Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    2006 model ve yukarısı ybr lerde önceki modellere göre titreşim azaltıldığı doğrumu? veya başka farkları varmı?
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı axoyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 model ve yukarısı ybr lerde önceki modellere göre titreşim azaltıldığı doğrumu? veya başka farkları varmı?
    ybr'de titreşim varmiki eğer ybr'de titreşim var diyorsanız birde çin motorlara binmenizi tavsiye ederim aradaki farkı böylece kolayca görebilirsiniz... benim bildiğim bu katogoride ybr'125 ile cbf'150 en titreşimsiz ve sessiz motorlar...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ilk motorum ybr haladaha devam diyorum ben diyodum ilk bindigimde dedim hani ybr de titreşim yoktu var işte diye kendime hayiflaniyodum azda olsa var titreşim ama günlerden bi gün kanuni seyhan 125 e binmek nasip oldu aman allahim dedim bu nasil motor benzin kapagi bile nasil titriyor dedim ondan sonra ybr de titreşim falan hiç bişey yok

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum ybr haladaha devam diyorum ben diyodum ilk bindigimde dedim hani ybr de titreşim yoktu var işte diye kendime hayiflaniyodum azda olsa var titreşim ama günlerden bi gün kanuni seyhan 125 e binmek nasip oldu aman allahim dedim bu nasil motor benzin kapagi bile nasil titriyor dedim ondan sonra ybr de titreşim falan hiç bişey yok
    aynen katılıyorum sana bende bindim seyhan'a titreşimden ellerim uyuştu diyebilirim nasıl kullanıyorlar o motoru hayretler içerisindeyim.iyiki varsın ybr

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Titreşimmm onun ne demek olduğunu hiç bilmiyorum ybr ile başladıgımızdan

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    ben cbr125 de kullandım onda bile titresim vardı.ama ybr de titresimin t si bile yok,iyiki varsın ybr,az kaldi hasret bitecek.
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    benim demek istediğim model bazında (2005-2006) farklılık olarak
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

gokhan_307 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Ybr 125 (Mavi)
    axoyum, YBR'nin modellerinin titreşim olarak farkı yok
    Hiçbirisinde titreşim yok zaten
    Farkları; katalitik konvertör, geri dönüşüm sistemi, kafa grenajı, farın sürekli açık kalması tabi bir de hp farkı

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet

dün lastiğime sabotaj düzenleyen çivi
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bizim tekerlegede cıvata girmişti bu arada senin tekerlekler ne marka Coşkun abi

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

babaçi senin lastiğin tubilessmiydi?Ben öyle hatırlıyorum da.Tubilesse çivinin etkisini açıklarmısın?Yani lastiğin hemen indimi?Onu merak ettim.

Motosikleti
    2000 ford
    bu lastikten banada lazim yaw hala orjinal arka lastigini kullaniyom su görmesin hemen kayiyor

Alıntı gokhan_307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    axoyum, YBR'nin modellerinin titreşim olarak farkı yok
    Hiçbirisinde titreşim yok zaten
    Farkları; katalitik konvertör, geri dönüşüm sistemi, kafa grenajı, farın sürekli açık kalması tabi bir de hp farkı
    gokhan bu yenı ybr lerde senın dedıgın gıbı katalatık var ve 2004 ler 12 ps sonrası 10 ps katalatıkı ıptal edrsek 2 pslık gucu gerı getırebılırmıyız ybrde katalatık ıptalı yapan arkadas varmı???
    2 sorum. ybr on fren kalıper ve balatalarını daha fazla buyutebılırmıyız ıyı frenaj ıcın mesela ybr 250 lıgın kalıperlerı olabılırmı uyarmı???uymassa ybr ıcın fren kıtı ureten bı marka varmı???

bu lastık orjınal ybr lastıgınde ne kadar kalın boyutları nelerdır??? bıde markası ne???

arkadaslar bıde bısı daha aklıma takıldı bende bu yaz ybr alıcam ve garantısı bıttıkten sonra sımdıden aklımda ıkı tane dusunce var
    1.ybr ye turbo uygulanabılırmı???malıyet???
    2.150 cc yapmak ıstıyorum ybr ıcın hangı marka pıston vs uretıyo???malıyet???

bu ıkı sınden hangısı daha az malıyetlı olur ve daha kayıpsız sorunsuz calısır???

Motosikleti
    Comet
    PIERzig

lastik duro marka,biraz sert ama benim gibi virajda yatamayan için fena değil

Yeniçeri

abi lastik tubeless fakat 1 haftada havası tamamen iniyor,nedenini bulamadık bende içine iç lastik taktım,çivi muhtemelen sabah işten gelirken girdi yolda herhangi bir kasma olmamıştı öğleden sonra evden çıkarken fark ettim.

elimde orjinal normal lastiğide duruyor ama ben yine tubeless'i taktırdım abi

abi tubeless lastik diğerine oranla daha bir sert,havası tamamen inse bile jant yere oturmuyor,zor durumda o şekilde sizi lastikçiye kadar mutlaka götürür.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    2000 ford
    lastigin fiyati nedir peki

Motosikleti
    Comet
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastigin fiyati nedir peki
    yamaha servisinde pirelli var 60 ytl dedi,çok yumuşak

duro yalan olmasın 40 50 arası olması lazım,ben para verip almadığım için tam bilemiyorum.

ama paraya kıyarım dersen kesinlikle metzeller tavsiye ederim

o eski halinden eser yok şimdi

kalan sağlar bizimdir

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    Alıntı cell-im adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o eski halinden eser yok şimdi

kalan sağlar bizimdir

bence birazda arkadan kes orantılı olsun bari daha hos durabilir kanımca

birde on tarafa o beyaz bantı cıkartıp su zımparasıyla oval bi sekil verip sonra metalik gri rütuş boyasıyla boyarsan daha orjinal gibi durablir

iii fikir..ama baya bi ugraştım öne simetrik çıkarcam diye....

motor şu an 460 km de bu hafta sonu ilk bakım için servise götürcem.
    serviste yapılması gereken nedir? ve bana kaça patlar? bilinçli gitmek lazım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 => Aprilla Pegaso 650 => ?
    ilk bakım 1000 km de değilmiydi yaa Bakımda yağını falan değiştiriyorlar öle genel bi kontrol yapıyorlar 30 40 ytl arası değişir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler