Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğin gb şöyle olsa o mg delüxü titreşimsiz yapıp 2.000 tl yapsalar abi sen söle (yani haklı yada haksızmıyım) sen gider hangi motoru alırsın?
    zafer kızma ama burası ybr forumu. mondial tartışmıyoruz burada.
    uag'ye gelince... para yalan söylemez. fason motosikletler çok arıza yapıyor, güçsüz ve konforsuz. herşeyden önemlisi yolda güvenerek basamıyorsun (yol tutuşu, aerodinamiği ve viraj kabiliyeti berbat)... sen olsan hangisini alırsın

not: çin grubu motosikletlere saldıran bir imaj oluşturmak istemiyorum ybr den önce sinski (aynısından motoran diye de var) nin 125 cc. viteslisini uzun bir süre kullandım ancak ybr alınca şehir dışına motosikletle gidebilinceğini anladım... güven veriyor çünkü yolda, gerek fren gerek konfor gerek viraj kabiliyeti olarak...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:09 ----------

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ ferrariye yakıt ve yağ sağlayan shell in işidir Abi yamalubenin üretüm yerinde ne yazıyor ? 20 40 dan 10 40 shell e geçince yokuş yukarı 10 km/h attı
    yağ hızı çok etkiliyor. 10w-50 castrol power1 koy bir 5 km daha artar

bir firma sponsor olduğu başka bir firmaya göre değerlendirilmemeli... ferrariye ürettiği yağla bizim aldığımız yağ aynı kalite mi? hayır... 100 oktan benzinin hakkını piyasadaki kaç araç verebiliyor???
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hacı helix koy ferrari ondan koyuyomuş benim arkadaş ferrarinin müdürü öyle dedi
    HONDA

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı helix koy ferrari ondan koyuyomuş benim arkadaş ferrarinin müdürü öyle dedi
    süpersin uniqe =) magnatec koyalım en iyisi helix paklamaz bizi
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Yamalube Hollanda üretimi..
    Yamahanın kendi geliştirdiği yağ motorlarına uygun..

Mobil, Exxon şirketinin ürünüdür... Yamaha ile mobil arasında bir dönem ticari bir anlaşma olduğundan ''YAMAHA MOBIL'i tavsiye eder'' şeklinde reklamlar yapmıştır.

Yamaha 'nın orijinal yağı YAMALUBE'dir.

Yamaha, önceleri, diğer motosiklet üreticilerinin yaptığı gibi, motosiklet kullanıcıları için, pazarda bulunan yağları tavsiye ederdi.

Deneyimler Yamaha'ya, pazardaki yağların, Yamaha marka motosikletlerin zorlu taleplerini karşılamada yetersiz kaldığını gösterdi.

Yamaha edindiği bu deneyimle, yoğun bir teknik çalışma ve uzun bir test süreci sonunda her yağın eşit yapılmadığını ispatlayan bir yağ tasarladı: ''Yamalube'' Yüksek Performans Yağları...

Neden Yamalube?

- Motosiklet motorlarının başa çıkması gereken kopma, yüksek sıcaklık, sürtünme, sızdırmazlık ve gerilimin azaltılması gibi zorlukların tümünün üstesinden gelmek için tasarlanmıştır.

Bu yazının kaynağı Yamahadır.
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hacı abi benimkide bir avrupa ülkesinde üretiliyorda daha tespit edemedim.Made in eu yazıyor üstünde
    HONDA

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bu castrol power1 racing 10 50 tam sentetikmi yarı sentetik mi ?
    HONDA

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Michelin Pilot Sporty taktırmayı düşünüyorum yakında orjinal lastikler le çok tedirgin sürüyorum berbat bi lastik

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    beyler benim aletten bir kaç gündür kesif benzin kokusu yükseliyordu. en son dün bir baktım karbüratör baştan aşşağı benzinle banyo yapmış.

oringler mi patladı ne oldu anlamadım. işallah bizim aletin karbüratör tamir kiti bulunuyordur ortalıkta.

motora benim kadar iyi bakan nadir bulunur ama kullanırken canını alır gibi kullanıyordum. fışkırtmış benzinleri isyan etmiş motor.

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler benim aletten bir kaç gündür kesif benzin kokusu yükseliyordu. en son dün bir baktım karbüratör baştan aşşağı benzinle banyo yapmış.

oringler mi patladı ne oldu anlamadım. işallah bizim aletin karbüratör tamir kiti bulunuyordur ortalıkta.

motora benim kadar iyi bakan nadir bulunur ama kullanırken canını alır gibi kullanıyordum. fışkırtmış benzinleri isyan etmiş motor.
    dostum senin makine yeni ybr mi? 2010. onlarin karbüratörleri degisti biliyor sundur belki sen de. insallah fazla sorun acmaz basina. ben zaten bu yeni ybr'den cok iskilleniyorum bir degil bir kac kronik sorunu cikacak diye, insallah ben yanilirim.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı viyana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum senin makine yeni ybr mi? 2010. onlarin karbüratörleri degisti biliyor sundur belki sen de. insallah fazla sorun acmaz basina. ben zaten bu yeni ybr'den cok iskilleniyorum bir degil bir kac kronik sorunu cikacak diye, insallah ben yanilirim.
    Yeni ybr değil nerden uyduruyorsunuz bunları.
    HONDA

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    hemen atlayacaksın yani ybr 2010 model çıksaydı,çamur atmayamı geldin bu topic'e

Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen atlayacaksın yani ybr 2010 model çıksaydı,çamur atmayamı geldin bu topic'e
    estagfurullah, benim de 2007 ybr 125'im var, ne camur atmasi. bilakis 1-2 ay icinde yenilemeyi düsünüyorum 2010 modelle. ne kadar süphelerim olsa da yeni ybr almayi düsünüyorum. lütfen daha dikkatli olalim mesajlari okurken

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    estagfurullah, benim de 2007 ybr 125'im var, ne camur atmasi. bilakis 1-2 ay icinde yenilemeyi düsünüyorum 2010 modelle. ne kadar süphelerim olsa da yeni ybr almayi düsünüyorum. lütfen daha dikkatli olalim mesajlari okurken
    ybr 2010 modelinde bir sorun bulmak için arayış içerisindesınde ondan yazdım yorumu.

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    yeni ybrlerin karbratörleri elektronik eskilerinden daha performanslı yakıt olarakda 9 kuruşu geçmiyor ekonomiyi korumuşlar içiniz rahat olsun.
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    abicim bunlara ne desen insana düşman kesiliyolar

yeni ybr almaktada kesinlikle acele etme tecrübe ve yorumlara göre karar verirsin. sonucta mal yeni her ne olursa olsun deneyimleri sorunları yorumları okumak gerekir.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Boşverin yeni ybr ciler.Anlıyacaklar birgün
    HONDA

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    ybr kendi kalitesini bozmaz bence granaji fazla ama gerci hosuma sekil olarak gitmedi eskileri on numqara performanstan birsey kaybetmez aksine gelisir
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    arkadaslar yeni yamaha ybr 125 fabrika cikis lastikler yoksa yine shakira mi?

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmasada olur yakında gelir bizim buraya ya incelemek binmek istiyorum ya bnm de çok hoşuma gitti mümkünse takas yapmak istiyorum duruma göre.
    yavas yavasta olsa mondialde ilerme var inş. titreşim oalyınıda çözerler. eger oda olursa zaten kimse yamaha hondamıs bakmaz bile fiyat farkından doalyı.
    uhhhhhhhhhhh ulen sende mondial kaliteyi biraz yukseltsin gor fiyati isine gelmiyo con conluyor milleti bu chine motolari ne yaparsa yapsin japonlari gecemez cunku motor teknolojisin de yillarin vermis oldugu deneyim ve ustalik var valla ne diyim chine motorlari sayesinde usta oldum altin bilezik var valla
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    arkadaslar yeni yamaha ybr 125 fabrika cikis lastikler yoksa yine shakira mi?
    Chen shing tire sanırım bizimkiler şakira
    HONDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler