Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    grossefox

arkadaşım yaptığın seyin cezası var ama emir gelmedikçe kimse ceza yazmaz.. güzel durmuş.. ben daha önceki motorlarıma benzer şeyler yapmıştım ama artık yapmıyorum nedendir bilinmez... genelde lakabımı yazdırıp bırakıyorum arabama ve motoruma... tekteker ramço diye...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grossefox

arkadaşım yaptığın seyin cezası var ama emir gelmedikçe kimse ceza yazmaz.. güzel durmuş.. ben daha önceki motorlarıma benzer şeyler yapmıştım ama artık yapmıyorum nedendir bilinmez... genelde lakabımı yazdırıp bırakıyorum arabama ve motoruma... tekteker ramço diye...
    ne kadarlık bi ceza bu o ufacık yazılara bile ceza yazıyor bazıları..
    :bestmt:[COLOR="DeepSkyBlue"]ßy_qrossefox[/COLOR]::plus1::

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar motora subap ayarı yapacağım ancak subap kapağı açılmıyor az zorlasam kafasıda yalama olacak diye zorlayasım gelmedi nasıl açabilirim başına böyle bir olay gelen oldu mu yardım ederseniz sevinirim :D
    güncel lütfen yardımmmmmmmm :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı grossefox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadarlık bi ceza bu o ufacık yazılara bile ceza yazıyor bazıları..
    Usta herzaman ceza yazıcak bir şey bulurlar merak etme

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:32 ----------

Beyler sizce Runner 180 sp mi yoksa ybr 125 mi alıyım

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta herzaman ceza yazıcak bir şey bulurlar merak etme

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:32 ----------

Beyler sizce Runner 180 sp mi yoksa ybr 125 mi alıyım
    recai al runneri sonra neden bu ybr den cok yakıyor diye sorma ama

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı söztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    recai al runneri sonra neden bu ybr den cok yakıyor diye sorma ama
    Elimizde ybr var.. Runnerda zamanında gelip geçmişti ama uzun zaman oldu. ybr'yi Runnera göre daha çok biliyorum..ikisini bilen arkadaşlar varsa diye sordum Neredeyse aynı paraya alıcağım 2 motoruda..Kafamı kurcalıyor ybr sevdası var runnerda Bi ayrı her yönüyle düşünmek lazım runnerin parça olayı pahalı + motor satılmıyor neredeyse Antalyada ybrlere devasa paralar istendiği için altarnatifler çok yardım bekliyorum geçenlerde arkadaş ybr yi runnerla takas etti üstüne para vermek şartıyla daha tam işlemlere geçmeden motorun 1 günde 70 lira yaktığını söyledi motoru geri iade etti yakıt olayı bukadarda farketmez ki be kardeşim 2 zamanlı seri ama yakıt olayında dağlar kadar fark olucağını düşünmemiştim runneri alsam + sı ne olur acaba ? yada - si

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    antalyada yoksa ybr civarlara bak runner iş değil bu saatten sonra

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:21 ----------

slm arkadaşlar motora subap ayarı yapacağım ancak subap kapağı açılmıyor az zorlasam kafasıda yalama olacak diye zorlayasım gelmedi nasıl açabilirim başına böyle bir olay gelen oldu mu yardım ederseniz sevinirim :D
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ybr-125-a.html

malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125
    selam arkadaşlar yaz tatili bitti evden çıkardım ybr mi evede çok yakışmıştı kerata 1 ay yattı yatak odasında

By malkocoglu48 at 2010-09-06

Ok yaydan çıkmadan yapacağını yap...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    hocam bu ne ybr sevgisi yatağının baş ucuna koymuşsun ama ybr her şeyin en iyisini hak eden bir motor kimseyi üzmez yolda bırakmaz

Motosikleti
    Alıntı söztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antalyada yoksa ybr civarlara bak runner iş değil bu saatten sonra

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:21 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ybr-125-a.html
    abi ben subap ayarı yapılışı sormuyorum subap kapağı sıkışan oldumu diye soruyorum varsa nasıl açtılar ben anahtarla çevireyim dedim baktım ağzı yalama olacak bıraktım yani diyeceğim benim durumda olup kapağı sağ sağlim açan var mı :D

Motosikleti
    abi ben subap ayarı yapılışı sormuyorum subap kapağı sıkışan oldumu diye soruyorum varsa nasıl açtılar ben anahtarla çevireyim dedim baktım ağzı yalama olacak bıraktım yani diyeceğim benim durumda olup kapağı sağ sağlim açan var mı :D
    senin durumunda olmadım ama düzgün bir anahtarla açılmayacak sağlam civata yoktur.. civatanın üstüne sarı bir burç koyarak bir kaç sefer çok abartmadan çekiç ile tıkla... sonra civata daha rahat açılacaktır. ama oraya sarı burç nasıl yanaşır nasıl çekiç le vurursun ona bişey diyemem..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Alıntı tekteker_ramço adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin durumunda olmadım ama düzgün bir anahtarla açılmayacak sağlam civata yoktur.. Civatanın üstüne sarı bir burç koyarak bir kaç sefer çok abartmadan çekiç ile tıkla... Sonra civata daha rahat açılacaktır. Ama oraya sarı burç nasıl yanaşır nasıl çekiç le vurursun ona bişey diyemem.. :p:p:p
    abi onu dediler de araya çekicin girme ihtima li yok :d işim zor anlayacağın

Motosikleti
    abi onu dediler de araya çekicin girme ihtima li yok :d işim zor anlayacağın
    bende o yüzden nasıl vurusan vur dedimya.. ağa önce anahtarla zorla.. yalama olursa olur.. baktın yalama oldu ayarlı pense ile açar civatayı değiştirirsin.. daha olmadı civatanın tepesine başka civata yada somun kaynatırsın... yada motorun deposunu söker çekiçle vuracak mesafe acarsın.. yada motoru aşşağıya alıp civatayı rahatca sökmeyi denersin yada bunlara hiç bakmazsın.....

kestanemde kurt çıktı şimdi ben ne yapacağım...

Motosikleti
    bende o yüzden nasıl vurusan vur dedimya.. ağa önce anahtarla zorla.. yalama olursa olur.. baktın yalama oldu ayarlı pense ile açar civatayı değiştirirsin.. daha olmadı civatanın tepesine başka civata yada somun kaynatırsın... yada motorun deposunu söker çekiçle vuracak mesafe acarsın.. yada motoru aşşağıya alıp civatayı rahatca sökmeyi denersin yada bunlara hiç bakmazsın.....

kestanemde kurt çıktı şimdi ben ne yapacağım...
    evet abi ben ne yapacağım

Motosikleti
    evet abi ben ne yapacağım
    bütün ihtimalleri yazdım...

dur buldum .... depodaki benzini çek motoru yak.. bi siğara yaz ve izle...

Motosikleti
    bütün ihtimalleri yazdım...

dur buldum .... depodaki benzini çek motoru yak.. bi siğara yaz ve izle...
    tamam abi en son olmadı öle yaparım ama sigara içmem çay içerim sigara kullanmıyom çünkü :D

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Fat 280 sıcakkenmi deniyorsun soğukkenmi ?
    HONDA

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Hava flitresi buji ve yağ değişmesi lazım bir kaç sorum var
    1-Hava filitresini orjinal takmak ile takmamak arası fark nedir? fiyat 2 katı kadar da (hatta 4)
    2-yağ ne önerirsiniz bazıları yamabula öneriyo (Adı bu idi galiba) bir kaç arkadasta shel vsx 10-40 öneriyor
    3- buji iridyum alayım diyorum tavsiye eder misiniz? NGK7HİX di galiba kodu

Supap ayarı için tapaları çıkarmak isteyenlerin 24 numara yıldız ağızlı düz anahtar alması lazım.Normal düz ağızlı anahtar iyi tutmaz, kaydırır. Normal yıldız anahtar da oraya girmez, kafası eğimli olduğu için.

Tıpkı düz ağız anahtar gibi yıldız ağızlı anahtarlar var, en kalitelisi 12 lira falan.Chrom-vanadium.

Düz yıldız anahtar

Yada kombine anahtar da alabilirsiniz.Bir tarafı yıldız diğer tarafı düz olur, şu:

Arkadaşlar tamir takımı alırken mümkünse üzerinde "cv" yani chrom-vanadium yazan takımlardan alın. Bunlar çok sağlam olur kolay kolay kırılmaz ve çok anormal zorlamadıkça ömür boyu kullanılır sonra sizin çocuklarınıza kalır.
    Üzerinde "drop forged" yazan takımlardan almayın. Ağızları hemen bozulur, kolayca yamulur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:28 ----------

Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava flitresi buji ve yağ değişmesi lazım bir kaç sorum var
    1-Hava filitresini orjinal takmak ile takmamak arası fark nedir? fiyat 2 katı kadar da (hatta 4)
    2-yağ ne önerirsiniz bazıları yamabula öneriyo (Adı bu idi galiba) bir kaç arkadasta shel vsx 10-40 öneriyor
    3- buji iridyum alayım diyorum tavsiye eder misiniz? NGK7HİX di galiba kodu
    1-Hava filtresini orjinal takmana gerek yok. Orjinal filtrenin hiçbir numarası yok. Ben hiç orjinal filtre takmadım, şikayetim olmadı, kilometre 50,000'e geliyor.

2- Yağ konusunda dikkat edeceğin ilk şey "tam sentetik" olması. Ybr yüksek devir çeviren küçük hacimli bir motor. Hava soğutmalı ve şehir içi motoru. Yani dur kalkı çok, hararet yüksek seyrediyor. Tam sentetik yağların yüksek ısıya dayanıklılığı mineral yada yarı sentetik yağlara göre daha fazla. 10-40 yada 15-50 gibi rakamlar yağın kalınlığını ifade ediyor. Rakam küçüldükçe yağ incelir, büyüdükçe kalınlaşır. Yazın biraz daha kalın yağ kullanmakta fayda var. Ybr için alt sınır 10 üst sınır 50 olmalıdır. 10-40, 15-40 yada 15-50 gibi yağlar kullanılabilir. 20-50 pek tavsiye edilmiyor, biraz kalın geliyor. Marka olarak bilindik tüm markaları kullanabilirsin. Yamalube nin fazladan bir özelliği yok.

3- İridyum buji ybr için gereksiz. Hiçbir artısı yok, hızlandı yada ateşleme düzeldi diyenlerede inanma. İnsan birşeye fazladan para verince psikolojik olarak beklentileri artıyor.

Motosikleti
    Fat 280 sıcakkenmi deniyorsun soğukkenmi ?
    soğukken kardeş zaten subab ayarı soğuk yapılır ya ondan :D

Supap ayarı için tapaları çıkarmak isteyenlerin 24 numara yıldız ağızlı düz anahtar alması lazım.Normal düz ağızlı anahtar iyi tutmaz, kaydırır. Normal yıldız anahtar da oraya girmez, kafası eğimli olduğu için.
    birde bu anahtarla deneyecem haklısınız bu daha rahat açabilir :D sağolun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler