Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    22400 km dekı sahura arka lastıgım daha fazla dayanamadı....

dün evden dershaneye gıderken [evım carsıya 20 km] 5 km ılerde arka hafıften savurmaya basladı.once aldırıs etmedım daha dogrusu aldırmak ıstemedım.cunku lastık gecenlerdede patlamıstı.ıcımden yoldandır fılan dıyordumkı ıce savurmaya basladı.on frene basarak durdumkı.arka lastık tamamen ınmıs..

yarım km gerıdekı benzınlıkten hava bastım fakat anında ınıyordu...tam sibop kısmından patlamıs..basladıgım ısı yarım bırakmayı sevmem.madem bu yola beraber cıktık beraber bıtırecegız hesabıyla motor elımde rolantıde hafıf gazla bende yuruyerek tam 20 km gıttık...kac saat aldıgını saymadım..

motorcuya motoru goturdugumde bunun arkaya iyi bi dubleks tak dedım ve cıktım.zaten daha fazlasını anlatmaya halım kalmamıstı...su marka olsun bıle demedim.

usta sava mc7 takmı.lastık hosuma gıttı suan 30 km fılan yol yaptım....kalıtelı bısey dedi.60 liraya getırtıgını soledı..bıraz daha dayansa ben prellı netten getırtcektım.umarım buda ıyıdır...iyi bi usta guvenıyorum..zaten o halde guvenmesemde mecbur bıyere bırakcaktım.

evet ybr yolda bırakmaz ama ıhmalkarlık yolda bırakıyor işte...nese ybr ıle bır anımız daha oldu..allah beterınden korusun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Custom Moblet

Custom Mz

Arşivde Gözüme Çarpan 2 Resim
    www.sahildenturkiye.com

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı kursunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmuş hakikaten.
    2006 model 3bin diyor ağzım açık kaldı
    yok ilerde boyatırım ben bu motoru.
    4

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    [/COLOR][/QUOTE]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:45 ----------

Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dün evden dershaneye gıderken [evım carsıya 20 km] 5 km ılerde arka hafıften savurmaya basladı.once aldırıs etmedım daha dogrusu aldırmak ıstemedım.cunku lastık gecenlerdede patlamıstı.ıcımden yoldandır fılan dıyordumkı ıce savurmaya basladı.on frene basarak durdumkı.arka lastık tamamen ınmıs..

yarım km gerıdekı benzınlıkten hava bastım fakat anında ınıyordu...tam sibop kısmından patlamıs..basladıgım ısı yarım bırakmayı sevmem.madem bu yola beraber cıktık beraber bıtırecegız hesabıyla motor elımde rolantıde hafıf gazla bende yuruyerek tam 20 km gıttık...kac saat aldıgını saymadım..

motorcuya motoru goturdugumde bunun arkaya iyi bi dubleks tak dedım ve cıktım.zaten daha fazlasını anlatmaya halım kalmamıstı...su marka olsun bıle demedim.

usta sava mc7 takmı.lastık hosuma gıttı suan 30 km fılan yol yaptım....kalıtelı bısey dedi.60 liraya getırtıgını soledı..bıraz daha dayansa ben prellı netten getırtcektım.umarım buda ıyıdır...iyi bi usta guvenıyorum..zaten o halde guvenmesemde mecbur bıyere bırakcaktım.

evet ybr yolda bırakmaz ama ıhmalkarlık yolda bırakıyor işte...nese ybr ıle bır anımız daha oldu..allah beterınden korusun.
    ortak geçmiş olsun......................................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

Kanka Burda acemilikten Başka bişey göremiyorum benolum 20 km boyunca o motor öyle yarim debriyaj gibi gidlirmi laaa deponun üzerine oturup 2. viteste 20-30 km hızla cok rahat giderdin hiçte sorun yaşamazdın....kendine ve motorunun debriyajina yazık ettin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:01 ----------

ayni şekilde benimde Lastigim patladı yaklaşik 3 km depo üzerinde gittim...bide o halde şehir içinde lastikçi aradım Reşit19 bilir
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka Burda acemilikten Başka bişey göremiyorum benolum 20 km boyunca o motor öyle yarim debriyaj gibi gidlirmi laaa deponun üzerine oturup 2. viteste 20-30 km hızla cok rahat giderdin hiçte sorun yaşamazdın....kendine ve motorunun debriyajina yazık ettin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:01 ----------

ayni şekilde benimde Lastigim patladı yaklaşik 3 km depo üzerinde gittim...bide o halde şehir içinde lastikçi aradım Reşit19 bilir
    motorcu dediğin yaratıcı olmalı...zor anlarda anlık planlar yaparak kurulmayı başarmalı....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    abilerim benim ybr'nin boş lambası hiç sönmüyor sürekli yanıyor sebebi nedir bide kontak zor dönüyor direksyon kitlenmiyor zorlarrsam anahtar kırılır diye zorlayamıyorumda lütfen yardııımmm
    81VATAN__54MEKÂN

kursunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim benim ybr'nin boş lambası hiç sönmüyor sürekli yanıyor sebebi nedir bide kontak zor dönüyor direksyon kitlenmiyor zorlarrsam anahtar kırılır diye zorlayamıyorumda lütfen yardııımmm
    Boş lamba dediğin park lambasıysa o zaten kontağı açtığında sürekli yanması gayet normal. He eğer kontak kapalıykende yanıyorsa o zaman başka problem var.
    Anahtar olayında bende de aynı sorun var, çok sert dönüyor. Saçmaladım belki ama bugün biraz yağ döktüm düzelir diye biraz fark etti fakat çokta işe yaramadı.
    16 BHN 22
    (BatuHaN)

Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı kursunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş lamba dediğin park lambasıysa o zaten kontağı açtığında sürekli yanması gayet normal. He eğer kontak kapalıykende yanıyorsa o zaman başka problem var.
    Anahtar olayında bende de aynı sorun var, çok sert dönüyor. Saçmaladım belki ama bugün biraz yağ döktüm düzelir diye biraz fark etti fakat çokta işe yaramadı.
    abicim N işareti olan yeşil ışık yanan boşa alınca yanması gerekmiyomu sadece
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    ybr 125

hacı pederde vardır ille kamyonet tutalım dedi.ustune bınmek aklıma gelmedı degıl ama bi aksılık cıkmasın dedım.hep yarım debrıyaj gıtmedım..rolantide az gaz vererek gittim sayılır...

haklısın ramço yaratıcı olmalıyız fakat dağın basında oturuyorum resmen...burda ancak bu kadar kafa basıyor mc7 lastık kullanmıs olan veya kalıtesını duymus olan varmı.3 gundur bı test edemedım malum yağmur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:18 ----------

bos lambasının sureklı yanmasının sorununu bılmıyorum...benımde uzun lambasının ısıgı yanmıyor...fakat aldırıs etmıyorum..karsıda araba olmadıgında hep uzunda gıttıgım ıcın

kontak ve depo kılıtlerındekı anaktar zor donme sorununu wd 40 veya herangıbı bır pas cozucu sıkırak halledebılırsınız...bizzat kendım denedım...depo kapagı bı ara acılmıcak gıbıydı cok zorluyordu...bi fıs la işlem tamamdır...[sedat usta'nın taysiyesiydi]

Motosikleti
    artık yok..

bos lambasının sureklı yanmasının sorununu bılmıyorum...benımde uzun lambasının ısıgı yanmıyor...fakat aldırıs etmıyorum..karsıda araba olmadıgında hep uzunda gıttıgım ıcın

kontak ve depo kılıtlerındekı anaktar zor donme sorununu wd 40 veya herangıbı bır pas cozucu sıkırak halledebılırsınız...bizzat kendım denedım...depo kapagı bı ara acılmıcak gıbıydı cok zorluyordu...bi fıs la işlem tamamdır...[sedat usta'nın taysiyesiydi]
    saol abicim pas sökücü bulabilirsem denerim boş lambasıda bana lazım olmuyo boşa geçtimi anlıyorum ama olsada fena olmazdı yani
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    ybr 125
    saol abicim pas sökücü bulabilirsem denerim boş lambasıda bana lazım olmuyo boşa geçtimi anlıyorum ama olsada fena olmazdı yani
    sanırım bi elektirikci sorunu halledecektir.veya bi süre snra okuyup yardımcı olan illaki cıkar rica ederim

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city

ybr'm ile 4 ayda 10.000 km yi tamamladım. böyle giderse yaza 20.000 km yi tamamlayacak gibiyim
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Motosikleti
    2000 ford
    maaşallah hep şöyle deli gib yol yapmak istemişimdir

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    maaşallah hep şöyle deli gib yol yapmak istemişimdir
    eyvallah bu 10.000km nin içinde 2700km şehirlerarası yol var gerisi hergün 60km işe gidiş geliş
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah bu 10.000km nin içinde 2700km şehirlerarası yol var gerisi hergün 60km işe gidiş geliş
    ooooo bende öyle işe gidip gelsem 50 bini coktan devirmiştimişe yürüme gidiyorum 1km ya var ya yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:38 ----------

benim motor 30 bin desek 6-7 bini şehir içidir.... hep uzun yolda kullandim şehir içi pek işim olmaz...

Motosikleti
    boş lambası devamlı yanıyorsa ya müşür bozuktuır yada müşürün kablosu çıkmış veya bir şekilde saseyle temas ediuyordur..kontrol etmek lazım........

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İridyum aldın he ,zenginsin Hade hayırlı olsun..
    Kayda değer bir değişim olursa ben de mutlaka düşünüyorum.
    Mesajım burda dursun nete fazla girmiyorsun sanırım ,cevap bekliyoruz
    bujiyi henüz edle edemedim pier. ama cbf150ye takan arkadaşım motorun sesinin bile değiştiğini söyledi. sipariş verdirdim servise geldiğinde takıcaz.

arkadaşlar benim ybr'nin karbüratör fişeği aşınmış. şuanda idareten fişeği biraz frezeledik idare ediyor. sadece yeni fişeği nasıl alabilirim ? fişek çapı dijital kumpasla ölçtük 20,41mm çapında.. yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa haber bekliyorum. komple karbüratör almayım ya ???

Motosikleti
    2000 ford
    onu burdan zor halledrsin hacı...Kıyı paraya alacaksın yan sanayı karbratör: yaw adamlar tek silindirli makinalara iridyum buji bişeyi degiştirmiyor diyolar sizz sesi bilem degişti diyosunuz yaw: bildiginiz agaç motoru be sesi degişse ne olur

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    öyle deme hacı. japon malı o duymasın bak gücüne gider orjinal ve yan sanayi fiyatları ne kadardır ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler