Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Arada uzun yol yaparım az yaksın. Gösterişli kalıplı olsun. Gözler üzerinde olsun diyorsan .CBF.

Şehir içinde kısa koşu için kullanırım. Gösteriş önemli değil. Daha hafif kıvrak olsun diyorsan YBR.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ya arkadaşlar takmışsınız bir gösterişe de nedir bu gösteriş? Honda Motosiklet Eğitim merkezinde 2 gün sabahtan akşama kadar bindim.Hani bu cbf 150'de benim görmediğim bir şey mi var cidden merak ediyorum.
    Ybr'den sadece biraz daha büyük gözüküyor o kadar.Şöyle gösterişli diye duyarken sanki hyosung gt250r ile ybr'yi kıyaslıyormuş gibi anlaşılıyor(Buraya kadarki yazdıklarım sana değil muratcan7 ortaya).
    Aşağıya yazacaklarım sana geliyor ama
    Gözler nasıl üzerinde oluyor kardeşim bunu bana açıklar mısın Bizim buralarda ybr neyse cbf de odur.Çünkü kurye motoru diye geçer ikisi de(kullanan arkadaşlar alınmasınlar). Şimdiye kadar altımdan geçen motorların hepsi cbf'i de yer ybr'yi de ama bir kere bile gözlerin çok üzerimde olduğunu görmedim
    Demek istediğim odur ki takılmayın böyle şeylere

Ayrıca ben görünüş ve teknik olarak cbf'i sevmiyorum.Neden dersen devir göstergesinin olmayıp yerine vites göstergesi koymaları cidden kötü.Bak öyle olmasa alabileceğim motorların arasına koyardım.Bu arada Honda eğitim'in başındaki hoca da benimle aynı fikirde.Sırf vites göstergesinden dolayı beğenmiyordu

Ama ybr öyle mi?
    Aslanım be yürü kim tutar seni

VaScO1925
    ybRR'leneceğiz kanka.Hayat ybr'de
    Eşşek gibi binicem hem de.Vurucam kırbacı vurucam kırbacı

6 saat sonra sınav var, benim devreler yine yanmış.Sürç-ü lisan eylediysem affola
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada uzun yol yaparım az yaksın. Gösterişli kalıplı olsun. Gözler üzerinde olsun diyorsan .CBF.

Şehir içinde kısa koşu için kullanırım. Gösteriş önemli değil. Daha hafif kıvrak olsun diyorsan YBR.
    cbf gözleri üzerimi çekiyormuş

ybr ne ise cbf te o arkadaşım. 25 cc fark var başkada bi fark yok. cbf, ybr den herzaman fazla yakar.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    1- ybr her zaman cbf'ten daha az yakar.Bunu zaten kuryeler de söylüyor.
    2- cbf ile gittiğin her uzun yola ybr ile de gidersin hatta fazlasını yaparsın.
    Ör: ybr'leriyle dünyayı gezen çift
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlgileniyorsan bir tanıdığımda 3 veya 4 bin km'de gri renkte ful bir 2007 YBR var.
    Fiyat olarak ne düşünüyorsunuz?
    Msnimi mesaj attım msnden resim vs. detay konusalım

Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangisi daha az yakıyorsa, hanginin bakımları daha az tutuyor ve yedek parçaları daha ucuzsa hayat ondadır arkadaşlar.3 motor değiştirdim öğrendiğim budur
    Ayrıca Ozan'cığım sende cbf ya da ybr al safi japon bunlar.
    Regal için macar malı mı diye de duymiyim bir daha
    Ne ifşa ettim ama
    Ya tamam memet şu regal konusunu kapatalım artık

YBR alıcam %90 ikinci elleri çok hızlı satılıyor ve kalitesiyle kendini kanıtlamış bir motor

Gösteriş çokta önemli değil..
    Çin motorlarından dilim çok yandı artık..sıkıldım..bıktım...Töbee ettim ! !
    Bütçem 2.000 ytl civarı..malum kriz dönemindeyiz..
    Acelem yok aslında kış mevsimindeyiz bayramdan sonra alıcam ama acelem yok mart ayına kadar genişş geniş araştırıcam ybr veya cbf çok büyük bi fark yok ama YBR'n daha uygun oldugunu düşünüyorum..

Cevaplar için teşekkür ederim

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf gözleri üzerimi çekiyormuş

ybr ne ise cbf te o arkadaşım. 25 cc fark var başkada bi fark yok. cbf, ybr den herzaman fazla yakar.
    Sayın vasco yakıta çokta takılmıyorum ben benim bianchi rodajda;

5 ytl ile 25km gidiyordu

ÇİNNN çoN işte
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Kimse yoğurdum ekşi demez. YBR güzel motosiklet ama üzerine bindiğimde cbf'ten aldığım lezzeti veremedi bana. Kişiden kişiye değişir. Zevkler renkler tartışılmaz.

Ayrıca "kurye motoru " 'nu kötü değilde sağlam dayanıklı olarak anlamak daha mantıklıdır. Burada 10 tane ybr varsa 3-4 tane cbf vardır .

YBR neyse CBF te odur sözüne gülerim sadece CBF 100 km hızda mırıltı varken YBR kendini yırtıyor .

Devir göstergesini bende dert etmiştim ama hiç sorun yaşamadım. Vites göstergesi benim gibi yeni viteslere alışanlar için "başlangıçta" iyi ancak sonra her vitesli motorda bu göstergeyi arıyorsunuz bulamayınca zorlanabilirsiniz.

2000 ytl bütçeni biraz arttırabilirsen. Temiz birşey bulabilirsin. YBR de CBF de ikiside seni tatmin eder.

CBF te 5 ytl ile 65 km gidersin. Şimdiden hayırlı olsun.

Sen yinede iki motorunda üzerine otur öyle karar ver. Alacak ve kullanacak olan sensin

Motosikleti
    mondi 150MC
    ybr kullandım gayet güzel motor ve titreşim kesinlikle yok..
    cbf kullanmadım hiç bişey söyleyemiyorum
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bayramda istanbula gelebilirsem bakarsın benim cubuf'a

Motosikleti
    mondi 150MC
    Bayramda istanbula gelebilirsem bakarsın benim cubuf'a
    İnşallah kardeşim güzel olur valla

GS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aranıyor
    arkadaşlar benim ybr nin 2005 dörtgen kafa kafa kırıldı dün aldım bi tane 85 ytl ye ben kafaya yazı yazmayı düşünüyorum ne dersiniz ne yazim yabancı bişi yazacam millet biraz merak etsin

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı GS'Lİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim ybr nin 2005 dörtgen kafa kafa kırıldı dün aldım bi tane 85 ytl ye ben kafaya yazı yazmayı düşünüyorum ne dersiniz ne yazim yabancı bişi yazacam millet biraz merak etsin
    Maşallah yaz nazar değmesin

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    aldığın kaf granajı yan sanayimi orjinalmi. bende yeni değiştirdim 110 ytl ye geldi bana bence camı kaplayacak kadar büyük yazı yazma bozuyor motoru

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    PARDUS yaz kardeşim hatta logosunu koy
    4

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    vallaha ben merak ettim bile ama bu ne diye sorsam tadı çabuk biter söyleme en iyisi dikkatimiz merakımız kalsın biraz amaca uygun olsun
    yada söyle ya ne bu

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    YBR ile CBF 150 kıyaslanmaz bile.Sebep?CBF 150'nin malesef dandikliği.Ha şunu deyin.Titan ile olurmu?Hay hay Titana şapka çıkarırım kaya gibi motordur.Torunlarınıza bile miras kalır.Ama CBF 150'nin eksileri YBR ve Titan'a göre say da say.Daha bugün bir kardeşimle konuştum.Ecza deposunda çalışıyor ve hepsinin yağ yaktığını söyledi.Ben yağ yakan bir YBR duymadım.Ben bizzat sadece bir defasında eşimle birlikte (ortalam yüklerimizle 200 kg)tüm Türkiye'yi gezdim.Toplam 4.300 km.Motorun gıkı çıkmadı.CBF'te güzel olan tek şey sadece oturağı biraz daha uzun.İki kişi ile daha rahat olur o kadar.Gerisi fos.Öyle 25 cc fazlaymış diye de hava atmayın.Zira CBF kg olarak daha ağır ve bu ağırlık yakıt ve de süratte onu YBR'ye göre olumsuz etkiliyor. http://www.motosiklet.net/forum/gezi...aradenize.html
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    muratcan7

Kardeşim sustum sustum kimsenin gönlünü kırmak istemedim ama gereksiz mesajların Sırf mesaj sayısını yükseltmek için ...
    Bundan sonra devam ederse bu şikayet edicem artık boşa atılan mesajları ..

Motosikleti
    mondi 150MC
    Beyler sakin olalım ya

Herkes fikrini söylesin amacımız bilgi paylaşımı tatsılığa gerek yok

Yokmu bana göre bi ybr

Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR ile CBF 150 kıyaslanmaz bile.Sebep?CBF 150'nin malesef dandikliği.Ha şunu deyin.Titan ile olurmu?Hay hay Titana şapka çıkarırım kaya gibi motordur.Torunlarınıza bile miras kalır.Ama CBF 150'nin eksileri YBR ve Titan'a göre say da say.Daha bugün bir kardeşimle konuştum.Ecza deposunda çalışıyor ve hepsinin yağ yaktığını söyledi.Ben yağ yakan bir YBR duymadım.Ben bizzat sadece bir defasında eşimle birlikte (ortalam yüklerimizle 200 kg)tüm Türkiye'yi gezdim.Toplam 4.300 km.Motorun gıkı çıkmadı.CBF'te güzel olan tek şey sadece oturağı biraz daha uzun.İki kişi ile daha rahat olur o kadar.Gerisi fos.Öyle 25 cc fazlaymış diye de hava atmayın.Zira CBF kg olarak daha ağır ve bu ağırlık yakıt ve de süratte onu YBR'ye göre olumsuz etkiliyor. http://www.motosiklet.net/forum/gezi...aradenize.html
    Hocam sizi tebrik ediyorum..
    Gercekten helal olsun

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı rsavkli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha ben merak ettim bile ama bu ne diye sorsam tadı çabuk biter söyleme en iyisi dikkatimiz merakımız kalsın biraz amaca uygun olsun
    yada söyle ya ne bu
    bu logo önceki motorumda vardı.
    sokakta çeviren sorardı ne olduğunu.
    ben de uzun uzun anlatırdım.
    türkiye'nin işletim sistemi bu.
    http://www.pardus.org.tr/
    http://www.pardus-linux.org/
    buralara bakınız geniş bilgi için.
    bu arada kardeşim insan hiç mi Tavşanlı'ya uğramaz? gel bir çay içelim.
    4

GS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aranıyor
    Alıntı rsavkli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aldığın kaf granajı yan sanayimi orjinalmi. bende yeni değiştirdim 110 ytl ye geldi bana bence camı kaplayacak kadar büyük yazı yazma bozuyor motoru
    evet orjinal servis akraba olduğu için geliş fiyatına verdi yan sanayi ye 45 diolardı

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada kardeşim insan hiç mi Tavşanlı'ya uğramaz? gel bir çay içelim.
    geçen geldik a.rıza servis le gördük seni hemen ortadan kayboldun motorun başında bekledik seni gelmeyince r6 sı olan abiye kırtasiyeciydi heralde selam bıraktık gittik. işyerinde rahatsız etmeyelim seni nede olsa tavşanlının sesi alternatif radyo reklam gibimi oldu ne!..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler