Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alico96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 SİYAH,Keeway Superlight 150,BMW F650
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VascoNun ybrsiydi sanırım o
    Yok hocam değil almak istedim ama Vasco satmaktan vazgeçmiş.Yinede yabancı değil siteye üye bir arkadaştan aldım.
    Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götürecegi sadece tozdur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı alico96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam değil almak istedim ama Vasco satmaktan vazgeçmiş.Yinede yabancı değil siteye üye bir arkadaştan aldım.
    Anladım hocam hayırlı uğurlu olsun
    Yarın vaktiniz varsa torbalıya doğru gelin ıslatalım motoru

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6

slm

Slm arkadaslar benım dulda problem var gibi_?
    YBR 125 çalıtığında siboplarda veya motor aksamından bazen yıkyıkyıkyık dıye bır ses gelıyor önceden boyle bı sorun yoktu.
    Bu sorunla karşılasan arkdas varmı varsa sorunu nasıl gıderebılırım 20 gun önce sibop ayarları yapıldı

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ibrahim_zx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar benım dulda problem var gibi_?
    YBR 125 çalıtığında siboplarda veya motor aksamından bazen yıkyıkyıkyık dıye bır ses gelıyor önceden boyle bı sorun yoktu.
    Bu sorunla karşılasan arkdas varmı varsa sorunu nasıl gıderebılırım 20 gun önce sibop ayarları yapıldı
    Ybr nin silindirden o ses gelmesi normal...Kimisi başka türlü tarif ediyor o sesi ama oda yamahanin dandikligi işte ama bi zarari yok..Makina öyle çalişiyor...Motorum kaç bindeydiki süpaplari ayarlattın öyle
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    ybrnın sorun cıkartmamasından rahatsız oluyor kullanıcılar vede burda ses var şurda ses var dıyerek bır umutla bir şey arıyorlar ama sonuç olumsuz bunu yamahaya ıletın
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybrnın sorun cıkartmamasından rahatsız oluyor kullanıcılar vede burda ses var şurda ses var dıyerek bır umutla bir şey arıyorlar ama sonuç olumsuz bunu yamahaya ıletın
    Hakkaten daha bugün lüleburgaza gittik 2 motor gidiş dönüş 520 km yaptim maaşallah benzinde ucuzlamiş kmde 8 kurus yakti... 40 liralik benzin aldim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Bugün yağını değiştirdim motorun biraz eksik çıktı .Sonra moralim bozuldu ..
    Sonra bi hatırladım ki yatırırken yere boşalanları unutmuşum
    Sonuç gram yağ eksiltmiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti

slm

slm 15000de yaptırdım sıbop ayarlarını
    ilk adlıdğımda motosıkletı 200 km yol yaptım, işim yoktu, iş başvurusuna gıdecektım, motor alacam dıye gıtmedım, işide kaçırdım, bırbucuk ay ıssız gezdım, Geçenlerde mazotla yıkadım sankı sıfır gıbı oldu
    motor kısmı alt,üstü cok guzel oldu ama nedense göstergeler bıraz su alır gıbı oldu
    Kesınlıkle Ayda bir mazotla yıkanmalı Kendıme bu kadar özenle bakmamısımdır. Antalyanın alanya ilçesinden konya seydişehire gittim 180 km yolda tık demedı sadece 1 kere dınlendırdım
    Japonyada uretılen YBrlerin motoruna en az 100bin km ömür biçiyorlar

Motosikleti
    sesine ve gidişine hastayım çapına göre tabiki.. motorunu o kdar kırlenıyormu senın mazotla yıkıyorsun katran banyomusu yapıyorsun yıkamadan once :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti

slm

sesine ve gidişine hastayım çapına göre tabiki.. motorunu o kdar kırlenıyormu senın mazotla yıkıyorsun katran banyomusu yapıyorsun yıkamadan once :D

Su anda motor narkozla yasıyor benzın dıpte, gelecek ay maasları çekıp benzın alacam, korkuluğum yok çıkma veya hurdalıktan bır tane korkuluk alacam.
    Önce DELİ gibi rx 115 alacaktım okadar gezdımkı antlayada kımı satılmıs kımının ruhsat sahıbı yok kımın ruhsatında problem vardı
    ybr rx115 honda tıtan eskı ve yenı kasa bunlar arasında kalıdm daha öncede YBR em vardı, Gercekten guzel makına 2,5 sene sonra bunun dayısını alacam
    R_6 ne yazıkkı buda dul olacak

KonyaLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar benim ybr düz yolda 90 a bile çıkmıyo vede acayip fazla yakıyo sizce nedendir bu?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı KonyaLi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim ybr düz yolda 90 a bile çıkmıyo vede acayip fazla yakıyo sizce nedendir bu?
    90 çıkmaması garip.. motor boğuluyormu bağırıyor gitmiyormu sorunu biraz anlat bizde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

KonyaLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10bin devirde 80 yapıyor sonra 5.vitese alınca sadece motor rahatlıyo gibi oluyo 90 a yaklaşıyor dahada gitmiyor motor boğulmuyoda bağırmıyoda baya bi yokuş aşa bi yolda 100 e yaklaşıyo yaklaşıyo dediğimde 95 civarı

Arkadaşlar 2 aylık araştırma sonunda haziran 2009 da ybr125 ötv indirimiyle 3650 TL peşin aldım. ama servis durumu beni biraz tahatsız etti. çünkü
    * ilk 500 km de sadece motor yağı değişecek 10 TL verilecek
    * yine 500 km yaptığında komple bakıma girecek 40 TL verilecek
    * sonrada 3000 de ve katlarında servise gidiyorsun her gitmeye 40 tl alıyorlar
    servisin hiç fedakarlığı ücretsiz bişey yaptığı yok ilk motor yağınıda ücretle değişiyor bari yıkamasını yapsın onada para alıyorlar.
    sadece bu duruma rahatsızım. başka bişeyi yok motor harika sadece yumuşak kullan hiç korma..

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı alico96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cep telefonuyla cekildiği için biraz görüntü kötü ama devamı gelecek.

Hayırlı olsun.
    Çok seviyorsun motorunu belli
    kahvaltılar bile birlikte.. :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:48 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:35 AM ----------

Alıntı osbm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buda benim motorumun kilometresi

Bir kişilik daha yer açın hızla geliyor aslanım
    Motorun hayırlı olsun En güzel seçimi yapmışsın.

Kontak anahtarının yanındaki kontak civarına temas ederek boyasını kaldıracak anahtarı cebinde taşırsan daha temiz bir görüntü olur. Çukurlara girip cıktıkca o ikinci anahtar kontak civarında boya bırakmıyor.

Rodaj döneminden sonra 4.000 devirde şanzıman sesini dinleyerek kullanırsan (eksozdan boğulma sesi gelmeyecek vitesi ona gere ayarlamalısın) uzun ömürle, az yakıtla, masrafsız kullanırsın. (Vites değişimi 5000-6000 arası)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:01 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:48 AM ----------

Alıntı KonyaLi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor orta sehbada iken elinle Tekerleri hızla çevir 4-5 tur atamıyorsa ön tekerde balataların sürtüp sürtmediğini kontrol et sürtmüyorsa bilyeleri kontrol et. Arka tekerde balataları kontrol et milin ordaki zincir gergi ve denge vidaları var sağ ve solda. üzerinde çentikleri var ikisininde aynı çentikte olması lazım benimkiler önden 3. de. çentikler farklı olursa kasma yapıyor lastik zor dönüyor. Balataları aç temizle içinde balata tozu birikerek frenin kitlemesine ses yapmasına ve frene basmadığın halde sürtmesine neden oluyor. zincirini sök ek yerinden gaz yağında 10 dakika tut (fazla durunca oringlere zarar veriyormuş) bezle güzelce temizle sonra yağla. Genel lastik bakımları bunlar. Yamaha iyi bir motor bu tür bakımları yapıldığında uzun süre motordan kaynaklanan bir sorun yapmıyor. Sorunun yinede düzelmezse Motorunu gerçekten anlayan birilerine göstermen iyi olur. düz yolda rahat 110-115 yapıyor, yokuş aşağı 130 gördüm(14-45 orjinal zincir dişlileri). daha fazlada yapmaz dişlilerin diş sayıları ile oynamadıkça.

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Hız: 83
    Ceza: 128.00 TL
    Hak ettim mi sizce?

Edit: alisemerci benim nickim...
    alengirli bir nick bulamadığım için öyle
    4

Motosikleti
    hız sınır motosıkletler icin 70km yuzde on gecme payı var yani 77km hak etmişssin yani hız kuralları bole napabiliriz denk gelirsek aynı sey bizimde basımıza gelir yapcak bir şey yok....

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    yuhh yaaa.83 km hızla 128 tl ceza....geçmiş olsun....
    hız limiti nekadardı ki...

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuhh yaaa.83 km hızla 128 tl ceza....geçmiş olsun....
    hız limiti nekadardı ki...
    tanıdık bir trafik polisine sordum sonradan 77 km imiş hız sınırımız.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:14 PM ----------

hız sınır motosıkletler icin 70km yuzde on gecme payı var yani 77km hak etmişssin yani hız kuralları bole napabiliriz denk gelirsek aynı sey bizimde basımıza gelir yapcak bir şey yok....
    ben de teşekkür ettim zaten
    4

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız: 83
    Ceza: 128.00 TL
    Hak ettim mi sizce?
    geçmiş olsun
    bu sefer de sana denk gelmiş
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler