Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında ilk çalışmama sıkıntısını geceleyin yaptı.Yani gösterge ampülleri yanıyordu. O zaman sıkıntı sadece 5.500 devirde takılıyordu gösterge.İlk 5 dk orda biraz takılıp sonra üst devirleri gösteriyordu.Sanki içerde bir engelle karşılaşıyorda yükselmiyor gibiydi.Aradan zaman geçtikçe kötüleşti.Şimdik stop ettiğimde bile 2.000 devirde kalıyor.Max 4.500 deviri geçmiyor...Sizin dediğiniz gibi olabilir sıkıntı.Son 4 gün binicegim için sonra yıbır yatacagı için sıkıntı etmiyorum pek..Ama kolay bir yöntemi olsa yapılmasının isterdim tamir etmek

victorist abi geçmiş olsun umarım sıkıntın bir şekilde hallolur.

Birde LUKOIL 10-40 MOTO 4T yağ nasıldır ?[yarı sentetik] kullanan varmı?.Elime hediye geçti biyerdende.
    castrol, mobil, ipone gibi markalardan başka bir marka kullanmanı tavsiye etmem. zaten bizim makineler buji, yağ ve lastikten başka birşey istemiyor...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    ozgur dogru diyosun ama hediye geldi elime biyerden.Yani enazından 1500 km kullanırım ki tahmin ediyorum şuan kullandıgım shellden [15-50] yağdan daha iyi..
    O kadar kolay degil VATANI bolmek ve o kadar zor degil ugruna olmek.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bugün geziyodum bir bakdım önümde çinli scooterlardan adam xenon takmış ama manyak gösteriyor geçdim bunu aynadan bi vurdu gözüme ışık göremedim valla hiçbiyeri.Utandım benim motordada sarı far
    HONDA

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel soğutucu zamanında almak istedim uzun zamandır donanım piyasasını takip etmiyorum parayı donanım yerine motora dökmeye başladık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:59 ----------

Hacı iş ciddi canımı çok sıkıyor bu durum aklıma geldide bir sorun çıkacak sıfırda olsa dediğim oldu galiba ama durumun iç yüzü farklı olabilir geçit bisiklet le görüşücem ilk
    cidden üzüldüm bu olaya inş. bi caresini bulursunuz karamanın koyunu sonradan cıkar oyunu gb olmasını istemem. bir kaç tahmin yürütmek gerek motorunda bi gariplik varmı yada bi ses ? zincir gerginliği nasıl arka dişli takozlarında sorun olmasın fazla ani kalkma ön kaldırma yapıyormusun ?
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ybr için 13 lük ön dişli veya arka için 45 den büyük dişli var mı bilgi verirseniz sevinirim
    Benim bildiklerimi sende biliyorsundur ama genede yazayim enazindan baskalarida soruyu gorup daha uygun yanitlayan cikar.

On 14 15 kulanan duydum.orj 14 zaten.Arka 43 45 kulanan duydum onunda orjinali 45.

13-46 arama nedenin teker filan rahat yapmakmi ? Veya rampada cekisi artirmakmi ? (sadece meraktan soruyorum)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:52 ----------

Alıntı osmanözdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim ybr lerin zincirleri kaç baklalı acaba birde cbf150 zinciri taksak sorun olurmu?
    zincir bakla sayisini bilen varmi veya cbf 150 ile uyumlu olup olmadigini?.ben yeni degistirdim zinciri fakat hic merak etmedim kac bakla diye.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:07 ----------

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün geziyodum bir bakdım önümde çinli scooterlardan adam xenon takmış ama manyak gösteriyor geçdim bunu aynadan bi vurdu gözüme ışık göremedim valla hiçbiyeri.Utandım benim motordada sarı far
    xenon sahini bile degistiriyor uniqe
    cebeci donusu gene cok asiri zorlamadan egimli yolda 132-133 filan gordum.ulan dedim doneyim ibreyi sonuna vurdurayim bu sefer ugrasmadim.Bidahaki sefere tablonun sonunda resim eklicem.gerci kiyamiyorum yibira en tatli hali 80
    O kadar kolay degil VATANI bolmek ve o kadar zor degil ugruna olmek.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Benim bildiklerimi sende biliyorsundur ama genede yazayim enazindan baskalarida soruyu gorup daha uygun yanitlayan cikar.

On 14 15 kulanan duydum.orj 14 zaten.Arka 43 45 kulanan duydum onunda orjinali 45.

13-46 arama nedenin teker filan rahat yapmakmi ? Veya rampada cekisi artirmakmi ? (sadece meraktan soruyorum
    abi ben yoktur diye biliyom ama bir ümit işte varsa evet çakişden dolayı normalde 14 lüklede çekişi iyi ama benim başka bir planım varda onu gerçekleştirebilirsem bana 13 lük ön dişli gerek yada arkasını 47-48 lik bir dişli ondan sordum yoksa şuan 15 lik var üstünde şehir içi ve düzde sürdüğümden büyüğünü taktım az devirle daha çok gidiyor :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    servis bugün egzoz susturucusu kırık dedi haftas sonu olduğundan değişlemedi salı günü değişecek bakalım garanti kapsamında

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:45 ----------

Bu arada ben beklerken 1 tane kırmızı Ybr satıldı bu fiyata satılmaz diyen akıllı insanlara selam yolluyorum

birde yeni Ybr eskisinden kötü diyenlere Türkiyenin gelişmemiş ülke olmasının bir sebebide ön yargılı olmamız ve olaylara basit düşünce ile bakmamızdan kaynaklanıyor

Motosikleti
    servis bugün egzoz susturucusu kırık dedi haftas sonu olduğundan değişlemedi salı günü değişecek bakalım garanti kapsamında

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:45 ----------

Bu arada ben beklerken 1 tane kırmızı Ybr satıldı bu fiyata satılmaz diyen akıllı insanlara selam yolluyorum

birde yeni Ybr eskisinden kötü diyenlere Türkiyenin gelişmemiş ülke olmasının bir sebebide ön yargılı olmamız ve olaylara basit düşünce ile bakmamızdan kaynaklanıyor
    peki nasıl olmus fabrikasyonmu kullanım hatasımı ?

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki nasıl olmus fabrikasyonmu kullanım hatasımı ?

Kullanımla olması imkansız heleki benim gibi insandan daha da imkansız motor 27 km iken vardı bu sorun uyarmıştım ben onları ama motor daha yeni geçer dediler

egzoz a poşet yapışmıştı zaten değişince oda gidecek iyi olur yani

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    kaynaklanıyor
    Sorunu bulduğuna sevindim bende geçende servise gittiğimde yağ değişimi için bitane yeni ybr satılıyordu benimde motorla geldiğimi görünce peşimden ayrılmadılar almayın sakat desem dönüp hondaya gideceklerdi bende memnun olduğumu söyledim aldılar sanırım
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Motosikleti
    Kullanımla olması imkansız heleki benim gibi insandan daha da imkansız motor 27 km iken vardı bu sorun uyarmıştım ben onları ama motor daha yeni geçer dediler

egzoz a poşet yapışmıştı zaten değişince oda gidecek iyi olur yani
    yav siz ne kadar iyi desenizde bu tür şeyler insanın aklını öle bi çeliyoki geçen gün arkadaş motorunu sattı dedi ybr alcam aldırmadım gittik titan aldık. daha yeni ybr alınmaz biraz geçsin bakalım daha neler cıkıcak neler görücez askerden gelince aklımda ya sıfır kawasaki 250 yada ikinci el gsxr 600 var hayırlısı olsun hallalolmusya yeter.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD 2010
    esd lerden memnun değil gibi konuşuosunz ya nie öle çok cnm sıkıldı.ben bşyin farkına waramadım hem motor yeni hmde ben yeni motorcuyum pek anlamıorum.nie memnun dilsiniz yeni ybrlerden.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Motorum 8000 e geldi bakım gerekir mi ? yağını 7000 de değişmiştim.Bujiyide daha geçen takdım.
    HONDA

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

adamım sorunun bulunması sevindirici.....

ben yarin sabah erkenden hyo ile yozgat a gideceğim.. ankara elmadağ kırıkale yozgat.. tanışmak görüşmek isteyenlere duyrulur..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)

city

arkadaşlar askerden gelince ybr city almayı düşünüyorum sizce 2004 modele göre farklı bir özelliği varmı
    lifan 100

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 8000 e geldi bakım gerekir mi ? yağını 7000 de değişmiştim.Bujiyide daha geçen takdım.
    yok gerektirmez biyerinde bi sorun yoksa..zincir ve debriyaj telini yağlayabilirsin..iş olsun diyede hava filtresini söküp bi hava tutup tekrar takabilirsin..kontahın içine vd 40 sıkabilirsinlasitk basınçlarını kontrol edebilirsin
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır jantı tesadufen 85 tl buldum yamuk olan arkadasa lazımsa bakabilir

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0393646/detay?

ilan no:30393646

ilan sahibinin benimle hiç bir alakası yoktur.
    aga burdada var orjinaline yakın 75 diyorlar ama bayiye sordum 240 diyor sıfırına jantta fazla bir yamukluk yok sadece biraz sarsıyor ama gıcık oldum işte

Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu bu jant nasıl yamuluyor ki? Çukura mı girildi acaba?
    abi mersine gitmiştim dönüşte sağ şeritte bir tırın arkasından giderken 2 sefer sert şekilde çukura girdim bir seferde yolun kenarından aşağı kaydı motor asfalt kazılmış gibiydi arka teker çukura düşer gibi oldu muhtemelen bu 3ünden birinde oldu ama hangisinde :D
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok gerektirmez biyerinde bi sorun yoksa..zincir ve debriyaj telini yağlayabilirsin..iş olsun diyede hava filtresini söküp bi hava tutup tekrar takabilirsin..kontahın içine vd 40 sıkabilirsinlasitk basınçlarını kontrol edebilirsin

Teşekkürler.Bişi sorucam senin motorun farları açılıp kapanıyomuş sen nasıl yapdın onu ?

Serdarmert abide epeyden beri görünmüyor ortalıkda allah allah.
    HONDA

motorumu satıyorum arkaaşlar 2009 model siyah 11700 kmde çanta koruma demiri ve mt65 lastikleri var orjinal olup 3000 km kullanılar lastiklerinide vereceğim ön ve arka fren balatası vereceğim sıfır daha motoru 7 sene çalıştığım yamaha fabrikasından almıştım.ilk sahibiyim kurye motoru falan değil.3000 istiyorum motor beykozdadır.kapalı garajda durmaktadır.Satma sebebim baba olacağım için :D bi sorunu yoktur motorun 1000-4000-7500 km bakımları maslak redline motorda garantisine kaşeli bir şekilde yaptırılmıştır.telefonumda 0543 368 96 76 Sağlıcakla kalın allaha emanet olun...

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Merhaba'lar ; Bugun bende 2009 model 11000 km 'de Yamaha Ybr sahibi oldum. Antalya'da malum piyasa ne hikmetse yüksek... Motor ustası arkadaşım vardı tesadüf eseri araba pazarında karşılaştık. Başka bir arkadaşı için pazarlık yapmış 3,100 lira vermiş ama motor sahibi 3,500 ün altına düşmemiş... Motorun temiz olduğunu ama biras fiyatının yüksek olduğundan bahsetti. Neyse gittik en son 3,300 dedi esnaf arkadaşalar'da araya girerek 3,200'e anlaştık.

Bakımını yeni yaptırdım dedi ama yine de motor ustası arkadaşım iridyum buji takarız birde castrol yağını ekleriz tamamdır dedi

İleriki zamanlarda Uzay kafasını söküp yuvarlak far ve xeon ampül taktırcam.

10,000 km başka hangi bakımları yaptırmam gerekiyor ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler