaz bence sen yinede gidip sağlam bir ustaya sor bunu fat280 kardeş burda farklı yorumlar geliyor kafan karışmasın.
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!:wiinkk:

Motosikleti
    Alıntı aras1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidip 2 zamanlı motosiklet yağı koyarsanız zararlı tabiki ama benim sorduğum tüm motorcular üstünde motosiklet yazıyorsa koyun geçin diyorlar marka farklı olsada hepsi aynı ayarda üretiyor bu yağları.Bu insan değilki yemeğe konulan yağ değişince tadı bozuldu desin aynı ayarda yağ ikiside aynı görevi görüyor kaliteli marka koyduktan sonra bence zararı olmaz bence sen yinede gidip sağlam bir ustaya sor bunu fat280 kardeş burda farklı yorumlar geliyor kafan karışmasın.
    tamam kardeş teşekkür ederim en iyisi sormak dediğin gibi

kartal07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Toyota Yaris 1,33 2013
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet abi aynen sen ne yapıyon bu arada havalarda kötü motorla mı gidip geliyon abi işe yoksa arabayla mı
    yok fatih arabayla gidiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:31 ----------

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mercekli xenon dan alıp kullanan var mı
    Rüzgarı ruhunda hisset

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CBR125RCI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende öyle yaptım şimdilik.bilgileriniz için teşekkürler.
    rica ederim,faydalı olabildiğime sevindim.

Motosikleti
    Arkadaşlar bugün servise gittim 4000 bakımı için yağı değişti(ipone koycaktım ama sipariş daha gelmediği için serviste elf kullanıyorlarmış tavsiye de etti servis tanıdıktı 15 50 elf koyduk)yağlanılacak yerleri yağlandı,balatalar temizlendi,hava filtresi temizlendi 40 tl verdim.Ama motora bakımdan sonra bindiğimde acayip farketti çok serileşti motor

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı aras1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün servise gittim 4000 bakımı için yağı değişti(ipone koycaktım ama sipariş daha gelmediği için serviste elf kullanıyorlarmış tavsiye de etti servis tanıdıktı 15 50 elf koyduk)yağlanılacak yerleri yağlandı,balatalar temizlendi,hava filtresi temizlendi 40 tl verdim.Ama motora bakımdan sonra bindiğimde acayip farketti çok serileşti motor
    15-50 otomobil yağı değildir umarım. ben 10-50 kullanıyorum. benim kullandığım da senin kullandığında ybr servis kitapçığında tavsiye kısmında yer almıyor yani ybr'ye uygun yağlar değiller. ben 10-50 yüzünden motorumdaki hızlı yıpranmayı gördüm, umarım sen de aynı şeyleri yaşamadan aldığın fazladan ivmeden vazgeçerek 10-40 koyarsın...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15-50 otomobil yağı değildir umarım. ben 10-50 kullanıyorum. benim kullandığım da senin kullandığında ybr servis kitapçığında tavsiye kısmında yer almıyor yani ybr'ye uygun yağlar değiller. ben 10-50 yüzünden motorumdaki hızlı yıpranmayı gördüm, umarım sen de aynı şeyleri yaşamadan aldığın fazladan ivmeden vazgeçerek 10-40 koyarsın...
    Düşündüğün için sağol Özgür kardeşim yok elf 15w 50 4 zamanlı motosiklet yağı, ybr sayfasında bir arkadaş yazmıştı kitapçıkta yazanları uyuyor 15 50 de 10 50 de bende baktım.Servis tanıdık ve işi iyi bilen ustalar ve kendi ybr'sinede bu yağı koyuyor

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    eski cup motorumda elf kullanmıstım daha dogrusu koydugum gb boşaltıp tekrar castrol koymustum neden derseniz motoru sıktı. yemek tarifi veren arkadaşta dogru bi örnek verdiği halde kendini yalanlamıs zeytinin kaynagında yaşadıgım halde her yag alısımda tadı az da olsa farklı oluyor. bunun bir zararı yok dediğin gb ama her motorun viskozite si farklıdır. o yüzden motorunuza belli bir süre sonra zarar vermeye başlayacak.

bnm tavsiyem castrol, ipone, motul dan vaz geçmeyin ve sürekli aynı yagı kullanmaya çalısın.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    slm arkadaşlar bir suskunluk var :D

Motosikleti
    yamaha ybr 125 2005
    2000 tl ye yamaha mı olur bisiklet mi alıyorsunuz sıfırı 4.500 tl ADI YETER YAMAHA diyon haaa

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Şu hazır mercekli xenon satan satıcıya mesaj attım.Bakalım ampulu kaç w xenon un.38/38 se mükemmel olucak valla.
    HONDA

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    zincirden ses gelmeye başladı sanki bir yere sürtüyormuş gibi 1 aydır sinir oldum zincir değiştirirsem düzelirmi sizce.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincirden ses gelmeye başladı sanki bir yere sürtüyormuş gibi 1 aydır sinir oldum zincir değiştirirsem düzelirmi sizce.
    Hiç temizledin mi ?

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    sadece hep yağladım gerginlik ayarlarını yaptırdım yinede geçmedi

mcfirat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    bu sorun ybr lerde kronikleşti özellikle 2009 ve sonrasında çok şikayet var
    sana tavsiyem dişli ve zincir kitini komple değiştirmen sadece zinciri değiştirirsen
    dişliye uyum sağlamayacaktır zaten bu aktarma araçları komple değişir biri yeni diğeri eski olmaz. sonucu bekliyoruz hadi kolay gele.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 esd
    ya kardes ayni ses butun 2010larda var kafani yorma
    [I][B]My Biker Lifestyle... :bestmt:[/B][/I]

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bak sana tavsıyem taşlı yollara tozlu yollara giriyosan bunu mutlaka yap.1 tane 2,5 litrelik şişeye gazyağı al.Birde küçük boya fırçası al.Bir yoğurt kabına çok az gazyağı koy fırçayla yogurt kabındakı gazyagıyla bir güzel temizle.Aralarına çok küçük taşlar kaçabiliyor.Temizlediğin gazyağına işlem sonunda bak bu zincirden nasıl çıkdı dersin.Bunu herkezin yapması lazım zincirinin saglıgı ıcın.

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    biran önce fark ettım ses küçük dişlinin oradan geliyor dişli sankı zorla dönüyormui gibi orayı temizlemem lazım

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    küçük dişlinin bulunduğu yere biraz wd40 marka yağdan sık... büyük ihtimal düzelir.....
    103 hp

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler