Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı bulut4535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim neden olmasın. önce tanışırız sonra bir atraksiyon yaparız
    bendede teşkilat hazır full donanım. kaçarız bir hafta sonu toplanıp.
    Valla olurr
    Benim izmirden bi ybrci arkadaş daha var ama gece gündüz çalışıyor ... Onu da kandırabilsem ki günübirlik gezileri seviyor arkadaş ...

Ramco bu arada buldum ...

22 mayıs indirimi yapmış bim kamp malzemeleri ihitiyacı olan arkadaşlara duyurulur

Uyku Tulumu 26,50 TL

http://www.kaynakhaber.net/bim-22-ma...dirimleri.html

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    aslındaa fena değil.. yarin bim e gidip bi inceleyim......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Vay gezi var ha bende gelceem
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Korkuyorum da ya bimden...
    Eşek etinden olmasın uyku tulumuu...
    Çok ucuz ama çookta kalitesiz şeyler satıyorlar gerçekten ama kipada 70e falan gördüm ...
    keçiye abdurrahman çelebi diyeceğiz artık

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay gezi var ha bende gelceem
    Gel abicim ama şimdlik bi plan yok

Motosikleti
    ZZR600-YBR125(sattım)
    arkadaşlar size iyi sohbetler ben eve kaçtım mesai bitiyoda
    Farınızda Yolunuzda Açık Olsun:cat:

Motosikleti
    iyi akşamlar.......................................... ...............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

İyi akşamlar bulut4535.

hirkil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 cbf 150
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle tüm arkadaşlara selamlar.

Otomobil bedenimi Motosiklet ruhumu taşır fikrini onayan duygularla Yamaha ybr mizi aldık sürüşü yakıtı heşeyiyle memnunum.
    Rolantiyi 1300e ayarladım fakat motor rolantide vites boşta iken devir saati 1300-1500 arasına 3-5 saniyede bir gidip geliyor ve motorda titremeye neden oluyor.

Bu durumun motordaki bir ayarsızlıktan kaynaklandığını düşünüyorum.(subap-silindir-ateşleme) Benim istediğim rolantide iken motor devrinin sürekli sabit kalması sizlerdede aynımı yoksa çok şeymi istemiş oluyorum. Görüşlerinizi ve sizdeki durumun ne olduğunu yazarsanız sevinirim.

Kısaca rolantideki bu devir değişimleri normal midir veya ince ayarlarla bu devri sabitlemenin imkanı varmı.

Notlar : Bujiyi yeni değiştirdim motor yağı 500 km de motorun km si 6900 Motor soğuk sıcak durum pek değişmiyor.

Cevaplar ve yorumlar için şimdiden Teşekkür ediyorum.
    Aynı sorunu zaman zaman bende de oluyor bende buji, yağ ve hava flitresini değiştirdim ama onunla alakası yok. ben benzinden kaynaklandığını düşünüyorum sende benzin aldığın yeri değiştir bakalım sorun çözülecek mi ama hemen ilk depoda değişmez en az 3-4 depo bitirmen gerekir etki göstermesi için yada daha kısa zamanlı bir çözüm karbiratör temizleyici ama bildiğim kadarıyla onun depoda çok beklememesi gerekir bu yüzden uzun yolda filan koyulması gerekiyor. gelişmeleri benimle paylaşırsan sevinirim...
    By Hirkil

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    arkadaşlar benim büyük bir sorunumvar motorumun debriyajı kaçırıyor gibi yani motor kaçmıyor boğuluyor resmen. tamirhaneye götürdüm hiçbişey yok debriyaj sağlam dediler .bugün bujiye baktım sağlam bujiyi yerine takmayıp parmağımı buji deliğine abanıp marş yatım.normalde içerideki basınçlı hava parmağımı aşıp çıkardı şimdi ise çıkamıyor .bunun nedeni nediraydın fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden sağolun

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkuyorum da ya bimden...
    Eşek etinden olmasın uyku tulumuu...
    Çok ucuz ama çookta kalitesiz şeyler satıyorlar gerçekten ama kipada 70e falan gördüm ...
    keçiye abdurrahman çelebi diyeceğiz artık

Gel abicim ama şimdlik bi plan yok

olurmu abi ya eşek eti demişin üzüldüm valla ,kimisi yeşil sermaye diyor,kimisi terör örgütüne yardım ediyor diyor peki sorum herkese terör örgütüne kim yardım etmiyor? Ben kalkıp aman bim olmasın migros para kazansında milleti daha iyi sömürüp kazıklasın diye alışveriş yapamam..bim in et ürünlerini pek kullanmadım ama beğeniyorum fiyatlar çok uygun,olta,çanta vs. ara sıra inceliyorum yada abur cubur ,kola,tatlı gibi şeylerin o kadar dandik olduğunu düşünmüyorum
    saygılar
    If you want peace, prepare for war

Motosikleti
    ZZR600-YBR125(sattım)
    Alıntı mamt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim büyük bir sorunumvar motorumun debriyajı kaçırıyor gibi yani motor kaçmıyor boğuluyor resmen. tamirhaneye götürdüm hiçbişey yok debriyaj sağlam dediler .bugün bujiye baktım sağlam bujiyi yerine takmayıp parmağımı buji deliğine abanıp marş yatım.normalde içerideki basınçlı hava parmağımı aşıp çıkardı şimdi ise çıkamıyor .bunun nedeni nediraydın fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden sağolun

hayırlı olsun. ameliyat zamanı gelmiş. ama korkma fazla ağrı sızı olmuyor.
    şaka şaka.
    kardeşim senin ybr rektefiye istiyor.
    söle orjinal segman, piston.
    birde hazır açtırmışken şanjuman ve krank milindeki rulmanlar değiştirirsen çok rahat edersin.
    üzerinde 6000 serisi rulmanlar var ama sen aynı model 7000 serisini öneririm.
    6000 serisi genelde yük aktarmada kullanılıyor. ybr de gelen hırıltı seside bu yüzden 7000 serileri hem yük hemde devir yani (hız) aktarmada kullanılıyor. o yüzden mükemmel. bizim grupta yaptıran bir abimiz var gerçekten çok memnun ve bizlerde farkını farkediyoruz.
    şimdiden kolay gelsin sana..

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı Interceptor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olurmu abi ya eşek eti demişin üzüldüm valla ,kimisi yeşil sermaye diyor,kimisi terör örgütüne yardım ediyor diyor peki sorum herkese terör örgütüne kim yardım etmiyor? Ben kalkıp aman bim olmasın migros para kazansında milleti daha iyi sömürüp kazıklasın diye alışveriş yapamam..bim in et ürünlerini pek kullanmadım ama beğeniyorum fiyatlar çok uygun,olta,çanta vs. ara sıra inceliyorum yada abur cubur ,kola,tatlı gibi şeylerin o kadar dandik olduğunu düşünmüyorum
    saygılar
    Bence de üzülmen lazım
    Milletin bu para sıkışıklığındaki çaresizliğinden yararlanıp çok düşük kalitedeki malları görünürde düşük fiyatla satarak milleti başka bir şekilde sömürme yöntemi gayet acındırıcı
    Hele oradaki yiyecek mamüllerinden hiç bahsetme muadil olan markaları bir de gerçekleri dene o zaman farkı göreceksin..
    Beni buradan da hiç bimden alışveriş yapmayan biri olarakta düşünmeyin öğrenciliğimiz bimde geçti
    Bazı şeyler gerçekten uygun fiyatlı mesala bu kamp malzemeleri gibi ama düşük kalitede oldukları gerçeğini de gözardı etmeyeceksin

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    hayırlı olsun. ameliyat zamanı gelmiş. ama korkma fazla ağrı sızı olmuyor.
    şaka şaka.
    kardeşim senin ybr rektefiye istiyor.
    söle orjinal segman, piston.
    birde hazır açtırmışken şanjuman ve krank milindeki rulmanlar değiştirirsen çok rahat edersin.
    üzerinde 6000 serisi rulmanlar var ama sen aynı model 7000 serisini öneririm.
    6000 serisi genelde yük aktarmada kullanılıyor. ybr de gelen hırıltı seside bu yüzden 7000 serileri hem yük hemde devir yani (hız) aktarmada kullanılıyor. o yüzden mükemmel. bizim grupta yaptıran bir abimiz var gerçekten çok memnun ve bizlerde farkını farkediyoruz.
    şimdiden kolay gelsin sana..
    ağbi benim motor 2008 model ve daha 10.000 km daha çok masum buyaşta kıyamam ben ona

Motosikleti
    ZZR600-YBR125(sattım)
    Alıntı mamt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağbi benim motor 2008 model ve daha 10.000 km daha çok masum buyaşta kıyamam ben ona

sen 10000km deki kız gibi motora kıymışsın zaten dikkat et motor senin canına kıymasın.
    ama iyi olur daha gider diye fazla zaman geçirme bence başka doğabilecek zaralardan korumuş olursun.

ama genede bir servise baktır belki anlamadığımız veya bilmediğimiz bir durum olabilir belki..ok

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 haziranda benım vize bitiyomuş ya sımdı baktım:S yakın zamanda yaptıran varmı ne kadar para ile gidelim ?
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 haziranda benım vize bitiyomuş ya sımdı baktım:S yakın zamanda yaptıran varmı ne kadar para ile gidelim ?
    64 tl

yalnız gitmeden motorunun ışıklandırma sistemini gözden geçir,korna filan bunlara hep bakıyolar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    evet 64 tl... ısıklar far ayarları egzost ve lastiklere bakıyorlar..kask bulundur diye söylemiyorum zaten kask takmadan olmaz... yani kask kada bakıyorlar....

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    64 tl

yalnız gitmeden motorunun ışıklandırma sistemini gözden geçir,korna filan bunlara hep bakıyolar
    abi sağol sitesindende baktım şimdi 63 kusurdu 64 tl okdir.

bu arada far ayarı ne şekilde oluyor. duvara tuttugumda yerden kaç santim üst tarafı ısık gorecek :s

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:01 PM ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 64 tl... ısıklar far ayarları egzost ve lastiklere bakıyorlar..kask bulundur diye söylemiyorum zaten kask takmadan olmaz... yani kask kada bakıyorlar....
    ramço saol. far ayarı ne sekılde yapıcaz ?
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Selam arkadaşlar;

Yeni ybr'em ile birlikte bende aranızdayım artık..selamlar mehmet ben....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler