Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Aslında sele banada ilk başlarda çok rahatsız gelmişti ve özellikle sol tarafım uzun yolculuklarda çok uyuşuyordu ama zamanla o uzvunuzda alışıyor; mesela ben günde 700km yaptım ve o kadarda sele konusunda bi rahatsızlık hissetmedim ama çok rahatsız diyorsanız Bayrampaşa'da bu sele işi ile ilgilenen bi usta varmış; 25-30 Ytl gibi bi fiyatla seleyi daha rahat ve kaliteli bi hale sokabiliyormuş, hiç gitmedim görmedim ama bakım yaptırdığım ustadan duyduğum kadarı ile gidenler yeni selelerinden cok memnunlarmış, bide şu Ybr şöyle 250 cc bişey olsaymış tam tadından yenilmez bi motor olacakmış ; Cbf250 başlığına bakıyorum motoru bazıları yerden yere vurmuş, bişey var ki bunlarda ateş olmayan yerden duman çıkmaz, Ybr 'nin maşallahı var gerçekten Allah bu motorda emeği geçen herkesten razı olsun müslüman olmasalar bile

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ybr ile hiç durmadan 200 km yapmiş biri olarak seleden bahsedeyim ben o 200 km yi yaptim ama birde bana sorun en son 100 km sonra agrilar başliyor giderken bi süre ayakta kullaniyorum sonra tekrar oturup bi 30-40 km daha yapiyorum sonra tekrar ayakta ayaktada 3-5 dk kullaniyorum öyle öyle 200 km gittim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı rsavkli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki napmıcez yataktan kalkıp çatır ayazda depar atmıcez
    emeğine sağlık bu sararmanın çaresinin bulunması gerçekten yüreklere su serpti. neydiği sebebi belli olmayan bi hastalık gibi bende de varmı endişesini bitirdi
    aynen öle şavklı mesajları da alıntı yaparak kullanın

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ile hiç durmadan 200 km yapmiş biri olarak seleden bahsedeyim ben o 200 km yi yaptim ama birde bana sorun en son 100 km sonra agrilar başliyor giderken bi süre ayakta kullaniyorum sonra tekrar oturup bi 30-40 km daha yapiyorum sonra tekrar ayakta ayaktada 3-5 dk kullaniyorum öyle öyle 200 km gittim
    yani motor gidecek ama sen gidemiyosun kalite işte kardeşim ben de bi keresinde 2 marşla 450 km gitmiştim. ama bizim yol düz değildi. sürekli virajlı oldugundan hiç canım sıkılmamıştı.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Digi sölüsyon çokomastik iyi parlatmışta bu ürünün adı nedir ?? Bizim egzozda da hafiften sararma var tamda böyle birşey lazım

Motosikleti
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Digi sölüsyon çokomastik iyi parlatmışta bu ürünün adı nedir ?? Bizim egzozda da hafiften sararma var tamda böyle birşey lazım
    bunu kullanmışlar bazı sitelerde

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Alıntı motkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sevgili arkadaşlar;
    Derdimi tam olarak anlatamadığım düşüncesiyle yanan yerin bir fotoğrafını çektim. Motorumun açılmasıyla ilgili bir şikayetim yok Allaha şükür. Sadece bu sararan kısımdaki ateşi nasıl söndürürüm ve bu neden oldu diye danışmak istedim.
    Sevgiler
    şimdi şöyle bir anormallik var. egzost'un bu şekilde sararması manifold'dan itibaren yani silindir çıkışından itibaren yapması lazım. senin egzostunda belli bie bölgede sararma var ... Servise göstermeni tavsiye ederim ...

babaçi ; 2004 ayna'ları deneyebiliyorsan bir dene ;)

digi ; bide sonax'ın böyle bir parlatıcı - temizleyicisi vardı ...
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Evet ben de şöyle birşey buldum ;metpar

http://www.ekonomikticaret.com/Produ...37&_catId=1443

bunu kullanmışlar bazı sitelerde

iyi akşamlar digi boy kardeş bende daha yeni bir ybr aldım 2009 motor daha 10 km de ama egzoz boğazında ufak bir sararma olduğunu farkettim acaba bu polish yok edermi bu sarılığı

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ben de şöyle birşey buldum ;metpar

http://www.ekonomikticaret.com/Produ...37&_catId=1443
    Bunu egzozda denemedim ama, kt125'in tüm kromajlarını ve zongy'nin jantlarını fena parlatmıştı. işe yarar ürün.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Alıntı sunayk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar digi boy kardeş bende daha yeni bir ybr aldım 2009 motor daha 10 km de ama egzoz boğazında ufak bir sararma olduğunu farkettim acaba bu polish yok edermi bu sarılığı
    ilk başlarda olur. biraz kullan . artarsa kromaj parlatıcılarından alırsın.

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu egzozda denemedim ama, kt125'in tüm kromajlarını ve zongy'nin jantlarını fena parlatmıştı. işe yarar ürün.
    sağol gültekin abi

Motosikleti
    hONDA CBF-150 (YAKINDA) :)
    sinan abi ybr teknik ervis gibisin ybr ustası olmuşsun

Motosikleti
    Alıntı kawasaki26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinan abi ybr teknik ervis gibisin ybr ustası olmuşsun
    okuya okuya Bağdat bile bulunur sağol alper

digi boy kardeş motorumu bugün servise götürdüm egzozdaki sararma yüzünden siboplar bakalım dediler sibop ayarı yapıldı buji çıktı ama buji yatağı yalama yapmış daha sonrada motoru çalıştıramadık pazartesi garantiden silindir kapağı istenecek motor daha 12 km de.acab asararma bujinin yerine tam oturmadığından mı olmuştur

Motosikleti
    digi boy kardeş motorumu bugün servise götürdüm egzozdaki sararma yüzünden siboplar bakalım dediler sibop ayarı yapıldı buji çıktı ama buji yatağı yalama yapmış daha sonrada motoru çalıştıramadık pazartesi garantiden silindir kapağı istenecek motor daha 12 km de.acab asararma bujinin yerine tam oturmadığından mı olmuştur
    oturmama olayı da olabilir yanlış bujiden de olabilir. yani motorlarımızın üretim mühendisleri tarafından belirlenen buji standartları var. mesela ybr'nin CR7HSA gibi buji kodu vardır. bunun dışında buji takılırsa çalışma da anormal olur yakıt da anormal olur. seninki de muhtemelen böyle bişeydendir. fabrikadan sıfır çıkmış bir motorda da sübap ayarsızlığı çok nadiren olur. olabilir yani. sararmanın başka nedeni de yeterli kalitede olmayan nikelaj kaplaması da olabilir.

peki hocam biz bu bujiyi nerden bulacaz markası varmı

Motosikleti
    Yamaha YBR-125
    tamam yarın çekiyim bildiğin tozluk işte bisikletlerde bazen de pejolarda takılı oluyor.

araştırıyorum...

düzeltme:

motkun, bu sana kardeşim

http://www.motosiklet.net/forum/1346737-post21.html
    Konuyla ilgilenen tüm arkadaşlara ve özellikle de digiboy'a teşekkür ederim, hem sorunu hem de çözümü birarada gösterdiği için. Arabamı yolda yavaş giderken ısıtıığım için motosikleti de öyle düşündüm sanırım. Demek ki alışkanlıkları tekrar gösden geçirmek gerekecek.
    Aslında dikkat ettim motoru ciklesini çekip çalıştırdığımda daha motor soğukken o sararan bölge el yakacak sıcaklığa ulaşıveriyor hemen. Bu nedenle benzin değişikliğinden olabilir mi diye merak etmiştim. Bir de bu olay yavaş yavaş olmadı. Son turumda ortaya çıktı.
    Servise gösterdim, normal olduğunu, garantiden saymayacaklarını, daha önce bunu denediklerini ama ödeme yapılmadığını söyledi. Sanki beni başından attı gibi. Zaten Çanakkale'deki servis pek de tavsiye edilir nitelikte değil. Hele bir temizliği yapalım ve ısınmasını başında beklemeyi alışkanlık haline getirelim, görelim ne olacak. Sorun düzelmezse galiba kavga yolları görünüyor.

Motosikleti
    peki hocam biz bu bujiyi nerden bulacaz markası varmı
    motor ne ? markası modeli tam olarak. bi araştıralım bakalım

Alıntı motkun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgilenen tüm arkadaşlara ve özellikle de digiboy'a teşekkür ederim, hem sorunu hem de çözümü birarada gösterdiği için. Arabamı yolda yavaş giderken ısıtıığım için motosikleti de öyle düşündüm sanırım. Demek ki alışkanlıkları tekrar gösden geçirmek gerekecek.
    Aslında dikkat ettim motoru ciklesini çekip çalıştırdığımda daha motor soğukken o sararan bölge el yakacak sıcaklığa ulaşıveriyor hemen. Bu nedenle benzin değişikliğinden olabilir mi diye merak etmiştim. Bir de bu olay yavaş yavaş olmadı. Son turumda ortaya çıktı.
    Servise gösterdim, normal olduğunu, garantiden saymayacaklarını, daha önce bunu denediklerini ama ödeme yapılmadığını söyledi. Sanki beni başından attı gibi. Zaten Çanakkale'deki servis pek de tavsiye edilir nitelikte değil. Hele bir temizliği yapalım ve ısınmasını başında beklemeyi alışkanlık haline getirelim, görelim ne olacak. Sorun düzelmezse galiba kavga yolları görünüyor.
    ben teşekkür ederim kardeşim bildiğimi bulduğumu okuduğumu gördüğümü aktarıyorum buraya jigle zaten mkarbüratöre zengin karışım gönderiyor ya bu nedenle motorun ısınmasını hızlandırıyor nikelajın kalitesinden de olabilir. o zaman yapacak tek şey kaldı o bölge sarardıkça temizlemek ya da sanayinde daha kalıcı çözüm bulabilecek kaplamacılar da olabilir

Merhaba arkadaşlar. hepinize hayırlı haftalar.
    Motosikletimin 14 diş olan ön dişlisini 15 dişli ile değiştirmek istiyorum.Bu dişli değişimini evde kendim değiştirebilirmiyim yokda tamirciye yada tornacıya mı gitmem gerekir. Ayrıca değiştireceğim dişlinin belli bir markası varmı? Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
    Saygılarımla,

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar benim motor 1.vitesde gaz vermeyince istop etmiyor ve üstünde oturduğum halde çok yavaş bi hızda gitmeye devam ediyor, ya da orta sehpada iken arka lastik viteste iken dönüyor sizce normal mi?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motor 1.vitesde gaz vermeyince istop etmiyor ve üstünde oturduğum halde çok yavaş bi hızda gitmeye devam ediyor, ya da orta sehpada iken arka lastik viteste iken dönüyor sizce normal mi?
    yazdıklarının hepsi olması gereken normal şeyler,yazmayı unuttuğun eksik bir şey var mı?
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler