Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç güne 1000 km bakımına gideceğim.kısmetse rodaj bitiyor artık. neler yapacak servis ? nelere dikkat etmeliyim .. ?
    kardeşim rodajın hayırlı olsun.fazla bişeye dikkat etmen gerekmiyor.sadece yağ değişecek mevsime ve yere göre yağ koydur sıkıntı olmasın önümüz kış 10w 40 15w 40 fena olmaz.onun haricinde başka bişey yapcaklarını sanmıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:09 PM ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 teki ybrmin fotosunu buldum...halat zinciri kendi icadım...

vay kanka kız gibiymiş maaşallah benimkinin renginden neydi yamaha mavisi miydikilit de süpermiş ha aynı kilitle dükkanı da kapatabiliriz dimi
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    günübirlik gidersek sabah 7 gibi çıkarsak 3 saatte gideriz sanırım dönüştede akşama kalmadan 5 gibi yola cıkarsak 8 gibi ankarada oluruz sanırsam ancak o günkü hava durumu ne olcak önemli malum sonbahara girmiş bulunuyoruz ayrıca düzce bolu çok yağış alan yerler
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay kanka kız gibiymiş maaşallah benimkinin renginden neydi yamaha mavisi miydikilit de süpermiş ha aynı kilitle dükkanı da kapatabiliriz dimi
    binmekten çok silerdim kanka...güzel günlerdi..evet o mavi...

kendiniz kilit yapabilirsiniz...

su hortumunun içine nalburdan 1 mt kestirdiğiniz zinciri sokun tamamdır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günübirlik gidersek sabah 7 gibi çıkarsak 3 saatte gideriz sanırım dönüştede akşama kalmadan 5 gibi yola cıkarsak 8 gibi ankarada oluruz sanırsam ancak o günkü hava durumu ne olcak önemli malum sonbahara girmiş bulunuyoruz ayrıca düzce bolu çok yağış alan yerler
    evet ben en çok yağış olayından kıllanıyorum.4 ekim yağışa ve kapalı havaya gayet uygun bir tarih umarım sıkıntı olmaz.yinede günübirlik olayı biraz sıkıntılı olur gibime geliyor.

Motosikleti
    evet ben en çok yağış olayından kıllanıyorum.4 ekim yağışa ve kapalı havaya gayet uygun bir tarih umarım sıkıntı olmaz.yinede günübirlik olayı biraz sıkıntılı olur gibime geliyor.
    neyse jason bayramdan sonra bakarız napcamıza bir ara bulusalım tanısalım bızım ankara gezılerıne hiç iştirak etmedin?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    neyse jason bayramdan sonra bakarız napcamıza bir ara bulusalım tanısalım bızım ankara gezılerıne hiç iştirak etmedin?
    tabi tanışalım güzel olur gezeriz beraber valla benim kayıt tarihme bakarsan bayağı eskiyim ama ybr den önce 2 yıl çin malı scooter kullanıyodum forumda başlığı bile yoktu o yüzden giripte yazmaya utanıyodum ne zamanki ybr aldım forumda aktif olmaya başladım o yüzden ank MT yi fazla bilmiyorum zamanla tanışırız inşallah

Motosikleti
    tabi tanışalım güzel olur gezeriz beraber valla benim kayıt tarihme bakarsan bayağı eskiyim ama ybr den önce 2 yıl çin malı scooter kullanıyodum forumda başlığı bile yoktu o yüzden giripte yazmaya utanıyodum ne zamanki ybr aldım forumda aktif olmaya başladım o yüzden ank MT yi fazla bilmiyorum zamanla tanışırız inşallah

inşallah ankara mt sayfasından gezileri takip edebilirsin grupta tek ybr bende var lazımsın bana gel hele bayram programı varmı

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    inşallah ankara mt sayfasından gezileri takip edebilirsin grupta tek ybr bende var lazımsın bana gel hele bayram programı varmı
    bayramda sanırım ank dışında olucam o yüzden gelemeyebilirim.ama bayram sonrasında havalar iyi olursa bana uyar katılırım

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    inş havalar iyi olur

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Aynen bu şekilde yaparsaniz hiç problem yaşamazsiniz Şahsen bizde istanbuldan sabah o saatte hareket edicez akşam yine 5 gibi yollara koyuluruz... Hava raporuna 1 hafta önceden bakarız... yagiş yoksa gideriz...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Meraba arkadaşlar.
    Motosikletim 9300 km ye geldi.Biraz sorun çıkarmaya başladı.Herhangi bi viteste giderken birden boşa yada bir vites altına atıyor.Bazen ışıkta beklerken boşa attıktan sonra tekrar 1 e atamıyorum.Debriyajı sıkıp bırakınca düzeliyor.Bazende 1 den 2 ye geçmeyip boşta kalıyor.Aragaz verince geçmiyor bu da aynı şekilde debriyajla geçiyor.Kısacası vites kutusu sorunlu.Motorun yağını 2000 km de değiştirirken 4000 de değiştirdim en son değiştirdiğimde.Yağdan dolayı diye düşünüyordum ama değiştirdiğim halde geçmedi.
    2. sorunumda kontağı açtıktan sonra kendi kendine kapanıyor.Yani elektrik kesiliyor.Eskiden çok seyrek yapardı şimdi baya sıklaştı.Hatta yoldayken bile elektrik kesilmeye başladı.Bunların sebebi sizce nedir?Kendim yapabileceğim birşey varmı?Ne önerirsiniz?Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Ek:Birde düz giderken elimi bıraktığımda gidon hızlı bir şekilde sağa sola sallanıyor.SS motosikletlerin başında gelen bi olay vardı adı tank slapperdi galiba onun gibi oluyor.Bu da sık sık olmuyor ara sıra.

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    kardeşim rodajın hayırlı olsun.fazla bişeye dikkat etmen gerekmiyor.sadece yağ değişecek mevsime ve yere göre yağ koydur sıkıntı olmasın önümüz kış 10w 40 15w 40 fena olmaz.onun haricinde başka bişey yapcaklarını sanmıyorum.[COLOR="Silver"]
    abi peki castrol 10-50 tam sentetik koysam olur mu?ilk yağım buydu ses falan bayağı değişti bayağı güzel oldu motor.1000 de uçar herhalde
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşlar.
    Motosikletim 9300 km ye geldi.Biraz sorun çıkarmaya başladı.Herhangi bi viteste giderken birden boşa yada bir vites altına atıyor.Bazen ışıkta beklerken boşa attıktan sonra tekrar 1 e atamıyorum.Debriyajı sıkıp bırakınca düzeliyor.Bazende 1 den 2 ye geçmeyip boşta kalıyor.Aragaz verince geçmiyor bu da aynı şekilde debriyajla geçiyor.Kısacası vites kutusu sorunlu.Motorun yağını 2000 km de değiştirirken 4000 de değiştirdim en son değiştirdiğimde.Yağdan dolayı diye düşünüyordum ama değiştirdiğim halde geçmedi.
    2. sorunumda kontağı açtıktan sonra kendi kendine kapanıyor.Yani elektrik kesiliyor.Eskiden çok seyrek yapardı şimdi baya sıklaştı.Hatta yoldayken bile elektrik kesilmeye başladı.Bunların sebebi sizce nedir?Kendim yapabileceğim birşey varmı?Ne önerirsiniz?Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

Ek:Birde düz giderken elimi bıraktığımda gidon hızlı bir şekilde sağa sola sallanıyor.SS motosikletlerin başında gelen bi olay vardı adı tank slapperdi galiba onun gibi oluyor.Bu da sık sık olmuyor ara sıra.
    Şanzıman sorunları deyince ilk aklıma gelen motor yağı proplemleri oluyor. Eğerki yanlış bir yağ kullanmış veya değiştirttiğin usta yanlış bir yağı bilerek yada bilmeyerek koymuşsa şanzıman sorunların o yüzden olabilir 100.000 yapmadan o tür şanzıman proplemleri yapacağını sanmıyorum.

Veya depriajı yemiş olabililirsin. Yağdan eminsen debriaj balatalarında veya sisteminde bir proplem olabilir.

Elk, kesintisi kronik olan göstergelerin altındaki bir jakın erimesi veya gevşemesinden meydana gelebiliyor. Göstergelerin altındaki o jakı bir kontrol edebilirsin.

düzde giderken direksiyon sabit durmuyorsa jantın yamuktur veya ön çatal yamulmuştur. Ön teker havada iken çevirip bakabilirsin jantın yamuk olup olmadığına. Çatalın yamukluğuda düz yolda giderken birinin arkadan bakması yada bi ustanın sabit dururken bile arkadan bakması ile anlaşılır.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi peki castrol 10-50 tam sentetik koysam olur mu?ilk yağım buydu ses falan bayağı değişti bayağı güzel oldu motor.1000 de uçar herhalde
    sanırım ayvalıktasın mekan olarak.kışlar nasıl olur çok bilmiyorum sanırım çok soğuk olmaz.10w 50 tam sentetik olduğundan daha dayanıklı olur ama biraz daha pahalı diye biliyorum fiyat olarak.problem çıkarmaz ama ben yinede önümüz kış olduğundan 10w 40 klasik herkesin tercih ettiği motor yağını öneririm.uzun vadede motorunda problem çıkmasın.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    arkadaşlar sizce CASTROL Power1 mı daha iyi yoksa YAMALUBE mi??
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizce CASTROL Power1 mı daha iyi yoksa YAMALUBE mi??
    genelde castrol power1 tercih ediliyor yamalube un yerine ki bende castrol tercih ediyorum.bi sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    arkadaşlar sizin motorun debryaj balatası ile cbr125in aynı diorlar dogrulugu varmıdır ?
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    20-50 Castrol balıkesir yetkili servisinde yok. ama yamlube var. bir dahakine yamalube koydurmayı düşünüyorum. fikirlerinizi sorayım dedim. (bende de şanzıman sorunları var en iyi yağı kullanmak istiyorum)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:19 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:18 PM ----------

Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizin motorun debryaj balatası ile cbr125in aynı diorlar dogrulugu varmıdır ?
    bilgim yok ama sanmam. cbr'ın şanzımanı 6 vites ve racing şanzıman bizim aletler naked şanzımana sahip.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    valla bi takım olur diyo bi takım olmaz diyor ondan soruoyrum bilen biri varsa sevnrm
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    arkadaslar baska bı topıte yazdım fakat burdada yazmak ıstedım demin basıma gelen bir olayı.

evimin yakınlardında dolasmaya cıktım.bi virajın sonrasında ekip arabası duruyordu ve bana dur ısareti yaptı[kafamda kask olmasına ragmen].evraklarım tam oldugu ıcın hemen durdum.ıyı gunler vs den sonra a2 ehlıyetın varmı dedı tabı dedım cıkardım.ruhsatıda verdim.

o sırada aramızda sohbet gectı 4 aydır[ehlıyetı aldıgımdan belli] hıc cevırmeye gırmedım nasıl bısey oluyo dıye merak edıyodum tesekkurler gıbısınden .

herneyse sonra polıs ekıp arabasından plakayı ve ehlıyetı sorgulattıyordu.o sırada dıyer polıs hızlı gıdıyordun ama dedı.bende burda hız lımıtı 50 degılmı ? 50 ıle gıdıyordum zaten bu vıraj da daha fazlası gıdılmez dedım.

o sırada halen ıslemler devam ederken uzun surmesı benı rahatsız ettı ve ' bı sıkıntımı var acaba dedım' yok hatlar yogun kontrol edemıyoruz dedıler herneyse.

bırkac dakika sonra scooterlı bı sucu gectı[2-3 tane su bıdonunu yuklemıs] yanımızdan.allaha emanet kasksız korkmasız basa bas gıdıyordu.dedimki kasksız bınmek suc degılmı ? evet dedı polis.e dedım bu adamı neden durdurmuyosunuz buyuk ıhtımallede ehlıyetı de yoktur. verdıgı cevap sasırtıcıydı...
    ADAM İŞİNİ YAPIYOR. ..dedım kı pekı benı neden durdurdunuz o zaman SEN GEZİYODUN. pekı dedım ben kasksız gezıyo olmam bana ceza kescektınız EVET yanıtı geldı...

benım devletımın polısı bu yanıtları verınce bende bısey demedım[kask takmadıgımda arkaya su bıdonu atmak gerek demekkı demek dısında]...BENİM GÜZEL ÜLKEM BE..[ceza yemedım ama haybıye 15 dk bekledım]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler