Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evden çıktım...Sokağın sonundan sağa dönecektim.2 viteste hızım 40 km filan..Yolun en sağından giderek sağa yukarıya döneyim dedim..O sırada son hızla gelen Öküz beni gördü ama ben bastım frene neyse sağa yattım..Sağ dizim soyuldu...Biraz ağrı var..Ama motora bineceğim korkmadım şu ihtiyar halimle...Allah motordan koparmasın......Yıkılmadım ayaktayım....

Benim hatam yeni yola çıkarken iyi konsantre olamadım..Dizlik takmadım...
    Aman arkadaşlar...Çok yavaş sağa yattım sadece sağ aynam gitti..Şükür..Allah korusun hepimizi.....
    geçmiş olsun abi Allah hepimizi korusun.
    4

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr city
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı solakgazi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin kalıcı ve katılımcı olman dileğiyle
    HONDA

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hoş geldin... sende doğru yoldasın......................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    her yeni arkadaş kendi resmini ve motorunun resmini koysun mu buraya

hoşgeldin kazasız belasız...

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    hoş geldin, bursa'da ybr ile dolaşıyorum arada bir bari tanıdık biri olsun
    4

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung valla ybr den sonra bundan düşünüyorum.Allah kaza bela vermesin . Birde sıkıştırma olayı pek olmuyor burda.Büyük şehirlerde sık yasıyorsunuz sanırım.
    ybr'den sonra alacağım tek makine var. FZ6 FAZER S2 ABS veya FZ8.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr'den sonra alacağım tek makine var. FZ6 FAZER S2 ABS veya FZ8.

O kadar gözüm yükseklerde değil yav
    HONDA

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar arka dişlimin 3 dişlisi kırılmış bu yüzden arka dişliyi değiştirceğim sizce hazır arka dişliyi değiştirmişken 15 bin km yapmış çekoslavak oringsiz zincirimi ve ön dişliyide değiştiriyim mi ve dişlileri orjinal almayı düşünüyorum ama zincir konusunda oringli olarak orta halli bişey düşünüyorum aslında dişlilerdede yan sanayi taktırmamın sizce sakıncası olur mu ; Ybn marka oringli zincirler var tavsiye eder misiniz veya kullanıpta tavsiye edebileceğiniz zincir markaları varsa sevinirim..

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar arka dişlimin 3 dişlisi kırılmış bu yüzden arka dişliyi değiştirceğim sizce hazır arka dişliyi değiştirmişken 15 bin km yapmış çekoslavak oringsiz zincirimi ve ön dişliyide değiştiriyim mi ve dişlileri orjinal almayı düşünüyorum ama zincir konusunda oringli olarak orta halli bişey düşünüyorum aslında dişlilerdede yan sanayi taktırmamın sizce sakıncası olur mu ; Ybn marka oringli zincirler var tavsiye eder misiniz veya kullanıpta tavsiye edebileceğiniz zincir markaları varsa sevinirim..
    Hocam,

Ön dişli
    aRka dişli
    O-ringli zincir hepsini değiştir aynı anda yani yeni al...
    Bence kaliteli yan sanayi kullanabilirsin...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    @ serdarmert:

abi bugün muhabbet için motor ustası olan bir akrabamı ziyarete gittim. bana 10w-50'nin motor çok ısınınca motora ince geldiğini ve vitesleri sertleştirdiğini söyledi. ben yağ yeniyken denemiştim viteslerde sorun yoktu bana 20w-40 önerdi yaz için. kışın 10w-50 iyi ama yazın seni sıkıntıya sokar dedi. bakalım önümüzdeki günlerde adam doğru mu söyledi yanlış mı anlayacağım. malum 28 haziranda sahile gidiyorum. 220 km. kadar bir yol bekliyor YBR'mi. hem de kaz dağlarından geçerek gidiliyor ki deyim yerindeyse bazı yokuşları osura osura çıkıyor YBR eğer böylesine zorlu bir rotada bu yağ vites sertleştirmesi yapmazsa bir daha hiç yapmaz...

bu arada ZONGSHEN diye bir motosiklet markası var bilirsiniz... bizim model 125 cc. olanıyla drag yaptık... geçemedim öğrendim ki makina hem 4 valf (üstten çift egzantirik) hem de yağ soğutmalıymış. deli gidiyor yahu. ben 120 dedim adam hala hızlanıyordu. 160 yapanlar varmış o makineyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:29 ----------

Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim eğer motosikletini satmayı düşünmüyorsan al orjinal yamaha o-ringli set kullanırsın 35000-40000 km. zaten makinen eğer 3.ye zincir istiyorsa muhtemelen bu orjinal kiti eskittiğinde de ybr'ni emekli edersin
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    walf olayı bitiriyor arkadaşlar...skygo var 3 valf innova ile başa baş gidiyor....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

mahonyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125 miş
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walf olayı bitiriyor arkadaşlar...skygo var 3 valf innova ile başa baş gidiyor....

kanka ne için yazdın bu yazıyı anlamadım ama doğru sölüyorsun
    Azrail Noktayı Koyana Kadar Virgüle Devam...
    34 SDT 60

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bu walfı benim cupa da taksak olmazmı

Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu walfı benim cupa da taksak olmazmı
    motorunu değiştirirsek olur...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:03 ----------

@ serdarmert:

abi bugün muhabbet için motor ustası olan bir akrabamı ziyarete gittim. bana 10w-50'nin motor çok ısınınca motora ince geldiğini ve vitesleri sertleştirdiğini söyledi. ben yağ yeniyken denemiştim viteslerde sorun yoktu bana 20w-40 önerdi yaz için. kışın 10w-50 iyi ama yazın seni sıkıntıya sokar dedi. bakalım önümüzdeki günlerde adam doğru mu söyledi yanlış mı anlayacağım. malum 28 haziranda sahile gidiyorum. 220 km. kadar bir yol bekliyor YBR'mi. hem de kaz dağlarından geçerek gidiliyor ki deyim yerindeyse bazı yokuşları osura osura çıkıyor YBR eğer böylesine zorlu bir rotada bu yağ vites sertleştirmesi yapmazsa bir daha hiç yapmaz...

bu arada ZONGSHEN diye bir motosiklet markası var bilirsiniz... bizim model 125 cc. olanıyla drag yaptık... geçemedim öğrendim ki makina hem 4 valf (üstten çift egzantirik) hem de yağ soğutmalıymış. deli gidiyor yahu. ben 120 dedim adam hala hızlanıyordu. 160 yapanlar varmış o makineyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:29 ----------

abicim eğer motosikletini satmayı düşünmüyorsan al orjinal yamaha o-ringli set kullanırsın 35000-40000 km. zaten makinen eğer 3.ye zincir istiyorsa muhtemelen bu orjinal kiti eskittiğinde de ybr'ni emekli edersin
    bu yüzden yazdım şaziye sey yani mahony walf ne kadar fazla ise sürat ve hız o kadar fazla.... 1,3 dobloların 16 walf olması gibi...

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    @ serdarmert:

Herkesin görüşü farklı..Ama bence en iyi kullanıcının tecrübesidir..
    Ben tam sentetik yağda öyle bir sorun olacağını zannetmiyorum..20w-40 actevo yu 4T ben kullandım..beğenmedim..

Sen bir dene bakalım tatile git gel o zaman belli olur ak mi kara mı ? Ama o yağ çok zorlu koşullara dayanıklı bir yağ..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:31 ----------

Ramço şu valf olayı nedir..?
    Aynı olay Lifan cup ta varmış.. düştükten sonra cupa geçsem diyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:33 ----------

Skygo cup alayım..Boluya gideyim de..Uniqe ile yarışayım bakalım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:48 ----------

Hacılar, ön fren balatası böyle çıkıyormuş...!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    [sıze="7"]ybr mi,,,allah korusun,az önce sattım ybr mi ve o teneke poarçasından kurtulduğum için çok mutluyum

çocuklar için ideal bi motor ama çok aşırı güçsüz ve minicik bi motor

bana dayanmadı

3 kere rektefiye oldu

eğer - 18 yaşında bi çocuğunuz varsa ona alın mahallede gezsin

onun dışında siz siz olun üstüne bile binmeyin o teneke parçasının[/sıze]

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    bugün muhabbet için motor ustası olan bir akrabamı ziyarete gittim. bana 10w-50'nin motor çok ısınınca motora ince geldiğini ve vitesleri sertleştirdiğini söyledi. ben yağ yeniyken denemiştim viteslerde sorun yoktu bana 20w-40 önerdi yaz için. kışın 10w-50 iyi ama yazın seni sıkıntıya sokar dedi. bakalım önümüzdeki günlerde adam doğru mu söyledi yanlış mı anlayacağım. malum 28 haziranda sahile gidiyorum. 220 km. kadar bir yol bekliyor YBR'mi. hem de kaz dağlarından geçerek gidiliyor ki deyim yerindeyse bazı yokuşları osura osura çıkıyor YBR eğer böylesine zorlu bir rotada bu yağ vites sertleştirmesi yapmazsa bir daha hiç yapmaz

Özgür; Geçen hafta Yalova'dan Ayvalık'a kadar orta uzunlukta bir seyahat yaptık. Ortalama 840 küsur km.(gidiş-geliş).Yolculuğun tamamına yakınında dip gaz gittik..Motorumda 10w-40 4 t yağ vardı hava da oldukça sıcaktı.Kaldıki 0 km de aldığımdan beri hep aynı yağı kullanırım. Hiç bir sorun yaşamadım.Ne vites geçişlerinde ne de motor sesinde bir anormallik yaşanmadı.Yamaha motor da 10w-40 yağ kullanılmasını öneriyor.Anlayamıyorum motorsiklet ustaları neden daha kalın bir yağda ısrar ederler onu da çözebilmiş değilim.Çok km yapmış ve aşınmış motorlarda mantıklı geliyor gerçi,ama yeni ve yıpranmamış motorlar için kalın yağı gereksiz görüyorum.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı Speed Up adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [sıze="7"]ybr mi,,,allah korusun,az önce sattım ybr mi ve o teneke poarçasından kurtulduğum için çok mutluyum

çocuklar için ideal bi motor ama çok aşırı güçsüz ve minicik bi motor

bana dayanmadı

3 kere rektefiye oldu

eğer - 18 yaşında bi çocuğunuz varsa ona alın mahallede gezsin

onun dışında siz siz olun üstüne bile binmeyin o teneke parçasının[/sıze]
    Bence sende sorun varmış

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    serdarmert ve ozgurakman cevaplar için teşekkürler ; şöyle bi link buldum ;
    http://www.yildizticaret.com/pro/155...25-ZINCIR-KITI
    zincir x-ring Fransız ürünü ve daha uzun ömürlü olduğu söylenmekde ama biraz yüksek gibi geldi fiyatı , ya böyle bişey alacağım ya da orjinal ön ve arka dişli yanınada kore vs. tarzı orta kaltie zincir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler