Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motor 1.vitesde gaz vermeyince istop etmiyor ve üstünde oturduğum halde çok yavaş bi hızda gitmeye devam ediyor, ya da orta sehpada iken arka lastik viteste iken dönüyor sizce normal mi?
    Şimdi sen normal olağan şeyleri yazmışsın Bizde anormallerimi bulucaz bu mesajın içinden :D
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

SZR kardeşim,
    Arkadaşlar anormal şeyleri bulmaya çalışsınlar. Ben sana motorunun 1 viteste gaz vermeden gitmesini ve orta sehbada viteste iken tekerlerinin dönmesini şöyle izah edeyim.
    Soğuk havalarda özellikle kışın motor yağı kalınlaşıyor. Dört zamanlı motorlarda motor parçaları ve şanzuman vites dişlileri aynı yağın içinde çalıştığından kalınlaşmış olan yağ motorun çalışması ile birlikte vites dişlilerinide harekete geçiriyor ve tekerlek el kuvveti ile tutulabilecek bir hızda dönmeye başlıyor. Orta sehbada viteste olmasada döndüğünü göreceksin. Aynı olay sıcak havalarda bile yağ değişiminden sonra birkaç gün görülür.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı KİRK DOUGLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. hepinize hayırlı haftalar.
    Motosikletimin 14 diş olan ön dişlisini 15 dişli ile değiştirmek istiyorum.Bu dişli değişimini evde kendim değiştirebilirmiyim yokda tamirciye yada tornacıya mı gitmem gerekir. Ayrıca değiştireceğim dişlinin belli bir markası varmı? Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
    Saygılarımla,
    Muhafazayı çıkartın eger dişli milini çıkarmaya gerek kalmadan çıkabilecek gibiyse değiştirebilirsiniz bence
    Dışlileri temizlemek için bi ara ön dişliye bakmıştım ama değiştirmek amacıyla bakmadıgımdan dikkat etmedim

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    SZR kardeşim,
    Arkadaşlar anormal şeyleri bulmaya çalışsınlar. Ben sana motorunun 1 viteste gaz vermeden gitmesini ve orta sehbada viteste iken tekerlerinin dönmesini şöyle izah edeyim.
    Soğuk havalarda özellikle kışın motor yağı kalınlaşıyor. Dört zamanlı motorlarda motor parçaları ve şanzuman vites dişlileri aynı yağın içinde çalıştığından kalınlaşmış olan yağ motorun çalışması ile birlikte vites dişlilerinide harekete geçiriyor ve tekerlek el kuvveti ile tutulabilecek bir hızda dönmeye başlıyor. Orta sehbada viteste olmasada döndüğünü göreceksin. Aynı olay sıcak havalarda bile yağ değişiminden sonra birkaç gün görülür.
    sanırım arkadaş debriyaj koluna bastığını ilave etmemiş,bastığı halde tekerin dönmesi ilginç gelmiş sanırım.

bendekide aynı senin motorda bir sorun yok sanırım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

PİERzig teşekkür ederim.
    Muhafazayı bende çıkarttım. Dişlinin üzerinde iki vidalı yuvalı bir segman var. Bu vidaları söküp segmanı çıkartığım zaman dişli çıkacakmı? yoksa ortasındaki motorun (şanzumanın) içine giren mil ile birliktemi çıkarılıyor bundan emin değilim. Bu yüzden sizlerden öğrenmeden denemeye kalkışmadım. Eğer bu milde çakma ise ancak tornacıda çıkar değilse zaten sorun yok değişim basit olur.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    PİERzig teşekkür ederim.
    Muhafazayı bende çıkarttım. Dişlinin üzerinde iki vidalı yuvalı bir segman var. Bu vidaları söküp segmanı çıkartığım zaman dişli çıkacakmı?
    Ni dimehh efenim
    Denemek lazım eğer çıkıyosa zati geriye kalan yeni dişliyi takmak

Motosikleti
    YBR 125
    Dişlinin üzerindeki vidalar sökülünce dişli kolayca çıkar, basit bir işlem.
    Ancak iş bununla bitmiyor arka tekeri de gevşetip zinciri bollaştırmak
    gerek çünkü daha büyük dişli takacaksınız. Zincir bolluğuna dikkat,
    ayarlamak için sökmeden önceki bolluğu kontrol edin tekrar buna
    göre ayarlarsınız, kolay gelsin.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar ben debriyajı bırakıyorum; elimi gazdan da çekiyorum, motor harekete çok düşük hızdada olsa devam ediyor, yazın 1.viteste elimi debriyajdanda gazdanda çekitğimde motor stop ediyordu...

Selamlar Arkadaşlar,

Acaba içinizde Ybr 125 arka dişli çarkını tutan 4 cıvatanın 3'nün gevşediği ve birinin emniyet saçlarından çıkıp çatala çarpıp yamulup sonra yerinde kalan oldumu veya duyanınız var mı.Bildiğiniz üzere bu cıvatalar içeriden somunlu ve gevşememesi içinde dışarıda emniyet saçı var, cıvata kafasına doğru ezilerek dönmesini engellemek için.Bunlara rağmen gevşeme sorunuz yaşayan,başına gelen veya duyanınız varmı acaba.Motor 5800 km'de daha ve sevis bakımlı.Cevaplarınız bekliyorum saygılarımla.

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    Alıntı polantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Arkadaşlar,

Acaba içinizde Ybr 125 arka dişli çarkını tutan 4 cıvatanın 3'nün gevşediği ve birinin emniyet saçlarından çıkıp çatala çarpıp yamulup sonra yerinde kalan oldumu veya duyanınız var mı.Bildiğiniz üzere bu cıvatalar içeriden somunlu ve gevşememesi içinde dışarıda emniyet saçı var, cıvata kafasına doğru ezilerek dönmesini engellemek için.Bunlara rağmen gevşeme sorunuz yaşayan,başına gelen veya duyanınız varmı acaba.Motor 5800 km'de daha ve sevis bakımlı.Cevaplarınız bekliyorum saygılarımla.
    kardeş 5800 km deil 40000 de bile yapmaması lazım ama konrol hatasıdır sen o vidaları yerine iyice sıktırıp emnıyetleride kapatırsan sorun kalmaz merak etme ben dişli deiştim daha öncede temizlık için soktum sorun yok yanı senın kı ıyı sıkılmamış sıktır servise düzelir iyi sıkılırsa bi daha olmaz merak etme

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Arkadaşlar benim motor 1.vitesde gaz vermeyince istop etmiyor ve üstünde oturduğum halde çok yavaş bi hızda gitmeye devam ediyor, ya da orta sehpada iken arka lastik viteste iken dönüyor sizce normal mi?
    Arkadaşlar ben debriyajı bırakıyorum; elimi gazdan da çekiyorum, motor harekete çok düşük hızdada olsa devam ediyor, yazın 1.viteste elimi debriyajdanda gazdanda çekitğimde motor stop ediyordu...
    kafa kırmıyon demi szr
    gaz vermeyince stop etmiyor--normal
    yavaş hızda gitmesi--bilmiyorum fikrim yok ama normal şartlarda gitmemesi stop etmesi lazım.
    orta sehpada vitesdeyken arka tekerin dönmesi--normal

Lokman Hekim cevabın için teşekkür ederim.Ben gerekli mekanik bakımı az önce bitirdim.Önemli olan şu; sürüş esnasında oluyor ve şansa arka teker kilitlememiş.Can sıkıcı bir durum, iyi yapışmamışız bir yere çok şükür ki.Al sana bir motor kazası daha sonra.Beldeyama işi bu kadar oluyor.Açıkçası sanmıyorum ben avrupa da satılan modellerde bu tip ölümcül hatalar yapılsın.Sebepte şu olmalı Beldeyama da meslek lisesi vs mezunu çalışan gencecik arkadaşlar asgari ücretin az üzerinde maaş alıyordur muhtemelen ve doğal olarakta yaptığı işe ne kadar özen göstericek, sevicek? Ama suçlu kim montajını yapan çalışanlar mı yoksa Koskoca beldeyama mı.Meslek lisesi memleket meselesiymiş....Utanıyorum ben bu yamaha idi ,cbf idi vs gibi şeylere binerken.Bir de böyle şeyler oluyor o zaman kopuyorum.Servise gidecem 6000 bakımı geldi ne diyicek abi gevşer o normal diyicek ne gelir elden.Gülüp geçicem.Saygılarımla.Herkese kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    mondi 150MC
    Herkeze merhaba beyler
    Bianchi 150cc çin icaadı motorumu satmış bulunmaktayım ve ybrci olmak için arayışlardayım
    Şimdiye kadar 3 motor değiştirdim hepsi çin malıydı artık canıma tak etti
    Japona terfi etmek istiyorum 2.000-2.500 arası az km'li temiz motor önerecek varmı_?

TEŞŞEKÜRLER..
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Honda CBF 150 bak bence. 2600 burada var mesela 5000 de . Bulabilirsin. YBR'den daha iyi olduğuna inanıyorum. Konfor ekonomi ve honda oluşu açısından
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    mondi 150MC
    muratcan;
    Kardeşim cbflerede baktım ama fiyatları yüksek gibi geldi
    Ama temiz bulabilirsem alıcam bayramdan sonra..

Çin'e töbe ettim..
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CBF 150 bak bence. 2600 burada var mesela 5000 de . Bulabilirsin. YBR'den daha iyi olduğuna inanıyorum. Konfor ekonomi ve honda oluşu açısından
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muratcan;
    Kardeşim cbflerede baktım ama fiyatları yüksek gibi geldi
    Ama temiz bulabilirsem alıcam bayramdan sonra..

Çin'e töbe ettim..
    alooo ne oluyor yav... burası YBR topiği kardeş ayıp oluyor ama
    biz ne hondalar gördük
    4

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba beyler
    Bianchi 150cc çin icaadı motorumu satmış bulunmaktayım ve ybrci olmak için arayışlardayım
    Şimdiye kadar 3 motor değiştirdim hepsi çin malıydı artık canıma tak etti
    Japona terfi etmek istiyorum 2.000-2.500 arası az km'li temiz motor önerecek varmı_?

TEŞŞEKÜRLER..
    İlgileniyorsan bir tanıdığımda 3 veya 4 bin km'de gri renkte ful bir 2007 YBR var.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Arkadaş 2000 -2500 arası az km'li motor demiş . İlla ybr olsun dememiş .

Honda hayat onda :D
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hangisi daha az yakıyorsa, hanginin bakımları daha az tutuyor ve yedek parçaları daha ucuzsa hayat ondadır arkadaşlar.3 motor değiştirdim öğrendiğim budur
    Ayrıca Ozan'cığım sende cbf ya da ybr al safi japon bunlar.
    Regal için macar malı mı diye de duymiyim bir daha
    Ne ifşa ettim ama
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    memet ybr ciyiz biz hayali

ama alıcaz alıcaz :D
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler