Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı lokmanhekim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce denedim arkadaşlar 4.vites 10000 devirde 100 kmh 5.viteste 110 kmh gördüm başkada gitmiyo zaten bu alet
    motor dağıtıyodun heralde sen segman piston soran sen miydin?

4.viteste en çok zorladıgım vites ondan sonra da hızlanamıyo zaten

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor dağıtıyodun heralde sen segman piston soran sen miydin?

4.viteste en çok zorladıgım vites ondan sonra da hızlanamıyo zaten
    kardeş ne demek istediğini anlamadım ama ben motorumda yağ eksiltmeden mavi duman sorunu için yardım istemiştim alamadım bende silindriri değiştirmeye karar verdim mutlu olcaksan durum bu ve bunun için silindir piston segman fiyatı sordum burda biraz pahalı geldi bana

Motosikleti
    tamam lokman hekim karıştırdım heralde neyse....

arkadaşlar yıbır'ıma sis farı taktım fakat sis farkarlını yaktıktan bi süre sonra korna çalmaz hale geliyor ve gösterge ışıklarım da sönükleşiyor. bugün sırf bu durum için 40liraya TET marka jelli tip akü aldım ama sonuç değişmedi. siz ne düşünüyosunuz? kornanın (-) şasesi kendi orjinali. sis farlarınınkileri de koruma demirinden aldım...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Digi bizde tamir konusunda senden medet umuyoruz biliyorsun. (: Bu arada Salı günü ehliyetimde elimde olacak inşallah sabahtan baş vurup akşama alabilirsem eğer olmazsa çarşamba olur heralde. Bu arada motorun içindeki aletlerin durduğu bölümde iki ucu demirli aletleri tutan bişi vardı ortası kalın lasik gibi birşey onu biraz hızlı çekinde altındaki tırnağı kırmış bulundum yapıştırıcıyla yapıştırmayı denedim tutmadı. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. (:

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........

arkadaşlar yıbır'ıma sis farı taktım fakat sis farkarlını yaktıktan bi süre sonra korna çalmaz hale geliyor ve gösterge ışıklarım da sönükleşiyor. bugün sırf bu durum için 40liraya TET marka jelli tip akü aldım ama sonuç değişmedi. siz ne düşünüyosunuz? kornanın (-) şasesi kendi orjinali. sis farlarınınkileri de koruma demirinden aldım...
    Ben daha önce 35W gücünde sis farı takmıştım ilave parklarla falan sorunsuz kullandım. sonra gaza gelip 55W lık farda taktım o da iyiydi... Konjektör-akü-altarnatör üçlüsünü pek zorlama, sisler büyük güçlüyse ya 35W ampul altak yada 35Wlık far ara ve onu al yada...
    selamlar digi
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R

Belli ki taktığın farlar sisteme ağır gelmiş. Ben 2 det 27W'lık kullanıyorum, problemsiz gidiyor, toplamda 55W'ın üzerie çıkmamanızı ve motoru 5 bin devir altında kullanmadığınız zaman bu farları açmamanızı tavsiye ederim.

leopard74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 City

YBR ile açılış

selam arkadaşlar,

forumu birkaç aydır izliyorum, bu esnada motosiklet kullanma, ehliyet alma gibi işleri hallettim ve ybr125 city'mi de bir hafta kadar önce nihayet edindim.

benim sormak istediğim şu, makine orta sehpadayken ön tekeri çevirdiğimde sürtünmeye benzer kısık bir ses geliyor. aldığımda öyle miydi bilmiyorum. kısık ve metalik bir sürtünme sesi, yaklaşınca ancak duyuluyor. aklıma tek gelen, disk sürtmesi olabilir mi?

bu olağan bir durum mudur, yoksa bir terslik olduğunu mu gösterir? motosiklet konusunda deneyimli arkadaşlar fikir belirtebilirse çok makbule geçecek, şimdiden teşekkürler...

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Hoş geldin, hayırlı olsun...
    Hiç üzülme balataların disk e bir miktar sürtmesi, bazen geri manevrada az bi sürtme sesi gelmesi gayet doğal...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    hayırlı olsun, bişey sorcam bu motoru aldıktan sonra iyiki city modelini almışım yada keşke ed modelini alsaydım gibi bir düşünce geçtimi aklından. ben bu motoru canlı görmedim sadece beldeyamanın sitesinde gördüm sen motoru kullanan biri olarak gerçekten değişiklik olmuşmu motorda yoksa olmamışmı

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB

Bizim Karaböcük, 5000. km.'yi dün gördü (2,5 yılda)
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    YBR 125 City
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin, hayırlı olsun...
    Hiç üzülme balataların disk e bir miktar sürtmesi, bazen geri manevrada az bi sürtme sesi gelmesi gayet doğal...
    tbk, teşekkürler içimi rahatlattın. motosiklete çok yeniyim, sürerken disk aniden sıkışır da takla atar mıyım, diyordum

Alıntı rsavkli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, bişey sorcam bu motoru aldıktan sonra iyiki city modelini almışım yada keşke ed modelini alsaydım gibi bir düşünce geçtimi aklından. ben bu motoru canlı görmedim sadece beldeyamanın sitesinde gördüm sen motoru kullanan biri olarak gerçekten değişiklik olmuşmu motorda yoksa olmamışmı
    motoru aldıktan sonra tek dediğim şu oldu: iyi ki ybr almışım. bugüne kadar topu topu iki farklı motosiklet kullandım, biri ybr 125, diğeri de benim karadul (city) teknik değerlendirme yapacak düzeyde tecrübem yok, ama ikisi arasında kullanım olarak bir fark hissetmedim.

yuvarlak farlı 125 alacağım diye gitmiştim, o ara bu modeli çıkmış. 125'e ayrıca eklemek istediklerim city'de standart olunca (tubeless lastik, çift sehpa, rüzgarlık) fazladan masraf etmekten kurtulmuş oldum. ha, bu arada 125'in de fiyatı düştü, o ayrı konu.

yuvarlak farın yeri ayrı olsa da, profilden bakınca city de fena görünmüyor (bkz. resim) :D diyeceğim o ki, bütün ybr'ler kardeştir.

rüzgarınız bol olsun!

Motosikleti
    Alıntı tbk_1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha önce 35W gücünde sis farı takmıştım ilave parklarla falan sorunsuz kullandım. sonra gaza gelip 55W lık farda taktım o da iyiydi... Konjektör-akü-altarnatör üçlüsünü pek zorlama, sisler büyük güçlüyse ya 35W ampul altak yada 35Wlık far ara ve onu al yada...
    selamlar digi
    a.selam özgür abi 35lik arıycam bakalım. bugün de kornanın önüne röle koydum ama o da fayda etmedi. bi 15dk sonra çalmıyor.

Alıntı !!KING!! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Digi bizde tamir konusunda senden medet umuyoruz biliyorsun. (: Bu arada Salı günü ehliyetimde elimde olacak inşallah sabahtan baş vurup akşama alabilirsem eğer olmazsa çarşamba olur heralde. Bu arada motorun içindeki aletlerin durduğu bölümde iki ucu demirli aletleri tutan bişi vardı ortası kalın lasik gibi birşey onu biraz hızlı çekinde altındaki tırnağı kırmış bulundum yapıştırıcıyla yapıştırmayı denedim tutmadı. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. (:
    uğraşıyorum soruyorum etrafa halletmeye çalışıyoruz

lokmaaaan nerdesin ya ?

Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belli ki taktığın farlar sisteme ağır gelmiş. Ben 2 det 27W'lık kullanıyorum, problemsiz gidiyor, toplamda 55W'ın üzerie çıkmamanızı ve motoru 5 bin devir altında kullanmadığınız zaman bu farları açmamanızı tavsiye ederim.
    tabi uzun yolda kullancaz bunları. şehir içinde hava atmak için yakanlardan değilim

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bizim Karaböcük, 5000. km.'yi dün gördü (2,5 yılda)
    nice km'lere gültekin abi. depo dolu baksana tabi görür

Alıntı leopard74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

rüzgarınız bol olsun!
    rüzgar çok olunca 90a çıkamıyom

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)
    Alıntı leopard74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar,

forumu birkaç aydır izliyorum, bu esnada motosiklet kullanma, ehliyet alma gibi işleri hallettim ve ybr125 city'mi de bir hafta kadar önce nihayet edindim.

benim sormak istediğim şu, makine orta sehpadayken ön tekeri çevirdiğimde sürtünmeye benzer kısık bir ses geliyor. aldığımda öyle miydi bilmiyorum. kısık ve metalik bir sürtünme sesi, yaklaşınca ancak duyuluyor. aklıma tek gelen, disk sürtmesi olabilir mi?

bu olağan bir durum mudur, yoksa bir terslik olduğunu mu gösterir? motosiklet konusunda deneyimli arkadaşlar fikir belirtebilirse çok makbule geçecek, şimdiden teşekkürler...
    normal merak etme disk balatasını sesi o disk balatalarını geri iten bi yay olmadığından bu şekil ses yapar zararı yoktur

bu arada arkadaşlar teknik konuda yardıma ihtiyacı olan olursa ben burdayım elimden geleni esirgemem her turlu sorun içim yardımcı olmaya hazırım..

Motosikleti
    2005 uzay kafa ybr
    125 lerin fiyatı düşmüş dedin beldeyamanın sitesinde bişey gözükmüyor sen motoru kaça aldın

Motosikleti
    YBR 125 City
    Alıntı rsavkli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 lerin fiyatı düşmüş dedin beldeyamanın sitesinde bişey gözükmüyor sen motoru kaça aldın
    City'nin maliyeti Beldeyama'da belirtilenden farklı değil. 125'leri sorarsan, evet, Beldeyama'da 3.449 YTL diye geçmeye devam ediyor, fakat Yıldız Ticarete bakarsan 3.299 YTL. Herhalde elden çıkarmak istiyorlar??

Motosikleti
    YBR 125
    arkadaşlar sizce ybr den sonra 250 cc ye geçmek için en mantıklı ikinci el model hangisidir ? 500 cc olsa daha iyi olur kanısındayım ama tamamen duygusal nedenlerden dolayı ikinci el 250 cc düşünüyorum şimdilik. azar azar cıkıcam yani üst cc lere aklımdaki modeller cbx twister,cbf250, bunlardan hangi model veya başka bakabilicem bi model varmı ? ybr gibi rahat ve az yakması sorun cıkarmıcak bişi olsun istıyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Alıntı deep16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filitresini sokup baktım daha yeni gibi tozdan eser yok. bujide de bi sorun yok. vites geçişlerinide 10000 de yapıorum. (denemek için tabi surekli bu şekilde değiştirmiyorum) ama yok 90 dio daha gitmio deli olcam rodajını yapan arkadaşada sordum dikkat etmiş düşük devirlerde kullanmış. km 15000 de eh bu saatten sonrada açılmıcana göre demek oluyuki ben 100 ü görsem görsem rampa aşşağı görürüm tabi bi ihtimal daha var km göstergesinde bi sorun olurmu ama ole bişiyede hiç rastlamadım ben forumda neyhse artık yapıcak bişi kalmadı galiba

KArdeş Rodajı dedin Gibi düşük devirlerde yapıldıysa o alet 100 ü geçemez rodajı sağlam yapılmış uzun yıllar boyunca kullanabilirsin daha ii benimde ybr var rodajını iyi yapyım yokuş aşa inerken 120 görüyo düz yolda basarsan 110 u görüyo ama bastım tabi rodajda yoksa açılmazdı böle

de bi depo benzinle 370 km gidiorm :S Kava filtresi açık bide egsoz açık :S

ilk aldımda bi depoyla 430 gittimi biliom walla :D

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Yaw siz Ybrciler Siz derken bende yokmuş gibi dedim
    Pardon biz Ybrciler bi ara toplanıp bi tura geziye falan çıkalım ya 50 tane Ybr 100 tane ybr yapalım ya Çok güzel Fotograflar çıkar ortaya...
    [CENTER][U]% 100 Koruma % 100 Yaşam [/U] [COLOR="Indigo"]| Kaskını Tak..! |[/COLOR]
    [B][COLOR="Black"]EndurO TourinG [/COLOR][/B]:bounce:[/CENTER]

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    selam arkadaşlar bende bugün ybr city mi teslim alacağım allahın izniyle,herkese sevgi ve saygılarımı sunarım,2,5 yıldır sizlerden çok şey öğrendim ve öğreneceğimde,hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum,inşaallah resimleride ihmal etmeyeceğim,kendinize iyi bakın,Allaha emanet olun,kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.kalın sağlıcakla.bir kaçgün sonra görüşürüz..byee
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

Motosikleti
    Honda CBR 600F6
    Yaw iyide ben Antalyadayım :Ç wala burdaki arkadaslar toplanalım farketmes süper olr bana uyar hertürlü

Buda Benim Siyah Mazlumum :D :D motorumu çok seviyormmmm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler