Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    10 ytl lik benzinle ( lt si 3.420 lira) ortalama 120 km yapıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU ARADA SEN BU SORUYU SORMAK İÇİNMİ UYE OLDUN

[/QUOTE]

BENCEDE

BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    Arkadaşlar YAMAHA BWS ile takaslamak isteyen satılık ybr 125 olursa bana haber verirseniz sevinirim (mümkünse siyah veya gri olsun )
    Yamahaşk 😍

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    2resim ekleyeyim.

video

ANKARA MT

EMRE-SEN arkadaşım,

Bence senin yakıt hesabında çok büyük yanlışlık var.Ankara'da 10 YTL'ye ortalama (95 oktan litresi 3.48 YTL) 2.87 litre benzin alırsın. Senin hesabına göre 145 km'de 2.87 litre benzin harcarsan; 100 km'de 1.98 lt yakıt tüketimin oluyor demektir ki buda imkansız. Normal bakımlı bir YBR'nin yakışı ortalama 2.6-3 litre arasındadır.
    GÜLTEKİN arkadaşımızın 256 sayfada önerdiği şekilde ölçüm yapın. Bunun haricinde yapılan hiçbir ölçüm sağlıklı değildir.

Hepinize keyifli ve dikkatli sürüşler,

Motosikleti
    YBR bir de 97 moskof var
    Emresen senin canavarın rahatı pek iyi galiba; pırıl pırıl yerler kaloriferli ortam kıyak yer.

E_M_R_E_sen sana bısı sorcam hyosungu satmanın sebebı ne? ya motorun seklı cok super racınglerın ebatlarından hıc bı farkı yok ve ybr bu motordan sonra senı kesebılıcekmı hyosunglarla 170 km yı vuranları gordum.hyosung kotu bı motormu sence???
    2.sorum ybr almayı dusunuyorum bu yaz beldayamını kampanyasıyla vıteslı hıc kullanmadım vıtes ybr nın 1.vıtes ıcın asagı 2.3.4.5 ıcın se yukarı kaldırmak gerekıyomus pekı vıtesı dusururken tekrar asagımı basıyoz???
    3.sorum 2 modifiye dusunuyorum aldıktan sonra tabı rodajdan sonra- modifiyeye cok duskunum bı sıtede 140 cc yapıyolarmıs bu motura zarar verrımı???bıde 2004 sonrası ybr ler 10 bg oncelerı ıse 12 bygır bunu sebebı 2004 sonrası motorlarda katlatık(konvertor)varmıs acaba bunu ıptal edersek 2 BG kazanbılırmıyız???eger bole bsı olabılırse cok guzel olur katalatık ıptalı+guzel bı egzoz+performans bujı ve hava fılıtresı
    yardımcı olursanız sevınırım aklımdakı sorular bır mıktar gıdıcek

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı devran31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E_M_R_E_sen sana bısı sorcam hyosungu satmanın sebebı ne? ya motorun seklı cok super racınglerın ebatlarından hıc bı farkı yok ve ybr bu motordan sonra senı kesebılıcekmı hyosunglarla 170 km yı vuranları gordum.hyosung kotu bı motormu sence???
    2.sorum ybr almayı dusunuyorum bu yaz beldayamını kampanyasıyla vıteslı hıc kullanmadım vıtes ybr nın 1.vıtes ıcın asagı 2.3.4.5 ıcın se yukarı kaldırmak gerekıyomus pekı vıtesı dusururken tekrar asagımı basıyoz???
    3.sorum 2 modifiye dusunuyorum aldıktan sonra tabı rodajdan sonra- modifiyeye cok duskunum bı sıtede 140 cc yapıyolarmıs bu motura zarar verrımı???bıde 2004 sonrası ybr ler 10 bg oncelerı ıse 12 bygır bunu sebebı 2004 sonrası motorlarda katlatık(konvertor)varmıs acaba bunu ıptal edersek 2 BG kazanbılırmıyız???eger bole bsı olabılırse cok guzel olur katalatık ıptalı+guzel bı egzoz+performans bujı ve hava fılıtresı
    vites konusunda düşüncelerin doğrudur

modifiye yapmanı pek tavsiye etmem bana kalırsa ybr için 140 km hız fazla,zaten 110 lara çıktıktan sonra bana hak verirsin,2005 yılından itibaren avrupa standartları gereği 10 bg sınırı getirildi,12 bg kullanmadığım için farkı bilemiyorum.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Ybr hız motoru değildir.
    Hız yapmak istiyorsanız, race motorlara bakınız.
    Güzelim ybr'leri harcamayınız.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    YBR ile 80-90'dan sonra yapılacak her hız tehlike demektir.Aslında sadece YBR ile değil bu segmentteki tüm motorlar için bu durum böyle.Bunun pek çok nedeni var .Sadece birini söyleyeyim.Motorun lastik kalitesi ve kalınlığı buna müsait değil.

