Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafama takılan mondial 125 kt de arka dişli 30t bizim ybr lerde 45t mondıal 120 zor yapıyo allah allah bizim motorlar 45 t yle iyi 110 yapıyo valla
    şanzıman ve ön diş çapları büyüktür onunda. Olay yakıt olayı esasen. onların yakıtı nasıldır bilmiyorum ama ybrden fazla yaktığına değecek kadar bir hız farkı olmadığı açık. ybren 110 görüyorsa herşey yolunda.
    yok illa mondiali gecicem diyorsan önü 15 dişli yaptır 120 i bulamazsan karbütörden hava benzin ayarı ile yakıtı birazdaha arttırman gerekir.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa kardeş, 100 km de kaç lt yakıyor yani.?
    o hesaba bakarsanız 100 km de hemen hemen 4 lt yakmış.
    şehir içinde devirli kullanıyorum kısa mesafelerde gaza yükleniyorum, jigle mecburen her seferinde kullanıyorum kış malum, bir de çok fazla durup kalkıyorum. örn. 500 mt gidiyorum bir dükkan, motor soğuyor 10 dk. sonra 500 metre daha sonra motor soğuyor sonra 1-2 km. 15 dk motor soğuyor falan.
    yine de neresine bakılacaksa bakalım. ardakadaşlar önerilerinizi bekliyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:02 ----------

Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir depo ile yedek dahil 410 km yaptım.Seninkisi anormal bir durum bakımlarını yaptınmı,buji,hava filtresi v,s v,s
    bakımları tam zamanında yapılıyor hep. bir tek buji kaldı onu da değiştireyim bari.
    4

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şanzıman ve ön diş çapları büyüktür onunda. Olay yakıt olayı esasen. onların yakıtı nasıldır bilmiyorum ama ybrden fazla yaktığına değecek kadar bir hız farkı olmadığı açık. ybren 110 görüyorsa herşey yolunda.
    yok illa mondiali gecicem diyorsan önü 15 dişli yaptır 120 i bulamazsan karbütörden hava benzin ayarı ile yakıtı birazdaha arttırman gerekir.
    E birazda geçmek istiyorum.Düz yolda 120 görüyor mondial.

Başka bi siteden alıntı:
    Ayrıca yeni nesil ybr ler euro 3 olarak üretildiği için 10.3 bg.Süratide yeni motorda normal.
    Yok ben daha fazla hız isterim derseniz hava filtresinin üstünde bir sünger vardır onu çıkarın ve 650 TL lik masrafla 2004 model ybr lerin euro 2 emisyonlu egzostlarını taktırın sorun çözülür.
    İşe yararmı bilmiyorum.Ama egzost işi gereksiz.
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    E birazda geçmek istiyorum.Düz yolda 120 görüyor mondial.
    Aslında 120 görmüyor gösterge 20 km fazla gösterince 120 yapmış hissi veriyor kullanıcıya

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Başka bi siteden alıntı:

İşe yararmı bilmiyorum.Ama egzost işi gereksiz.
    Bu koşullarda daha rahat çalışacağı ve daha fazla yakıt tüketeceği için ekstra güç elde edilir. buda son hıza ve performansa olumlu etki eder. Ama ordaki tavsiyelerin hiçbirini tasvip etmiyorum. (yakıt ve motor ömrü açısından)
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu koşullarda daha rahat çalışacağı ve daha fazla yakıt tüketeceği için ekstra güç elde edilir. buda son hıza ve performansa olumlu etki eder. Ama ordaki tavsiyelerin hiçbirini tasvip etmiyorum. (yakıt ve motor ömrü açısından)
    Yani o filtredeki süngeri çıkarsak performansa etki eder mi ?
    HONDA

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Yeni Ybr ile artık eski Ybr lerin 2 elleride düşecek

düşsünde bir tane alayım

sedat 1000 lira verem motoruna hey sana diyorum

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster

düşsünde bir tane alayım

tamam sana uygun fiyata veririm askere giderken kasıma kadar bekleyecen artık
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)

düşsünde bir tane alayım

....................
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Millet yeni modeli beğenmesse bizimkiler değerli olur
    HONDA

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    vallahi en değerlisi benimki. transalp'ten bile daha değerli

takas teklifleri değerlendirilir.

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam sana uygun fiyata veririm askere giderken kasıma kadar bekleyecen artık
    Sen askere gidene kadar o motor 100 bin'i görmüş olur bu sefer hayrına verirsin he

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Sen askere gidene kadar o motor 100 bin'i görmüş olur bu sefer hayrına verirsin he
    100 bini görse daha ne satmamki sinopa gider orda bırakırım o motoru yer sıkıntısıda yok orda..karşısına gecer gecer eski günleri hatirlarim anılarımı tazelerim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    yok öyle birşey... gösterge grubuna bayıldım yahu...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yenisinde enjeksiyonda yokmuş
    HONDA

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    YBR ci arkadaşların dikkatine...fuarda bir firma keşfettim...bizim cbfcilere önerdim...ybrye ait çok yedek parça var...rialli tarzı bir site tavsiye ederim...

cbf topiğinden buraya alıntı yapıyorum..işinize yararsa...ybrciler çoğu parçaya zaten ulaşabiliyor yan sanayiseçenekleri çok fazla...ama biz altın bulmuş gibi seviniyoruz...sizinde önerdiğiniz yerler varsa bizim topiğe yazın..

......................

değerli arkadaşlarım önemli bir mevzuya giriyorum...lütfen dikkatli okuyun...servislerdeki orjinal parçaların ÇİN den gelen orjinaller olduğu malumunuz...bu nedenle önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum...

Bugün fuarı dikkatle gezerken bir standda şu an bizim kullandığımız motorların yedek parçalarını ithal eden firmayla karşılaştım...

http://www.velomoto.com.tr

vitrinlerinde ne ararsak var...

size çok basit bir örnek vereceğim...serviste kdv dahil 36 lira olan arka 42 lik dişlimiz burada 20 gayme...çok basit bir örnek...

http://www.velomoto.com.tr/urun.php?...4&kategori=118

2.örnek ise...serviste 20 küsür olan ön balata burada 5 lira...

http://www.velomoto.com.tr/katalog.php?kategori=47

serviste orıngsız zincir 40 lira...burada orıngli sinzir Vıetnam malı 65 lira...

http://www.velomoto.com.tr/urun.php?...5&kategori=104

aydoğan kardeşimiz zaten 45 liraya bize yolluyor...zinciri ondan alırsam...arka dişlimide 20 ye alırsam...5 lirada ön dişli eder 65...

serviste orıngsız sinzir arka ön dişli toplam 81 lira...işçilik haric...

aydoğandan orınglı kore malı zincir 45 gayme arka dişli 20 ön dişli 5 eder 65..

yani hem 15 lira az ödüyorsunuz...hemde orınglı zinciriniz oluyor tavsiye ederim...

ne ararsanız var...

aslında CBF 150 ye ait 16 ürün mevcut...

bu 16 ürün şunlar...

YBN O-RING'Lİ ZİNCİR 428 HO CBF150 ...65 gayme...

YBN ZİNCİR 428 126L CBF150 ...12.60 gayme...ben 10.000 kmdir bu zinciri kullanmaktayım...

ARKA DİŞLİ 42T HONDA CBF150 ...20 gayme

VLM AKÜ YTX7DL-BS ..akü 100 lira serviste burada 45 lira...

CBF150 DEBRİYAJ TELİ ...6 gayme...

MOTOMASTER DİSK BALATA 157AB HONDA CGL125-CBF150 4.50 gayme..

CBF150 GAZ TELİ ...5 gayme...

HAVA FİLTRESİ CBF150 ...6.70 gayme...

CBF150 JİKLE TELİ ...4.50 gayme...

CBF150 KM TELİ ...6 gayme...

ELCİK,CBF KIRMIZI LOGOLU ...13.70 gayme...

CBF 150 ORTA SEHPA DIŞ YAY ...3.80 gayme...

CBF 150 ORTA SEHPA İÇ YAY ...2 gayme

birde aklımdayken yazaytım Dudulluda bir dükkanda geçen sormuştum...bizim cbf 150 arka balata 10 lira civarı bişeydi...

bu yaza dişli setimi arka balata ve takozlarımı değiştirmiş olarak gireceğim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR ci arkadaşların dikkatine...fuarda bir firma keşfettim...bizim cbfcilere önerdim...ybrye ait çok yedek parça var...rialli tarzı bir site tavsiye ederim...

cbf topiğinden buraya alıntı yapıyorum..işinize yararsa...ybrciler çoğu parçaya zaten ulaşabiliyor yan sanayiseçenekleri çok fazla...ama biz altın bulmuş gibi seviniyoruz...sizinde önerdiğiniz yerler varsa bizim topiğe yazın..

......................

değerli arkadaşlarım önemli bir mevzuya giriyorum...lütfen dikkatli okuyun...servislerdeki orjinal parçaların ÇİN den gelen orjinaller olduğu malumunuz...bu nedenle önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum...

Bugün fuarı dikkatle gezerken bir standda şu an bizim kullandığımız motorların yedek parçalarını ithal eden firmayla karşılaştım...

http://www.velomoto.com.tr

vitrinlerinde ne ararsak var...

size çok basit bir örnek vereceğim...serviste kdv dahil 36 lira olan arka 42 lik dişlimiz burada 20 gayme...çok basit bir örnek...

http://www.velomoto.com.tr/urun.php?...4&kategori=118

2.örnek ise...serviste 20 küsür olan ön balata burada 5 lira...

http://www.velomoto.com.tr/katalog.php?kategori=47

serviste orıngsız zincir 40 lira...burada orıngli sinzir Vıetnam malı 65 lira...

http://www.velomoto.com.tr/urun.php?...5&kategori=104

aydoğan kardeşimiz zaten 45 liraya bize yolluyor...zinciri ondan alırsam...arka dişlimide 20 ye alırsam...5 lirada ön dişli eder 65...

serviste orıngsız sinzir arka ön dişli toplam 81 lira...işçilik haric...

aydoğandan orınglı kore malı zincir 45 gayme arka dişli 20 ön dişli 5 eder 65..

yani hem 15 lira az ödüyorsunuz...hemde orınglı zinciriniz oluyor tavsiye ederim...

ne ararsanız var...

aslında CBF 150 ye ait 16 ürün mevcut...

bu 16 ürün şunlar...

YBN O-RING'Lİ ZİNCİR 428 HO CBF150 ...65 gayme...

YBN ZİNCİR 428 126L CBF150 ...12.60 gayme...ben 10.000 kmdir bu zinciri kullanmaktayım...

ARKA DİŞLİ 42T HONDA CBF150 ...20 gayme

VLM AKÜ YTX7DL-BS ..akü 100 lira serviste burada 45 lira...

CBF150 DEBRİYAJ TELİ ...6 gayme...

MOTOMASTER DİSK BALATA 157AB HONDA CGL125-CBF150 4.50 gayme..

CBF150 GAZ TELİ ...5 gayme...

HAVA FİLTRESİ CBF150 ...6.70 gayme...

CBF150 JİKLE TELİ ...4.50 gayme...

CBF150 KM TELİ ...6 gayme...

ELCİK,CBF KIRMIZI LOGOLU ...13.70 gayme...

CBF 150 ORTA SEHPA DIŞ YAY ...3.80 gayme...

CBF 150 ORTA SEHPA İÇ YAY ...2 gayme

birde aklımdayken yazaytım Dudulluda bir dükkanda geçen sormuştum...bizim cbf 150 arka balata 10 lira civarı bişeydi...

bu yaza dişli setimi arka balata ve takozlarımı değiştirmiş olarak gireceğim...
    kanka eline sağlık bu firma benimde dikkatimi çekti.Bir de orjinal çinliler vardı dikkat ettinmi hatta bayağı vardı 8-9 tane firma direkt çinden ybr parçalarıyla beraber gelmişler.kataloglarını aldım bazılarının türkiye ithalatçıları var ama hepsinin değil bazıları direkt çin adresini veriyo katalogda.

bu arada rieji diye bir motor vardı gördünmü kanka 125cc 4 zamanlı 15hp aynı 2 zamanlı aprilla, derbi gibi çok tatlı görüntüsü vardı ama fiyatı pahalıydı sanırım.bir de ne malı anlayamadım çin mi hint mi???

pazar sabah ordayım görüşelim inşallah ordaysan
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Motosikleti
    yan sanayi parçaya katiyetle karşıyım... aracım eğer ticari değilse... ne gerek var. motosiklet zaten bir hobi benim için. olmuşken tam olsun

not: motosikletim hayat felsemin ana taşıdır. hatta öyleki 4 tekerlekli bir araca binince otomatikman zaman kaybettiğimi düşünüyorum. hobi kısmı ise bakım onarım vb. için geçirdiğim zamandır.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka eline sağlık bu firma benimde dikkatimi çekti.Bir de orjinal çinliler vardı dikkat ettinmi hatta bayağı vardı 8-9 tane firma direkt çinden ybr parçalarıyla beraber gelmişler.kataloglarını aldım bazılarının türkiye ithalatçıları var ama hepsinin değil bazıları direkt çin adresini veriyo katalogda.

bu arada rieji diye bir motor vardı gördünmü kanka 125cc 4 zamanlı 15hp aynı 2 zamanlı aprilla, derbi gibi çok tatlı görüntüsü vardı ama fiyatı pahalıydı sanırım.bir de ne malı anlayamadım çin mi hint mi???

pazar sabah ordayım görüşelim inşallah ordaysan
    kanka şimdi o çin standları bizim için değil...küçük çin yedek parça ithalatcıları için bağlantı yapmaya gelmişler...bi tanesiyle tanıştım Rita Wong...bana herşeyi anlattı...İngilizcemiz tarzancaydı ama detayları anlattı...parana göre bana ne istersem getirtebileceğini söyledi...birde belli bir sipariş kotası...ÇİN sana her istediğini verir dedi...

Rieji İspanyol güçlü bir firma...o makinalar 10.000 civarında...mesela 250 cc olan o tıfıl dual purpose makina 9.990 gayme...20 hp...

yarına 13 de mt standında ol...Aydemir Antepden tatlı getirdi...onu yiciz...

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan sanayi parçaya katiyetle karşıyım... aracım eğer ticari değilse... ne gerek var. motosiklet zaten bir hobi benim için. olmuşken tam olsun

not: motosikletim hayat felsemin ana taşıdır. hatta öyleki 4 tekerlekli bir araca binince otomatikman zaman kaybettiğimi düşünüyorum. hobi kısmı ise bakım onarım vb. için geçirdiğim zamandır.

velomotor bu yedek parçaların ithalatcısı ve müşterileri Yamaha yetkili bayisi Kardeşler motor...net adreside bu...senin ana servisin seçenek sunuyor ...bunu değerlendir...

http://www.motoliz.com

ben 2004 te yılında ybrmi aldığımda ürün geldiği an (Süleyman Memnun Motor) oradaydım...kasadan çıkarken(tahta kasa) eşşek kadar Made ın Chına yazıyordu...

Makinan İtalyan olur Çinden yan sanayi kullanmak istemezsin buna eyvallah derim...

ama orjini çin olan makinana yan sanayi kullanmam dersen bu garip olur...çünkü orjinal dediğim parçanın geldiği yerde Çin...aradaki fiyat farkı servisin sana verdiği öpücüktür...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bu gün öne 15 dişli takdım ilerleyen zamanlarda + larını ve - lerini yazıcam.

Birde ybr ye bu yağı önerirmisiniz.

http://www.motogiyim.com/main/produc...ID=0&cat_ID=74
    HONDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler