Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125
    2006 model ybr yi bugün aldım arkadaşlar çin min ybr sonuçta 2300e aldım mavi renk km 20 binde allah pişman etmesin inşallah
    Ok yaydan çıkmadan yapacağını yap...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı malkocoglu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 model ybr yi bugün aldım arkadaşlar çin min ybr sonuçta 2300e aldım mavi renk km 20 binde allah pişman etmesin inşallah
    Arkadaşım hayırlı uğurlu olsun.. Güle güle bin.. Kazasız belasız iyi günlerde gez..

Alırken nerelerine dikkat ettin..??
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı malkocoglu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha ürünü bir motoru, çinli motosikletlerle aynı katagoriye sokmayalım. Adamlar yılların birikimi ile gidip çinde dandik motor yapmaz, kimseninde çinde üretilen ybr em şu sorunu çıkardı dediğini duymadım.
    Bu motorlar tam otomatik robot sistemlerle yapılıyor. Çinli çalışan bu robotun düğmesine basıyor bezle sağını solunu siliyor diye motor çinli olmaz. Önemli olan o robotu ve teknolojini oraya kimin getirdiğidir.
    Ama eminimki 5-10 sene içinde kendini kanıtlamış haskan çinli motosiklet modelleri piyasaya girecek. 2. dünya savaşında yerle bir olmuş japonyanın ürettiği malları kimse beğenmezdi fakat kendilerini kanıtladılar ve şuanda mükemmel kusursuz üretim peşinde markaları var.
    Kısaca çin üretimide olsa Yamaha ürünü olduktan sonra gönlün rahat olsun sorunsuzca kullanacaksın, Hayırlı uğurlu olsun.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha ürünü bir motoru, çinli motosikletlerle aynı katagoriye sokmayalım. Adamlar yılların birikimi ile gidip çinde dandik motor yapmaz, kimseninde çinde üretilen ybr em şu sorunu çıkardı dediğini duymadım.
    Bu motorlar tam otomatik robot sistemlerle yapılıyor. Çinli çalışan bu robotun düğmesine basıyor bezle sağını solunu siliyor diye motor çinli olmaz. Önemli olan o robotu ve teknolojini oraya kimin getirdiğidir.
    Ama eminimki 5-10 sene içinde kendini kanıtlamış haskan çinli motosiklet modelleri piyasaya girecek. 2. dünya savaşında yerle bir olmuş japonyanın ürettiği malları kimse beğenmezdi fakat kendilerini kanıtladılar ve şuanda mükemmel kusursuz üretim peşinde markaları var.
    Kısaca çin üretimide olsa Yamaha ürünü olduktan sonra gönlün rahat olsun sorunsuzca kullanacaksın, Hayırlı uğurlu olsun.
    ybr nin kalitesiyle ilgili yazım değil ama ekleyeceğim

diğer çin motoların hemen hemen hepsi bir japonun kopyası. japonların eski fabrikalarını satın almışlar.
    kranka bakıyorsun bir japonla aynı
    pistona bakıyorsun aynı

çinliler kopyacılık varken teknolojik çalışmaya girmemiş bile zaten. şu an 5 vitesli 125 liklerin hepsi ya titanın ya ybrnin moto parçalarını veya fren balatasını orasını burasını kullanıyor.

honda cgl 125 ile mondial agk 125 aynı . sadece kalitesi düşük o da hammadde+ fabrikadaki özensiz üretim den. mesela krank balanslı çıkıyor(hatalı üretim) honda bunu ayırıyor çöpe çinli ise satıyor müşteriye

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu da benim ybr.
    üstündeki ben sayılırım

müdür ama maskeli zorronun motorlusu gibi olmuşsun..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:19 ----------

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr nin kalitesiyle ilgili yazım değil ama ekleyeceğim

diğer çin motoların hemen hemen hepsi bir japonun kopyası. japonların eski fabrikalarını satın almışlar.
    kranka bakıyorsun bir japonla aynı
    pistona bakıyorsun aynı

çinliler kopyacılık varken teknolojik çalışmaya girmemiş bile zaten. şu an 5 vitesli 125 liklerin hepsi ya titanın ya ybrnin moto parçalarını veya fren balatasını orasını burasını kullanıyor.

honda cgl 125 ile mondial agk 125 aynı . sadece kalitesi düşük o da hammadde+ fabrikadaki özensiz üretim den. mesela krank balanslı çıkıyor(hatalı üretim) honda bunu ayırıyor çöpe çinli ise satıyor müşteriye
    Nerden biliyosun..Çindeki üretimi mi izledin..Çin dünyada arge açlışmalarına en çok para harcayan ülkelerden birisidir.. Ne bu çini beğenmeme durumları anlıyamadım..Sadece sana değil burada öyle bir hava var..Sakın çinli alma, çin çan çon.. Biz ne üretmişiz..

Ayrıcada küçükken çok fazla malkoçoğlu filmleri izlemişsizde orada çinliler beceriksiz gözüküyorlar..

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müdür ama maskeli zorronun motorlusu gibi olmuşsun..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:19 ----------

Nerden biliyosun..Çindeki üretimi mi izledin..Çin dünyada arge açlışmalarına en çok para harcayan ülkelerden birisidir.. Ne bu çini beğenmeme durumları anlıyamadım..Sadece sana değil burada öyle bir hava var..Sakın çinli alma, çin çan çon.. Biz ne üretmişiz..

Ayrıcada küçükken çok fazla malkoçoğlu filmleri izlemişsizde orada çinliler beceriksiz gözüküyorlar..
    sen de biliyorsun benim motorumun çinli olduğunu. 35binkm yaptım bu motorumla . eski motorum da çinliydi o da 20bindeydi sattığımda.ben bilmeyeceğim de bakkal mı bilecek.

jason55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Çinliler ar-ge çalışmalarına çok para harcayabilir doğrudur da ama forumda defalarca tartışıldı ve hep aynı yargıya varıldı.

Bunun çin üretim teknolojisiyle ilgisi yok kullandıkları malzemenin kalitesi ve son kontrol yetersizliği ile ilgisi var.

Ben yaklaşık 5 yıl şekerleme fab.da çalıştım ve patrona sürekli alman alalım bosch alalım,ingiliz alalım amerikan alalım dememize rağmen fiyatlar hep cazip geldi ve neredeyse 1/5 fiyatına çin üretimi paketleme mak. ve topitop,lolipop hatları aldık.

Sonunda ne oldu fabrikamızdaki teknik ekip çileden çıktı arızalara yetişemedi, 2 tane daha ekstra bakım elemanı aldık bunun yanısıra zamanında yüklenmeis gereken mallar hep gecikti arıza sebebiyle.Kolum kalınlığındaki demir mil ortadan ikiye ayrılırmı durduk yere?

Gelelim olayın özüne benimde ilk motorum çan çin çon scooter dı. 26000km yaptım ama aldığım fiyat kadar bana bakım ve tamirat masrafı çıkardı.

Yine başa dönecek olursak çine gidip benim param çok şu istediğim motoru bana imal edin dersen istediğin gibi yaparlar ama maliyeti 300-400tl olan motorları ne idüğü belirsiz türkiye distüribitörlerinden alırsan sonra ah lar vah lar arasında kalırsın.
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kolum kalınlığındaki demir mil ortadan ikiye ayrılırmı durduk yere?

Aynı şeyden imalat işinde çalışan bir arkadaşım da bahsetti.Biri alman malı diğeri çin malı ağır bir makina parçası düşünün.Dışarıdan baktığında, eline aldığında ne ağırlığında ne görünüşünde, ne verdiği dokunma hissinde hiçbir fark yok.Alman malı 10 yıldır kullanılıyor aşınmalar olmuş diye çin malı almışlar.İlk zorlamada kırılıyor!

Milyarları çöpe attık diyordu arkadaş.

Çinlilerin numarası bu.Metalurji de sihirbaz gibi herifler.Onun içine bunu kat, bunu ona ekle diye acayip acayip metal alaşımlar üretiyorlar.Laboratuvar da eritip bileşenlerine ayırıp test etmedikçe anlaman imkansız.

Fakat tüm çin mallarına kalitesiz imajı yaftalamak yanlış.Zira bugün dünyaca tanınan bütün büyük firmalar çinde üretim yaptırıyor.Önemli olan ne istediğini açıkça söylemek ve parasını ödemek.Parasını ödersen alman malı alet edevatın aynısını sana yapıp teslim ediyorlar.Kalite de aynı, dayanıklılık da.
    Sorun işçilikte, kalite kontrolde falan değil.Tamamen üretim maliyeti ile ilgili.

Yahu adamlar uzaya taykonot yolladılar, daha neyi tartışıyoruz?Kendi roketini uzay aracını yapan adam motosiklet mi yapamayacak?

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyden imalat işinde çalışan bir arkadaşım da bahsetti.Biri alman malı diğeri çin malı ağır bir makina parçası düşünün.Dışarıdan baktığında, eline aldığında ne ağırlığında ne görünüşünde, ne verdiği dokunma hissinde hiçbir fark yok.Alman malı 10 yıldır kullanılıyor aşınmalar olmuş diye çin malı almışlar.İlk zorlamada kırılıyor!

Milyarları çöpe attık diyordu arkadaş.

Çinlilerin numarası bu.Metalurji de sihirbaz gibi herifler.Onun içine bunu kat, bunu ona ekle diye acayip acayip metal alaşımlar üretiyorlar.Laboratuvar da eritip bileşenlerine ayırıp test etmedikçe anlaman imkansız.

Fakat tüm çin mallarına kalitesiz imajı yaftalamak yanlış.Zira bugün dünyaca tanınan bütün büyük firmalar çinde üretim yaptırıyor.Önemli olan ne istediğini açıkça söylemek ve parasını ödemek.Parasını ödersen alman malı alet edevatın aynısını sana yapıp teslim ediyorlar.Kalite de aynı, dayanıklılık da.
    Sorun işçilikte, kalite kontrolde falan değil.Tamamen üretim maliyeti ile ilgili.

Yahu adamlar uzaya taykonot yolladılar, daha neyi tartışıyoruz?Kendi roketini uzay aracını yapan adam motosiklet mi yapamayacak?
    Doğru..
    Aman çinli filan çinli.. Ben sıkıldım bu laflardan..
    Çin almış başını gidiyor.. Farkında değil insanimız... bide beğenmiyoruz.
    Bakın üretim sürecinde söle bişey vardır.. Bilinen bir marka başka bir ülkede üretim yaparsa kendi kalite sistemini aynen uygular arkadaşlar.. Yamaha çine işçilikten maliyet düşürmesi sağlamak için üretim yaptıracak bide kafasına göre sizce kötü üretim yapacak.. Böyle bişey olabilir mi??

biz ne üretiyoruz..? Örnek Aşı üretiyorduk bakın 7 yıldır oda kalktı.. Daha neler neler.. Biraz kolaycılığa kaçmadan okuyun arkadaşlar..

kilosu 20 liralık ni-cr alaşımlı çelik te var kilosu 2 liralık çelikte var. dünyanın en kaliteli çeliği isveçte üretilir.isveçli, alman,japon,ingiliz vb gidipte 2 liralık çelikle üretim yapmaz. tenezül etmez ihtiyacı da yoktur. ayrıca çinli gibi 3 kuruş için adam da satmaz.

nikelin kilosu 50 lira çinli çelik üretmiş adı çelik ama demir gibi bükülüyor. nikelini kromunu magnezyumunu geçtim adam uğraşmamış bile

şunu diyorum gsmh sı iyi olan ülkeler dünyanın en kaliteli ürünlerini üretir bu bir gerçektir

alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    URL=http://img709.imageshack.us/i/yeniyil.gif/][/URL]

Tüm arkadaşların yeni yılını en içten dileklerimle kutlarım.
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu da benim ybr.
    üstündeki ben sayılırım

çok karizmasın abi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:08 ----------

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kilosu 20 liralık ni-cr alaşımlı çelik te var kilosu 2 liralık çelikte var. dünyanın en kaliteli çeliği isveçte üretilir.isveçli, alman,japon,ingiliz vb gidipte 2 liralık çelikle üretim yapmaz. tenezül etmez ihtiyacı da yoktur. ayrıca çinli gibi 3 kuruş için adam da satmaz.

nikelin kilosu 50 lira çinli çelik üretmiş adı çelik ama demir gibi bükülüyor. nikelini kromunu magnezyumunu geçtim adam uğraşmamış bile

şunu diyorum gsmh sı iyi olan ülkeler dünyanın en kaliteli ürünlerini üretir bu bir gerçektir
    abi ben fransız kaldım gsmh nedir
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok karizmasın abi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:08 ----------

Sedat hocam gsmh gayri safi milli hasıla nın kısaltması. milli gelir demek. kişi başına gsmh ı japonyanın yılda 80 bin dolar. japonya da normal bir vatandaş ayda 7 bindolardan yılda 80bin doları götürüyor

Afgan bir arkadaşım vardı. öğretmenler Afganistanda aylık 150 dolar maaş alıyormuş adam yemese içmese bile bir alman malı araba almak için ömür boyu çalışmalı. hayat pahalı değilmiş orta asyada gelirleri düşük zaten. ama bir almanı kessen kötü mal almaz parası olduğu için. bir afganı da yırtsan iyi mal alamaz zaten geliri yok.

Moğol arkadaşlar vardı adamlar Türkiyeye geldiklerinde etin kilosunu duyunca şaşırmışlar "biz 1 yıl et almadık Türkiyede fiyatlara alışana kadar diyor. Moğolistanda koskoca koyunu sizin bir kilo et aldığınız paraya alıyoruz diyor adam"

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/108328.asp

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Beyler ben düştüm 2 gün önce ; km saatimin hız göstergesinin camı kırıldı toptan yan sanayi ile değiştircem ; gidonum yamulmuş yeni bi gidon alıcam, birde ön çamurluğum kırıldı onuda yan sanayi alıcam ve geçen hafta aldığım rediktör(km sayacı)den hiç memnun değilim orjinaline göre 10-12 km/s fazla hız gösteriyor , orjinalini alın içiniz rahat etsin , yukarıdaki saydıklarımın ortalama değerlerini bilenler yazarsa sevinirim ; gidon ve km saatini yan sanayi taktırmayı düşünüyorum sakıncası var mıdır?

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok karizmasın abi

müdürler boşverin binin güzel motorlarınıza çin min filan değil japon patentlidir. motorlarınız..

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar; Rialli'den alışveriş yapan arkadaşlar var mı? varsa memnun kaldınız mı? ben gidon, orjinal km göstergesi ve ön çamurluk sipariş etmek istiyorum , ne dersiniz..

hirkil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 cbf 150
    Selamın Aleyküm ybr ciler...

Kare farlı ancak siperlikli.. bazılarında böyle değil.. Sanki 2009 gibi siperlikli ve kare farlı..

http://www.sahibinden.com/sahibinden...XQQdisplayitem
    bence fiyat olarak pahalı ve daha yüksek model bakmakta fayda vardır diye düşünüyorum.
    Ayrıca bu motor ankarada ve orjinal kalmış bu kadar sene istisna bir durum

yazan arkadaşım yanlış anlamasın ama lastik, marş düğmesi ile anlaşılmaz ben 2006 model ybr mi 38 binde sattım önde orjinal lastik vardı dişleri sapasağlamdı ve marş düğmesinin boyası hala duruyodu motoru yakından incelemek gerekir resimlerde güzel gözüküyor ama malesef resimlerle kesin birşey söylenemez
    By Hirkil

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    yahu bırakın ya 2005 model ybr 4000 kmde olması mumkunmudur varmı böle bişe inanmayın bu tür ilanlara ben 6 ayda 4000 yaptım sadece pazarları gezerek hic inandırıcı bir ilan degil 300tl fazla verin benim motoru alın
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bırakın ya 2005 model ybr 4000 kmde olması mumkunmudur varmı böle bişe inanmayın bu tür ilanlara ben 6 ayda 4000 yaptım sadece pazarları gezerek hic inandırıcı bir ilan degil 300tl fazla verin benim motoru alın
    tam alacaktım sen onla cross yaptın..

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    tam alacaktım sen onla cross yaptın..
    hiç gülecegim yoktu iki çamura girdik diyemi vazgectin
    aksamında mis gibi tertemiz oldu zinciri yaglandı 4200 km ye geldim bu arada
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)

Bu Konudaki Etiketler