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    KİRK DOUGLAS söyledigim gibi 10 ytl yakıt aldım ve toplam 145 hatta 150 yaptım yanlış olabilirmi olabilir evt ama yine hafta sonu bi ölcüm yapcagım ona göre yine size bilgi veririm.
    canafar motorun yeri söyledigin gibi çok rahat ama fazla rahata alışmamalı dimi
    Alıntı devran31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyoyu satma sebebim bazı nedenlerden ddolayıdır.motor cok iyi ve kaliteli hiç bi sorun yaşamadım.cokta gösterişli motordur.250 den sonra 125 evt beni kasıyor ama alıştım gibi ybr cok rahat keyfle kullanıyorum.modifiye hakkında biişi bildigim yok ama motor gücü arttırmanı tavsiye etmem orjina oldukca iyi.görüntüde degişiklik yapabilirsin mesela jant şeridi tavisye ederim cok hoş durur
    ANKARA MT

arkdaslar tessekuurler ama zaten aldıgımda ılk once yapacagım en genıs lastık ebatlarında bısı takmak ybr lerın en cok sıkayetı lastık performasıymıs arstırgım kadarıyla bıde bu ybr lerın arka jantı gensıletbııyozmu bununla beraber en genıs lastıkle en ıyı yol tutus???dıs zaten yapılacak cok sey var ama ybr ufak oynamalarla super oluyo bılıyosunuz.babaçi ben 140 cc dedım 140 km demedım ama guzel acılan ybr ler 130 km yı vuruyomus oyle duydum bıde cbr 125 kagıt gıbı bır aracla 160a cıkanlar ybr ıle daha kolay cıkabılır cunku cbr lar cok ınce ybr daha kaslı bence +kalın lastık ve jatla 140ı zorlamazmı???
    bıde benı yanlıs anlamayın ben bu hızlara cıkcam demedım ama cıkabılırmı amac?motor bu km ye ulasabılırımı sadece merak gıdermek ıcın???bu forumlarda bunlar ıcın deılmıdır zaten burası cok guzel bı forum tum arkadaslarımıza ve abılıerımıze yorumları ıcın tesskur edıyorum kolay gelsın.....

pozitif_man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.
    Aslında hız yapmaya hevesli değilimdir, fakat bugün acil bir iş için hız yapmam gerekti; benim 2004 YBR'nin gaz kolunu sonuna kadar asıldım, 110 dedi, başka birşey demedi küheylan... Ama rüzgar esiyordu, onu da ekleyeyim.

Alıntı rsmztrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 1 depo ile ne kadar gidiyorsunuz.ben 400 km gidenleri duydum ama yedek depoyuda zorlasam 300 ün az üstüne çıkabildim.
    Tam bir depo ile ölçmedim ama, yarım depo ile 240 km. filan gitti. (Yarım depo varken full yaptırdım, tekrar yarıma düştüğünde 240 idi). Motorum: 2004, 8600 km.'de
    İki canlı kuşu birbirine bağlasan, dört kanatlı oldukları halde uçamazlar, çünkü ikilik mevcuttur.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    Arkadaşlar bana akıl verin 1000bakımını dün yaptırdım.50YTL:(
    Rodajda yormadım 70 80i geçmedim.Ya iyi hoşda bu motor hala gitmiyor.
    Yada bana öyle geliyor bilmiyorum.Yani ben 2kişiyle 100km e cıktım.
    Zorlamakda istemiyorum neyapayım?
    Düz yolda tek kişiyle siz kaç km yapabiliyorsunuz?Ayrıca benden 1hafta önce YBR 125alan bi arkadaşım motorunu satma kararı aldı.Saglam bi sponsor buldu yarış alcak.Ederi nedir ilgilenen olursa 1200km de siyah sıfır makina.3600e aldık.
    uygun bi teklif olursa iletirim kendisine.
    KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı vebengeldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bana akıl verin 1000bakımını dün yaptırdım.50YTL:(
    Rodajda yormadım 70 80i geçmedim.Ya iyi hoşda bu motor hala gitmiyor.
    Yada bana öyle geliyor bilmiyorum.Yani ben 2kişiyle 100km e cıktım.
    Zorlamakda istemiyorum neyapayım?
    Düz yolda tek kişiyle siz kaç km yapabiliyorsunuz?Ayrıca benden 1hafta önce YBR 125alan bi arkadaşım motorunu satma kararı aldı.Saglam bi sponsor buldu yarış alcak.Ederi nedir ilgilenen olursa 1200km de siyah sıfır makina.3600e aldık.
    uygun bi teklif olursa iletirim kendisine.
    KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER
    Yaptığın hız gayet normal.Daha fazlasını hiç bir 125 CC'den bekleme.3- 5 km oynar o kadar.Zaten YBR 80'den sonrasesini de yükseltiyor.Yani uyarıyor.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığın hız gayet normal.Daha fazlasını hiç bir 125 CC'den bekleme.3- 5 km oynar o kadar.Zaten YBR 80'den sonrasesini de yükseltiyor.Yani uyarıyor.
    Bencede yaptıgın hız normal Agabim de almıştı 2006 model ybr. Bi ara ben de kullandım motor tek kişi hafif iniş yerde bile ancak 90 yapıyordu. Agabim motoru cok devirli kullanır, yeni eski dilemez ne varsa basar rodajına dikkat ettigini sanmıyorum. motoru 7-8 ay kullandı sonra 13600 km lerdeydi sanırım geri sattı...

Motosikleti
    YBR 125 2005 ATEŞ GİBİ KIRMIZI
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede yaptıgın hız normal Agabim de almıştı 2006 model ybr. Bi ara ben de kullandım motor tek kişi hafif iniş yerde bile ancak 90 yapıyordu. Agabim motoru cok hızlı ve devirli kullanır rodajına dikkat ettigini sanmıyorum. motor 7-8 ay kullandı sonra 13600 lerdeydi sanırım geri sattı...
    Valla sende iyice iyice öldürdün YBR yi. 2005 ve sonrası modeller için şunu diyebilirim,en hor kullanılan YBR bile ister tek ,ister 2 kişi olsun düz yolda 90 a kadar çok rahat çıkar,yüzlerce kilometrede şişmeden giden.istersen hiç mola bile verme tık demez.yağına benzinine dikkat et yeter. 90 km hıza ulaştıktan sonra düz yolda 90-100 arası oynar. hafif inişlerde 10-15 derece eğime kadar 100-105 km hıza, 15-40 derece arası eğimlerdede 105-115km hıza ulaşır.tabi motorun açılma durumuna göre bu hızlar + - 5 km kadar oynayabilir. Ama şunuda söylemekte yarar var;90 km den sonra YBR ile sürat denemesi yapmak canınıza değer vermediğinizi gösterir.
    Gençliğine güvenip daha ERKEN derken, belki de ELVEDA bile diyemezsin giderken.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı ondeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla sende iyice iyice öldürdün YBR yi. 2005 ve sonrası modeller için şunu diyebilirim,en hor kullanılan YBR bile ister tek ,ister 2 kişi olsun düz yolda 90 a kadar çok rahat çıkar,yüzlerce kilometrede şişmeden giden.istersen hiç mola bile verme tık demez.yağına benzinine dikkat et yeter. 90 km hıza ulaştıktan sonra düz yolda 90-100 arası oynar. hafif inişlerde 10-15 derece eğime kadar 100-105 km hıza, 15-40 derece arası eğimlerdede 105-115km hıza ulaşır.tabi motorun açılma durumuna göre bu hızlar + - 5 km kadar oynayabilir. Ama şunuda söylemekte yarar var;90 km den sonra YBR ile sürat denemesi yapmak canınıza değer vermediğinizi gösterir.
    Ben hız denemesi yapmadım. ayrıca niyetim YBR yi kötülemekde degil ama neden olmasın diye sormadan da edemiyorum. Motor 7 veya 8 ay gib kısa bir sürede 13600 km yol yaptı ayrıca bunun neredeyse son 1-1,5 ay ben kullandım. Benim yaptıgım yol en fazla 700 veya 800 km yani anlıycanız motor yerinde hiç durmadı..

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125+Kanuni Popcorn 90

merhaba

ben de baslık actım herkes konuşmuş kalıtelı mal ustun manvera kabılyetı yol tutuşu derken harbıden cok tatlı motor

Motosikleti
    yamaha ybr125
    herkese merhabalar, ben yeni katılıyorum aranıza, tabii aranıza kabul ederseniz, ilk motorum mondial mct250 idi garip bir çin motoru ancak temiz baktığım için performansı çok iyiydi, nitekim yine de satmaya karar verip bugün yamaha ybr 125 ile devam etmek istedim, bence iyi etmişim en azından motorda konforun biraz da olsa keyfine varabildim... büyük motora geçmek için iyi olduğunu düşünüyorum...konserlerden fazla fırsatım olmasa da gezilerinizde aranızda olmayı çok isterim...şimdiden bilgileriniz için teşekkür ederim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler