Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Mikuni motorunda bazı sıkıntılar varmış ama 1800 YTL de makul bir fiyat.Takma kafana.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    gotfather tekrardan hoşgeldin.Enson hatırladığım kadarıyla öss ye hazırlanıyordun.Son durum ne?

o kadar oldu degilmi ya :D valla ben bile unutmuşken sen hatırladın ya abi helal olsun :D öss valla ne iyi ne kötü haliç üni. elektronik ve haberleşme mühendisliğine girdim ilk senem hatta son final sınavından az önce çıktım
    Kask tak!

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    arkadaşlar bişey sorcaktım ybr ters vites değilmi eğer öylese 1. vitesten boşa nasıl alınıyor

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Alıntı tetikçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bişey sorcaktım ybr ters vites değilmi eğer öylese 1. vitesten boşa nasıl alınıyor

Ters derken döner şanzımandan bahsettin sanırım. Döner şanzıman değil YBR. 1. vitesteyken vites kolunu bir kere yukarı çekince göstergelede N ışığı yanar bu şekilde boş vitese almış olursun. Am dikkat et biraz hassastır yanlışlıkla 2. vitese alabilirsin.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    bugün servise girdi bizim YBR.
    2006 model ve henüz 4513 km.'de. [ (Dörtbinbeşyüzonüç) (sıfır almıştık. ilk ve tek sahibiyiz) ]

rodaj, gezi, ve diğer işlerim için yaklaşık 2500 km. ben kullandım, 2000 km. kadarını ise, hatun kişi.

2,5 yılda, 2000 km.'de debriyajı bitiren hatunumu tebrik ediyor, kendisine başarılar, kendime sabırlar diliyorum.

Debriyaj için servise girince, şu fiyatlar çıkıyor karşımıza;

Debriyaj balatası >>> 30 YTL
    Motor yağı >>> 20 YTL
    Temizleme spreyi >>> 15 YTL
    İşçilik>>> 35 YTL

Ara Toplam >>> 100 Yeni kayme

Far ampulü (ekstra) 10 YTL

Kısa günün Gültekin'e maliyeti; 110 Yeni kayme

Geçmiş olsun bana.

Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Gültekin abi ; geçmiş olsun acemilik diyelim ; bende acemi bir Ybr kullanıcısıyım ama balatayı 4 500 küsür km de bitiren şey ne olaki , nasıl kullanmalıyız debriyajı; ömrünü nasıl uzun tutabiliriz...

GS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aranıyor
    arkadaşlar bu kontağı yağlayamayız mı.az zorlanıyor gibi oluyor bazen yağlasak bu seferde anahtar hep yağlı kalacak

Motosikleti
    BMW F650FB
    Sağol szr.
    asla yarım debriyaj kullanmayın, kavramayı, manetin orta ve sonu arasına ayarlatın.

Alıntı GS'Lİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu kontağı yağlayamayız mı.az zorlanıyor gibi oluyor bazen yağlasak bu seferde anahtar hep yağlı kalacak
    kontaktan içeri 1-2 defa WD-40 pıstlatın, anahtarı sokup çıkarın ve çevirin, rahatlasın, ilk günkü gibi olsun kontağınız.
    uçar gider, anahtarda yağ falan kalmaz, sorun olmaz. no panic

Motosikleti
    Ybr125
    Abi manet dediğin , sol elcikte sıktığımız debriaj kolu öyle değil mi ; bilgilendirme için sağolasın ; ben maneti hafif bıraktığımda motor durağan halden hafif hafif ivmelenmeye başlıyor yani sonuna yakın bi ayarda sanırım ; bir de yorumuna bakacak olursak dur kalkın çok olduğu durumlarda ister istemez yarım debriyaj yapıyorsun bu da ömrü kısaltıyor öyleyse...

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi manet dediğin , sol elcikte sıktığımız debriaj kolu öyle değil mi
    Aynen öyle. (Et markasına benziyor );

dur kalkın çok olduğu durumlarda ister istemez yarım debriyaj yapıyorsun bu da ömrü kısaltıyor öyleyse...
    Dur-kalk trafikte tüm araçların debriyajları olumsuz etkilenir.
    bazı uyanıklar, çok km yapmış olan araçlarını satarken, ilana "km.'si uzun yolda yapılmıştır" gibi laflar yazarlar.

(Uzun yolda kullandık, debriyajı, frenleri, diskleri üzmedik, hararete çıkarmadık, fanı fazla açtırmadık, aks kafalarına yük bindirmedik, şanzımanı ezmedik...
    kızzz gibi araba veriyoz sana, daha ne istiyon abi... vır vır vır... dır dır dır... ) (Ali Desidero edasıyla okuyun)

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. (Et markasına benziyor );
    Bu tip motosiklet terimlerine yabancıyım biraz ; mesela gidona direksiyon , yan ve orta sehpaya yan ve orta ayak vb... gibi

gültekin abi geçmiş oslun bir an kendi kullanımım aklıma geldi de (kağıthane-çağlayan yokuşunda burnuma gelen acımmsı yanık plastik kokusu mesela) sanırım benimde başıma böyle birşey gelecek :D

szr çok kaygılanma derim bu illede manet ayarına degil(taamen önemsizde demiyorum) senin nasıl kullandığına cevre sartlarınada bakar ( aynı kağıthane örneği trafik hep sıkışık yokuş yukarı sürekli dur kalk)

istanbulda yaşayan motorculara bir sorum olacak benim motorun trafik ve muayenesi bitti... sigortayı herhangi bir sigorta şirketi yapıyormuş onu öğrendim peki muayene işlemi nerede ve nasıl yaptırılıyor? (biraz zamanınıda gecirdim hatta baya gecirdim)
    Kask tak!

Motosikleti
    Ybr125
    godfather; çok emin olamamakla beraber herhangi bir trafik tescil

dairesinde motorunun ruhsatı ile gidip muayene harcı yatırıp , muayene için

temiz kağıdı alıyorsun ve oradanda herhangi bir muayene noktasına gidip

aracının muayene işlemlerini yaptırıyorsun ; İstanbul için de bildiğim muayene

noktası Avrupa yakasında Beylikdüzünde, Büyükçekmece istikametine doğru

giderken sağda bi yerde olması lazım ama motosiklet içinde muayene

uygulaması var mı bilemiyorum ; sana tavsiyem vaktin varsa prosedürleri iyice

öğrenip işini kendin yapman çünkü hem bu işlerde tecrüben artar hemde aracı

kurumlara fazla para vermekten kurtulursun;

Kolay gelsin

Motosikleti
    YBR 125 + er-5 Kawasaki
    Benim motor da 9000 bakımından yeni çıktı.Balatalar daha yarıya anca gelmiş, halen değişen hiçbir parçası yok aslanlar gibi gürlüyor yolda.

Benim tek acemilik hatam jigleyi 1 defa unutup egsoz borusunu sarartmış olmam. Rahmi baba bir yolu olduğunu söylemişti ama kullanılan malzemelerin tam olarak ne olduğunu hatırlamıyorum. Rahmi baba veya bilen bir arkadaş yazabilirse, ya da başka bir yolunu bilen varsa, yazarsa sevinirim.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2,5 yılda, 2000 km.'de debriyajı bitiren hatunumu tebrik ediyor, kendisine başarılar, kendime sabırlar diliyorum.
    Valaa bende tebrik ederim eşinizi 2oo7 model 9ooo km de bitireni görmüştük ama 4ooo bin başarı olmalı
    Abi arada bir debriyajı bırakmasını söyleyin eşinize

Alıntı ViPeR75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor da 9000 bakımından yeni çıktı.Balatalar daha yarıya anca gelmiş, halen değişen hiçbir parçası yok aslanlar gibi gürlüyor yolda.

Benim tek acemilik hatam jigleyi 1 defa unutup egsoz borusunu sarartmış olmam. Rahmi baba bir yolu olduğunu söylemişti ama kullanılan malzemelerin tam olarak ne olduğunu hatırlamıyorum. Rahmi baba veya bilen bir arkadaş yazabilirse, ya da başka bir yolunu bilen varsa, yazarsa sevinirim.
    Hojamm bu işinizi görür.Fiyatına göre yaptıklarının methini çok duydum

http://www.gedikgross.com/Product.as...37&_catId=1443

Eger izmirde bulursanız bana da haber verirseniz iyi olur.Bizimkisi de 25ooo bin de sararıp soldu Netten satışı gördüm piyasada görmedim hiç

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    benim arkadaş debriyaj balatasını degisti,fakat motor ısınınca koku geliyor bu koku normalmi sizce,birde deponun altında 6 çıkışlı soket gibi bir sey ismini uunuttum,burada 160 ytl diyorlar bilgisi olan varsa bizi bilgilendişriseniz sevinirim.
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

Motosikleti
    YBR 125 + er-5 Kawasaki
    PIERzig, sağolasın hocam ürün önerisi için, bir piyasayı araştırayım ben de. Peki bunun sararmayı çıkaracağından emin misin? Boşu boşuna koşturtma beni

NOT: Bulursam haber veririm, bulup da alırsam işe yaramazsa onun haberini daha çabuk veririm

Bu arada debriyajın bitirilme sebebi sadece eşinizden kaynaklanmayabilir dellendirmeyin şimdi

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı GS'Lİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikiş makinalarında kullanılan yağı da kullanabilirsin.Malum kumaşa bulaşsa bile leke yapmaz.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    aargh, hani egzoz fotoğrafları? Kullanıcı yorumun nedir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler