Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bir ses geliyor ? benimki 25000.lerde... ses yok
    25 binde demek Arkadaşlarin bahsettigi ses krank bilyalarin sesidir...Arkadaslar bu sesin ybr ye bi zarari olmaz ama illaki degiştirilse o ses arkadan kalkacaktır ama ben motorumun orjinalligini bozdurmak istemem bu yüzden motor açtirmam derseniz bu şekilde kullanilabilir...Bu sesten dolayi prblem yaşamazsınız....
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    2005 sattığım motorun 25.000 deydi ses mes yoktu yav...
    4

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Zincir sesidir o zincir sesi

Ben de vakt-i zamanda kraktan ses geliyor diye kendi kendimi yiyordum meğer zincirdenmiş değiştirince kalktı
    (Zinciri bakmanı öneririm değilse krank rulmanlarındandır)

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Selamunaleyküm arkadaşlar, öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum, çömez bir Ybr ci olarak aranıza katılıyorum Aleti 10 gün kadar önce aldım, bugün inşallah rodaj sonrası ilk bakımını yaptırıyorum. Gerekli bilgileri sayenizde fazlasıyla edindim. Bazen servise gittiğimde saçma sapan işler çıkarmaya ve para koparmaya çalışıyorlar, ilk motorum ve hiç tecrübem olmadığını biiyorlar. Fakat sayenizde öğrendiğim bilgilerle gerekli cevabı veriyorum apışıp kalıyorlar :D
    İki gündür tüm formu baştan sona okumaya çalıştım ama takdir edersinizki biraz zor, artık pes ettim ve son 100 sayfayı okuyabildim.
    ilerde sizin yaşamış olduğunuz veya başkalarının aynı problemlerine cevap yazmışlığınız olabilir ama gözüm kesmediğinden hepsine bakamadım. Umarım benzer problemleri tekrar dile getirdiğimde sizi rahatsız etmiş olmam.
    Şimdiden hepinize çok çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız. Allah hepinize sağlık ve selamet versin. Kazasız belasız sürüşler diliyoorum.
    Saygılarla...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:25 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:24 AM ----------

Selamunaleyküm arkadaşlar, öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum, çömez bir Ybr ci olarak aranıza katılıyorum Aleti 10 gün kadar önce aldım, bugün inşallah rodaj sonrası ilk bakımını yaptırıyorum. Gerekli bilgileri sayenizde fazlasıyla edindim. Bazen servise gittiğimde saçma sapan işler çıkarmaya ve para koparmaya çalışıyorlar, ilk motorum ve hiç tecrübem olmadığını biiyorlar. Fakat sayenizde öğrendiğim bilgilerle gerekli cevabı veriyorum apışıp kalıyorlar :D
    İki gündür tüm formu baştan sona okumaya çalıştım ama takdir edersinizki biraz zor, artık pes ettim ve son 100 sayfayı okuyabildim.
    ilerde sizin yaşamış olduğunuz veya başkalarının aynı problemlerine cevap yazmışlığınız olabilir ama gözüm kesmediğinden hepsine bakamadım. Umarım benzer problemleri tekrar dile getirdiğimde sizi rahatsız etmiş olmam.
    Şimdiden hepinize çok çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız. Allah hepinize sağlık ve selamet versin. Kazasız belasız sürüşler diliyoorum.
    Saygılarla...

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı Halilaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygılarla...[COLOR="Silver"].
    hoşgeldin foruma.Da hatim etmişsin forumu

Motosikleti
    Alıntı Halilaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygılarla...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:25 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:24 AM ----------

hoş geldin kardeş aynı şeyleri tekrar sormamak için forumda aratabilirsiniz. genellikle bulmak zor olur o zaman çekinmeden sorun. sormakla forum aşınmaz biri cevap verir mutlaka
    ben de ybr topiğinin yüzde 70'ini falan okumuştum. sonra zamanla oturuyor içinizdeki heyecan ve yavaş yavaş öğreniyorsunuz.
    şu da var ki motorunuz ybr ise teknik bilginiz çok fazla olmayacak demektir.
    ben ramzey kullanırken neler öğrendim neler tamircilerden
    şimdi sadece rutin işler ve bakımlarla ilgili şeyler.
    hayırlı olsun tekrar.
    4

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    ben tamamını okumuştum forumun :D pişmanda değilim

dün gece rüyamda arkadaşla tvs fabrikasındaydık ne hikmetse artık :D

mavi ybr ye el koyma sürecindeyim :D hehe
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir sesidir o zincir sesi

Ben de vakt-i zamanda kraktan ses geliyor diye kendi kendimi yiyordum meğer zincirdenmiş değiştirince kalktı
    (Zinciri bakmanı öneririm değilse krank rulmanlarındandır)
    Ben zinciri tamamen unuttum yaw 25 bin km zincir degişimi için YEterli bi km....pier gibi 40 bin kullanmayın bi zinciri

Motosikleti
    seneye...
    bunu öğrendiğim iyi oldu demek 25 bin km.den snra zincir değişiyor arkadaşlara söylerim bende
    *KyMcO*

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı hüseyinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu öğrendiğim iyi oldu demek 25 bin km.den snra zincir değişiyor arkadaşlara söylerim bende
    Evet 25 bin kmde ön dişli ile zinciri degiştirirsin.... sonra 50 binde komple ön arka zincir degişimi yaptirisin...Tabi bi motoru 50 bin kullanacaksan

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ben 2006 da 0 km almıştım ybr yi krank bilyaları 6000 km arıza çıkartmıştı debriyajda aynı zaman zarfında bitti, motoru sert kullanmaktan kaçınmak gerek çok yüksek devir sürekli red line vites değişiminde bu olay kaçınılmaz oluyor ........

Motosikleti
    seneye...
    ben zaten 4-5 ay sonra ybr alayım...gözüm gbi bakcam motoruma uzun araştırmalar sonucu ybr.de karar kıldım..başlarda cup motor almayı düşünüyodum ama kuzenimin cup motrunu 1 hafta kullandıktan sonra bıktım en iyisi debriyajlı..yani YBR allah nasip ederse aldığımda 5 binde bile zincir deiştirirm sonra servisteki elemanlar dalga geçer fln
    *KyMcO*

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı hüseyinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zaten 4-5 ay sonra ybr alayım...gözüm gbi bakcam motoruma uzun araştırmalar sonucu ybr.de karar kıldım..başlarda cup motor almayı düşünüyodum ama kuzenimin cup motrunu 1 hafta kullandıktan sonra bıktım en iyisi debriyajlı..yani YBR allah nasip ederse aldığımda 5 binde bile zincir deiştirirm sonra servisteki elemanlar dalga geçer fln
    Başka yerde söyleme şiddet uygularlar

Motosikleti
    seneye...
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka yerde söyleme şiddet uygularlar
    ya şaka bi yana gerçekten ybr.m olsn çok iyi bakıcam..sedat kardeşm sana bişey sorucam..ybrde rodaj süresi 500 km.mi ? ayrıca rodajda en fazla ne kadar devir yapmamız lazım ?
    *KyMcO*

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zinciri tamamen unuttum yaw 25 bin km zincir degişimi için YEterli bi km....pier gibi 40 bin kullanmayın bi zinciri
    Yok hakkını yemeyim 35ooo km

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ybr ile yapılabilecek en uzun km yi yapmaya adayım

26500 km'yi geçtim

ön arka fren balatası ve kopan bir km teli harici değişen tek bir vida yok henüz.

2000 km bir yağı değişirim

hiç redline görmedim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

26500 km'yi geçtim
    Bi kerede mi ?

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    arkadaşlar mangal gezisine 2 ybr geliyoruz kısmetse

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

26500 km'yi geçtim

ön arka fren balatası ve kopan bir km teli harici değişen tek bir vida yok henüz.

2000 km bir yağı değişirim

hiç redline görmedim
    abi rekor kır gururumuz ol yav
    sahi.
    4

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi kerede mi ?

henüz öylebir popo dünyaya gelmedi
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler