Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortak ybr forumcuların mekanikçi dostuyum... eyvallah.........
    bende yedek parcaciyim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    r6
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yedek parcaciyim
    nasıl gidiyor ustam motor artık usta diyorum bak tabi tekteker ramçoyla birlikte

garomir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Yamaha XJ6 Diversion S
    Çok saolun arkadaşlar içten mesajlarınız için Cidden YBR 125 e ilk gün bugün bindim. Daha önce söylediğim gibi yine yamaha ama Cygnus RS 'im vardı. Artık gerçekten motorsiklete bindiğimi hissediyorum : ) Çok güzel ve heyecanlı bir duygu İlk aldığımda biraz zorlandım kaldırma da ve gitmede fakat biraz pratikten sonra epey alıştım ) Herkese tavsiye ediyorum YBR 125...yaşam biçimi

Bu arada aldığım motorun akü, ön sol amörtisör keçe sorunu ve orjinal olmayan kontak anahtarı vardı. Bunları anlaşarak yaptırdık yamaha servisine. Ayrıca arkadaştan nolan kaskını ve kappa 35 L çantasını da aldım. Fakat arka demiri kaybolmuştu motorun, servisten istedik onlarda da yoktu istanbuldan sipariş edildi bekliyoruz Kaskın içi çıkıyordu çıkardım makine de güzelce yıkayıp kaskı da güzelce parlatınca, zaten az kullanılmış olan kask sıfır gibi oldu

Şimdi motorda bir kaç yerde yağ birikimi ve kirli yerler var. Ben kendim temizleyeyim dedim. Bana hangi ürünleri önerirsiniz temizlik için? Ayrıca depo üzerinde bir iki sticker var onları da çıkarmak istiyorum, sanırım tiner ya da benzin kullanmalıyım? Birde bir iki ufak çizik var depo da yine, onlar için ne önerirsiniz arkadaşlar? Birde kısa far ampülüm bozuk, servisinde elinde kalmamış ne tür bir amplül almam gerekiyor? Ve son olarakta gösterge ışıklarımda anlamadığım bir nedenden çalışmıyor. Bu konuda ne yapmalıyım? Şimdiden çok teşekkürler.

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    TEKTEKER_RAMÇO kardeşim sana güzel bir soru hazırladım
    vites geçişlerinde özellikle 1. ve 2. vitesten sonra motor vurdurma yapıyor çoğu zaman. Hangi sebepten olabilir?
    Biraz tarif etmeye çalışayım...
    biraz gaz verdiğimde tak diye vuruyor... yani zincir arka tekeri aniden çekiyor gibi. yanlış debriyaj bırakma diye düşündüm ama sonradan aklıma lastik takozlar geldi. olabilir mi? hani şu arka tekerin içinde 4-5 tane olanlardan.
    herkes cevaplayabilir bir de, TEKTEKER_RAMÇO kardeşten özellikle bir cevap bekliyorum.
    başarılar dilerim...
    tabi, istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.
    4

willy_chorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr sattım kısmetse z 750 veya fazer s2 abs
    arkadaşlar ben tekirdağ çorludan benim kara kızım bu
    [IMG][/IMG][IMG]
    [/IMG]
    [B][I]Dört teker bedenimi İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR..!:[/I][/B] rahmetlinin sözü

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı garomir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok saolun arkadaşlar içten mesajlarınız için Cidden YBR 125 e ilk gün bugün bindim. Daha önce söylediğim gibi yine yamaha ama Cygnus RS 'im vardı. Artık gerçekten motorsiklete bindiğimi hissediyorum : ) Çok güzel ve heyecanlı bir duygu İlk aldığımda biraz zorlandım kaldırma da ve gitmede fakat biraz pratikten sonra epey alıştım ) Herkese tavsiye ediyorum YBR 125...yaşam biçimi

Bu arada aldığım motorun akü, ön sol amörtisör keçe sorunu ve orjinal olmayan kontak anahtarı vardı. Bunları anlaşarak yaptırdık yamaha servisine. Ayrıca arkadaştan nolan kaskını ve kappa 35 L çantasını da aldım. Fakat arka demiri kaybolmuştu motorun, servisten istedik onlarda da yoktu istanbuldan sipariş edildi bekliyoruz Kaskın içi çıkıyordu çıkardım makine de güzelce yıkayıp kaskı da güzelce parlatınca, zaten az kullanılmış olan kask sıfır gibi oldu

Şimdi motorda bir kaç yerde yağ birikimi ve kirli yerler var. Ben kendim temizleyeyim dedim. Bana hangi ürünleri önerirsiniz temizlik için? Ayrıca depo üzerinde bir iki sticker var onları da çıkarmak istiyorum, sanırım tiner ya da benzin kullanmalıyım? Birde bir iki ufak çizik var depo da yine, onlar için ne önerirsiniz arkadaşlar? Birde kısa far ampülüm bozuk, servisinde elinde kalmamış ne tür bir amplül almam gerekiyor? Ve son olarakta gösterge ışıklarımda anlamadığım bir nedenden çalışmıyor. Bu konuda ne yapmalıyım? Şimdiden çok teşekkürler.
    öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın,

birikmiş yağ lekelerini gaz yağı ile temizleyiniz.stikerleri çıkarmak için tinerden uzak durun.

Alıntı burak_kusmez_yamaha_r1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben tekirdağ çorludan benim kara kızım bu
    [IMG][/IMG][IMG]
    [/IMG]
    ilk gözüme çarpanları söyleyeyim ,ayna yok

sinyal yok
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

willy_chorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr sattım kısmetse z 750 veya fazer s2 abs
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites geçişlerinde özellikle 1. ve 2. vitesten sonra motor vurdurma yapıyor çoğu zaman. Hangi sebepten olabilir?
    biraz gaz verdiğimde tak diye vuruyor... yani zincir arka tekeri aniden çekiyor gibi. yanlış debriyaj bırakma diye düşündüm ama sonradan aklıma lastik takozlar geldi. olabilir mi? hani şu arka tekerin içinde 4-5 tane olanlardan.
    herkes cevaplayabilir bir de, TEKTEKER_RAMÇO kardeşten özellikle bir cevap bekliyorum.
    başarılar dilerim...
    arkadaşım eğer gazı birden verdiğinde yapıyorsa tak diye takozdan ola bilir
    [B][I]Dört teker bedenimi İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR..!:[/I][/B] rahmetlinin sözü

Motosikleti
    Alıntı burak_kusmez_yamaha_r1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım eğer gazı birden verdiğinde yapıyorsa tak diye takozdan ola bilir
    peki bir baktırayım takozlara. teşekkür ederim.
    başka önerisi olan var mı?
    4

Motosikleti
    2000 ford
    başarılar dilerim...
    ramçonun sag kolu ve çıragi olarak ben yardimci olayim öncelikle motorunuz kaç bin kmde v büyük bi ihtimal arkadimin dedigi gibi takozlarda motorunuz orta ayaktayken arka dişliyi ileri geri oynattiginizda orda hiç boşluk olmamasi grekir egerki boşluk oluşmuşsa arasina 10 ytl sıkıştırınız düzelecektir

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    başarılar dilerim...
    uzaktan uzaga konuşmak çok yanlış ama büyük ihtimal takozların gitmiş... orjinalı 10 - 15 ytl lik platik bir parça.... dişli ile jant arasında montelidir... ama dediğim gibi görmeden konuşmak sadece tahmin etmektir... ama büyük ihtimal sorunun cevabı da takozlardır....

sedat yani benim çırak zaten cevabı vermiş... arkadalar msn den de yazabilirsin,iz soruları
    haylaz_motorcu@hotmail.com
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    uzaktan uzaga konuşmak çok yanlış ama büyük ihtimal takozların gitmiş... orjinalı 10 - 15 ytl lik platik bir parça.... dişli ile jant arasında montelidir... ama dediğim gibi görmeden konuşmak sadece tahmin etmektir... ama büyük ihtimal sorunun cevabı da takozlardır....

sedat yani benim çırak zaten cevabı vermiş... arkadalar msn den de yazabilirsin,iz soruları
    ihtimal falan yok hacı ya takoz boru gibi bendede oldu ondan biliyom 1 ve 2 vitesler arasinda o ses oluyodu hep boşluk oluşuyor 1 den ikiye atarken şakkkk diye bi ses

hacı bu kadar basit sorularla seni yormamak lazim aslinda biri gelse deseki krank rulmanlari nasil degiştiririm kim anlatir dese inan agzimi bile açmam

Motosikleti
    ihtimal falan yok hacı ya takoz boru gibi bendede oldu ondan biliyom 1 ve 2 vitesler arasinda o ses oluyodu hep boşluk oluşuyor 1 den ikiye atarken şakkkk diye bi ses

hacı bu kadar basit sorularla seni yormamak lazim aslinda biri gelse deseki krank rulmanlari nasil degiştiririm kim anlatir dese inan agzimi bile açmam
    tektekerramço ve size çok teşekkür ederim hemen baktırıyorum. bu arada 20.bin küsu küsur yaptım ayıptır söylemesi
    4

Motosikleti

ortak senin takozları ben değiştirmiştim değilmii...evet... gerçi senin motorda benden fazla emeği olan varmı bilmem valla... senin motor benim hakkımı ödeyemez..onu pertten ikimiz kurtardık..... ortak takozlar aslında güzel kullanılırsa ömürlük sayıla bilir... ama çok fazla motor freni kullanmak ve sert kalkışlar yapmak takozun ömrünü yiyor...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    tektekerramço ve size çok teşekkür ederim hemen baktırıyorum. bu arada 20.bin küsu küsur yaptım ayıptır söylemesi
    hacı tamam işte ya zamani gelmiş onun hatta imkanin varsa zincir dişli setinide degiştir sevinsin fıkara daha gitmezmi gider ama bence 20-25 bin km aralikla degiştirlmesinde fayda var

ortak senin takozları ben değiştirmiştim değilmii...evet... gerçi senin motorda benden fazla emeği olan varmı bilmem valla... senin motor benim hakkımı ödeyemez..onu pertten ikimiz kurtardık..... ortak takozlar aslında güzel kullanılırsa ömürlük sayıla bilir... ama çok fazla motor freni kullanmak ve sert kalkışlar yapmak takozun ömrünü yiyor...
    dogru söylyosun hacı motor hakkini ödeyemez Bizim LokmanHekiminde cok emegi gecti motorda ya hakkini yemek olmaz ilk ziyeretimde arka lastik degişimi,h4 far sistemi,kısa farlari kapatmak için anahtar,jantlara kırmızı şerit çekti, arka ledli stop yapimi vs vs tüm elektronik aksam lokman hekim dizayni tüm mekanik kısımda tek teker ramço derledi toparladi

Motosikleti
    eyvallah kanka... ayıpsın......

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Zincir dişli setini ben çok hoş kullanmama rağmen 35.000'de değiştirmiştim.Değişim zamanı geldiğinde motor zaten sizi uyaracaktır.Hafif bir çıt çıt diye bir ses duymaya başlayacaksınız.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir dişli setini ben çok hoş kullanmama rağmen 35.000'de değiştirmiştim.Değişim zamanı geldiğinde motor zaten sizi uyaracaktır.Hafif bir çıt çıt diye bir ses duymaya başlayacaksınız.
    abi ben o sesi 22 bin kmde duymaya başladim ve degiştirdik ramçoyla fren yapip ayni andada kalkiş yapmaya zorlarken zincirin sesi bariz belli oluyodu zincir sanki uzuyo

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    yeni ybr alan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum aramıza katıldıkları için de hoşgeldiniz

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni ybr alan arkadaşlara hayırlı olsun diyorum aramıza katıldıkları için de hoşgeldiniz
    bende sinan ne zaman yazacak diye bakiyodum hacı hoşgeldin

arkadaşlar şimdiki yamaha ybr125 görmüşsünüzdür şekli şemali değişmiş irenç yapmışlar bir önceki modeli daha sport duruyordu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler