Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı ibocan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tubeles lastik kullanıyorum jantın kenarından açılıyor ve pufff 3 sefer oldu aynı şey birde süratli olsak varya o anda .... D:
    Jantlardan çok sorun olduğunu sanmıyorum aslında ama, lastiğin markası ve modeli nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    napıyosun sen bizim ybr lerin yağı 6000 km. de bir değişiyor. ben 3000 de bir dayanamayıp değiştiriyorum (sürekli devirli sürdüğüm için) castrol power 1 (20 tl) kullanıyorum. 1500 km. de bir değiştirmen gereksiz bence bujide 5000 km. de bir değişebilir için rahat olsun.
    bende devirli sürüyorum. tofaşlarla kapışmak hoşuma gidiyor redline bu kadar başka motorda duyamam ben

Alıntı bighead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamünaleyküm ybrciler bende bugün ybrlendim ve bundan sonrada ybrci olarak kalmak istiyorum.Motoru daha bugün teslim aldım.Trafikte biraz zorlansamda alışmak kolay olmadı
    motorum 2005 kmde ve 9binde acemi olmanın dezevantajlarını yaşadım bugün ve aklıma takılan ve sizlere sormak istediğim sorularım var.
    1.Motor 5 aydır kullanılmadığı için aküsü boş ayak pedalıyla çalıştırıyorum ama motorun eski sahibinin dediğine göre 3-4 günde akü kendine gelir ve dolar değiştirmene gerek yok sizler ne önerirsiniz.
    2.Motoru her zaman jikleyi çekerek mi çalıştırmalıyım?
    3.İlk çalıştırmalarda rölantiye aldığımda motor stop ediyor bana rölanti ayarı düşük gibi geldi yani motor rölantide çalışırken devir göstergesi tam 1in üzerinde oluyor ilk çalıştırmalarda stop ediyor rölanti ayarıyla ilgili problemi olabilir mi?
    Abilerim ve arkadaşlar şu acemiye yardım ederseniz çok sevinicem
    aleykümselam hayırlı olsun bighead dostum
    1.5 aydır kullanılmadıysa o aküden fazla bişey bekleme bence. 5 ay boyunca 1 kere bile marşa basmadıysan yolda kalabilirsin. tavsiyem yeni aküdür.
    2. yaz kış ben jigleyle çalıştırdım. zararı yok kolay çalışmayı sağlıyor. çantadan korumalarımı giyene kadar olan 3-4dk kadar da kendini toparlıyor. sonra da bi 100mt filan sonra jigleyi kapat. motoru o 100mt'de de 3 vitesle 50-60la giderek ısıtabilirsin durduğu yerde ısınmasından ayrı sana yakıt tasarrufu sağlar bi kaç km'cik.
    3.ilk çalışmada stop etmesi normal. 2.maddede anlattıklarımdan sonra gerekirse motorun en sıcak halinde rölantiye bi ince ayar yapabilirsin. 5-1 km sonra motor tam ısınmış olur motor sğukken kesinlikle rölanti ayarı yapılmaz. motor ısındıktan sonra rölanti devir saatine baktığında fazla oldugunu görürsün ideal rölanti 1000'dir. kışın mesela ben biraz çalışmayı kolaylaştırmak için 1100-1200 filan yapıyorum göz kararı

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya sayın ybr'ciler sizden ricam koruma demiri takanlar demirin fotoğrafını mgönderebilir mi? (komple motosiklet fotoğrafı)
    Özgür dostum koruma demirinin değişik açılardan bir kaç fotoğrafını gösteriyim YBR'm full aksesuardur boru çapı 30mm krom kaplamalı deliksiz. yani içine su almadığından içi paslanmaz ve küf yapmaz ;) 45 lira.

Cevaplar için sağol digi_boy koruma demiride yakışmış motoruna en kısa zamanda bende taktırmayı düşünüyorum.Motora yavaş yavaş zamanla alışıyorum,motor kendini daha toplayamadı gibi motoru açmalı biraz devirli kullanıcam bundan sonra. bugün kırmızı ışıklarda rölantideyken 2 kere stop etsede bunu 5aydır yatmaya bırakıyorum genel bakımınıda yaptırdıktan sonra inş. kendine gelir.

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jantlardan çok sorun olduğunu sanmıyorum aslında ama, lastiğin markası ve modeli nedir?
    lastik ırc nr25

şu resimdekinden
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    ybr125
    hakkatten bu yamahanın üstündeki orjinal lastikler nekadar kötü yaaa.ben yağmurlu havada bir kere kaydım,şimdi onun etkisiyle galiba yolda en ufak bir ıslaklık olsa elim ayağım kilitleniyor ha şimdi ha şimdi kayacak diye.30km hız ile dönmeye korkuyorum ama kuru havada öyle değil.idare eder yani.acaba pırelli mt65 mi alsam yoksa metzeler mi?acaba sadece arkayı mı değiştirsem yoksa ikisinidemi? motorum daha 6000 km de.
    yada diyorum ki alayım bir çift lastik,kışın onları kullanayım yazında orjinal lastikleri kullanırım.mantıklımı acaba ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı trendy83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkatten bu yamahanın üstündeki orjinal lastikler nekadar kötü yaaa.ben yağmurlu havada bir kere kaydım,şimdi onun etkisiyle galiba yolda en ufak bir ıslaklık olsa elim ayağım kilitleniyor ha şimdi ha şimdi kayacak diye.30km hız ile dönmeye korkuyorum ama kuru havada öyle değil.idare eder yani.acaba pırelli mt65 mi alsam yoksa metzeler mi?acaba sadece arkayı mı değiştirsem yoksa ikisinidemi? motorum daha 6000 km de.
    yada diyorum ki alayım bir çift lastik,kışın onları kullanayım yazında orjinal lastikleri kullanırım.mantıklımı acaba ?
    ön lastik kaliteli çıktı benim 28000 km dir üstünde arka 3 oldu 4. gelecek :D böyle giderse galiba çift lastik gelecek
    www.sahildenturkiye.com

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Cevaplar için sağol digi_boy koruma demiride yakışmış motoruna en kısa zamanda bende taktırmayı düşünüyorum.Motora yavaş yavaş zamanla alışıyorum,motor kendini daha toplayamadı gibi motoru açmalı biraz devirli kullanıcam bundan sonra. bugün kırmızı ışıklarda rölantideyken 2 kere stop etsede bunu 5aydır yatmaya bırakıyorum genel bakımınıda yaptırdıktan sonra inş. kendine gelir.
    genel bir bakım yaptır istersen:
    yağ değişimi
    duruma göre buji değişimi
    duruma göre sübap ayarı
    zincir/dişli temizliği ve yağlaması (zincir spreyi ile)
    rulman yağlama, v.b.

motorun gidişi ÇOK değişecektir.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    ön lastik kaliteli çıktı benim 28000 km dir üstünde arka 3 oldu 4. gelecek :D böyle giderse galiba çift lastik gelecek
    kardeş o ön tekeri değiştir artık 28bin km çok. o teker taş olmuştur neredeyse.
    yani değiştir yumuşak bir şey olsun güvenle bin. o kadar da eziyet etme hayvana
    4

Motosikleti
    ybr125
    peki ön lastiği değiştirmesek sadece arkayı değiştirsek nasıl bir verim alırız?verimişken 110 tl verip ikisinidemi değiştirmeli yoksa 55 ytl ye sadece arkayı değiştirsek lastik sorunuunu halletmiş olurmuyuz.En azından kayma problemini ya arka frene basasım bile gelmiyo kafayı yiyeceğim ha şimdi ha şimdi kayacak diye

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş o ön tekeri değiştir artık 28bin km çok. o teker taş olmuştur neredeyse.
    yani değiştir yumuşak bir şey olsun güvenle bin. o kadar da eziyet etme hayvana
    abi öğrenciyiz idare et :D en azından arkayı değiştirdik oda bir gelişme abim işe başlamış haber aldım söyleyimde 1 çift lastik alsın :D ama harbiden sakura 28bin km iyi dayandı hala mükemmel denecek kadar dişli :D
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    koruma demiri iyidir. uzun yolda ayaklarını da koyarsın gerekirse üstelik allah korosun bişey olduğunda en ufak yatma bile demir yamulur ama senin motorun hasar görmez.

Alıntı trendy83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ön lastiği değiştirmesek sadece arkayı değiştirsek nasıl bir verim alırız?verimişken 110 tl verip ikisinidemi değiştirmeli yoksa 55 ytl ye sadece arkayı değiştirsek lastik sorunuunu halletmiş olurmuyuz.En azından kayma problemini ya arka frene basasım bile gelmiyo kafayı yiyeceğim ha şimdi ha şimdi kayacak diye
    arka orjinal lastik sakuralar evet kalitesiz ve çabuk sertleşiyor. olay senin frenleme tekniğinde dostum ben mesela bugün bi pejo SPX'e dalıyodum zart diye çıktı yola. sakura olsaydı kesin kayardı ama aldığım lastiğin hamuru yumuşak oldugundan ve bende biraz progressive frenleme yaptığımdan ve panik yapmadığımdan arka çamurluğunun dibinden sıyırarak geçtim ve kurtardım tamamen senin frenlemene kalmış bişey gerekirse çift fren kullan. ağırlık motorun tam ortasındaysa korma asıl frenlere. asıl ön frene arka kayarsa kaysın motoru durduran ön frendir

Motosikleti
    abi öğrenciyiz idare et :D en azından arkayı değiştirdik oda bir gelişme abim işe başlamış haber aldım söyleyimde 1 çift lastik alsın :D ama harbiden sakura 28bin km iyi dayandı hala mükemmel denecek kadar dişli :D
    ön tekerin de yumuşak olmalı frenlemede. o yüzden değiştir dedim. ön tekerde genelde diş eskimez lastik sertleşir ve bozulur bu da kayma yapar. aklında olsun fırsatın olunca değiştir.
    digiboy da söylemiş ön fren çok şey değiştirir.
    4

alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    Bütün arkadaşlarımın Bayramını en içten dileklerimle kutlar, sevdikleriyle mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmelerini dilerim.Sevgilerimle.
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Motora benzin alabiliyorsan lastik de alabilmen lazım.

ben ilk defa motor kullanacağım hangi marka veya modeli tavsiye edersiniz kuba kh 125 12 d nasıl motor sizce tavsiye eders misiniz

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    Tüm islam alemi ve ybr kullanıcılarının kurban bayramını şimdiden kutlar hayırlara vesile olmasını yüce allah'tan niyaz ederim.hayırlı bayramlar.kazasız belasız keyifli sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:13 ----------

Alıntı 36serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ilk defa motor kullanacağım hangi marka veya modeli tavsiye edersiniz kuba kh 125 12 d nasıl motor sizce tavsiye eders misiniz
    ybr den şaşma derim.
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

Motosikleti
    kardeşlerim kurban bayramınızı tebrik ederim, nicelerine güzellikler ve iyiliklerle ulaşmak dileği ile...
    4

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora benzin alabiliyorsan lastik de alabilmen lazım.
    abicim aldığımız benzin bile tadımlık ya bugüne kadar 2 kez doldu depo 2sindede ben para vermedim patronum doldurmuştu

ama lastikler değişecek o kesin abimin maaş almasını bekliyorum
    www.sahildenturkiye.com

Arkadaşlar sizde ybr kullanım kılavuzu(kitapçığı).pdf var mı?Motorun eski sahibinden istedim ama sanırım kaybetmiş ve yok dedi.Sizde varsa özel mesajdan veya burdan linkini verebilir msiniz.Teşekkürler.
    Bu arada sizlerin ve İslam aleminin şimdiden kurban bayramını kutlarım.Nice bayramlara inş..

Motosikleti
    ybr125
    Arkadaşlar sizde ybr kullanım kılavuzu(kitapçığı).pdf var mı?Motorun eski sahibinden istedim ama sanırım kaybetmiş ve yok dedi.Sizde varsa özel mesajdan veya burdan linkini verebilir msiniz.Teşekkürler.
    Bu arada sizlerin ve İslam aleminin şimdiden kurban bayramını kutlarım.Nice bayramlara inş..
    www.ybrclub.org da var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler