Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana akü lazım almayı dusunuyorum kısa zaman ıcınde ama bu aku nasıldır kalıte yonunden.kesın tavsıye edersenız alayım.
    1-2 sene en az işini rahat görür. ama hiç belli olmaz bozuk ta çıkabilir. kesin bir şey diyemem.

ama şöyle söyleyeyim ben olsam kendi motoruma alırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr
    newceri Hocam cevabın için teşekkürler.Ben biraz tozlu yollara fazla giriyorum..O yüzden 6000'km de bir değiştirme işini yarıya düşürmede fayda var

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    tesekkurler osmanıyelı önümüzdekı hafta bakacam duruma gore netten sıparıs verıcem

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çagir tabi bi ybr nin arkasindan gitmek zoruna gitmezse ve ybr muhabbetinden rahatsiz olmazsa oda gelsin bizimle sonucta hepimiz motorcuyuz söyle İstanbuldan gelecek arkadas bi tur istiyo de(ciddiyim) 27 bin kmdir ybr kullaniyom degişiklik istiyom artık
    çağırmaktan vazgectim

arkadaşlar benim ybr bir çalışıyor,bir çalışmıyor.

hani bujinin kapahına bağlı olan kabloyu oynatıyorum o zaman çalışıyor.temassızlık var belli.kablo değişşmek zorunda mı,ne kadar tutar??
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar; motorun yağ haznesinin yağ tapasının olduğu kısımda yağ sızıntısı oluyor; ustaya gittim diş açtığını ve sorunu hallettiğini söyledi ama motoru teslim aldıktan sonra tekrar ara ara yağ damlattığını gördüm ve az önce yine gittiğimde teflon saralım dedi; bende dedim ben her yağ değişiminde teflon mu değiştirecez evet dedi; şimdi size soruyorum bunun orjinal halini alabilmesi için ne yapmalıyız yoksa yapacak bişey yok mu ; birde dikkatimi çeken bişey var sanki motor yağ sızdırırken çekiş ve hızlanmalarda düşüş oluyor ve vibrasyonda da artma oluyor gibi geldi....
    fazla yağ konmuş olabilir. yağ kapasitesi 1 litre (1000 cm3) dir. fazla kondu mu keçe de patlatır vida da çatlatır herşeyi yapar. bence tornacıya git.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:46 PM ----------

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post1789740 YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:29 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:27 PM ----------

"DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    tvs ( apache )
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar; motorun yağ haznesinin yağ tapasının olduğu kısımda yağ sızıntısı oluyor; ustaya gittim diş açtığını ve sorunu hallettiğini söyledi ama motoru teslim aldıktan sonra tekrar ara ara yağ damlattığını gördüm ve az önce yine gittiğimde teflon saralım dedi; bende dedim ben her yağ değişiminde teflon mu değiştirecez evet dedi; şimdi size soruyorum bunun orjinal halini alabilmesi için ne yapmalıyız yoksa yapacak bişey yok mu ; birde dikkatimi çeken bişey var sanki motor yağ sızdırırken çekiş ve hızlanmalarda düşüş oluyor ve vibrasyonda da artma oluyor gibi geldi....

arkadaşım aslında bunu hiç dert etme ben sana bir servis ismi veriyorum git oraya küçükkeyde kardeşler motor yamaha yetkili servisi ben 10 yıldır tanırım salim usta senin işini halleder hiç dert etme
    ::sefereee

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çağırmaktan vazgectim

arkadaşlar benim ybr bir çalışıyor,bir çalışmıyor.

hani bujinin kapahına bağlı olan kabloyu oynatıyorum o zaman çalışıyor.temassızlık var belli.kablo değişşmek zorunda mı,ne kadar tutar??
    buji kablosunun bas tarafı oksit yapmişta olabilir...pipodada sorun olabilir.. Git dadaşa en fazla 20 lira

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:16 PM ----------

Alıntı 71Hakan71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tesekkurler osmanıyelı önümüzdekı hafta bakacam duruma gore netten sıparıs verıcem
    hacı o linkteki aküyü hiç kaçirma bedava fiyatı...Hatta iki tane al gezide alırım senden heaplaşiriz... bi daha başka yerde böyle akü bulmazsinnnn
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla yağ konmuş olabilir. yağ kapasitesi 1 litre (1000 cm3) dir. fazla kondu mu keçe de patlatır vida da çatlatır herşeyi yapar. bence tornacıya git.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:46 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:29 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:27 PM ----------

YBR ARKA TEKER DISK meselesini merakla takip ediyorum yapınca buraya da bilgi lütfen.

foto, dikkat çeksin diye
    4

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın abilerim motorum 1054 km oldu hayırlısıyla.sanırım yakıt sarfiyatıda düşecek.

yağını değiştirdim , zinciri yağlattım.daha da bir şeyini elletmedim.

acaba ilerki zamanlarda ne gibi bakımlar yapmam lazım.yani yakın kmlerde ?

ve bir soru daha acaba motosikletim ne zaman "AÇILIR" yada böyle bir şey var mı ? zorlamak istemiyorum :(

sürekli kaç devir aralığında kullanayım ?

vallahi çok pirpirikli bir elemanım lütfen yardım.
    şu an 7-9 bin devire çıkabilirsin...2000 kmden sonra artık kesiciye sokarsın

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    [QUOTE=osmaniyeli;1786386]

bi de bu var görmüşsünüzdür. biraz gargamel gibi[

bu motor harikaymış aşık oldum motora ya

Motosikleti
    Yamaha 09 YBR sonunda:)
    abilerim kardeşlerim size bişer sormak istiyorum geçen gün motorun yag değişimi vb için ustaya gittim 150-200 kmdir farkındayım subablar çarpıyo ustaya söyledim oda evet çarpıyo ama daha yeni başlamış bi 200-300 km daha git ondan sonra ayarlıyalım dedi motora bi zarar veririmi yada subab kapaklarına yuvasına falan ? acil olarak yardım ederseniz sevinirim
    [B]Benim İçin Hayat [COLOR="Red"] 1[/COLOR].Raundda Stili Tanınır [COLOR="Red"]2[/COLOR]. Raundda Rekabet Edilir [COLOR="Red"] 3[/COLOR]. Raundda Nakavt Edilir.. [/B] ::deliir::

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı yiit10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim kardeşlerim size bişer sormak istiyorum geçen gün motorun yag değişimi vb için ustaya gittim 150-200 kmdir farkındayım subablar çarpıyo ustaya söyledim oda evet çarpıyo ama daha yeni başlamış bi 200-300 km daha git ondan sonra ayarlıyalım dedi motora bi zarar veririmi yada subab kapaklarına yuvasına falan ? acil olarak yardım ederseniz sevinirim
    motor kaç kmde bilmiyorum ama yeni motorda süpap sesimi olurmuş ya bence sen başka bi ustaya veya arkadaslarindan anlayan birine dinlet motoru...Usta para koparmaya çalişiyomus gibi geldi....

Motosikleti
    Yamaha 09 YBR sonunda:)
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kaç kmde bilmiyorum ama yeni motorda süpap sesimi olurmuş ya bence sen başka bi ustaya veya arkadaslarindan anlayan birine dinlet motoru...Usta para koparmaya çalişiyomus gibi geldi....
    motor 3000 kusurde para koparmak isteyen ustadan yediğim kazıkta oldu zaten bu subab ayarlarını yapıyoz die ayarı bozdular bende o ustayı değitirdim bu şimdi gitiğim ustanın parada gözu yok adam hobi olarak yapıyo. Ayvalıktada başka adam gibi motor tamircisi yok ki
    [B]Benim İçin Hayat [COLOR="Red"] 1[/COLOR].Raundda Stili Tanınır [COLOR="Red"]2[/COLOR]. Raundda Rekabet Edilir [COLOR="Red"] 3[/COLOR]. Raundda Nakavt Edilir.. [/B] ::deliir::

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    motor 3000 kusurde para koparmak isteyen ustadan yediğim kazıkta oldu zaten bu subab ayarlarını yapıyoz die ayarı bozdular bende o ustayı değitirdim bu şimdi gitiğim ustanın parada gözu yok adam hobi olarak yapıyo. Ayvalıktada başka adam gibi motor tamircisi yok ki
    beraber gittik ustaya adam bi benim motoru çalıştırdı baktı , daha sonra yiğitin motoru çalıştırdı . ses farkı var diğeri elledi ayarlarını bu adam düzgün adam tanıyorda bizi.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    benim motorda da var biraz çarpma sesi ama şakırtı şeklinde değil. abartı derecede değilse umursama bence. tabi perfornans düşüklüğü varsa o ayrı

alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    Tüm YBR sever arkadaşların Bayramını en içten dileklerimle kutlar, sevdikleriyle mutlu ve sağlıklı bir bayram geçirmelerini dilerim.Herşey gönlünüzce olsun
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

Motosikleti
    YAMAHA YBR FACTOR. bizimkiler tasarım olarak bunun yanında 20. yy. motoru gibi kalıyor yav...

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    motorum 1100 km. civarlarında bu gün denemeye kalktım 5. viteste hala 100 ü görüp geçecek kıvama gelmedi.

acaba daha randumanlı olur mu ? kullandıkça.gerçi yol biraz bozuktu , rüzgar vardı vs.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorum 1100 km. civarlarında bu gün denemeye kalktım 5. viteste hala 100 ü görüp geçecek kıvama gelmedi.

acaba daha randumanlı olur mu ? kullandıkça.gerçi yol biraz bozuktu , rüzgar vardı vs.
    4 te 100 ü görmeden 5 atma bi dahakine ybrde sıkıştırma vitesidir 4 o hızı yaparmı diye düşünme ben 115 yaptim kısa bi süreli oldu tabi...5 e atınca hızım degişmemişti

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı alico96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm YBR sever arkadaşların Bayramını en içten dileklerimle kutlar, sevdikleriyle mutlu ve sağlıklı bir bayram geçirmelerini dilerim.Herşey gönlünüzce olsun
    Teşekkürler kardeşim, bu vesileyele bende herkesin bayramını kutlarım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler