Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Arkadaşlar doğru teker ayarı için okla gösterdiğim yeri ben göremedim..
    Motoru orta ayak üzerine aldım..2 .vteste çalıştırdım teker dönerken sanki teker ayarı bozuk gibi idi..salınım yapıyordu..Şekildeki hizalamayı anlasam ayarı düzeltecem ama bilmiyorum..
    Bilen varsa anlatabilirmi??

Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Resimdeki kırmızı işaretli çentiklerin olması şart. Kelebekteki tek çentik yoksa ya kirli olduğu için görünmüyordur yada ters takılmış iç taraftaki kısımda kalmıştır. Kelebeği ters çevirmen gerekebilir. Kelebeğin pullarındaki etli olan kısmı dış tarafa gelecek.

By eseyyah, shot with DMC-LZ6 at 2010-02-24

By eseyyah, shot with DSC-W150 at 2010-02-24
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özgür ben farın direkt yanması olayını hallettim. 2004 YBR anahtarından sağ tarafa taktırdım.. Şimdi sadece kendim istersem farları yakıyorum..

Özgür bak,
    teşekkürler abi...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Özgür ben farın direkt yanması olayını hallettim. 2004 YBR anahtarından sağ tarafa taktırdım.. Şimdi sadece kendim istersem farları yakıyorum..
    İyi fikir, nasıl aklıma gelmedi yuh banada. Elektirik şemasını inceleyeyim bende yapıcam bu operasyonu.Fikir için teşekkürler Serdar.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    newceri, saolasin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:59 ----------

Her iki taraftaki centikleri ayni mi yapacaz.. Iki taraftada mi var bu sikala.. Her iki tarafi ayni nasi yapacaz..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:01 ----------

Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi fikir, nasıl aklıma gelmedi yuh banada. Elektirik şemasını inceleyeyim bende yapıcam bu operasyonu.Fikir için teşekkürler Serdar.
    Simdi aklima vizontele filmi geldi..
    orda tv yi ilk defa gorunce Yilmaz ERdogan valla ben daha once dusunmustum diyor du.... Paylasim paylasim...sart...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:03 ----------

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler abi...
    rica ederiz..

Motosikleti
    Ybr 125
    Evet heriki taraftaki çentikleri aynı yapıcaz (Kullanma talimatı Sayfa 6-22 Not kısmında yazdığı gibi)

Alttaki talimatlar Yamaha Ybr 125 Kullanma kılavuzu Sayfa 68-69 da mevcut. bildiğim kadarıyla kitabcık sendede mevcut. Kitabcığın yazıcıdan bir çıktısını alarak tamir onarımı motor başında yapar ve takıldığınız yerleri burdan sorarsanız sonuca daha hızlı sonuça ulaşırız. Pc başında öğrenemezsiniz.

Saygılar Sunarım.

By eseyyah at 2010-02-24

By eseyyah at 2010-02-24

By eseyyah at 2010-02-24
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet heriki taraftaki çentikleri aynı yapıcaz (Kullanma talimatı Sayfa 6-22 Not kısmında yazdığı gibi)

Alttaki talimatlar Yamaha Ybr 125 Kullanma kılavuzu Sayfa 68-69 da mevcut. bildiğim kadarıyla kitabcık sendede mevcut. Kitabcığın yazıcıdan bir çıktısını alarak tamir onarımı motor başında yapar ve takıldığınız yerleri burdan sorarsanız sonuca daha hızlı sonuça ulaşırız. Pc başında öğrenemezsiniz.

Saygılar Sunarım.

By eseyyah at 2010-02-24

By eseyyah at 2010-02-24

By eseyyah at 2010-02-24
    2 tarafıda aynı hizada yaptım ama genede biraz gerilme oluyor zincirde.ben mi yapamadım ama 2 tarafıda aynı hizada
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Saygılar Sunarım.

By eseyyah at 2010-02-24

By eseyyah at 2010-02-24

By eseyyah at 2010-02-24
    Takildigim yerden sordum.. Ybr sistemine yabanciyim..
    Ancak bu sekilde yorum yanlis.. Bilgi paylasimi yok..Ama bence bilgi yok..
    SEnden baska da cevap veren yok daha dogrusu bilen yok..
    Sende cevap vermek zorunda degilsin..Neden burda bulunur insanlar anlamisda degilim..
    Sen bu motora kac yildir asinasin..Ben 1 aydir.. Kitaptan okuyarak tamir yapsaydi herkes..
    Teorik ile pratik cok farkli sende bilirsin..

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 tarafıda aynı hizada yaptım ama genede biraz gerilme oluyor zincirde.ben mi yapamadım ama 2 tarafıda aynı hizada
    Eğer gerilme varsa dişliler yamulmuş olabilir. Öndeki ve arkadaki dişlilerin montaj vidalarını ve dişlilerin yamulup yamulmadığını bir kontrol edin. hafif bir gerilme kabul edilebilir. Ama zincirde 1-2 cm lik bir boşluk varken bile gerilme varsa ivedilikle halledilmesi gereken büyük bir sorun. Veya zincir işlevini yitirmişte olabilir. Çıkartılıp gazyağında temizlenerek eklemlerinde proplem olup olmadığına bakılması gerekir.

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    motodrift te ayni dertten burda bakin..Bakin arkadaslar pratik bilgi paylasimi cok onemli..
    Ayrica burda beyin jimlastigi yapilmali ki.. herkes sorunlarini halletsin..

Motosikleti
    Takildigim yerden sordum.. Ybr sistemine yabanciyim..
    Ancak bu sekilde yorum yanlis.. Bilgi paylasimi yok..Ama bence bilgi yok..
    SEnden baska da cevap veren yok daha dogrusu bilen yok..
    Sende cevap vermek zorunda degilsin..Neden burda bulunur insanlar anlamisda degilim..
    Sen bu motora kac yildir asinasin..Ben 1 aydir.. Kitaptan okuyarak tamir yapsaydi herkes..
    Teorik ile pratik cok farkli sende bilirsin..
    nacizane fikrimi söylemeden geçemeyeceğim. sürç-ü lisan olursa, haddimi aşarsam affola.serdar abi büyüğümsün seni sever sayarım kanım çok çabuk kaynadı. öğrenmeyi seven ilgili birisisin. maşallah. ama bizden ne bekliyorsun. bildiğimiz kadarını aktarıyoruz. ayrıca zamanımız olmayıp girememiş ve bilgimizi paylaşamamış olabiliriz. herkes bilgisayara zaman ayıramaz. ayrıca ybr kitapçığı yapabileceğin herşeyi ayrıntılı anlatıyor. hiç birimiz sadece topikten sorarak öğrenmedik ybr nin sağını solunu. ayrıca çözemeyeceğimiz problemler de olabilir. her defasında burada bilgi yok burada ilgili yok demen beni çok üzüyor. evet teori ve pratik farklı bunu hepimiz biliriz ancak bazı şeyler vardır ki kitaplar öğretebilir. mesela civatanın nasıl kolay açılacağı yazmaz ama ne yöne çevirirsen söküleceği yazar. bunun gibi bilgilerde zaten kullanıcı kitapçığında mevcut. bir de yorumun yanlışı olmaz, adı üstünde YORUM. kişisel görüşler sonucu ortaya çıkan fikirin doğrusu yanlışı olmaz abi. sussam gönlüm razı değil söylesem kâr etmez... saygılarımla.

@newçeri;
    benim ön dişli orjinal olmasına rağmen yan sanayi gibi (o kadar olmasa da) ses yapıyor. çözüm için bir fikrin var mı??

Motosikleti
    Ybr 125
    motodrift, Serdarmert, ozgurakman

Zincir ayarı tamken gerilmeler varsa Ön dişlinin bağlantılarını kontrol etmek gerekli

Alttaki resimde 10 no vidalar sökülür Ön dişli Muhafazası (1) üstüne bağlı olan kablolardan kurtarılarak muhafaza cıkartılır. 8 nolu ön dişli ileri geri sağa sola sallanarak 1 mm den fazla boşluğu olup olmadığına bakılır. 7 numaralı dişli sabitleme levhasının 9 numaralı vidalarla sıkıca (tork anahtarı yok olduğu için tabir bu şekilde) sabitlendiğini kontrol edin. 8 numara ön dişlinin dişlerinde aşırı aşınma olup olmadığını kontrol edin eğerki dişlide aşınma yıpranma sallanma varsa bir tane 5-10 tl ye yenisini alıp değiştirmenizi tavsiye ederim. (ön dişlide 14 diş var)

By eseyyah at 2010-02-24

By eseyyah, shot with DSC-W150 at 2010-02-24

Motosikleti
    teşekkürler. güzel paylaşım. gerçi ne aşınma var ne birşey. ama sanırım bir ustaya göstermem gerekecek. iyi geceler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Paylaşım için teşekkürler newceri

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nacizane fikrimi söylemeden geçemeyeceğim. sürç-ü lisan olursa, haddimi aşarsam affola.serdar abi büyüğümsün seni sever sayarım kanım çok çabuk kaynadı. öğrenmeyi seven ilgili birisisin. maşallah. ama bizden ne bekliyorsun. bildiğimiz kadarını aktarıyoruz. ayrıca zamanımız olmayıp girememiş ve bilgimizi paylaşamamış olabiliriz. herkes bilgisayara zaman ayıramaz. ayrıca ybr kitapçığı yapabileceğin herşeyi ayrıntılı anlatıyor. hiç birimiz sadece topikten sorarak öğrenmedik ybr nin sağını solunu. ayrıca çözemeyeceğimiz problemler de olabilir. her defasında burada bilgi yok burada ilgili yok demen beni çok üzüyor. evet teori ve pratik farklı bunu hepimiz biliriz ancak bazı şeyler vardır ki kitaplar öğretebilir. mesela civatanın nasıl kolay açılacağı yazmaz ama ne yöne çevirirsen söküleceği yazar. bunun gibi bilgilerde zaten kullanıcı kitapçığında mevcut. bir de yorumun yanlışı olmaz, adı üstünde YORUM. kişisel görüşler sonucu ortaya çıkan fikirin doğrusu yanlışı olmaz abi. sussam gönlüm razı değil söylesem kâr etmez... saygılarımla.

@newçeri;
    benim ön dişli orjinal olmasına rağmen yan sanayi gibi (o kadar olmasa da) ses yapıyor. çözüm için bir fikrin var mı??
    Yok bütün bunlar senin fikrin tabi. Burda benim anlatmak istedğim şey. Birşeyi bilmiyor olabilirim veya başkaları. Veya konu ile ilgili bilgi düzeyim en az olabilir.
    Buraya girip anlamadığım bişeyi bilen arkadaşlara soramayacakmıyım...Valla kimse kusura bakmasın. Ama şöyle sevdiğim bir laf vardır .." Boş başak dik durur..." ..Ben burda yazarım isteyen bilgisini paylaşır isteyen paylaşmaz..
    Burda sevdiğimiz bir olay var onun etrafında toplanmışız..Ben meraklıyım..Kendim kurcalamak isterim yapmak isterim..Bir süre sonra daha çok şey öğreneceğim..Bilgimi paylaşırım..Ancak paylaştıktan sonrada karşımdakine ahkam kesmem..Olay budur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Ben meraklıyım..Kendim kurcalamak isterim yapmak isterim..Bir süre sonra daha çok şey öğreneceğim..
    Abi sende azim var bir kere sen bu azimle modifiyede yaparsın Fazlamı gaz verdim acaba!

Motosikleti
    parayı bulursam bir gün olacak ;)

pantalon...

merhaba arkadaşlar,
    ben size sormak istediğim şu ki pantalon alacağım da bunun için internetten beden istiyorlar.boy1.63 kilo73 ne dersiniz M beden mi yoksa L beden mi almalıyım bu ceket için de bir ölçü var mı biraz büyük alsak nasıl olur....
    tecrübeli arkadaşlardan öneri ve eğer moderatör el verirse marka söyleyebilirseniz iyi olur...
    fazla uçmamak şartıyla arkadaşlar...
    saygılar kazasız belasız günler arkadaşlar...

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    bu yeni ybr ler sahibinden de gösteriyor. bu motorlar gerçekten geldimi yoksa motorlar daha gelmeden fiyatları önden mi geldi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:52 ----------

Alıntı rsavkli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yeni ybr ler sahibinden de gösteriyor. bu motorlar gerçekten geldimi yoksa motorlar daha gelmeden fiyatları önden mi geldi.

şimdi gördüm fuarda yeni ybr125 kafası acayip duruyo gibi resimden mi oluyo nedir. ama güzel Allah için
    [B][COLOR="DarkGreen"]GÖZÜNÜ KORUMAYANIN GÖNLÜ KARIŞIK OLUR[/COLOR][/B]

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı lieber_mann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    ben size sormak istediğim şu ki pantalon alacağım da bunun için internetten beden istiyorlar.boy1.63 kilo73 ne dersiniz M beden mi yoksa L beden mi almalıyım bu ceket için de bir ölçü var mı biraz büyük alsak nasıl olur....
    tecrübeli arkadaşlardan öneri ve eğer moderatör el verirse marka söyleyebilirseniz iyi olur...
    fazla uçmamak şartıyla arkadaşlar...
    saygılar kazasız belasız günler arkadaşlar...
    Benim gibi alelacele alırsınız ve 2 hafta sonra 2 katı fiyatına başka alırsınız

Alacağınız kıyafeti mutlaka motor üzerine oturarak deneyiniz,dik vaziyette rahat ettiğiniz giysi motora oturunca sıkıntı yaratabilir.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Arkadaşlar arka dişli küçülten var mı ? Bizim motorlar 45 dişli 125 kt ye bakdım 30 dişli 120 anca gidiyo ? :D
    HONDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler