Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet

dün kuzenle buluşup şöyle bir yalova bursa yapalım dedik

feribottayız

bursada ziyaret ettiğim bir dostumun bulgaristan malı motoru.motor çalışır durumda fakat siboblardan hava aldığı söylendi.

[img=http://img504.imageshack.us/img504/6500/yusuflabursagezimiz042kq3.th.jpg] .
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mantikli bi öneri aslinda balatalarimiz bitincede degiştirmek yerine sıfır bi motor almak daha mantikli
    ben olsaydım değişirdim ama olmadığı için sıfır alıyorum nasip olursa. Bu city i çok beğendim,sizler nasıl düşünürsünüz bilemem.aksine bende yuvarlak lambalardan hoşlanmıyom,işte tartışılmaz denen bu olması gerek.(renklerle zevkler tartışılmaz) bence çok güzel bir söz. tam yeri bu sözün deilmi. neyse şurda ne kaldı aranıza ybr citymle katılmaya,Allah'ü teala herkesin gönlüne göre versin inşaallah. bende az bekllemedim deil bir ybrm olmasını yani.oluyor işte 15 agustos en geç gün.
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

Motosikleti
    Comet
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babaçi döktürüyon yine,motorun güzelmiş,allah kaza bela vermesin inşaallah.amin.
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

Motosikleti
    Comet
    resimleri tekrar ekliyorum ayarlarda bi yanlışlık oldu

Alıntı CBR125RCI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babaçi döktürüyon yine,motorun güzelmiş,allah kaza bela vermesin inşaallah.amin.
    sağol kardeşim daha güzellerini allah sanada nasip etsin

Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    oyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoyoy harika ya işte buu.ybr topicki böyle olmalı,emegine sağlık babaçi,çok güzel allah nazardan,kazadan,beladan korusun tekrar tekrar,tabi herkesi.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Konuyu Toplam 9 üye okuyor. (4 Kayıtlı üye ve 5 Misafir)
    PIERzig, RİALLİ, falconwave, escocem

RİALLİ size özel mesaj attım bi zahmet bakar mısın

Coşkun abi fotolar harika ya iyi gezmişsiniz Abi bu arada senin çanta kaç litrelikti acep

Motosikleti
    Comet
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu Toplam 9 üye okuyor. (4 Kayıtlı üye ve 5 Misafir)
    PIERzig, RİALLİ, falconwave, escocem

RİALLİ size özel mesaj attım bi zahmet bakar mısın

Coşkun abi fotolar harika ya iyi gezmişsiniz Abi bu arada senin çanta kaç litrelikti acep
    tam olarak bilemiyorum 46 veya 52 litre olabilir.

içine iki adet kask sığıyor veya kaskımla montumu koyabiliyorum

kocaman bişi

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    46 olabilir .Gecenlerde bu fotoyu buldum ilgilenen arkadaşlar olabilir

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    babaçi abim mübarek dünya turuna çikiyomuş gibi hazirlamiş makinayi depo üstü çanta bile varböyle her yerine çanta takarsan makinanin geçmez tabi 110 u
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    babaçi abim mübarek dünya turuna çikiyomuş gibi hazirlamiş makinayi depo üstü çanta bile varböyle her yerine çanta takarsan makinanin geçmez tabi 110 u
    sen bide yola çıkmadan önceki stresi görcektin yagmur yagıyo yusuf gelmedi
    babaçi temkinli insan
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bide yola çıkmadan önceki stresi görcektin yagmur yagıyo yusuf gelmedi
    babaçi temkinli insan
    evet professional ybrci abimiz bende katiliyodumda geziye ehliyetim henüz elimde olmadigi için katilamadim bi dahaki geziye inşallah

Motosikleti
    Comet
    evet professional ybrci abimiz bende katiliyodumda geziye ehliyetim henüz elimde olmadigi için katilamadim bi dahaki geziye inşallah
    yarın yine gidiyom

kafamda haftaya izmir,antalya,ankara,düzce,istanbul güzergahını kapsayan bir gezi var

bakalım hanımı ikna edebilirsem

Motosikleti
    2000 ford
    yarın yine gidiyom

kafamda haftaya izmir,antalya,ankara,düzce,istanbul güzergahını kapsayan bir gezi var

şu güzargahi karadenize dogru çevirelimde bende sana eşlik ederim..benim kimseyi ikna etmeme gerek yok bekarlik sultanlikhazirim 24 saat

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    yarın yine gidiyom

Ooo izmire uğrarsanız mutlaka beklerim ona göre

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    ybr yi satıp yine ybr mi alalım

jant hariç saydığın tüm özellikler zaten sanırım tüm arkadaşlarda var.

bi jant için değmez düşüncesindeyim
    ya da 125lik satıp 125lik mi alcaz hadi bunu satıp yzf 125-r alsak nyse

yarın yine gidiyom

abi motor çiil çiil valla yan çantalar kaça abi? öndeki rüzgarlığın hıza etkisi varmı? artırıyormu ?

Herkese selam, uzun zamandır MT'e girmiyordum. Şu anda üçüncü motorum olan 4000km'yi geçmiş 2008 model bir ybr125 kullanıyorum. Sizlere bazı sorularım olacak.
    1 - Lastikleri Ekim ya da Kasım ayında tubeless(dubleks) yaptırmak istiyorum, İstanbul'da en uygun fiyata bunu yapacak yer tavsiyesi istiyorum. Bir de bu işlemin (sanırım jantta da küçük bir değişiklik, sibop başı değişiyor galiba) herhangi bir olumsuz etkisi var mıdır? Neticede klavuzda şambriyelli lastik dışında takmayın bu jantlara deniyor.

2 - Benim ybr'de ön rüzgarlık yok, ama o dandik görünümlü klasik olandan takmak istemiyorum, bir arkadaşta sanırım cbf500lere takılan küçük bir cam görmüştüm, bu tarz bir şeyi İstanbul'da nereden bulurum? Ön cam(siperlik v.s.) hızı biraz olsun artırıyor mu?

3 - Düz yolda en fazla 90 - 95 yapıyor sanırım bu da normal bir hız. Öyle midir?(Ki ben daha çok işe gidip geliyorum ve ortalama 80'le gidiyorum, hıza çok ihtiyacım yok)

4 - Bir de geçen hafta 4000 bakımını yaptırdım. Bu aletin bir sonraki bakımı 8000 mi? Servis bana 3000'de bir bakım dedi, ki o zaman 7000'de bakım oluyor, kitapçığa göre ise 8000 gibi görünüyor. Ara yağ değişimini kendim 2000'li km'lerde yapıyorum ve yapacağım, ama ana bakımı netleştirmek lazım.

Cevap verecek herkese şimdiden selamlar. Daha ziyade YBRClub'dayım buraya çok fazla girmiyorum, tekrardan herkese merhaba.(Tanıyanlar zaten eskilerden hatırlar.)

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam, uzun zamandır MT'e girmiyordum. Şu anda üçüncü motorum olan 4000km'yi geçmiş 2008 model bir ybr125 kullanıyorum. Sizlere bazı sorularım olacak.
    1 - Lastikleri Ekim ya da Kasım ayında tubeless(dubleks) yaptırmak istiyorum, İstanbul'da en uygun fiyata bunu yapacak yer tavsiyesi istiyorum. Bir de bu işlemin (sanırım jantta da küçük bir değişiklik, sibop başı değişiyor galiba) herhangi bir olumsuz etkisi var mıdır? Neticede klavuzda şambriyelli lastik dışında takmayın bu jantlara deniyor.

2 - Benim ybr'de ön rüzgarlık yok, ama o dandik görünümlü klasik olandan takmak istemiyorum, bir arkadaşta sanırım cbf500lere takılan küçük bir cam görmüştüm, bu tarz bir şeyi İstanbul'da nereden bulurum? Ön cam(siperlik v.s.) hızı biraz olsun artırıyor mu?

3 - Düz yolda en fazla 90 - 95 yapıyor sanırım bu da normal bir hız. Öyle midir?(Ki ben daha çok işe gidip geliyorum ve ortalama 80'le gidiyorum, hıza çok ihtiyacım yok)

4 - Bir de geçen hafta 4000 bakımını yaptırdım. Bu aletin bir sonraki bakımı 8000 mi? Servis bana 3000'de bir bakım dedi, ki o zaman 7000'de bakım oluyor, kitapçığa göre ise 8000 gibi görünüyor. Ara yağ değişimini kendim 2000'li km'lerde yapıyorum ve yapacağım, ama ana bakımı netleştirmek lazım.

Cevap verecek herkese şimdiden selamlar. Daha ziyade YBRClub'dayım buraya çok fazla girmiyorum, tekrardan herkese merhaba.(Tanıyanlar zaten eskilerden hatırlar.)
    İstanbul'da lastik ve ön cam ihtiyacını Sirkeci Özen motordan veya Feyizoğlundan giderebilirsin.Ben ön camı ve lasklerimi(IRC Tubiless)Özen Motor'dan aldım.Uzun zamandır tubiless kullanıyorum ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.Tubiless takman için jantların sibop delikleri ile oynamana gerek yok.Uygun siboplar var.Daha önceki mesajlarımda bu konuda bilgi ve fotoğraf da var.Ön cam hızı arttırmıyor.Sadece göğsüne gelen rüzgarı kesiyor.Ama kafana daha fazla rüzgar alıyorsun.Düz yolda 90-95 km hız da gayet normal hatta biraz fazla bile.Ben her türlü bakımını kendim yapıyorum ama bildiğim kadarıyla bakımlar her üç bin km'de bir olmalı.Kitapçığında ne yazıyorsa onu uygulamanı tavsiye edrim.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

Yeniçeri teşekkürler, Özen Motor lastikleri takıyor mu? Yoksa sadece satıcı mı? Bir de her iki lastik aşağı yukarı kaça mal oluyor?

Bu arada önceki sayfalarda da çok söz edilmiş sorunsuz moto diye. 4200km'lere geldim, henüz fazla km sayılmaz ama motorda maşallah hiç bir problem yok. Bu arada ben eski bir cbf150 kullanıcısıyım ilk çıktığı zaman aldım 1 yıl kullandım. En büyük fark sele. CBF150'nin selesi ybr yanında adeta tahtadan, o kadar sert yani. Onun olumlu yanıysa, 50cc farktan dolayı daha rahat gidişi var ve benim gibi uzun boylu iseniz uzun yola daha rahat geliyor. Benim ybr zaten eşimin de rahat kullanabilmesi için alındı, ruhsat filan onun adına yani, ama o daha yeni yeni öğreniyor ve ben kullanıyorum. Gayet de memnunum.
    Ama yalan yok 7300km kullandığım cbf150'den de bir şikayetim yoktu, yalnız uzun km'lerde belli oluyor sanırım motorun kalitesi, 20.000'leri devirmeden konuşmamak lazım. Bir de kullanıcı ve kullanım şekli en önemli şey bence problemlerde. Mesela biri yazmış, artçı ile 110la gidiyorum diye. Yahu bu alet tek kişi ile bile 110'u bi tarafını yırtarak ancak yapıyor o da uzun yolda. Bence bazı arkadaşların da belirttiği gibi 80 - 90 yeterlidir, fazlasında zaten motor kendini paralamaya başlıyor.

Bu arada www.re-moto.com sitesindeki Gustavo ve Elke çifti ile İstanbul'a geldiklerinde tanıştım, hani YBR125'lerle Dünya turu yapan çift, ve açık söyliyim, öyle bakımlı gibi de durmamasına rağmen o motorlarla dünya turu yapıyorlar. Biri tel jant diğeri yeni 2005 miş. Özellikle eski olanı 16000km'de almış Gustavo ve geçen ay buraya geldiklerinde motor 85000'de idi, bir iki çok minik sorun dışında hiç problem yaşatmamış tur boyunca ki halen yoldalar. Onların bu seyahati beni YBR konusunda daha da rahatlattı. Zaten artık kendinin ispatlamış bir alet ama bu dünya turu işi azımsanmayacak bir şey.
    Ve son olarak bana göre küçük cc bir motor için en önemli şey fazla şaaşalı olmaması (YBR2nin karenajsız oluşu bence önemli, bir kez yoldaki yağ ve ıslaklık nedeniyle düşük hızda kaydım yan yatıp düştüm 5 metre kadar sürüklendim, karenaj olsaydı sanırım parçalanırdı, egzosdaki çizikler ve elçik topuzunun aşınması dışında hiç bir şey olmadı), şehir içinde kıvrak olsun, işe gidip gelmek için (ortalama 30km yapıyorum işe giderken) çok ideal. Neredeyse her işimi motorla görüyorum artık. Sanırım ybrclub'da bir arkadaş yazmıştı, bu tip motorları kapınızdaki eşek gibi düşünün, her işinize koşabilirsiniz diye, gerçekten kaygısızca kullanabildiğim ilk motor diyebilirim.
    Bundan önce GV250 vardı, hem koyacak yer problem oluyor, hem çizilecek edecek diye tırsıyorsunuz, hem de ne yalan söyliyim sorunlu bir aletti, distribütör, servisler filan, kısa sürede sattım. YBR125'i başka motor alsam da satmayı düşünmüyoruz. Eşim yavaştan idman yapıyor, muhtemelen yakında elimden alacak.

Herkese keyifli sürüşler. Korumaları giymeden sürüş yapmayın, fazla sürate de gerek yok.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeniçeri teşekkürler, Özen Motor lastikleri takıyor mu? Yoksa sadece satıcı mı? Bir de her iki lastik aşağı yukarı kaça mal oluyor?

Bu arada önceki sayfalarda da çok söz edilmiş sorunsuz moto diye. 4200km'lere geldim, henüz fazla km sayılmaz ama motorda maşallah hiç bir problem yok. Bu arada ben eski bir cbf150 kullanıcısıyım ilk çıktığı zaman aldım 1 yıl kullandım. En büyük fark sele. CBF150'nin selesi ybr yanında adeta tahtadan, o kadar sert yani. Onun olumlu yanıysa, 50cc farktan dolayı daha rahat gidişi var ve benim gibi uzun boylu iseniz uzun yola daha rahat geliyor. Benim ybr zaten eşimin de rahat kullanabilmesi için alındı, ruhsat filan onun adına yani, ama o daha yeni yeni öğreniyor ve ben kullanıyorum. Gayet de memnunum.
    Ama yalan yok 7300km kullandığım cbf150'den de bir şikayetim yoktu, yalnız uzun km'lerde belli oluyor sanırım motorun kalitesi, 20.000'leri devirmeden konuşmamak lazım. Bir de kullanıcı ve kullanım şekli en önemli şey bence problemlerde. Mesela biri yazmış, artçı ile 110la gidiyorum diye. Yahu bu alet tek kişi ile bile 110'u bi tarafını yırtarak ancak yapıyor o da uzun yolda. Bence bazı arkadaşların da belirttiği gibi 80 - 90 yeterlidir, fazlasında zaten motor kendini paralamaya başlıyor.

Bu arada www.re-moto.com sitesindeki Gustavo ve Elke çifti ile İstanbul'a geldiklerinde tanıştım, hani YBR125'lerle Dünya turu yapan çift, ve açık söyliyim, öyle bakımlı gibi de durmamasına rağmen o motorlarla dünya turu yapıyorlar. Biri tel jant diğeri yeni 2005 miş. Özellikle eski olanı 16000km'de almış Gustavo ve geçen ay buraya geldiklerinde motor 85000'de idi, bir iki çok minik sorun dışında hiç problem yaşatmamış tur boyunca ki halen yoldalar. Onların bu seyahati beni YBR konusunda daha da rahatlattı. Zaten artık kendinin ispatlamış bir alet ama bu dünya turu işi azımsanmayacak bir şey.
    Ve son olarak bana göre küçük cc bir motor için en önemli şey fazla şaaşalı olmaması (YBR2nin karenajsız oluşu bence önemli, bir kez yoldaki yağ ve ıslaklık nedeniyle düşük hızda kaydım yan yatıp düştüm 5 metre kadar sürüklendim, karenaj olsaydı sanırım parçalanırdı, egzosdaki çizikler ve elçik topuzunun aşınması dışında hiç bir şey olmadı), şehir içinde kıvrak olsun, işe gidip gelmek için (ortalama 30km yapıyorum işe giderken) çok ideal. Neredeyse her işimi motorla görüyorum artık. Sanırım ybrclub'da bir arkadaş yazmıştı, bu tip motorları kapınızdaki eşek gibi düşünün, her işinize koşabilirsiniz diye, gerçekten kaygısızca kullanabildiğim ilk motor diyebilirim.
    Bundan önce GV250 vardı, hem koyacak yer problem oluyor, hem çizilecek edecek diye tırsıyorsunuz, hem de ne yalan söyliyim sorunlu bir aletti, distribütör, servisler filan, kısa sürede sattım. YBR125'i başka motor alsam da satmayı düşünmüyoruz. Eşim yavaştan idman yapıyor, muhtemelen yakında elimden alacak.

Herkese keyifli sürüşler. Korumaları giymeden sürüş yapmayın, fazla sürate de gerek yok.
    Özen Moto lastikleri takıyormu bilemiyorum.Telefonla öğrenebilirsin sanırım.Ben sadece oradan aldım Edirne'de taktırdım.Yalnız küçük bir hatırlatma.Garanti ile ilgili belgelerini mutlaka eksiksiz olarak doldurt, imzalattır ve kaşelettir.Alacağın lastiklere de dikkat et ezilme büzülme olmasın.Benim ön lastiğimde küçük bir hata çıktı.Eğer İstanbul'da otursam gider değiştiririm ama Edirne'den gitmek açıkçası külfetli geliyor.Lastikleri ben ön ve arka 90 YTL'ye almıştım.CBF ve YBR ile ilgili yorumlarına da aynen katılıyorum.Ben yirmi yıldır motor kullanıyorum ve kendi motorum olduğu için söylemiyorum gerçekten bu kadar sorunsuz bir makinaya hiç rastlamadım.Şu an 30.000'i geçtim.Henüz yeni yaptığım değişimler de şunlar:Dişliler ve zincir, ön fren balatası, hava filtresi, lastikler.Bazen tamirci arkadaşlara takılıyorum, oğlum siz bu YBR'ler yüzünden aç kalacaksınız diye.CBF de iyi bir makina.Hatta YBR almadan önce ciddi ciddi almaya niyetlenmiştim.Ancak Honda'nın burnundan kıl aldırmaması, Titan'daki kalitenin(bana göre)CBF'te tutturulamamış olması,ayak çalıştırma pedalının ve devir göstergesinin olmayışı gibi nedenler dolayısıyla vazgeçmiştim.Artı ülke genelinde Beldeyama'nın Honda'ya göre serviz ağı kıyaslanmayacak kadar fazla.Benim gibi uzun seyahatlere çıkan biri için bu da çok önemli.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler