Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    sizce nesı olmuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    eksoz cok güzelmiş abi sıfırmı aldiniz
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki er6-n
    ISKI'nin heryere döktüğü sulardan nefret ediyorum artık...
    motorumu alalı 1ay oldu 2düşüşümüde lanet olası ISKI tarafından yaptım.
    Nekadar dikkat etsemde motorların baş düşmanı su bilirsiniz.
    buna bir önlem alınması gerekıyor artık.
    artık su gördüğüm zaman kaçıyorum

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün itibarı ile YBR'nin subap ayarlarını kontrol ettik (emme biraz sıkı kalmış gevşettik), karbüratörü söküp bir sıkıntı var mı baktık ufak tefek temizlik yaptık ayarı kaçmış pilot vidasının ayarını düzelttik, hiç değiştirmediğim ön fren hidroliğini değiştirdik şimdi daha iyi frenlerim var. 36bin küsürde iyi bir bakım oldu. Son birkaç zamandır mevcut ayarsızlıklardan sanıyorum çok yakmaya başlamıştı, şimdi yeni ayarlarla ne durumda görücez.
    Bu arada yapılan tüm işlemler aslında gayet kolay ufak tefek işlemler için YBR gibi basit bir motorda tonlarca servis ücreti vermeye değmez. Tabii benim gibi ilk defa yapıyorsanız da yanınızda bir bilen olması iyidir nitekim ben öyle yaptım :D
    aynı ayarları benim de yapmam lazım. 18.000'e geldi motosikletim ve çok yakmaya başladı. çok yakmayla paralel olarak hemen her vites geçişinde egzost patlaması da oluyor. ustalara hiç güvenim yok. sanırım ben de kendim yapacağım bu işlemleri. buji ve hava filtresini değiştirip supap ayarı yapmam gerekiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:28 PM ----------

Alıntı lokmanhekim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizce nesı olmuş
    bmw tipi çamurluğı kendiniz mi imal ettiniz yoksa biryerlerden mi aldınız? benim de hoşuma gidiyor, satılıyorsa alacağım.

ekleme: şimdi farkettim ki çamurluğu iki taraftan da desteklemişsiniz. kırye arkadaşın birinde bunun tek koldan sabitlenmişini görmüştüm.

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    kendim yaptım tam 2 gun uğraştım bende bmw lerde görmuştüm bayadır kafamda tasarlıyordum en son yaptım çamurluk kırılanbı ybr ön çamurluğu yan kollar sedat 57 arkaşımızdan işçilik benden modifiyelerimin devamı gelecek :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:49 PM ----------

arkadaşlar benım ybr nın kontağını açınca az bişe geri çevirmeden açılmıyodu ben kontağın altında farın arkasında kontak kablolarının girdiği yerde 3 tane tırnak var burdan kontağın içine ulaşabiliyoz orayı açtım ve kontak oksıtlenmişti temizledim ve sıfır gibi oldu sorunsuz çalısıyo belki sizlere faydam olur diye paylaşmak istedim işte resimler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:06 PM ----------

mrb arkadaşlar bu seferde ybr me soğutma için fan taktım malum biz burda dağlardan inmeyiz lazım oluyo pc fanının motorunu soktum ve ona saç kurutma makınasının motorunu taktım çünkü yuksek devire ihtiyaç var bıde termostada ihtiyacımız var buda elektırıklı kazanlı sofbenlerde bulunur bunun sensörünü silindire monte ettim motor ısınınca fan kendi açılıyo kontaktan almadım akuden direk aldım yanlız sigorta kullandım motoru stop edincede soğuyana kadar fan çalışıyor ve soğuyunca duruyor
    View My Video
    vide için my videoya tıklayın

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    YBR'm in fotolarını sizlerle paylaşmak istedim...

Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR'm in fotolarını sizlerle paylaşmak istedim...

Aynı renk aynı stıckerlar aynı demirlik haha :D
    HONDA

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı lokmanhekim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendim yaptım tam 2 gun uğraştım bende bmw lerde görmuştüm bayadır kafamda tasarlıyordum en son yaptım çamurluk kırılanbı ybr ön çamurluğu yan kollar sedat 57 arkaşımızdan işçilik benden modifiyelerimin devamı gelecek :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:49 PM ----------

arkadaşlar benım ybr nın kontağını açınca az bişe geri çevirmeden açılmıyodu ben kontağın altında farın arkasında kontak kablolarının girdiği yerde 3 tane tırnak var burdan kontağın içine ulaşabiliyoz orayı açtım ve kontak oksıtlenmişti temizledim ve sıfır gibi oldu sorunsuz çalısıyo belki sizlere faydam olur diye paylaşmak istedim işte resimler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:06 PM ----------

mrb arkadaşlar bu seferde ybr me soğutma için fan taktım malum biz burda dağlardan inmeyiz lazım oluyo pc fanının motorunu soktum ve ona saç kurutma makınasının motorunu taktım çünkü yuksek devire ihtiyaç var bıde termostada ihtiyacımız var buda elektırıklı kazanlı sofbenlerde bulunur bunun sensörünü silindire monte ettim motor ısınınca fan kendi açılıyo kontaktan almadım akuden direk aldım yanlız sigorta kullandım motoru stop edincede soğuyana kadar fan çalışıyor ve soğuyunca duruyor
    View My Video
    vide için my videoya tıklayın
    Hacı o jantlarin aynisinin pembe renkli olanini benim motopra yapalim yaw cok güzel duruyo mübarekPembe yapalimki benim şeritlerle uyum saglasin...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    lokman fan olayı başka olmuş...işe yarıyordur dağda bayırda.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    bakmak lazım aslında :D
    Yatakta ve Batakta eşi iyi olmayan eline mahkumdur...

alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    Arkadaşlar herkeze merhaba bir önceki motosikletime gaziemirden aldığım pyg marka akü 3 ay sonra görevini yapmamaya başladı ne yazıkki bayinin sır olup kapatıp gitmesi üzerine garantiden aküyü değiştiremedim.Şu an pyg yada pyc marka akü satan yer aramaktayım.Bu yüzdende daha kaliteli bir akü almaya karar verdim.yuasa marka ybr için akü satan bildiğiniz izmir içinde bayi varsa ve adresini yazarsanız sevinirim.herkeze iyi geceler ve kazasız sürüşler dilerim.
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

merhaba arkadaşlar;
    bir ybr ci olarak sizleri takip ediyorum.bugün motorumla giderken aniden stop etti.Allah'tan küçükköydeki kardeşler motora yakındım da iterek oraya kadar götürdüm.ateşlemede sorun olduğunu söylediler ve indüksiyon bobinini değiştirdiler.sabah sabah 132 tl.den olduk.neden yapar dedim elektronik parça ,olabilir dediler.bu tip arıza yaşayan oldumu aranızda?

bu arada ekleyeyim haziran 2007 de almıştım motoru.garantisi dolalı 2 ay olmadı daha :(

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    slm 125 ybr ile 125 yar arasında ne fark var
    bilen varmı_?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm 125 ybr ile 125 yar arasında ne fark var
    bilen varmı_?
    biraz daha açıklayabilirmisin?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı rsmztrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar;
    bir ybr ci olarak sizleri takip ediyorum.bugün motorumla giderken aniden stop etti.Allah'tan küçükköydeki kardeşler motora yakındım da iterek oraya kadar götürdüm.ateşlemede sorun olduğunu söylediler ve indüksiyon bobinini değiştirdiler.sabah sabah 132 tl.den olduk.neden yapar dedim elektronik parça ,olabilir dediler.bu tip arıza yaşayan oldumu aranızda?

bu arada ekleyeyim haziran 2007 de almıştım motoru.garantisi dolalı 2 ay olmadı daha :(
    benim motorumda 2007 haziran trafige çikişli kardeşim ayni sorunu bende yaşadim ama ben bu sorunu 6 liraya halletmiştim taiwan mali bobinle şu an sorunum yok anlaşilan sen orjinal bobin taktirmişsin fiyat böyle olunca bobin ariza yaptigi zaman yine kısa süreli çalişirdi ama komple elektriigi kesmezdi seninki stop ettikten sonra tekrar marş basmadimi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:00 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:59 PM ----------

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz daha açıklayabilirmisin?
    125 var 125 var 125 ten 125 e cok fark var abi

Motosikleti
    Alıntı rsmztrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar;

parana yazık olmuş...yan sanayi diye bişey var......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parana yazık olmuş...yan sanayi diye bişey var......
    Herkes benmi hacı güvenemez belki adam yan sanayiye

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes benmi hacı güvenemez belki adam yan sanayiye
    6 lira sokağa atsan ne yazar atmasan ne yazar...dilenciye sadaka verdim say işe yaramazsa...ki yarıyor işe....

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 lira sokağa atsan ne yazar atmasan ne yazar...dilenciye sadaka verdim say işe yaramazsa...ki yarıyor işe....
    valla yanliş hatirlamiyosan 13-14 bin kmdiğr kullaniyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:22 PM ----------

2007lerde böyle bi dandiklik olabilirmi acaba cbf 150nin yag yakmasi gibi bizimkilerinde bobin bozmasi:D:D

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla yanliş hatirlamiyosan 13-14 bin kmdiğr kullaniyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:22 PM ----------

2007lerde böyle bi dandiklik olabilirmi acaba cbf 150nin yag yakmasi gibi bizimkilerinde bobin bozmasi:D:D
    orjinal bobi 25 000 km..yan sanayi 100 000 km yapmasın....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler