Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı Biologist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 yeni aldım, ve başlangıç motosikleti olarak ybr 125 düşünüyorum. Fakat fotoğraflarda uzun boylu arkadaşların çoğu ybr üzerinde kambur oturmuş sanki. Ybr 125, 1.90 boylular için uygun mudur? Değilse önerebileceğiniz başlangıç motorsikleti var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Özgürü mü kastettin..??
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havalar bir türlü düzelemedi gitti. böyle oldukça beni de kaşıntı tutuyor ha, fena yola gidesim geliyor şu sıra.

hazırlık yaparak nefsimi dizginlemeye çalışıyorum mecbur. bu ay içerisinde maddi açıdan biraz feraha erecek gibi duruyorum ve buna istinaden bizim eşşeği touring kırması katıra dönüştürmek için bir kaç ekleme yapmayı kafaya koydum. kendim biraz araştırdım fakat halihazırda ilgili ürünlerin marka/modelleri ve ucuza nereden bulabileceğim konusunda tüyolarınız varsa rica edeceğim güzel eşşekdaşlarım.

aklıma yatanlardan ilki kaliteli bir ön cam. givi'nin çok kral fakat aynı ölçüde pahalı modellerini beğendim. sanırım biraz (aslında bihayli) zorlayıp öyle birşey takacağım.

birer de elcik koruma takabilirim. metehan abi birkaç yere post etmişti. sanırım bir arkadaşı satıyormuş ki fiyatı da gayet uygundu. şayet gidon nikelajını falan tahrip etmeyecek şekilde montaj yapılabiliyorsa o da var kafamda.

yan çanta da düşünüyorum. bunun için araştırırken de yıldız ticaret'te çanta demiri gördüm. biraz kaba duruyor fakat açılır kapanır parçalarını söküp atarsak (benzer bir uygulamayı gördüm baska bir forumda) iş görür hale gelecek. fiyat 110 tl. ürün de şurada görülebilir:

http://www.yildizticaret.com/pro/165...ANTA-DEMIRI-TK

bu demiri sadece uzun yola çıkacağım zaman monte etmeyi, şehir içi gündelik kullanımda ise motor üzerinde tutmamayı düşünüyorum. halihazırda 28 litrelik bir shad topcase'im var. o her daim motorun üzerinde olacak.

çanta için ise kriterlerim ise bizim eşşeklerin kalıbına sırıtmayacak kibarlıkta, plastik ve hesaplı olmasıydı. hesaplılık kısmından biraz taviz vererek givi e21 veya bunun taklidi olan kappa k21 modellerini gözüme kestirdim. biraz uyduruk duruyorlar, özellikle kappa olanı. fakat internet üzerindeki yoklamalarımda gördüm ki bu modelleri, özellikle givi olanını büyük harbici toruing motosikletlerinde kullanan çok motosikletçi var. yorumlar da iyi yönde. aslında gönlüm türkiye'ye de uğrayan ve dünyayı gezen iki motosikletçinin (şimdi isim cisim hatırlamıyorum ama siz anladınız) alüminyum çantalarında kaldı. fakat öyle bir uygulama hem yüksek miktarda para hem de biraz el emeği gerektiriyor. el emeğinden sakınmam fakat motor üzerinde çalışabilecek uygun mekanım yok. o yüzden e21 veya k21 e mecburum. bunların fiyatları da 250 tl seviyelerinde. linkleri kaybettim bilahare lazım olursa atarım buraya.

bu kappa olan:

bakınız düşük cc'li motosiklette böyle duruyor:
    (gerçi bu yamuk yumuk takmış ama fikir versin en azından)

bu da givi olan: (grisini degil boyasızını daha çok yakıştırıyorum benim gri motora)

ybr'm beni 2 senede hiçbir ekstra masrafa sokmadı. cebi biraz delerek birkaç kıyak yapalım bari garibe zaten benim cc falan büyüteceğim yok. nikah kıydım adeta alete, ayrılamıyorum.

avare rulman arkadaşım yan çantaları dediğin gibi yamuk takmak zorunda kalıyorsun,ardçının baldırlarına çarpmaması için.

çin malı çapırların yan çantalarını kullandım rengini değiştirip endrüstriyel boya ile mat siyaha boyadım.montaj demirlerinide egsozcu bir arkadaşımın atölyesinde boru kıvırma makinasıyla yaptım.uzun yolda gerçekten çok kullanışlı oluyor.

ön camda kendi imalatım,orjinallerinin fiyatları malum

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

avare rulman arkadaşım yan çantaları dediğin gibi yamuk takmak zorunda kalıyorsun,ardçının baldırlarına çarpmaması için.

çin malı çapırların yan çantalarını kullandım rengini değiştirip endrüstriyel boya ile mat siyaha boyadım.montaj demirlerinide egsozcu bir arkadaşımın atölyesinde boru kıvırma makinasıyla yaptım.uzun yolda gerçekten çok kullanışlı oluyor.

ön camda kendi imalatım,orjinallerinin fiyatları malum
    çantaların şahane olmuş. sanayide çevresi olan adamın hali başka oluyor ama ben standart ybr rüzgarlığını beğenmiyorum. camı uzatınca iyice acayip göründü gözüme. polyester kıvırma işi aklımda ama. bütçe yetişmezse ki büyük bir ihtimal, bu seçeneği değerlendirebilirim. evde hazırlanıp motosiklete takılacak sonuçta, motosiklet üzerinde çalışmak için alan gerektirmiyor pek.

aslında bir başka forumda birisi bildiğimiz takım çantalarından iki adet alıp siyaha boyayarak takmış iş bu demirlere. o da güzel bir projeydi ve çok da sakil durmuyordu. benim çekindiğim plastik üzerine boya atmak. uygun astar kullanılmazsa zamanla atabiliyor. fakat senin çantaların malzemesi daha az esnek, polyester gibi birşey galiba. boya uygulamasında sorun çıkartmayabilir.

ekleme:

şimdi tekrar koyduğun resmi inceledim de, yaptırdığın demir çok orjinal duruyor. işin doğrusu orjinal topcase demirini çıkarıp da yıldız ticaret'in o kaba demirini takmak istemiyorum. seninkinde orjinal topcase demiri muhafaza edilmiş ve yan çanta demirleri de oldukça profesyonel ve zarif duruyor. merak ettiğim şey senin demirin motora hangi baglantı yerlerinden bağlandığı. artçı pegleri ve arka amortisör başlarını mı kullandınız bu iş için? bahsettiğin arkadaşın sana yaptığı demirin aynını yıldız ticaret'in fiyatından çok az daha makul olmak kaydıyla ücreti mukabili bana da üretebilir mi?

hem benim işim görülür hem de arkadaşa iş çıkmış olur.

Motosikleti
    Comet
    Boya konusunda hiç kafanı yorma

bendeki çantalar kırmızıydı,ince zımparayla kolayca çıkarttım.Sanayiide boya karışımı yapıp istediğin rengi bulan ve bunu basınçlı tüpe dolduran firmalar var.adama plastik aksama süreceğimi söyledim ve bana mat siyah endrüstiyel boya verdi,başka hiç bir işleme gerek kalmadan kompresör tabancasıyla attık.hiç bir yerinde kabarma atma yapmadı.Yalnız ardçının dikkatli binmesi lazım boya ayakkabı darbelerine dayanıklı değil

ben çantaları yolda gördüğüm eski bir 250lik jawa'nın sahibine şakayla sat bana dedim

Yol ortasında söktü bana verdi

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    havalar bir türlü düzelemedi gitti. böyle oldukça beni de kaşıntı tutuyor ha, fena yola gidesim geliyor şu sıra.

hazırlık yaparak nefsimi dizginlemeye çalışıyorum mecbur. bu ay içerisinde maddi açıdan biraz feraha erecek gibi duruyorum ve buna istinaden bizim eşşeği touring kırması katıra dönüştürmek için bir kaç ekleme yapmayı kafaya koydum. kendim biraz araştırdım fakat halihazırda ilgili ürünlerin marka/modelleri ve ucuza nereden bulabileceğim konusunda tüyolarınız varsa rica edeceğim güzel eşşekdaşlarım.

aklıma yatanlardan ilki kaliteli bir ön cam. givi'nin çok kral fakat aynı ölçüde pahalı modellerini beğendim. sanırım biraz (aslında bihayli) zorlayıp öyle birşey takacağım.

birer de elcik koruma takabilirim. metehan abi birkaç yere post etmişti. sanırım bir arkadaşı satıyormuş ki fiyatı da gayet uygundu. şayet gidon nikelajını falan tahrip etmeyecek şekilde montaj yapılabiliyorsa o da var kafamda.

yan çanta da düşünüyorum. bunun için araştırırken de yıldız ticaret'te çanta demiri gördüm. biraz kaba duruyor fakat açılır kapanır parçalarını söküp atarsak (benzer bir uygulamayı gördüm baska bir forumda) iş görür hale gelecek. fiyat 110 tl. ürün de şurada görülebilir:

bu demiri sadece uzun yola çıkacağım zaman monte etmeyi, şehir içi gündelik kullanımda ise motor üzerinde tutmamayı düşünüyorum. halihazırda 28 litrelik bir shad topcase'im var. o her daim motorun üzerinde olacak.

çanta için ise kriterlerim ise bizim eşşeklerin kalıbına sırıtmayacak kibarlıkta, plastik ve hesaplı olmasıydı. hesaplılık kısmından biraz taviz vererek givi e21 veya bunun taklidi olan kappa k21 modellerini gözüme kestirdim. biraz uyduruk duruyorlar, özellikle kappa olanı. fakat internet üzerindeki yoklamalarımda gördüm ki bu modelleri, özellikle givi olanını büyük harbici toruing motosikletlerinde kullanan çok motosikletçi var. yorumlar da iyi yönde. aslında gönlüm türkiye'ye de uğrayan ve dünyayı gezen iki motosikletçinin (şimdi isim cisim hatırlamıyorum ama siz anladınız) alüminyum çantalarında kaldı. fakat öyle bir uygulama hem yüksek miktarda para hem de biraz el emeği gerektiriyor. el emeğinden sakınmam fakat motor üzerinde çalışabilecek uygun mekanım yok. o yüzden e21 veya k21 e mecburum. bunların fiyatları da 250 tl seviyelerinde. linkleri kaybettim bilahare lazım olursa atarım buraya.

bu kappa olan:

bu da givi olan: (grisini degil boyasızını daha çok yakıştırıyorum benim gri motora)

ybr'm beni 2 senede hiçbir ekstra masrafa sokmadı. cebi biraz delerek birkaç kıyak yapalım bari garibe zaten benim cc falan büyüteceğim yok. nikah kıydım adeta alete, ayrılamıyorum.
    yan çanta demirleri her motorumda oıluyor... olmayana her zamöan montaj etmişimdir... yaklaşık iki ay önce ybr mede taktım... demirleri komişk bir rakama tesadüfen aldım... yıldız ti
    carettekinin yarı fiyatından bile ucuza... kendim montaj ettim..... ama yük taşımak daha nasip olmadı... ama bundan önceki ybr lerimden b
    irinde çorludan buraya 2 cuval patates getirmiştim..35 *2 yani... güzelce bağladınmı sorunsuzca hareket edebikliyorssun.. tavsiye ederim....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl ulaşıcaz bu cantalara ve fiyatı nedir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:38 ----------

20000 bakımında cok şey istiyorlarmı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Buralarda mekanik uzmanı mert abi vardı bi zamanlar,gören duyan varmı kendisini

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Eskilerdede kimse yok ben 2006 da uye olmuşdum uyeliğim gitmişdi bende 2008 de aldım
    HONDA

Motosikleti
    yamaha ybr
    slm arkadaşlar ben fethiye den onur.aranıza yeni katıldım.2009 model ybr kullanıcısıyım.[

Motosikleti
    Comet
    Alıntı Onur_Fethiye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben fethiye den onur.aranıza yeni katıldım.2009 model ybr kullanıcısıyım.[
    aramıza hoş geldin

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hoşgeldin kalıcı ve katılımcı olman dileğiyle.
    HONDA

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)

bu kappa olan:

Shot with Canon PowerShot S50 at 2010-03-08

Shot with DigitalCam Pro at 2010-03-08

Shot at 2010-03-08

Shot at 2010-03-08

Shot at 2010-03-08

Shot at 2010-03-08

Shot at 2010-03-08

Shot at 2010-03-08

Shot at 2010-03-08

Shot at 2010-03-08

Shot at 2010-03-08

Shot at 2010-03-08

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:04 ----------

Yan çanta uygulamaları hakkında örnekler vermek istedim avare rulman.Bunları görmüş olma ihtimalin yüksek ama hatırlatmış olayım.Umarım işine yarar şeyler vardır.Hem diğer arkadaşlar da görmüş olurlar.
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin kalıcı ve katılımcı olman dileğiyle.
    hoşbulduk teşekkür ederim inceliğiniz için.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:32 ----------

[/COLOR]
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramıza hoş geldin
    teşekkürler hoşbulduk..

Motosikleti
    yamaha ybr
    hoşbulduk teşekkür ederim inceliğiniz için

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:39 ----------

Alıntı swis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2009 ybr city motosiklet aldım yaklaşık 140 km civarında şu anda. 2. vitesten boşa geçerken veya 1. vitesi geçerken çaturt diye bir ses geliyor acaba bu motosiklet yeni olduğu için mi yoksa bi problem mi var?
    bende buranın yeni üyesiyim yıllardır motor kullanıyorum ama 2009 da ybr aldım. böyle bir sorun yapmadı ama hızla alakası olan birşey vites devrinden hızlı olursa eğer o sesi yapıyor.sorun olarak değerlendirilemez

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:41 ----------

Alıntı asa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse yokmu
    var var olmas mı

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Bence alttaki gibi yan çanta bizim ybr için daha uygun. İhtiyaç halinde takılıp çıkartılması kolay. İhtiyaç dışıi airodinamik açısından çıkarmak daha iyi. Fakat nerde satılır fikrim yok.

By eseyyah, shot with Canon PowerShot A630 at 2010-03-09
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence alttaki gibi yan çanta bizim ybr için daha uygun. İhtiyaç halinde takılıp çıkartılması kolay. İhtiyaç dışıi airodinamik açısından çıkarmak daha iyi. Fakat nerde satılır fikrim yok.

By eseyyah, shot with Canon PowerShot A630 at 2010-03-09
    canon a630 eski makinem çok güzel bir makineydi 4 adet aa pille 2000 foto çekiyordu. saatlerce video kaydı yapıyordu 640-480 ama biraz ufak tefekti

Motosikleti
    yamaha ybr
    ya ben bu siteyi çözemedim hala nasıl işlio

Selam ybr ci arkadaşlar.
    Ben Ankara'dan Yavuz. 2004 model ybr ile aranıza yeni katıldım.
    Hepinize kazasız sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    Comet
    ya ben bu siteyi çözemedim hala nasıl işlio
    Bende tam olarak çözebilmiş değilim,moderatörler yönetiyor,kurallara aykırı yazılar yazarsak banlıyorlar
    Alıntı YAVUZ-ANKARA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam ybr ci arkadaşlar.
    Aramıza hoşgeldin Ankaralı yavuz

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Biologist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 yeni aldım, ve başlangıç motosikleti olarak ybr 125 düşünüyorum. Fakat fotoğraflarda uzun boylu arkadaşların çoğu ybr üzerinde kambur oturmuş sanki. Ybr 125, 1.90 boylular için uygun mudur? Değilse önerebileceğiniz başlangıç motorsikleti var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
    1.90 boyundakiler için uygun değildir. (bkz: 187 cm. - Özgür AKMAN)
    ama başlangıç için uygun bir motosiklet. uzun yola gitmiyorsan sorun yok. uzun yoldan kastım 1,5 saatten fazlası. 1,5 saati geçince kürek kemiklerimin arasındaki omurlar ayrılıyor resmen...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:38 ----------

Alıntı YAVUZ-ANKARA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam ybr ci arkadaşlar.
    güle güle kullanın motosikletinizi. ybrler içinde en iyi modellerden biridir 2004. katalitiksizdir ve kuvvetlidir. ancak daha iyisi de var elbet o da ilk çıkan ispanyol malı ybr'dir ki brezilya'da üretilen modeldir. 2001 de geldi tr'ye. biraz fazla yakar ama iyi gider.

gene gereksiz bilgiler verdim ama bilmeyen mutlaka vardır. Kazasız sürüşler, forumda kalıcı olmanız dileğiyle.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler