Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    aşadaki yazıyla ilgili konu açmıştım ama buranın ybr'sayfası olduğunu düşünerekten bir de buraya yazmak istedim....

selam arkadaşlar.
    sabah herzamanki gibi motorumu jikleye alıp çalıştırdım.1 dakika kadar çalıştı ve hareket ettim 500 metre gittim gitmedim motordan acayip sesler gelmeye başladı gaz yememeye başladı makina arka tekerlek kitleyip stop etti bir daha'çalışmadım servise ittirerek götürdüm usta baktı motora kitlemiş bu motor dedi.tabi ben hayretler içersindeyim,nasıl kitler felan sökecez dedi motoru sök usta dedim,söktükten sonra usta,sana sabotaj düzenlemişler dedi,ne sabotajı abi dedim yağ koyma yerinden bilya atmışlar dedi ve gösterdi bilyayı şok oldum,neyse arkadaşlar lafı fazla uzatmadan masraf 1000 ytl'den fazla tutuyor(ortalama fiyat verdiler tam bilmiyorum) işçilik felan hariç.sonuçta 2005 model ybr piyasası aşağı yokarı 2000'ytl yaptırsam bir türlü yaptırmasam bir!!!(değişecek parçalar;silindir,krank,piston,üst kapak..kafayı yemek üzereyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda açılmış topic var.Onu okumalısın.Marka ve model kıyaslamalarına bak.
    Yeniyim daha idare etceksiniz bizim gibi acemileriBiraz anlayış

Alıntı duslemek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf veya ybr tercih meselesi ben motorda grenajı sevmiyorum mutlaka bir sure sonra ses yapıyor ayrıca devir gostergesi gerekli ben ybr yi tercih ettim.

Cbf te kotu bir motor degil ybrden daha kaslı gorunuyor ama ozellikle kırmızı olan rengi klasik cinliler gibi duruyor.
    Aynı fikirdeyim seninle

Alıntı canafar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki motorumu kullandıktan sonra böbrek taşım kalmamıştı; ben cbf kullanmadım ama çoğu kişi titreşimin fazla olduğunu söylüyor. YBR çalışırken üstüne bir bardak su koysan dökülmez, sıfır titreşim.
    böbrek taşını döken KT 125 ise haklısın.Bende o yüzden elden çıkardım kısa vadede
    Ybr için herkes olumlu konuşuyor zaten.Karar verdim Ybr alıcam.şehir içi kullancam zaten.Cbf çok iri
    teşekkürler bilgi için...

alonso_51196 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    beyler izmirde oturanlar özellikle izmir de tanıdığınız sağlam ve paragöz olmayan bir motorcu varmı öndüzendeki miller biraz eğrildi sanırım

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    Alıntı Prosecutor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırakın ybr yi bundan alın
    Ahh Ahhh!... hayallerimin 2. motoru harika bi motor para olsa bi dk bile durmam !....

Alıntı ahmet_sercan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 125 lik demeyin (( yamaha ybr 125 se tabi )) bırden kaldırmayın motoru ve bı de arkanızda oturan kısı sızın gıbı doksan kılo olmasın ve kalkarken arkaya dogru yatmasın :D:D:D:D:D

ılk kazamı ufak bı sıyrıkla atlattım hamd olsun .. aman dıkkat edın .. allah kımseye kaza bela vermesın ..
    saygılar
    aga sen gene kendin yapmışın kazanı benimkini arki çalıştırdı debrajı bi bıraktı motor yan yattı tabi kadran kırıldı yenisi takıldı da allahtan depoda koruma wardıda çizilmedi
    [B][COLOR="Blue"]EN GüZeL GeZi EvE GeLiP MoToRu SöNdüRdüğüN GeZidiR...[/B] [/COLOR] :bestmt:[B][COLOR="Blue"] ÜNALCAN SOYSARAÇ [/COLOR][/B]:bounce:

Motosikleti
    Yamaha Cygnus [RS]
    Alıntı ahmet_sercan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 125 lik demeyin (( yamaha ybr 125 se tabi )) bırden kaldırmayın motoru ve bı de arkanızda oturan kısı sızın gıbı doksan kılo olmasın ve kalkarken arkaya dogru yatmasın :D:D:D:D:D

ılk kazamı ufak bı sıyrıkla atlattım hamd olsun .. aman dıkkat edın .. allah kımseye kaza bela vermesın ..
    saygılar
    geçmşş olsun allah kaza bela vermesin
    [B][COLOR="Red"] [ BU ALANA REKLAM ALINIR ][/COLOR][/B] ::tutkuy::

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşadaki yazıyla ilgili konu açmıştım ama buranın ybr'sayfası olduğunu düşünerekten bir de buraya yazmak istedim....

selam arkadaşlar.
    sabah herzamanki gibi motorumu jikleye alıp çalıştırdım.1 dakika kadar çalıştı ve hareket ettim 500 metre gittim gitmedim motordan acayip sesler gelmeye başladı gaz yememeye başladı makina arka tekerlek kitleyip stop etti bir daha'çalışmadım servise ittirerek götürdüm usta baktı motora kitlemiş bu motor dedi.tabi ben hayretler içersindeyim,nasıl kitler felan sökecez dedi motoru sök usta dedim,söktükten sonra usta,sana sabotaj düzenlemişler dedi,ne sabotajı abi dedim yağ koyma yerinden bilya atmışlar dedi ve gösterdi bilyayı şok oldum,neyse arkadaşlar lafı fazla uzatmadan masraf 1000 ytl'den fazla tutuyor(ortalama fiyat verdiler tam bilmiyorum) işçilik felan hariç.sonuçta 2005 model ybr piyasası aşağı yokarı 2000'ytl yaptırsam bir türlü yaptırmasam bir!!!(değişecek parçalar;silindir,krank,piston,üst kapak..kafayı yemek üzereyim
    geçmiş olsun.Bana kalırsa yaptırmaktan başka çare yok..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

selam arkadaşlar.
    kardeşim bu duruma gercekten üzüldüm yani yaşamiş olduklarin kolay degil allah sabir versin demişsinya yaptirsam bi türlü yaptirmasam bi türlü diye bana kalirsa yaptir ybr o harcadigin paranin karsiligini sana zamanla ödeyecektir korkma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    evet bende yaptıracam zaten..yanlız parçalar almanya'dan gelecek buradaki fiyatların çok çok altında buldum...

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı canafar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki motorumu kullandıktan sonra böbrek taşım kalmamıştı; ben cbf kullanmadım ama çoğu kişi titreşimin fazla olduğunu söylüyor. YBR çalışırken üstüne bir bardak su koysan dökülmez, sıfır titreşim.
    Arkadaşın CANAFAR onu kim demişse yalan demiş. Ben bugune kadar 1)MZ, 2)YBR,125 (agabimindi) ve3)zeelsun 125 (dayımın dı) kullandım ve gittim kendime 4)CBF150 aldım.Bu dötr motordan üçünde titreşim diye bişi yokkk... En fazla CBF kullandıgım için (çünkü o kendi motorum) Özelilkle 3 vitesde gazı köklüyorum artcım olan eşime soruyorum ayakların titriyormu diye yok diyor.

Zeelsun kullanıncaya kadar titreşimin ne oldugunu bile bilmiyordum sadece duyuyordum. Birkaç defa da Mondial 250 lik ve kanuni 125 lere artcı olarak bindim. İnanın bacaklarına kranp girdi. ayakalarımı havada tutmakdan. Ayakcaga koyamıyordum ayagımı.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)

selam arkadaşlar.
    Çok geçmiş olsun abi.Allah yapanları bildiği gibi yapsın.İnşallah uygun fiyata,güzel bir şekilde toplarsın motosikletini.Saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı Ömercik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun abi.Allah yapanları bildiği gibi yapsın.İnşallah uygun fiyata,güzel bir şekilde toplarsın motosikletini.Saygılar
    inşallah..öncesinde çok iyi bir usta bulmam gerekecek...

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Arkadaşlar, haftaya 0 Ybr almayı düşünüyorum ama bu motoru hiç kullanmadım, daha doğrusu cevremde bu motoru kullanan kimse yok , motoru kullanma amacım ise hafta sonları (istanbullular için) Bakırköy-Kumburgaz arası gidiş geliş , arasıra motorla toprağa girmek, çakıllı toprak yollarda kullanmak ve yılda bir veya 2 kez de uzun yol planlıyorum ve ara sıra da haftasonları ist-bursa , ist-edirne,, ist-ç.kale gibi orta mesafe geziler planlıyorum ; daha önce BWs ile ist-ç.kale ve ist-bursa yapmıştım ve acıkçası pek yorulmamıştım ; kısacası beni tek endişelendiren daha önce bu motor üzerinde hiç deneyimim olmadığından 0 alınca hoşuma gitmemesi ve pişman olabilme olasılığım; bunu bertaraf edebilmek için ist cevresinde Ybr ile test sürüşü yapılabilen bi merkez olup olmadığını size sormak istiyorum ve de selesinin bi scooter selesine göre konforunu merak ediyorum; herkeze kazasız zevkli sürüşler ...

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, haftaya 0 Ybr almayı düşünüyorum ama bu motoru hiç kullanmadım, daha doğrusu cevremde bu motoru kullanan kimse yok , motoru kullanma amacım ise hafta sonları (istanbullular için) Bakırköy-Kumburgaz arası gidiş geliş , arasıra motorla toprağa girmek, çakıllı toprak yollarda kullanmak ve yılda bir veya 2 kez de uzun yol planlıyorum ve ara sıra da haftasonları ist-bursa , ist-edirne,, ist-ç.kale gibi orta mesafe geziler planlıyorum ; daha önce BWs ile ist-ç.kale ve ist-bursa yapmıştım ve acıkçası pek yorulmamıştım ; kısacası beni tek endişelendiren daha önce bu motor üzerinde hiç deneyimim olmadığından 0 alınca hoşuma gitmemesi ve pişman olabilme olasılığım; bunu bertaraf edebilmek için ist cevresinde Ybr ile test sürüşü yapılabilen bi merkez olup olmadığını size sormak istiyorum ve de selesinin bi scooter selesine göre konforunu merak ediyorum; herkeze kazasız zevkli sürüşler ...
    YBR en lüks scooterin yanında dahi mercedes gibidir.Scooterlerin lastikleri küçük olduğundan yollardaki bozuklukları çok fazla hissettirirler.Bu sıkıntı YBR ve bu tarz motorlarda olmaz.Ayrıca tek silindirli olmasına rağmen YBR'de vibrasyon neredeyse hiç yok denecek kadar azdır.Deneme sürüşü konusunda ise İstanbul'lu arkadaşlar umarım bilgi verirler.

Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende ilk ybr kullandım ve hiç zorlanmadım selesi gayet konforlu....alırsan pişman olmazsın ...tabii vitesli bi motor istiyosan en iyisi

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ---> 2008-Gri <---
    merhaba arkadaşlar,
    2 küsür yıl scooter (yaklaşık 10000 km) deneyiminden sonra gerçek bir motosiklete geçmek istedim ve tercihimi YBR 125'ten yana kullandım. Aslında birçoğu gibi ben de bi süre CBF 150 mi YBR 125 mi diye sordum kendime ama burada okuduklarım sayesinde YBR'yi seçtim. Umarım doğru seçimi yapmışımdır.

Tercihimi gri renkten yana kullandım. ancak firmanın elinde gri/siyah kalmadığı için (kırmızı ve mavi ellerinde vardı ama ben istemedim, galiba en çok siyah/gri ikisi tercih ediliyor) 1 hafta daha bekleyeceğim gibi.

Acaba gelecek olanlarda model değişikliği olabilir mi? Bilgisi olan var mı? --Yoksa zaten "eski" motor mu gelecek?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı ErK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    2 küsür yıl scooter (yaklaşık 10000 km) deneyiminden sonra gerçek bir motosiklete geçmek istedim ve tercihimi YBR 125'ten yana kullandım. Aslında birçoğu gibi ben de bi süre CBF 150 mi YBR 125 mi diye sordum kendime ama burada okuduklarım sayesinde YBR'yi seçtim. Umarım doğru seçimi yapmışımdır.

Tercihimi gri renkten yana kullandım. ancak firmanın elinde gri/siyah kalmadığı için (kırmızı ve mavi ellerinde vardı ama ben istemedim, galiba en çok siyah/gri ikisi tercih ediliyor) 1 hafta daha bekleyeceğim gibi.

Acaba gelecek olanlarda model değişikliği olabilir mi? Bilgisi olan var mı? --Yoksa zaten "eski" motor mu gelecek?
    mekanik olarak ve teknik olarak hiç değişiklik yok,sadece depoda bir stiker var o kadar.

ybr seni utandırmaz hayırlı olsun güle güle kullan
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ErK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,

En Dogru seçimi Yapmişsin arkadaşim sıkılmazsan uzun süre binersin bu motora hayirli olsun motor gelince resimleri isteriz he

Motosikleti
    Yamaha XJ600S - Kawasaki ZX9R
    ybr baya ucuzlamış hakkaten güzel motor hemde
    [COLOR="DarkRed"][B]Yaşadığın Her An Kendi Hayatındır...[/B][/COLOR]

düldül den kareler

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    cell-im

şu motora bi koruma demiri tak artık

maşallah kendiminki diye demiyom çok asaletli bi renk acayip yakışıyor ybr ye
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler