Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki ER6 F
    Alıntı erdal3323 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1 Litre Ile 45 Km Gidiyorum

Benimki Ama Tel Jan Seninkiyle Aynı Değil 2004 Model
    senin motor 2004 öncesi ve onlarda vakumlu karbilatör varmış. farklı yani
    illaki YBR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tifosired,
    Benim motorda 2004 model. 2300 km'de ve çok bakımlı. Şehir içinde yaptığım bütün ölçümlerde 100 km'de 3 lt benzin tüketiyor. Son zamdan sonra benzini 3.535 YTL'ye aldım buna göre km'de 3.535 x 3 lt= 10.605 YTL/100km=106 ykr yakıyor.

protez insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI
    arkadaşlar selam hafta sonu bi gezi yapıcam.Yan çanta bağlama aparatı gerekiyor acil.Fİyat konusunda bilgisi olan varmı?
    Yada bana 2 günlüğüne verebilecek(emaneten).
    Yada 2.el satmak isteyen.......

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    0216 523 37 37.. geçen hafta sorduğum da set halinde 100 ytl dedi.. yıldız ticaret.. sirkeci ve bulgurluda

Motosikleti
    YBR 125
    arkadaşlar sizce 2. el almakmı daha mantıklı yoksa kesinlikle sıfırmı almalıyım? ben uzun bi zamandır temiz 2. el bakıyorum ama onların fıyatlarıda en az 10000 km deki motorları 2250 ytl den assagı bulmak (tabi bide gercekten temizi denk getirmek gerekiyo yaşadıgın şehirde) devır teslim ile birlikte 2500 ytl buluyor. yada 600 peşin 480 ytl X 6 taksit= 3700 ytl plaka dahıl hepsi bitiyor. bu şekil dahamı mantıklı? aklım cok karışık.bugun düşündüm sıfır almak baya yattı aklıma en azından 2 sene binicem ben bu motora veya daha fazla.sizce ne yapmam daha dogru olur ? 2. el temiz bi makına devir teslımle 2500 ytl ye bıtırmaekmı yoksa 6 taksıt vade farkı olmadan sıfırmı almak ??

Motosikleti
    Honda pcx125
    ben geçen hafta 2005 ybr aldım.. notere 150 verdim.. trafiğe 28 ytl.. muameleciye 10 ytl
    sıfır alma.. bu motorun sıfırını alma derim.. hondanın sıfırı al ama ybr almana değmez. çünkü çok geç açılıyor ybr

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı deep16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizce 2. el almakmı daha mantıklı yoksa kesinlikle sıfırmı almalıyım? ben uzun bi zamandır temiz 2. el bakıyorum ama onların fıyatlarıda en az 10000 km deki motorları 2250 ytl den assagı bulmak (tabi bide gercekten temizi denk getirmek gerekiyo yaşadıgın şehirde) devır teslim ile birlikte 2500 ytl buluyor. yada 600 peşin 480 ytl X 6 taksit= 3700 ytl plaka dahıl hepsi bitiyor. bu şekil dahamı mantıklı? aklım cok karışık.bugun düşündüm sıfır almak baya yattı aklıma en azından 2 sene binicem ben bu motora veya daha fazla.sizce ne yapmam daha dogru olur ? 2. el temiz bi makına devir teslımle 2500 ytl ye bıtırmaekmı yoksa 6 taksıt vade farkı olmadan sıfırmı almak ??
    uzun süre sıkılmadan ben bu motoru kullanirim 40-50 bin kmyi görürüm diyorsan sana tavsiyem sıfır al tepe tepe kullan ama alipta 4-5 bin km sonra ben büyütcem dersen yazik edersin verdigin para boşa gitmiş gibi bişey olur.satarken 1000 ytl nin üzerinde bi zararin olur karar senin.....

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    [QUOTE=ahriman;1131370]ben bugün çanakkale bayisine fiyat sordum, 4450 ytl dediler :S[/QUOTE
    Bayi seninle kafa bulmuş anlaşılan.

Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Depo üstü çantamı aldım Heingericke marka 67 YTL. Körükle daha da büyüyor. Biraz babaçinin depo üstüne benziyor.

Yeniçeri, mıknatıslı hakikaten süpermiş. Hem sağlam durması açısından hem de pratiklik
    Güle güle kullan kardeşim.

Motosikleti
    2000 ford
    [QUOTE=Yeniçeri;1132590]
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bugün çanakkale bayisine fiyat sordum, 4450 ytl dediler :S[/QUOTE
    Bayi seninle kafa bulmuş anlaşılan.
    dostum yalnişin olmasin ybr için 4450 ytl cbr mi aliyoz yaw 3.450 yazacaktin galiba elin sürştü

Motosikleti
    YBR 125
    geç açılıyor derken nasıl yani ? devirli kullanamıcam ve limit hızı geçmicem bir süre için. aslında kafamı sıfır alamaya zorlayan en az 2500 ytl peşin para cıkıcak elimden dier tarafta 6 taksit vade farkı olmadan hepsi 3700 ytl bitiyor. ama yinede kararsızım ooooooff ooooooffffffffff

By üNaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA TİTAN(sınıfında tek)
    motosiklet kardeşlerim bana çorum civarında temiz 2004 model yamaha ybr 125 lazım alcam satan varsa bana e-mailden ulaşsınlar acill
    düşünen olursa honda titan la takasda olur oda satılıktır
    sosyetenin en gözde mekanlarında takılmaskra her yolda lastik izimiz her ışıklarda tektekerimiz vardır.!

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Bugün zincirimi ve dişlilerimi değiştirdim.Motorun km'si 27.000.Maliyet Zincir 157 YTL.Ön dişli 32 YTL.Arka dişli 18.50 YTL.Zincir ve ön dişli Made in Japan.Arka Japan onaylı Çhine.

Motosikleti
    2000 ford
    geç açılıyor derken nasıl yani ? devirli kullanamıcam ve limit hızı geçmicem bir süre için. aslında kafamı sıfır alamaya zorlayan en az 2500 ytl peşin para cıkıcak elimden dier tarafta 6 taksit vade farkı olmadan hepsi 3700 ytl bitiyor. ama yinede kararsızım ooooooff ooooooffffffffff
    2500 ytl peşin veremezsen taksit senin için en mantikli olani hemde sıfır makinaya binmiş oluyorsun bence kararsiz kalmanin bi anlami yok zaten fazla seceneginde yok peşin para vermek istemiyorsun yada veremiyorsun... Hemen B planini uygulamaya koyacaksin sıfır km taksitle...rodajini güzel yaparsan sorunsuz binersin... ama ben şu 120 yi göremedim15 binde ama yok... gitmesin napiyim ismi yeter ybr

Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün zincirimi ve dişlilerimi değiştirdim.Motorun km'si 27.000.Maliyet Zincir 157 YTL.Ön dişli 32 YTL.Arka dişli 18.50 YTL.Zincir ve ön dişli Made in Japan.Arka Japan onaylı Çhine.
    dostum bu kmde zincir ve dişli seti bitti demi degiştirdin yoksa keyfi olarak mi degiştirdin 30 binde zincir degişimi için erken diye tahmin ediyorum

Motosikleti
    Honda pcx125
    ya ben ön dişliyi yan sanayi aldım. 7 ytl. arka dişli en fazla 20 ytl filandır.. zincir de çek malı var sirkecide.. cbf250 zinciri bile 70 ytl. hatta honda xl200 50 ytl çek malı.. ybr için olsa olsa 40 lira falandır. 120 liraya acımadınmı yeniçeri

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben ön dişliyi yan sanayi aldım. 7 ytl. arka dişli en fazla 20 ytl filandır.. zincir de çek malı var sirkecide.. cbf250 zinciri bile 70 ytl. hatta honda xl200 50 ytl çek malı.. ybr için olsa olsa 40 lira falandır. 120 liraya acımadınmı yeniçeri
    valla burda benim bilem içim yandi ne diyeyim ama kalite tabi çek mali belki daha dandiktir ben olsam şahsen degiştirmezdim yada yan sanayi dayanirdim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Honda pcx125

şimdi motorun açılması demek şöyle: motorla viteste giderken gazı bırak, yeni motor gücü keser, çünkü silindir bloğu iyice açılmamış ondan.. ama 32 bin km civarı bu sıkıntı biter, artık blok iyice aşındığı için tıpkı araba gibi olur. yani gazı bıraktınmı motor aynen gider, kompres yapmaz.. bu motor açılmış demektir.. alıpta
    30 bin beklemem şahsen..
    japon teknoloji motorlarda 30 binden önce açılan motor bilmiyorum.. bende titan var işyerinin.. 27 binde aldım, 32 bin yağ ve bakımından sonra motorda öyle bir açılma oldu ki gaza olan tepkisi çok değişti..
    şimdi 52 bin km ama 100 e çok rahat çıkıyor.. 110 sabit gidiyor, rampada 130 yapıyorum.. Ama ne varki 18 binde ki motorla 100 e çıkarmak için baya bağırtıyorum motoru..

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi motorun açılması demek şöyle: motorla viteste giderken gazı bırak, yeni motor gücü keser, çünkü silindir bloğu iyice açılmamış ondan.. ama 32 bin km civarı bu sıkıntı biter, artık blok iyice aşındığı için tıpkı araba gibi olur. yani gazı bıraktınmı motor aynen gider, kompres yapmaz.. bu motor açılmış demektir.. alıpta
    30 bin beklemem şahsen..
    japon teknoloji motorlarda 30 binden önce açılan motor bilmiyorum.. bende titan var işyerinin.. 27 binde aldım, 32 bin yağ ve bakımından sonra motorda öyle bir açılma oldu ki gaza olan tepkisi çok değişti..
    şimdi 52 bin km ama 100 e çok rahat çıkıyor.. 110 sabit gidiyor, rampada 130 yapıyorum.. Ama ne varki 18 binde ki motorla 100 e çıkarmak için baya bağırtıyorum motoru..
    Bu açiklamaya katiliyorum cok dogru benim motor 15 binde kompresyon olayi gazi keser kesmez debriyaji sıkmadigim anda devreye giriyor ve beni yavaslatiyor... aslinda bu iyi bi özellik bu sayede motorun kaç binde oldugunu tahmin edebiliriz diyelim...

Motosikleti
    YBR 125
    neee 30 000 km mi ? sıfır motor alsak 30000 demı acılcak motor bu ne yhaa

Motosikleti
    2000 ford
    neee 30 000 km mi ? sıfır motor alsak 30000 demı acılcak motor bu ne yhaa
    dostum yalniş anliyorsun tabiki degil senin dikkat etmen gereken kısım ilk 2 bin km bundan sonrasinda devirli kullanabilirsin hatta bagrita bagirta gidebilirsin burda bahsettigimiz motorun tamamen açilmasi yani artik aşinma seviyesine gelmesi rodajla kariştirma

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Motoru ömürlük kullanırım diyosan sıfır al. Ama 10 000 km falan biner ileride büyütürüm diyosan kesinlikle 2.el al.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler