Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah sağolasın.. bende sizlerle mutluyum.. gözdağında sen gittikten sonra yaptım bu arızaları ama zoruma giden bu arızalar yüzünden hakan zarar görebilirdi ve hakan çook iyi bir insan... ben olsam o ustayla çoktan kavga etmiştim.. biraz sinirliyim ama hakan çook sakin... allah her bayana hakan gibi koca nasip etsin...
    hakanla yaşıt kızın olsa düşünmeden verirsin dimi hacı
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı grossefox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bunu nasıl yükseltebiliriz ? bnmkisi 0,6 gibi bişey...

bir de şunu soracaktım kurşunsuz 95 mi yoksa 97 mi daha kaliteli ? ?
    97 oktan bizim makinelerde sadece masraf. kışın çabuk ısınma haricinde bir yararı yok.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

grossefox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimdeki vidadadan bak serdarmert abinin resmi bi işe daha yaradı

95 ile 97 arasında fark yok diyorlar.
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    97 oktan bizim makinelerde sadece masraf. kışın çabuk ısınma haricinde bir yararı yok.
    saolasınız..
    ßy_qrossefox

Bende yamahanın aldığımda motorla birlikte gelen kullanıcı el kitabı var.

Orada rölanti devri 1400-1600 rpm arası yazıyor.

Peki yukarıdaki fotoğrafta karbüratör üzerinde sökülmüş soketlerin olduğu yer nedir? Ne işe yarıyor o soketlerin bağlandığı yer?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakanla yaşıt kızın olsa düşünmeden verirsin dimi hacı
    tabi tabi..

arkadaşlar yaklaşık olarak 3-4 aydan beri yatan aküsü bitmiş ybr m de şöyle bi sorun oldu... devir saati çalışmıyor... bazende anormal çalışıyor... acaba nedendir.. başına gelen varmı..ç aküyü şarj ettimi düzelmişti daha önce .. ama şimdi ilgilenmedim..kışa hazırlarken bakınacağım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Ramço, ybr de değilde başka bir 125 lik motorda yaşamıştım bu sorunu. Aküdendi. Bunlarda devir telle değil, elektrik sinyali olarak iletiliyor. Akü çok çok zayıflarsa, daha doğrusu ölürse, devir saati saçmalıyor.

Motosikleti
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramço, ybr de değilde başka bir 125 lik motorda yaşamıştım bu sorunu. Aküdendi. Bunlarda devir telle değil, elektrik sinyali olarak iletiliyor. Akü çok çok zayıflarsa, daha doğrusu ölürse, devir saati saçmalıyor.
    daha önce başıma geldi o yüzden bende aküden diye tahmin ettim zaten...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce başıma geldi o yüzden bende aküden diye tahmin ettim zaten...
    Yahu sende bilemezsen zaten ayvayı yedik! Kaç tane eskitmiştin 3 mü?

Motosikleti
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu sende bilemezsen zaten ayvayı yedik! Kaç tane eskitmiştin 3 mü?
    evet 3 tane... ağa zaten sorn bellide ....

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    ramço biliyosun aynı sıkıntı bende de suan var benimki daha garip gerçi.2 bin devirde duruyor sabit 4.5 devire kadar cıkıyor.Sonra hep orda

5. viteste 4500 devirde 120 görüyorum yahu

Fakat aküden olsa benim aküyü zaten yaz başında değiştirmiştim..Bu kadar cabuk sıkıntı yaratırmı yaw.Hem önceki akü tamamen bitmişti değiştirmeden önce böyle bir sıkıntı olmamıştı.Akü işin içine giriyorsa bilmiyorum ama sigorta filan atırmayı denesem benım devir saati inermi geri 0 a
    O kadar kolay degil VATANI bolmek ve o kadar zor degil ugruna olmek.

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Herkese Selamlar ;

Yeni Ybr 125 ile Honda Cbf 150 arasında ki kararsızlıklar içerisinde boğuşuyorum. Forumlarda ki kıyaslamaların tamamına yakını eski Ybr ye özgü olduğu için tam net karar veremiyorum. Bugün her iki markanın Bayisine giderek canlı olarak gördüm ve birinci ağızdan özelliklerini dinledim.
    Honda , koltuk altındaki amorsitörden bahsetti ve virajlarda daha iyi olduğu km'de 90~100 kr yakıt tüketiminin olduğu bilgisini ve buna benzer özellikler ...
    Yamaha da ise merak ettiğim en büyük özellik olarak belirtilen benim forumlarda okuduğum kadarı ile yarım enjeksiyon olduğu bilgisi idi. Telefonda görüştüğüm servis yetkilisi de böyle bir özellikten bahsetmişti ama direk olarak servis yetkilisi ile yüz yüze görüşünce yarım enjeksiyon olmadığını sadece yamahanın karbüratörü geliştirerek ve arıza ışığına kadar herşeyi ekleyerek vs vs ... yarım enjeksiyon tarzında bir sistem oluşturduklarını iletti. selesinin sertleştirildiğini ve uzunlaştırıldığını vs vs ...

Nakit Honda Cbf 4400 Yamaha ise 4500 dedi ... Yamaha 4650 den zorla 4500 dedi başka da indirim yapmam dedi çıktı. Honda'da zorlasam 4300 yaparlar belki... Fiyatlar anahtar teslimdir. Sigorta dahil.

Honda servisine Ybr nin yeni modelinde yarım enjeksiyon bir sistem geliştirdiklerini ilettim gülümseyerek yarım enjeksiyon diye birşey olmadığını ya tam olur ya hiç olmaz şeklinde cevap iletti...

Ayrıca Cbf Ybr ye göre 400 kusur tl daha pahalı olmasına rağmen Ybr yeni modelde Cbf yi geçti...

Kararsızlığımı giderip beni aydınlatacak arkadaşlardan yardım bekliyorum...

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    yeni ybr 4390 tl ben nakit 4200'e aldım 2 ay önce

Motosikleti
    Honda 650F
    Honda servisinde şeflik yapmış arkadaşımı aradım biras önce Ybr almamı söyledi. Yeni çıkan modelden bahsettim sakın bulaşma dedi Sanırım eline düşmeye başlamış motorlardan. Eskilerin daha iyi olduğundan bahsetti. Ben yuvarlak kafalı olanlardan tercih ederim 2.ci el Ybr almak istesem.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    Ben geçen yıl aldım 2009 ybr uzay kafa 2009lar normalde ben yuvarlak kafa olarak yaptırdım bayisinde orjinal far taktılar.çokta memnunum ybr'mden 1 yıldır hiçbir sorun çıkarmadı bana ama cbf kullanmadığım için bilemem hangisi daha iyi bi cbf kullananlarlada görüş bence ama ybr sorunsuz mükemmel bir motor.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramço biliyosun aynı sıkıntı bende de suan var benimki daha garip gerçi.2 bin devirde duruyor sabit 4.5 devire kadar cıkıyor.Sonra hep orda

5. viteste 4500 devirde 120 görüyorum yahu

Fakat aküden olsa benim aküyü zaten yaz başında değiştirmiştim..Bu kadar cabuk sıkıntı yaratırmı yaw.Hem önceki akü tamamen bitmişti değiştirmeden önce böyle bir sıkıntı olmamıştı.Akü işin içine giriyorsa bilmiyorum ama sigorta filan atırmayı denesem benım devir saati inermi geri 0 a

gösterge ampullerini değiştirmişmiydiniz?

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    PHAETONW12 hayır gösterge ampüllerini değiştirmedim fakat sokette sıkıntı vardı bir ara kablodan onu haletmiştik.Ama hız göstergesininkiydi o.
    O kadar kolay degil VATANI bolmek ve o kadar zor degil ugruna olmek.

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2004 yılında ybrm vardı,bir keresinde servisteki eleman göstergeler daha parlak yansın diye içindeki 2w lık dipsiz ampulleri 5w lık dipsiz ampullerle değiştirmiş,bende ilk gördüğümde hoşuma gitmişti ve servisten canlı canlı yanan gösterge ışıklarıyla ayrılmıştım,motoru bir süre kullandıktan sonra devir göstergesinde anormallikler başladı,devir ibresi 4000i geçmiyordu,kendim söküp baktım,tamircinin taktığı ampulün gücü ve dolayısıyla ısısı orjinaline göre fazla olduğu için devir saaatinin içkısmındaki bazı parçaları eritmiş ve bu eriyen kısımlarda deforme olup ibrenin haraketini engelliyordu....

o yüzden sordum

bizim ybr lerin zincirleri kaç baklalı acaba birde cbf150 zinciri taksak sorun olurmu?

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    Alıntı WanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda servisinde şeflik yapmış arkadaşımı aradım biras önce Ybr almamı söyledi. Yeni çıkan modelden bahsettim sakın bulaşma dedi Sanırım eline düşmeye başlamış motorlardan. Eskilerin daha iyi olduğundan bahsetti. Ben yuvarlak kafalı olanlardan tercih ederim 2.ci el Ybr almak istesem.
    ben bu yazidan pek bisey anlamadim dogrusu !! daha net anlasilir yazarsan sevinirim. anladigim dogruysa yeni ybr 125'ler iyi degilmis???
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı viyana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu yazidan pek bisey anlamadim dogrusu !! daha net anlasilir yazarsan sevinirim. anladigim dogruysa yeni ybr 125'ler iyi degilmis???
    Şöyle özetliyim ;
    Eski model Ybr lerin daha iyi olduğunu , yeni model ybr lerin eskiye nazaran biras kötü olduğunu sözlü olarak iletti. Detaylı bilgisini servise gittiğim zaman alacağım.

Yeni Ybr ile uzun yol deneyimi yapan birkaç kişinin " bu forumda olabilir yada başka forumda da olabilir hatırlamıyorum" çok yorucu oldugundan ve buna benzer eksi özelliklerden bahsetti(ler).

Ben sadece yazılan ve söylenenleri iletiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 22 kullanıcı var. (0 üye ve 22 misafir)

Bu Konudaki Etiketler