Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Arkadaşlar ruhsattakiler hiç önemli değil isteyen istediği gücü yazdırabiliyor oraya.2006 ve sonrası 10 beygir diye biliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar bugün benim daima alışveriş yaptığım motorcunun yanına gittim.ona 125 lik motorlar hakkında danıştım.bana sakın ha sakın apache ve gn 125 alma dedi.ybr 125 al ama diğerlerine sakın bulaşma dedi.çünkü yedek parçası çok pahalıymış.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı MuSTaFa_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün benim daima alışveriş yaptığım motorcunun yanına gittim.ona 125 lik motorlar hakkında danıştım.bana sakın ha sakın apache ve gn 125 alma dedi.ybr 125 al ama diğerlerine sakın bulaşma dedi.çünkü yedek parçası çok pahalıymış.
    Aklın yolu birdir.Doğru demiş.

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    arkadaşlar ıspartada ybr ye 3400 diyolar 500 peşin nasıl aynımı diğer illerle

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Abilerim o saatlerin görünümü bence hiç hoş olmamış, başka alternatifler düşünülebilir diyorum.Güzelliğini bozmuş.Saygılarımla.

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Alıntı proggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yanlış anlamayın ama 125 cc almayın iki gün sonra yükseltme ihtiyacı duyacaksınız.başdan 250 cc alırsanız bi ton masraf ve para tasarruf etmiş olursunuz.

Kullanım amacı hız yapmaksa ybr den 3 gün sonra bıkarsın. Ancak amaç, manzarayı seyrede seyrede yol almak, sorunsuzca yol almak, yeni yerler görmek ise ybr, 2500 YTL lik bütçe ile alınabilecek en iyi uzun yol enduro motordur
    ha bide yakıt ekonomisi

Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Alıntı tetikçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında 2. el temiz bulsan daha iyi olur bence.
    Ama istersen www.sahibinden.com u araştırabilirsin.Matbaalar caddesinde beyaz eşya dükkanı var, uygun ticaret olması lazım ismi.Orda daha hesaplı oluyor.2006'da peşin fiyatına 12 ay taksitle aldık benimkini

akrepler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR-125
    Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanım amacı hız yapmaksa ybr den 3 gün sonra bıkarsın. Ancak amaç, manzarayı seyrede seyrede yol almak, sorunsuzca yol almak, yeni yerler görmek ise ybr, 2500 YTL lik bütçe ile alınabilecek en iyi uzun yol enduro motordur
    ha bide yakıt ekonomisi
    bencede hem ekonomik hemde manzarayı seyrederek güzel yol yapmak isteyenlere benimde tavsiyem ybr125
    2005 te sıfır aldım motorumu ve şimdiye kadar sadece yağ değişim masrafım oldu oda gayet normal ve zorunlu bir masraf hiç yüzümü kara çıkarmadı yaktığı benzininde hakkını iyi veriyor.
    bu arada güç olarak benim ruhsatta yazmıyor ama bildiğim kadarıyla 12 bg olması gerek.
    [B][COLOR="Red"]MOTOSİKLET BİR SEVDADIR KIZLARA HAVA ATMA MAKİNESİ DEĞİL[/COLOR][/B]

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı tetikçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ben istanbuldayim burdada fiyatlar öyle eger uzun süre kullanacaksan sıfır al fakat 6-7 bin km sonra sıkılırım dersen ikinci el almani tavsiye ederim

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar , dün epey bi yol yaptım, şu sıkıcı rodaj dönemini biran önce bitirmek için; genelde 5000-6000 devir civarında izledim ve şu aşamada motor düz yolda 5.viteste iken 6000 devirde 70-75 km/s civarı bi hıza ulaşıyor
    ; zaten maksimum yaptığım hızda bu şu ana kadar ; birde şöyle bişey dikkatimi çekti , bundan önceki motorum Bws idi ve elcikler bana yakındı, Ybr de ise biraz daha uzak olduğundan dün biraz sırt ve boyun bölgem ağrıdı; örneğin yolculuğumun sonuna doğru yolda giderken kafama sağa sola cevirirken, omuz ve sırt bölgemin ağrı ile kasıldığını hissettim, herhalde vücut zamanla buna alışacak , sırt ve omuz kaslarım gelişecek diye düşünüyorum

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar , dün epey bi yol yaptım, şu sıkıcı rodaj dönemini biran önce bitirmek için; genelde 5000-6000 devir civarında izledim ve şu aşamada motor düz yolda 5.viteste iken 6000 devirde 70-75 km/s civarı bi hıza ulaşıyor
    ; zaten maksimum yaptığım hızda bu şu ana kadar ; birde şöyle bişey dikkatimi çekti , bundan önceki motorum Bws idi ve elcikler bana yakındı, Ybr de ise biraz daha uzak olduğundan dün biraz sırt ve boyun bölgem ağrıdı; örneğin yolculuğumun sonuna doğru yolda giderken kafama sağa sola cevirirken, omuz ve sırt bölgemin ağrı ile kasıldığını hissettim, herhalde vücut zamanla buna alışacak , sırt ve omuz kaslarım gelişecek diye düşünüyorum
    ybr nin direksiyon posizyonu az biraz öne eğilmeyi gerektirebiliyor ama beni rahatsız etmedi bu güne kadar.

benim tek şikayetim aynalarda arkayı görememem ve koltuğun çok rahatsız olması
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Benimde ybr ile ilgili tek sorunum bu. Uzun süre kullandıktan sonra boynumun arkasında tutulma oluyor.(kollarımı dimdik tutunca bu ağrı geçiyor ama kollar hafif kırık olduğunda kambur oturuyorum buda bir süre sonra tutulmaya neden oluyor) Heralde boyum 1.85 olduğu için dik pozisyonda oturmuyorum. Gidonu yükseltmek için servise telefon ettim. Daha uzun bir gidon alabilirsin ama o zamanda teller yetişmez dediler. Bu konuda bir önerisi olan var mı acaba?

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Gidonu boyunuza ve kollarınızın uzunluğuna göre ayarlayabilirsiniz.Hatta yanılmıyorsam bu hususta bir topic bile olması lazım.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr nin direksiyon posizyonu az biraz öne eğilmeyi gerektirebiliyor ama beni rahatsız etmedi bu güne kadar.

benim tek şikayetim aynalarda arkayı görememem ve koltuğun çok rahatsız olması
    benimde tek şikayetim koltuk abi 1 saatten fazla kaldigimda hele bide sakin modda ilerlerken işkence gibi geliyo sele gidondan yana bi şikayetim yok boyum 1.85 aynalara gelince ben cok rahat görebiliyorum bazen tedirgin olup kafami cevirdigim oluyor tabiama bu koltuk yüzünden oturma organima kramp giriyor

Motosikleti
    Dabanvay 125cc
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde tek şikayetim koltuk abi 1 saatten fazla kaldigimda hele bide sakin modda ilerlerken işkence gibi geliyo sele gidondan yana bi şikayetim yok boyum 1.85 aynalara gelince ben cok rahat görebiliyorum bazen tedirgin olup kafami cevirdigim oluyor tabiama bu koltuk yüzünden oturma organima kramp giriyor
    valla arkadaşlar aynalar banada yeterli gelmiyor benim çin malı scooterin bile aynaları kamyon aynası gibi her yönü gösteriyordu. sele olayına gelince nisan ayında günübirlik izmir çanakkale yaptım. toplam 580 km gittim geldim inanın döndüğümde yüzü koyun kanepenin üstünde uyuya kaldım . sele uzun yol için uygun değil ve direksiyonda çok aşağıda. sırtım 3 gün ağrıdı. ha bu arada bu motosiklete ben rahat rahat binip gezmek istiyorum diyorsanız "artçı" olmadan rahaat rahat gözünüzü kapayın ve marşa basın. ama yola çıkmadan önce mutlaka elektirk tesisatınız için 1 sigorta ve tüm yedek ampullerinizi yanınıza alın çünki bu 2008 ybr lerin elektrik tesisatları berbattt
    ::sigara:: 35 NAC 79 ::tutkuy::
    AL Bİ YBR, BİN GEBERE GEBERE :cat:

Motosikleti
    YBR 125
    ya bu egzosun iç tarafı teker tarafı yani orjınalınde ezikmi yoksa diilmi ? ark. motorunda iç taraf ezik anlmadım

orjınalınde oleymiş somunun oldugu yer :D aklım gitti 1 an için

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    YBR'nin orjinal zinciri ile dişlilerinin fiyatlarını bilen varmı?Benimkilerinin değiştirilme zamanı geldi.Almadan önce yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    Alıntı deep16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu egzosun iç tarafı teker tarafı yani orjınalınde ezikmi yoksa diilmi ? ark. motorunda iç taraf ezik anlmadım

orjınalınde oleymiş somunun oldugu yer :D aklım gitti 1 an için
    Bende ilk düştüğümde motoru kontrol ederken orasının ezildiğini zannettim.Orjinalinde öyle o

Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR'nin orjinal zinciri ile dişlilerinin fiyatlarını bilen varmı?Benimkilerinin değiştirilme zamanı geldi.Almadan önce yardımcı olursanız sevinirim.
    Yardımcı olamayacağım ama aklıma bişey takıldı.Zincirin ve dişlinin eskidiğini, değişme zamanının geldiğini nereden anlarız.Klavuzdaki öneriler dışında bunu gözle anlamanın yolu varmı

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Gökhan kardeşim benim motor şu an 26.000 km'de ve bu saydığım parçalar henüz değişmedi.Açıkçası YBR almadan önce bu kadar uzun dayanacağını söyleselerdi inanmazdım.Şu an çok büyük bir zorunluluk da yok.Değiştirirsem biraz titizliğimden değiştireceğim.Keza bir aksilik olmazsa bu yaz bir Ege turu yapabilirim.Yollarda sıkıntı çekmek istemem.Gelelim değişimin nasıl anlaşılacağına.Birkaç yolu var.1)Zinciriin gergi vidası sonuna gelmişse 2)Dişlilerirde bariz bir aşınma varsa.(Km'si düşük bir YBR ile yan yana koyup rahatlıkla anlayabilirsin)3)Zincirinden ses geliyorsa(Bu ses şakırtı sesi değildir.Daha çok tıklama gibi bir ses ki bunu baklalar aşındığında yapar.

Motosikleti
    YBR 125
    bu sabah itibari ile 2. el 25000km deki 2005 model sihah ybr mi almış bulunuyorum.ilk motorum bws den sonra bu cok acayip geldi motoru ewe getirene kadar atla karayı seçtim :D tek istediğim bws gibi rahat kullanmak bu motoru. vites geçişleri debriaj bi yandan ayak freni bi yandan on fren bi yandan biraz karısık şu an için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler