Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı yamahasülo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat 57 kardeşim ybr ye 2 adet 55 vat sis farı taktırmak istiyorum ne dersin kaldırırmı şarj dinoması
    YBR'nin alternatörü 110Watt gücünde yani kaldırmaz. Ben 25Wx2 kullanıyorum şarj ve alternatör problemi yaşamıyorum, bu şekilde bir çözüm bulabilirseniz tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR125_09
    cümleten iyi akşamlar.

arkadaslar az önce eve gelirken benzin göstergemin calısmadıgını fark ettim sizce soeun ne olabilir?
    En İyi Motorcu Hala Yaşayandır...[U][/U]

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    benimkide arızalıydı aldığımda ,şamandıra arızalıdır. basit birşey yaptırırsın

Alıntı 06bey06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fulledikden sonra 260 km yapmışsın yani yarım depo benzin olması lazım normal şartlar altında.. ve depo kapağını açıp motoru salladığında benzinin löp diye dışarı fırlaması lazım.. eğer gerçekten benzini görebilmek için bile bir çaba sarfediyosan ya hep 9000 + devirde vites değiştiriyosun yada diğer bir ihtimal biri depondan bi şekilde benzin çekmiş..
    Yorumlar için teşekkür. Dostum motor henüz 900 km'de, rodaj dönemi olduğundan maksimum vitesi 7500 devirde değiştiriyorum, taş çatlasa farketmeden 8000 devire çıkmışımdır bir anlık. 9000+ devirde vites değiştirildiğinde benzinin gözükmeme sebebi nedir?

babaçi yorumun biraz içimi rahatlattı, bir dahaki sefere daha fazla sallayıp kontrol edicem benzini.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Lucastorn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlar için teşekkür. Dostum motor henüz 900 km'de, rodaj dönemi olduğundan maksimum vitesi 7500 devirde değiştiriyorum, taş çatlasa farketmeden 8000 devire çıkmışımdır bir anlık. 9000+ devirde vites değiştirildiğinde benzinin gözükmeme sebebi nedir?

babaçi yorumun biraz içimi rahatlattı, bir dahaki sefere daha fazla sallayıp kontrol edicem benzini.
    9000 devir'in anlamı fazla yakmasıyla ilgili,

benzin göstergesi kırmızı çizgiye indiği zaman teklemeye başlar.yedek depo ile en az 70-80 km yol gidersiniz.

motor henüz rodajda ve şuan herşey normal gözüküyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse beni takmadı mı ne....
    yok yeni haber degil o yüzdendir daha önceki sayflarda bahsedilmişti
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

hirkil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 cbf 150
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yeni haber degil o yüzdendir daha önceki sayflarda bahsedilmişti
    bizzat ben söylemiştim ama yamaha servislerini arayınca her parçada olmadığını söylüyor ve indirim olan parçalarda konuştuğum servis ucuz olanı diye bir ibare kullandı sanırım kalite farkı var
    By Hirkil

Arkadaşlar siteye yeni üye oldum. 2006 ybr 125 im var stop etme problemi sizde de var mı? Bu bizim kaderimiz mi yoksa? Fethiye deki servise götürdüm kalbratörden kaynaklandığını ve normal olduğunu söyledi. Bu konuda sadece 2004 modellerde sorun yokmuş. Paylaşımınızı bekliyorum.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı kcotur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar siteye yeni üye oldum. 2006 ybr 125 im var stop etme problemi sizde de var mı? Bu bizim kaderimiz mi yoksa? Fethiye deki servise götürdüm kalbratörden kaynaklandığını ve normal olduğunu söyledi. Bu konuda sadece 2004 modellerde sorun yokmuş. Paylaşımınızı bekliyorum.
    valla benimkiden öyle bi sorun yok... 2009 model city...............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene yalan oldu yani bir kampanya daha.....
    Buradan güncel fiyat listesine ulaşabilirsiniz

http://www.motoliz.com/custom/mk.xls

Parçalar orijinal ve oncekine göre bayagı bir indirim yaptı yamaha misal hava filitresi 14 euro dan 8.5 euroya indi

Bu arada arkadaşlar arka çantasını port bagaja monte eden arkadaşlar dikkat etsin .Arka demirin civata baglantı noktasından kırılabiliyor.
    Dün farkettim sanayiye arkadaşa götürdüm oksijen kaynagı yaptırmaya ....
    Orijinal portbagaj ise 36.5 tl

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı kcotur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok artık... benimki 2005 ve daha bir çok model gördüm stop etme diye bir problem kalıcı değil. şaka yapmış sana o servis.
    ilk aldığımda karbüratörü, hava filtresini ve ilgili şeyleri temizlettim, rölanti ayarlarını da tam yaptırdım bir daha hiç stop etmedi kerata.
    servisine sen de şaka yap mesela bir daha gitme

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:56 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:52 AM ----------

Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR'nin alternatörü 110Watt gücünde yani kaldırmaz. Ben 25Wx2 kullanıyorum şarj ve alternatör problemi yaşamıyorum, bu şekilde bir çözüm bulabilirseniz tavsiye ederim.

bu arada ben de aynı bu sis farlarından taktım araya röle atınca hiç sorun yaşamadım.
    4

ybr 125 in hiçbir kronik sorunu yok.60,000 km ye gelmiş (2006 model) bir arkadaş henüz bujisini bile değiştirmediğini söyledi, hiç supap ayarı yaptırmamış.Büyük motoru da var, ybr yi şehir içinde kullanıyor.Ybr fanı falan da değil.Yalan söylemesi için hiçbir sebep yok.Motoru "eşek" gibi kullanıyorum diyor.Bazen yağını 6-7000 de falan değiştiriyormuş.
    İkimizin ortak görüşü bu motorun bmw den daha sağlam ve sorunsuz olduğu yönünde.Ben 22,000 km dir kullanıyorum hiçbir problemle karşılaşmadım.

Pekçok motor kullandım, bu ikinci sıfır motorum.Bunun kadar sorunsuz motor görmedim.Motorlarımın neredeyse tüm tamirini ve servislerin tamamını kendim yaparım. Asıl mesleğim de teknisyenlik.
    Eğer bir servis/tamirci bu motora bok atıyorsa ya üşeniyordur arızayı bulmaya ya da bilgi/zaman eksiği vardır, geçiştirmeye çalışıyordur.

Karbüratör problemi genelde yatan motorda yada yağmur altında kalan motorda oluyor.Uzun süre kullanılmayacak(1 ay mesela) motorun karbüratöründeki tahliye vidasını açıp benzini boşaltmak lazım.Karbüratörde benzin kaldı mı kireçlenme yapıyor(ilgniç ama evet, kireçleniyor, benzinlerde az da olsa su var).Yada sağanak yağış altında uzun sürüşlerde (1 saat mesela) hava filtresine su girebiliyor.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada ben de aynı bu sis farlarından taktım araya röle atınca hiç sorun yaşamadım.
    Röle hangi sorunu engelledi?

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Röle hangi sorunu engelledi?
    Hangi sorunu engellediğini bilmiyorum ama sorun yaşamadım.
    Daha öncesinde röle kullanmazsam akü ile ilgili sorun yaşayabileceğimi söylemişlerdi.
    Sorduğunuza göre biliyorsunuz, ne tür sorunlar olurdu röle olmasaydı?
    4

Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi sorunu engellediğini bilmiyorum ama sorun yaşamadım.
    Daha öncesinde röle kullanmazsam akü ile ilgili sorun yaşayabileceğimi söylemişlerdi.
    Sorduğunuza göre biliyorsunuz, ne tür sorunlar olurdu röle olmasaydı?
    röleyi sigorta atmasın diye koyuyorlar ama çok ta önemli değil.

KonyaLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ilk motorum olarak ybr aldım siz hangi yağı kullanıyorsunuz ve önerirsiniz

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı KonyaLi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ilk motorum olarak ybr aldım siz hangi yağı kullanıyorsunuz ve önerirsiniz
    kış aylarinda 10-40 yazlari 15-50 öneririm marka olarak senin secimine ve ksene kalmiş sonucta herkesin duydugu bi yag markasi olur sorun yasamazsin bu arada motorunu bende uzun süredir sahibindende takipediyodum sana kısmetmiş güle güle kullanSenin motorun en güzel yeri o koruma demiri cok güzel hakkaten allah kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin...Herhangi bi sorunda msnden bana ulaşabilrisin
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125 in hiçbir kronik sorunu yok.
    aslında bir tane var, eğri oturup dogru konuşalım şimdi.

kontakta oksitlenme yüzünden çalışmama durumu aşırı olmasa da genel sayılabilecek sıklıkta görülen bir sorun.

motor durup dururken çalışmaz oldugunda hiç bujiyi bilmemneyi ellemeyin. kontagın içine basın wd40 ı. 10 defa falan da kontagı açıp kapayın. sorun düzelecektir.

kronik sorunu bile masrafsız keretanın

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bir tane var, eğri oturup dogru konuşalım şimdi.

kontakta oksitlenme yüzünden çalışmama durumu aşırı olmasa da genel sayılabilecek sıklıkta görülen bir sorun.

motor durup dururken çalışmaz oldugunda hiç bujiyi bilmemneyi ellemeyin. kontagın içine basın wd40 ı. 10 defa falan da kontagı açıp kapayın. sorun düzelecektir.

kronik sorunu bile masrafsız keretanın
    yaz kış jiklesiz çalışmazzz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Ybr
    Arkadaşlar,duyumlarıma göre 10'gün içerisinde ybr'fiyatları tavan yapacak!!!sıfır alacak arkadaşlara şimdiden almalarını tavsiye ederim...Bayiden aldığım bilgiye göre 4000'tl ve üstü bir fiyat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler