Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı malkocoglu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli arkadaşlar
    YBR125 2007 model 2009 trf çıkışlı 5 aylık (onbin km) shad çantalı koruma demiri ve kasklı motora 2650tl istediler sizce uygun mu (HASARI YOK)
    TEŞEKKÜRLER
    2500 falan iyi bence...
    2250 az kardeşim o kadar da dibe vurmayın bir gün siz de satmak zorunda kalacaksınız.
    4

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimler hala motora biniyor?

kullananlar el kaldırsın
    haftada 4 gün okulula gidip geliyorum 6 gidiş 6 geliş
    81VATAN__54MEKÂN

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ybr olupta binilmezmi.................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    artık yok..
    abilerim yağ değiştireceğim ben illkez yapacağım bu işi (ybr'de ilkkez) havalarda soğuk şuan 20 40 var içinde hangi marka kaç kaç yağ koyayım şimdiden teşekkürler...
    81VATAN__54MEKÂN

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    arkadaslar ideal ön ve arka lastik havaları kaç olmalı? kilo: 90

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim yağ değiştireceğim ben illkez yapacağım bu işi (ybr'de ilkkez) havalarda soğuk şuan 20 40 var içinde hangi marka kaç kaç yağ koyayım şimdiden teşekkürler...
    castrol marka 10-40 yagi güvenle kullanabilirsin....aslinda marka pek önemli degil bilindik bi marka olduktan sonra gerisi maddiyata bakıyor..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:23 ----------

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ideal ön ve arka lastik havaları kaç olmalı? kilo: 90
    ön 28 arka 32ben 80 kiiloyum böyle ayarlı lasitklerim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol marka 10-40 yagi güvenle kullanabilirsin....aslinda marka pek önemli degil bilindik bi marka olduktan sonra gerisi maddiyata bakıyor..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:23 ----------

ön 28 arka 32ben 80 kiiloyum böyle ayarlı lasitklerim
    ön 40 tı demek titreşim o yüzdenmiş . tşklrr

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    bugun bende 50 km yaptım...

dıreksıyonu sola tam cevırdıgımde kendılıgınden gazlıyor.daha dogrusu gaz telının boslugu kısa galıba.dıreksıyonu cevırınce gerılıyor ve devır artıyor olarak dusunuyorum

sızde boyle bı sorun varmı ?

bırde yaklasık 8 bındır amortusellere bakım fılan yapılmadı..[ne yapılması gerektıgını bılmıyorum gercı] bazen arka amatuseller gacur gucur sesler cıkartıyor motor 22800 km

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimler hala motora biniyor?

kullananlar el kaldırsın

Mesela Ben Daha Yeni Geldim Eve

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla Jason denız kenarı ılıman bır ıklımde yaz kış binilir ancak Ankara'da dikkat ederim hava sıfırın altına düsüyor don yapıyor,motora bınme zevkı bırakmadı bu kıs ayı ankarada
    Mesela Akdeniz Bölgesi Mersin/Tarsus Yaz-Kış Binmek İçin Gayet Uygun :D
    www.sahildenturkiye.com

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun bende 50 km yaptım...

dıreksıyonu sola tam cevırdıgımde kendılıgınden gazlıyor.daha dogrusu gaz telının boslugu kısa galıba.dıreksıyonu cevırınce gerılıyor ve devır artıyor olarak dusunuyorum

sızde boyle bı sorun varmı ?

bırde yaklasık 8 bındır amortusellere bakım fılan yapılmadı..[ne yapılması gerektıgını bılmıyorum gercı] bazen arka amatuseller gacur gucur sesler cıkartıyor motor 22800 km
    ses yapan arka amortisörler değil. arka salıncağın bağlı olduğu rulmansız yatak. yapman gereken oradaki pimi anahtarlarla söküp biraz gresleyip yerine takmak
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    oo herkes biniyor daha. yerde kar yoksa hep biniyorum ben de. alışkanlık oldu. bazen bir yere gidiyorum tam gün çalışmadığı oluyor. döndüğümde ilk işim onu çalıştırmak oluyor. yaşadığını bilsin hayvan

bu arada ön teker ayarı 25 olacak çok yapıyorsunuz gibi geldi bana. hele 40 yapan biri vardı sanırım devamlı tarlada dolaşır gibi gidiyormuştur heralde
    city modellerinde zincirin üstündeki plastik korumada yazıyor kaç kişi ile kaç hava olacağı hava basacak olduğunuzda yakındaki bir motora bakıp gidebilirsiniz. arkadaşlar benim motrdan kopya çekip yapıyorlar hava ayarlarını
    4

Motosikleti
    ybr125
    arkadaşlar ybr nin lastiklerini değiştirmek iistiyorum beykozda oturuyorum.Servisimde maslakta REDLİNE yani bu çevrede metzeler yada pırelli marka satan biyer varmı acaba?

malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125
    teşekkür ederim kardeşler trendy83 senin motor çok güzel ama ben de muğladayım
    zor olur adam 1 lira bile inmiyo alıcam heralde bu ybryi hayırlısı artık
    Ok yaydan çıkmadan yapacağını yap...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla Jason denız kenarı ılıman bır ıklımde yaz kış binilir ancak Ankara'da dikkat ederim hava sıfırın altına düsüyor don yapıyor,motora bınme zevkı bırakmadı bu kıs ayı ankarada
    dostum otobüsler işkence benim için.ev-iş arası uzak mesafe olduğundan 2 otobüs ve özellikle iş çıkış saatlerinde 2 saat gibi bir süre alıyor ve zaman değerli malumonun için motorla gidebildiğim kadar devam. 40dk da gidiyorum geri kalan zaman bana kalıyor...şu an balaklava+kask+içlik+mont+bot+eldiven kombinasyonu uyguluyorum sıkıntı biraz eldivende var gibi ellerim üşüyür ama ankara ayazında olsun o kadar dimi)
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum otobüsler işkence benim için.ev-iş arası uzak mesafe olduğundan 2 otobüs ve özellikle iş çıkış saatlerinde 2 saat gibi bir süre alıyor ve zaman değerli malumonun için motorla gidebildiğim kadar devam. 40dk da gidiyorum geri kalan zaman bana kalıyor...şu an balaklava+kask+içlik+mont+bot+eldiven kombinasyonu uyguluyorum sıkıntı biraz eldivende var gibi ellerim üşüyür ama ankara ayazında olsun o kadar dimi)
    jason55; beni anlattın sanki yahu, aynı durumdayız. Otobüs ile evden işe geldiğim zaman ortalama 2 saat sürüyor. 2 vesait lazım oluyor. bahsettiğin gibi çekilen iğrenç trafikte cabası. ama motorumla 30 dakikada evimdeyim Motosikletine hergün binen birisi için otobüs tam bir işkence. Bende günlük 17 gidiş 17 geliş toplam 34 km yapıyoruım. Annem eldivenlerimi çamaşır makinesinde yıkadığından beri eldivenlerim soğuk geçiriyor ve üşütüyor. En kısa zamanda eldivenlerimi yenilemem gerekiyor.

Bu arada işyerin nerede?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    kafam da, ybr de güzel olmayanlara da nasip olsun inş. gene geldik kazasız belasız...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    ozgurakman tavsiye için tesekkurler..hava ıyı oldugu gun halletcem sorunu

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jason55; beni anlattın sanki yahu, aynı durumdayız. Otobüs ile evden işe geldiğim zaman ortalama 2 saat sürüyor. 2 vesait lazım oluyor. bahsettiğin gibi çekilen iğrenç trafikte cabası. ama motorumla 30 dakikada evimdeyim Motosikletine hergün binen birisi için otobüs tam bir işkence. Bende günlük 17 gidiş 17 geliş toplam 34 km yapıyoruım. Annem eldivenlerimi çamaşır makinesinde yıkadığından beri eldivenlerim soğuk geçiriyor ve üşütüyor. En kısa zamanda eldivenlerimi yenilemem gerekiyor.

Bu arada işyerin nerede?
    güzel cevabın için sağol dostum.işyerim kavaklıderede, ev eryamanda haliyle nereden gidersen git 30-31km.gelişide eklersen 62-63 km hergün yol yapıyorum ve tahmin ettiğin gibi hergün şehirler arası yolculuk gibi ist yolu ve esk yolunu kullanıyorum yani motor her gün uzun yol yapmış oluyorotobüslere uyuz oluyorum hele ki dediğin gibi trafikte tam bir işkence genelde de kavga tartışma oluyor sevmiyorum onun için otobüsleri :( en iyisi motor...eldivende ne yaprsan yap eller yine de üşüyor donmuyor belki ama üşümeye yapacak bişey yok sanırım
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozgurakman tavsiye için tesekkurler..hava ıyı oldugu gun halletcem sorunu
    ustam sen sakaryanın neresindensin beraber turlayalım arada arkadaşılıklarımızı pekiştirelim olmazmı
    81VATAN__54MEKÂN

Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel cevabın için sağol dostum.işyerim kavaklıderede, ev eryamanda haliyle nereden gidersen git 30-31km.gelişide eklersen 62-63 km hergün yol yapıyorum ve tahmin ettiğin gibi hergün şehirler arası yolculuk gibi ist yolu ve esk yolunu kullanıyorum yani motor her gün uzun yol yapmış oluyorotobüslere uyuz oluyorum hele ki dediğin gibi trafikte tam bir işkence genelde de kavga tartışma oluyor sevmiyorum onun için otobüsleri :( en iyisi motor...eldivende ne yaprsan yap eller yine de üşüyor donmuyor belki ama üşümeye yapacak bişey yok sanırım
    Bende google earth'ten etlik-çankaya arasını farklı güzergahlardan defalarca ölçtüm 16 ile 17 arası değişiyor. daha kısa rotasyon yok. bu da git gel 34km yapıyor.
    (motosikletimlede ayı güzergahları ölçtüm, bu google earth akıllı programmış bildi aynen uzunluğu )

İşçıkışı arkadaşların hepsi birden aynı soruyu soruyorlar: -
    Donmuyormusun ?,
    Robocop gibi olmuşsun,
    Uzaylı gibi giyinmişsin, vs. vs.
    Halbuki onlar otobüslerde "bi adımdaha ilerleyin arkadaşlar" sözünü dinlerken ben evime varmış oluyorum :D

Hergün sabah 08:30 ve 9:00 arası konya yolunda,
    akşam ise 18:30 - 19:00 arası samsun yolundayım
    Güzergahlar birbirine uymasada eğer yollarda görüşürsek tanışırız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler