Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler şu city modelinin kafa grenajını eski tiple orjinalliği bozmadan değiştirmek mümkünmü ya anlamadığım iyi bir iş çıkartmışlar ybr nin eksik yönlerini fazlasıyla kapatmışlar ancak su eski kafa grenajı çileden çıkartacak kadar çirkin geldi gözüme...değiştiren veya düşünen varmı?
    iş bir far değiştirmeye bakar yani city'nin kafa granajı sökülüp yerine eski tip komple far takmaya bakıyor.bana sorarsanız yaptığınız masrafa değmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım bende 2-3 ay sonra ybr mi alıyorum.
    ben henüz görmedim kırmızıymış bu hafta içi muhtemelen bakıcaklar. sonrada ne yapabiliriz e bakıcaz. toplıycaz yani motoru
    yani herşey emrah ve nejdet ustadan gelen güzel haberlere baglı
    hadi hayırlısı..........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

dargemen de bir ybr var görüceksiniz adam çok güzel yapmıi yaw isterseniz bir bakın

Motosikleti
    ybr125
    bencede sade daha güzel ;)

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    sanırım bende 2-3 ay sonra ybr mi alıyorum.
    ben henüz görmedim kırmızıymış bu hafta içi muhtemelen bakıcaklar. sonrada ne yapabiliriz e bakıcaz. toplıycaz yani motoru
    yani herşey emrah ve nejdet ustadan gelen güzel haberlere baglı
    cadi toplicaz derken pertten mi aliyon yoksa motoru bilseydim sana benim motoru satardim ya ama benimkini topladik ramçoyla satmam
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    avare rulman
    O sorunu çözersen buraya da yazarsın
    Bir hafta motor yattıktan sonra çok zor çalışıyor.
    Geçenlerde saymadım ama 50 kez marşa basmışımdır,zar zor çalıştı , bi kez çalıştıktan sonra tek marşta çalışıyor benimkisi ,soru sadece fazla yatırmada oluyor mötörü

Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş bir far değiştirmeye bakar yani city'nin kafa granajı sökülüp yerine eski tip komple far takmaya bakıyor.bana sorarsanız yaptığınız masrafa değmez.
    Yok oyle tek far degişimi degil

Ben de zamanında uzay kafalıgından takmak istiyordum farı tutan demir falan 200 civarı buluyordu amaa uzay kafa alıp degiştirmek isteyen olursa takas yaparım

kuyucadısı
    cadı bacı hade şimdiden hayırlı olsun

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Benim motor askere gittiğimden beri -ki bir seneden fazla oldu- neredeyse hiç çalıştırılmadı. Önümüzdeki hafta sonu çalıştırabilirsem tekrar motorlu günlerime dönüyorum...

İ s m a i L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor askere gittiğimden beri -ki bir seneden fazla oldu- neredeyse hiç çalıştırılmadı. Önümüzdeki hafta sonu çalıştırabilirsem tekrar motorlu günlerime dönüyorum...
    Haydi bakalım, bekliyoruz yazılarını.

orcax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja gitti - TDM900A - mt07 - crf250rally
    Herkeze selamlar benim birkaç sorunum var sizlerin düşüncelerinizi ögrenmek istiyorum motorum 3750 km de ancak gecenlerde hava filitresi kontrolu sırasında hava filtresi kutusunun dibinde bir ıslaklık farkettim ve parmağımı surup kokladığımda benzin olduğunu anladım karbüratöre giden deliğe baktım kuruydu bunun nedeni sizce nedir ne yapmam gerekir, bir diğer sorunum ise özellikle 4 ve 5. viteslerde 5000-6000 devir arası seyrederken motordan gelen öğütme sesine benzer uğultu bunun için ne yapabilirim?

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin yeniden...Askerlik te bitmiş geçmiş olsun.

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlısı..........
    teşekkürler henüz hiç birşey kesin değil bekliyorum şimdilik

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cadi toplicaz derken pertten mi aliyon yoksa motoru bilseydim sana benim motoru satardim ya ama benimkini topladik ramçoyla satmam
    umarım okadar vahim değildir durumu

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]

kuyucadısı
    cadı bacı hade şimdiden hayırlı olsun
    teşekkürler hayırlısı bakalım

kırmızı ybr de nasıl durur?
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı orcax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze selamlar benim birkaç sorunum var sizlerin düşüncelerinizi ögrenmek istiyorum motorum 3750 km de ancak gecenlerde hava filitresi kontrolu sırasında hava filtresi kutusunun dibinde bir ıslaklık farkettim ve parmağımı surup kokladığımda benzin olduğunu anladım karbüratöre giden deliğe baktım kuruydu bunun nedeni sizce nedir ne yapmam gerekir, bir diğer sorunum ise özellikle 4 ve 5. viteslerde 5000-6000 devir arası seyrederken motordan gelen öğütme sesine benzer uğultu bunun için ne yapabilirim?
    hava filtrende bi sorun yok merak etme onlar olagan şeyler yalniz 5. viteste cok düşük devirde kullaniyorsun ybr ye yaramaz bu belki motorunu sevdiginden fazla gaz vermiyorsun ama ybr gibi bi motoru 6 bin devir minimum olmak kaydiyla kullanmalisin 6 ve üzeri 7 bin devir gayet idealdir

teşekkürler henüz hiç birşey kesin değil bekliyorum şimdilik

umarım okadar vahim değildir durumu

teşekkürler hayırlısı bakalım

kırmızı ybr de nasıl durur?
    kırmızıybrde güzel duruyo ama sende nasil durur bilemeyiz sana siyah bi ybr lazim

Motosikleti
    ortak onun gül gibi süpürgesi var.. ne yapacak motoru....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    artık karayollarini kullanmak trafige takılmak istiyo hep havadan hep havadan nereye kadar

Motosikleti
    artık karayollarini kullanmak trafige takılmak istiyo hep havadan hep havadan nereye kadar

Motosikleti
    Suzuki GSR 600
    Selam arkadaşlar,

Motosikletim için branda almayı düşünüyorum. Ama hazır almak ve brandacıda diktirmek konusunda kararsız kaldım. YBR125 kullanıcılarının branda kullanımı ve branda tercihleri hakkında tavsiyelerini bekliyorum. Bu konuda yorum/cevap yazan arkadaşlara da ilgileri için şimdiden teşekkür ediyorum...

Motosikleti
    Alıntı bilac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Motosikletim için branda almayı düşünüyorum. Ama hazır almak ve brandacıda diktirmek konusunda kararsız kaldım. YBR125 kullanıcılarının branda kullanımı ve branda tercihleri hakkında tavsiyelerini bekliyorum. Bu konuda yorum/cevap yazan arkadaşlara da ilgileri için şimdiden teşekkür ediyorum...
    branda kullanmıyorum... motor akşama kadar yağmur altında.... branda yaptırınca veya alınca bilgileri ve fiyatı aktar.. bende dşüne bilirim....

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P

kırmızıybrde güzel duruyo ama sende nasil durur bilemeyiz sana siyah bi ybr lazim
    üç kruş fazla olsun kırmızı olsun sedat
    siyah yada beyaz aslında motosikletteki terchim ama kısmette kırmızı var galiba

süpürgem iyi hoşda çok yakıyo be ramço

alıcam anahtarını sedattt
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı kuyucadısı;
    [I
    adlı üyeden alıntı
    alıcam anahtarını sedattt [/I]
    iddalı konuşmussun..sizi tuzla pisttinde görmek isteriz....

garomir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Yamaha XJ6 Diversion S
    branda konusunu bende araştırdım. Feyizoglunda iki tane var. Birisi ucuz idare eden bir branda , şiddetli yağmurda içeri su aldığını ve hava almadığını söylüyorlar. Özellikle hava almadığından uzun süre zarfında paslanma yapıyormuş. Diğeri Held, gayet kaliteli ve bu sorunların görülmediği söyleniyor. Ama oda özellikle soğuk havalarda kaskatı kesiliyormuş, hatta katlamaya çalışırken ciddi şekilde kendine ve motora zarar verenler varmış. Tabi ben okuduklarımın yalancısıyım Hepsiburadaya baktım orada uygun ve güzel görünen brandalar var fakat ölçü olarak çok genel şeyler var. Adam gibi seçemiyorsun. Bu da YBR için sorun olabilir bence. Motor cc'sine göre sıralamışlar brandayı ki sorun burada. Şimdilik branda olayını bıraktım. Malum yağmur mevsimi geçiyo artık İzmir'de, bende seneye kadar araştırıp almaya karar verdim. Bu arada benim motorda bütün gün suyu yiyor. Tek sorunum göstergelerde oluşan buğular. Bununla ilgili ne yapabilirim acaba arkadaşlar? Birde motoru koyduğum ve motoru kilitleyebildiğim tek yerde epey bir su birikiyor. Ön tekerlek su da kalıyor malum bunun sonucunda. Bu ön teker lastiğine zarar verir mi? Lastikler Metzeller ME-22 tubeless. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler