Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben trafikte sıkıştırılıyorum bazen yani dur kalklarda ani hızlanma gereken yerlerde Ybr ile hızlanamıyorum, bu benim ilk vitesli motorum ben mi, motoru yeterince hızlandıramıyorum yoksa motorun gücü ile alakalı bi durum mu bu mesela 0-60km/s hıza kaç sn de çıkıyorsunuz en iyi olarak...
    dostum ybr nin aslında seni yeteri kadar tatmin etmesi gerekiyor.şöyle ki şehir içinde 2-3 . viteslerde kullanman ideal oluyor bazen.10km/h hızla giderken 2. vitese takıp 2. viteste yüksek devir yapabilirsin ve bir anda 50 km/h ye ulaşabilirsin zaten.ya da 3. vitesle giderken yaklaşık hızın normalde 30-35 ise gazı köklediğinde bir anda kendini 70-75 lerde bulabilirsin.
    kaç saniye de 60km/h ye çıktığımı bilmiyorum ama fazla uzun sürmüyor açıkçası.vites devirlerini agresif kullanırsan tatmin olursun.ybr ye bişey olmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı exper normalde kazadan 2-3 gün sonra gelbiliyor erken de gelebiliyor anlıyorum seni

bu da benim motorumun en son kaydettiğim videosu maaşallah deyin

http://www.trtube.com/izle.php?v=ipzkfjqvvv
    motorun sesi çok güzel nazar değmesin
    lifan 100

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    Alıntı sernur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ybr nin aslında seni yeteri kadar tatmin etmesi gerekiyor.şöyle ki şehir içinde 2-3 . viteslerde kullanman ideal oluyor bazen.10km/h hızla giderken 2. vitese takıp 2. viteste yüksek devir yapabilirsin ve bir anda 50 km/h ye ulaşabilirsin zaten.ya da 3. vitesle giderken yaklaşık hızın normalde 30-35 ise gazı köklediğinde bir anda kendini 70-75 lerde bulabilirsin.
    kaç saniye de 60km/h ye çıktığımı bilmiyorum ama fazla uzun sürmüyor açıkçası.vites devirlerini agresif kullanırsan tatmin olursun.ybr ye bişey olmaz
    benim motorda 2005 model uzay kafa yenilere göre fazla seri geçen yolda 2008 model ybr denk geldi öyle az bi fark var diyemem gaza basınca alıp gidiyor motor. iki motorda ybr ama ikiside ayrı klasmanda yarışıyolar. 2.5 hp farkı gerçekten çok büyük bir fark

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Yaklaşık 2 gün kadar Caracal kullandım, Ybr gözümde tüttü ; titreşim ne kadar yolu çekilmez kılıyo ve motorun ağırlığı ile Hp oranı uyumsuz ise o motor gerçekten çok hantal kalıyo ; trafikte hızlanamıyordum diyodum ama Caracal'dan inip tekrar Ybr ye binice , hey gözünü sevdiğimin Ybr si dedim kendi kendime

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    hacı exper normalde kazadan 2-3 gün sonra gelbiliyor erken de gelebiliyor anlıyorum seni

Tü,tü,tü,tü, Maşallah.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @erdal senin brazill güzel gidiyomuş

@digi korna manyakmış araba kornasımıydı o

@szr bws den sonra sana biraz agır gelmiş olabilir ama fazla olmaması lazım çünkü bende bws den ybr ye geçmiştim

@06bey06 hoşgeldin kardeş plakan bayaa akılda kalıcıymış

Bu arada millet orijinal debriyaj balatası 40 ytl
    Düzeltme : 25 ytl varmış bizim burdaki serviste siz siz olun kazıkçılardan sakının
    GİDECEK TABİİ BİRAZİL SONUCTAA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 2 gün kadar Caracal kullandım, Ybr gözümde tüttü ; titreşim ne kadar yolu çekilmez kılıyo ve motorun ağırlığı ile Hp oranı uyumsuz ise o motor gerçekten çok hantal kalıyo ; trafikte hızlanamıyordum diyodum ama Caracal'dan inip tekrar Ybr ye binice , hey gözünü sevdiğimin Ybr si dedim kendi kendime
    caracalla ybr aynı rahatlıkta olması imkansız zaten..ybr kat kat daha iyi ama tarzları çok farklı...ybr bisiklet gibi bişey hafif ve kıvrak makine!!caracal ise ağır.. dolu depoyla yaklaşık 165'kg civarında ybr ise dolu depoyla 120 kg arada baya fark var....

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

hacı bu nasıl motorculuk anlayisidir ya boşta bu kadar basılırmı allahini seversen kuru kuruya yüklenmişsin yola gel yola rölentide V8 gibi çalişiyor mübarekkornalar on numara çamurlugunda yan sanayi oldugu gün gibi ortada ne yazdım bea ses gercekten cok güzel bide yolda giderken görmek isteriz
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yogun bakimda 2 gün kaldiktan sonra tekrar hayata dönen sedat_57 nin dayisi...merak edenler için 2007 model ve 17600 kmdedir satılık DEGİLDİR...:=:=

Motosikleti
    2000 ford
    hacım sagolasin ya resimler için cok teşekkür ederim

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    BU yeni hali mi sedat ? süper duruyor valaa

Motosikleti
    2000 ford
    BU yeni hali mi sedat ? süper duruyor valaa
    evet hacı yeni hali maşşallah de ya nazar degmesin daha ekmegini yiyemedik motörün

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Hade hayırlı ugurlu olsun bu ybrler bizim için evladiyelik oldu Bi düşünüyorum toruma bıraksam mı acep diye bi taraftan büyük cc için para lazım satsam mı

Motosikleti
    2000 ford
    Hade hayırlı ugurlu olsun bu ybrler bizim için evladiyelik oldu Bi düşünüyorum toruma bıraksam mı acep diye bi taraftan büyük cc için para lazım satsam mı
    allah nazardan saklasin ben torunuma degilde şu an 1. sinifa giden en kücük kardeşime bırakmayi düşünüyorumacemiligini atsin

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Büyük motor almak için YBR satmaya kalksam vicdan azabı çekerim valla Hangisi onun kadar az yakıyor , parçası ucuz , rahat ve seri ki ?

Birgün Africa alırsam bile YBR mi satmıcam ...
    Korumanı giy ! Tarzanlığın alemi yok !!

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı tetikçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun sesi çok güzel nazar değmesin
    sağol tetikçi

Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tü,tü,tü,tü, Maşallah.
    hayati abim çok sağolasın

[B]

@digi korna manyakmış araba kornasımıydı o
    hacı, orinal toros kornaları servisinden aldım mako ;)

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı bu nasıl motorculuk anlayisidir ya boşta bu kadar basılırmı allahini seversen kuru kuruya yüklenmişsin yola gel yola rölentide V8 gibi çalişiyor mübarekkornalar on numara çamurlugunda yan sanayi oldugu gün gibi ortada ne yazdım bea ses gercekten cok güzel bide yolda giderken görmek isteriz
    yok sedatım ölesine mt'ye koyim diye 1-2dk açıverdim gazı yoksa ben çalıştırınca en az bi 3-4 dk kendi halinde çalışır.sona motoru ellerim elimi yaktıysa tamamdır basar giderim

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacım sagolasin ya resimler için cok teşekkür ederim
    hadi hayırlı olsun çabuk çıktı yine

Alıntı giotine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük motor almak için YBR satmaya kalksam vicdan azabı çekerim valla Hangisi onun kadar az yakıyor , parçası ucuz , rahat ve seri ki ?

Birgün Africa alırsam bile YBR mi satmıcam ...
    bende yanına gs500 alıyım diyom ama para birikmiyoki YBR yüzünden hep bana hep bana diyo adam

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    makina güzel ve kullanışlı
    103 hp

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Alıntı drizvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese iyi bayramlar arkadaşlar.

Ben 2 hafta önce 0 km. ybr 125 city aldım. Şu anda 750km.de. Yaklaşık 550km'de iken bir gün yokuş aşağı iniyordum 70'le, dedim boşa alayımda titreşimsiz ineyim hem motor rahatlasın-hataymış biliyorum- sıktım debriyajı ayağımla vitesle oynuyorum ve 1e kadar indirdim. Tam bu sırada debriyaj manetini sonuna kadar sıkmış olmama rağmen motor kendi kendine vitese geçti! Ben hemen frende yaptım ama tabi70'le birinci vitese geçince motor bayağı bir öne yığıldı ve bağırdı. Daha sonra tekrar hareket ettiğimde deb. manetini tam sıksamda motorun yarım debriyaj yaptığını farkettim. Gittiğim servis deb. teli uzamış dedi. Teli sıktı ve deb.ın yarım basma hadisesi çözüldü. Fakat şimdide motor durunca vitesi 1'e alırken çok zorlanıyorum. Bazen takılıyor geçmiyor. 2'e geçirirkende zoruyor ama 1 kadar değil. Öte yandan, motor hareket halinde iken sorun yok. Hadise durunca oluyor. Sizce şanzımanda sorun olabilirmi? Çünkü öyle ise başım ciddi dertte sanırım Bu yüzden artık ışıklarda şerit ortasında duramıyorum, çünkü yeşille beraber kalkıp kalmayacağımı bilmiyorum.
    Motor yeniyken bendede oluyodu aynı şey kırmızı ışıkta duruyodum bi türlü 1 e geçmiyodu ama artık öle bişey yok zamanla geçer. Uzun rampalardada boşa alacaksan vitesi boşa kadar düşürme. Debriyajı sıkarak in. viteste 4 veya 5 olsun.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yogun bakimda 2 gün kaldiktan sonra tekrar hayata dönen sedat_57 nin dayisi...merak edenler için 2007 model ve 17600 kmdedir satılık DEGİLDİR...:=:=
    Resimler güzelmiş. YBR'mi özledim ben yaa!

Bu arada o motor ne kadar yan yatık ya avatarda. Yan ayaklık biraz yayvan galiba.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    2000 ford
    evet tamer abi cok yatik duruyor..Ama güzel poz veriyor... allah nazardan saklasin.. birazdan bi ugurmumcı yapacaz çig küfte yemege

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler