Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ama soğukda motorda daha iyi patlama olmazmı ?
    HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha çok kışları kolay çalışmayı sağlıyor..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:08 ----------

Gres daha kalıcı sonuç olarak ama ben şimdi telfon bazlı zincir yağı aldım çok iyi..
    Deneyeyim dedim..Ben hepsini kullandım. Gres en kalıcı ama çok kir topluyor..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:10 ----------

Bilen yok mu..?
    daha önce yazmıştım çekeceksin diye
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Metal olan tamam..
    Ancak diğerini çözemedim..
    Zorlarsam elimde kalacak.. Sanki farkı şekilde çıkacak o ama..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:11 ----------

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce yazmıştım çekeceksin diye
    Sen öyle çekerek mi söktün..?
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Comet
    Metal olan tamam..
    Ancak diğerini çözemedim..
    Zorlarsam elimde kalacak.. Sanki farkı şekilde çıkacak o ama..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:11 ----------

Sen öyle çekerek mi söktün..?
    üstteki zaten soket

alttakide soket ama şekli farklı,alttakini kendine doğru çek çıkacaktır.buji başına benzer bişey olması lazımdı

karbüratörü sökülebilecek tüm parçalarına kadar ayırmıştım geçen sene
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    üstteki zaten soket

alttakide soket ama şekli farklı,alttakini kendine doğru çek çıkacaktır.buji başına benzer bişey olması lazımdı

karbüratörü sökülebilecek tüm parçalarına kadar ayırmıştım geçen sene
    Temizlemişsindir..
    Neyle temizledin..?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar bakın çok basit bir soru sordum uzay kafayı yuvarlak kafaya çevirmenin maliyeti dedim 400 tl gibi komik bir cevap aldım hiç mi aranızda bilen eden yok eminim daha önce paylaşılmıştır ama ben bulamadım bir cevap istiyorum sadece sizden inanın zor değil.
    orjinal parça alırsan 400 tl. ama yan sanayi için 120 ye falan hallolur diye tahmin ediyorum. rialli nin sitesine bir bak. 2009 model motorun orjinal kafalığı eğer maviyse talibim. (sinyal far ve camı dahil komple set) ne kadar istiyorsun???
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Comet
    Temizlemişsindir..
    Neyle temizledin..?
    gaz yağından şaşmam,zamanla karbüratör içerisinde tortular oluşuyor.servis temizlik işine 25 tl istedi.Kıyamadım önce bir güzel fotoğraflarını çektim her yönden ki ne nerede şaşırmayayım.1 saatimi almadı.25 kaat cepte

özellikle ışıklarda beklerken stop etme sorununu yaşayan arkadaşlara karbüratörü temizlemelerini yada temizletmelerini öneririm.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    gaz yağından şaşmam,zamanla karbüratör içerisinde tortular oluşuyor.servis temizlik işine 25 tl istedi.Kıyamadım önce bir güzel fotoğraflarını çektim her yönden ki ne nerede şaşırmayayım.1 saatimi almadı.25 kaat cepte

özellikle ışıklarda beklerken stop etme sorununu yaşayan arkadaşlara karbüratörü temizlemelerini yada temizletmelerini öneririm.

Bizlede paylaşsan resimlerini mümkün ise..?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence şehir ortamında o kadar pislik bulaşmaz...ama kırsal kesimde iseniz toprak yola illaki giriyorsanız tabiki haklısın...ayrıca o pislik dediğimiz çamurada küçük dişlinin ihtiyacı var...orada birikiyor...o küçük dişlide biriken yağlı çamur bir nevi zincirin yağ ihtiyacını karşılıyor...

ulan totoş aramazsan görüşemeyiz dabi...

fuara geliyon ben fuarda görevliydim Suzukı Tekayda ama standda pek durmadım tabi...konsomatrıs hesabı heryerde gezdim...

cbr alıyonuz haberim olmuyor...bir şasi no yollardın baktırırdık veritabanına..kazası belası bakımı yatması kalkması kötü yola düşmüşlüğü varmı...

mobil castrol bu işlerin piri ama MOTOREX de denemek istiyorum...benim cbf 2700 kmde 150 gr yağ eksiltmiş...servisim normal diyor kafayı dağlara taşlara vurucam...aha vuruyorum...

kanka hiç 51.000 kmde olduğu belli mi allasen söle...

3 yıl 3 aydır kahrımı çekiyor...orıngleri taktırdım bugün dişliler değişti vs 100.000 e kadar yolu var tospağanın...bu sene Angaradayım her türlüüü cevooo...

Alırken söz verdi seni yolda gomam dedi...sözünde duruyor...

Sedat gelsin bana sedatı getirinnn...
    kanka ayıp ediyon valla pazar günü aradık ya fuardayız diye dedin anca kalktık yataktan ohoo seni beklicez hacı bütün gün)

dedik cbr alacaz yok ben anlamam ondan cbf ise her türlü dedinpaso kıvırıyon kanka neyse dediğin gibi ankarada görüşürüz her türlü bi alo demen yeter cevoooo

aldığımız cbr çok iyi maaşallah eleman hiç kullanmamış abi 2006 çıkışlı alet 2850kmde aldık düşün o derece.honda mototal servise ekspertize götürdük sıkıntı yok sadece lastiklerin değişmesi gerek ömrü bitmiş dediler haliyle 4 yıl olmuş...

senin cubufa allah daha çok yollar nasip etsin kanka bir gün işallah beraber çıkarız yola benim ybr yi satmadan

nice kilometrelere...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    geldim metehandro beg... Maaşallah kız gibi motorun benim ybr yi satarsam senin motör bozuntusuna 2000 veririm ha Ankaraya biz gdiyoruz 23 nisan cuma sabahı yola çıkıcaz..pazar günü 11-12 gibi geri dönüş yolu... kalacak yerimiz var bekleriz
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Comet
    resimleri büyük ihtimal silmişimdir,ama inan ki eli tornavida tutan herkesin yapabileceği bir şey,özel alet edevat kullanmadım.

Motosikleti
    YBR
    Paylaşımcı mert abi Senin bu merakına ve azmine hayranım,süpersin yola devam.Yakında üst kapak piston sekman krank kolu değişim tamir ve onarım uzmanı olursan şaşırmam
    [B][I]Atın ölümü arpadan olsun[/I][/B]

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar, akümü yenilemek istiyorum ne tür ve ne marka akü tavsiye edebilirsiniz?

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    yuasa derim ben...

Motosikleti
    Ybr125
    Bi de jel akü diyenler var nasıl bişey tavsiye eder misiniz? Ömrü uzun mudur ; kışın binmediğimiz zamanlarda sökmeye ihtiyaç duyulur mu vs.?

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, akümü yenilemek istiyorum ne tür ve ne marka akü tavsiye edebilirsiniz?
    Mutlu akünün motorsiklet aküsü var onu al..Bakm gerektirmeyen akü..Tavsiye ederim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:29 ----------

Alıntı McRpRsT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşımcı mert abi Senin bu merakına ve azmine hayranım,süpersin yola devam.Yakında üst kapak piston sekman krank kolu değişim tamir ve onarım uzmanı olursan şaşırmam
    işte merak..
    Karbüratörü temizlyeyeyim iyişallah..

Motosikleti
    Ybr125
    Mutlu akünün motorsiklet aküsü var onu al..Bakm gerektirmeyen akü..Tavsiye ederim..[COLOR="Silver"]

Teşekkürler , Mutlu akünün sitesindeyim şuan, yalnız bakım gerektirmeyen modellerinde 12 volt-5 amper olanına rastlamadım ; 12v-5ah akü, klasik akü modellerinde yer almakta ;kuru akü olarak 12v-6ah olanları mevcut kuru aküsünü alsam elektrik aksamına zarar verir miyim? Linkide aşağıdadır;

http://www.mutlu.com.tr/get_content.cfm?id=5#tables

Ayrıca Yuasa'nın 12v-5ah kuru aküsünü buldum, kdv ile beraber 70 TL ye geliyor , buyrun linki, http://aku-enerji.com/tr/aku_satis.htm?id=236
    tavsiye eder misiniz?

Motosikleti
    yamaha125 ybr
    arkadaşlar bende yamaha 125ybr kullanıcısıyım ama tiksindim bu motordan hergün bi arıza çıkarıyo şimdide motor rolantide durmuyo elımı gazdan çeker cekmez stop ediyo karbüratörde sorun yok temizledim ngk buji taktım bugun ama ne bujiden nede karbüratörden degil tahmınımce trafikte sürekli elim gazda çeker çekmez stop ediyo ondan sonra bas bas zor çalışıyo yolun ortasında duruyo arkamdan kornamı çalmıyolar el kol harketleri 1 haftadan beri boyle benzin filtresi temiz hava filtresi daha 1 haftalık bunun karın agrısı sizce ne olabilir arkadaşların diline düştüm bune böyle hergün tamır tamır
    diyolar acemıde degilim

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler , Mutlu akünün sitesindeyim şuan, yalnız bakım gerektirmeyen modellerinde 12 volt-5 amper olanına rastlamadım ; 12v-5ah akü, klasik akü modellerinde yer almakta ;kuru akü olarak 12v-6ah olanları mevcut kuru aküsünü alsam elektrik aksamına zarar verir miyim? Linkide aşağıdadır;

http://www.mutlu.com.tr/get_content.cfm?id=5#tables

Ayrıca Yuasa'nın 12v-5ah kuru aküsünü buldum, kdv ile beraber 70 TL ye geliyor , buyrun linki, http://aku-enerji.com/tr/aku_satis.htm?id=236
    tavsiye eder misiniz?

Var var bir ara gittim alacaktım buldum ben..

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Karbüratörü temizledim.. Gezdim geldim..baktım rölanti 2000 olmuş..tekrar düşürdüm..
    Motor şimdi çok daha iyi.. Bakın..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ybr-125-a.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler