Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ramço abii yardım et Ne okuyucaz ramco abi Fatiha mı Sonra arkamızdan 3 gulhuvalla bi elham okumasınlar

Fat280 kalkıştan itibaren geçemez oda hızlanmısdı ama adam kapısıyor benle ah 250 bı makıne olcakdı altımda varya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramço abii yardım et Ne okuyucaz ramco abi Fatiha mı Sonra arkamızdan 3 gulhuvalla bi elham okumasınlar

Fat280 kalkıştan itibaren geçemez oda hızlanmısdı ama adam kapısıyor benle ah 250 bı makıne olcakdı altımda varya
    :D bmc yi geçersin kardeş iyi açıldıktan sonra ybr ile ama yeni nesil kamyonlar olsa 250 lik cbf ile bile geçemessin kamyonu babam benim kamyoncuydu tır kullanmıştı Alanya Konya arası mercedes 140 lık ibre var diyor ve 140 ı rahat deviriyormuş dahada bassan gidecek diyor vay dedim neymiş :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bir kamyon şöförü olarak sır vereyim arkadaşlar bizim kamyonlar yok gibi 130 u görüyordu.. yüklü yada boş fark etmiyordu.. taksi gibi girdiği rampayı bitiriyordu...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd kırmızı
    rölantim de sorun yok normal dedi yolladılar beni.fazla da kafaya takmamak lazım.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Biliyorum abi dayımla ben daf cf yle istanbula gelmiştim sizin oraya bolu dagı tunelınden ınıste 125 ı gecmısdı arkadada 27 ton toz çimento vardı bende yusuflar başlamıştı

Ya abiler cbf 150 nın sıtesı var adamlar orda motoru hızlandırmak ıcın bısıler yapıyorlar mesela manıfoltun ıcını genısletıyorlar evde yapılabılecek sekılde motoru hızlandırıyorlar biz niye uğraşmıyoruz böyle şeylerle

Motosikleti
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kamyon şöförü olarak sır vereyim arkadaşlar bizim kamyonlar yok gibi 130 u görüyordu.. yüklü yada boş fark etmiyordu.. taksi gibi girdiği rampayı bitiriyordu...
    evet ramço abi yeni nesil kamyonlar özellikle isveç malı olan kamyonlar var ben Konya ya gittiğim den ara sıra Alanya konya arsı hep iniş çıkışlı onları görüyorum indikleri hızla çıkıyorlar yani düz rampa iniş fark etmez aynı hız :D

Ya abiler cbf 150 nın sıtesı var adamlar orda motoru hızlandırmak ıcın bısıler yapıyorlar mesela manıfoltun ıcını genısletıyorlar evde yapılabılecek sekılde motoru hızlandırıyorlar biz niye uğraşmıyoruz böyle şeylerle
    bence bu işler boş işler kardeş manifoltu büyütmek bence fazla hızını artıracağını sanmıyorum ona bakarsan benim karburatör büyük yani ağzı geniş daha rahat hava girişi var ama hızda bir değişiklik yok hızlı gitmek için motoru satıp büyütmek gerek bence yada silindiri büyütmek gerek

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bende çıktım servise gittim.yağımı değiştirdim.10w40 ipone scoot yağ koydum.ngk6 bujimin yerine ngk7 taktırdım.soldaki depo kası gevşekti.meğer içerdeki lastiği yokmuş onu düzelttirdim.yeni buji ve yağdan sonra viteslerim yumuşacık oldu.yeni ngk7 buji ile de çalıştırma ve hızlanmam sanki daha iyi oldu.
    Kardeş belki yanlışım vardır ama ıpone scoot yağı scooterler için değilmi , üzerinde scooter resmi yokmu
    http://www.motoek.com/IPONE-Scoot-4-...L,PR-2293.html
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş belki yanlışım vardır ama ıpone scoot yağı scooterler için değilmi , üzerinde scooter resmi yokmu
    http://www.motoek.com/IPONE-Scoot-4-...L,PR-2293.html
    evet scoot zaten scooter demek.hiç farketmez o.kawasaki 0 km z1000 e de bundan koydular.üzerinde maxi scooter resmi var yağın.en iyisi buymuş.

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı karaislam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet scoot zaten scooter demek.hiç farketmez o.kawasaki 0 km z1000 e de bundan koydular.üzerinde maxi scooter resmi var yağın.en iyisi buymuş.
    Yalnız bizim motorların şanzımanı ıslak tip olduğu ve aynı yağın içinde olduğu için acaba debriyaj balatalarına zarar verirmi
    Diğer arkadaşlarda bu konuyla ilgili görüşlerini yazarlarsa bilgilenmiş oluruz
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    ramço abi sen motor işinden anladığın için sana bir soru sormak istiyorum hem unigede hız performans artırmak lazım dediği için soruyorum bunu 50 tl ye 150 cc lik silindir piston takımı var ybr için orjinalden 150 lik yani ilerde motorun ömrü yaklaşmaya yakın bu silindirden taksak motora bir zararı olur mu
    ilanı
    http://www.sektorgezgini.com/company...&firma_id=2605

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yok ben sılındır falan degıstırmek ıstemıyorum.Bugun karburatoru actım soyle bı temızledım kapattım.Castrol power 10 40 yagıda koydum bıde yıkadım sıfır gıbı oldu.Ne bılıyım kımsede hız ıstemıyor

Motosikleti
    Yok ben sılındır falan degıstırmek ıstemıyorum.Bugun karburatoru actım soyle bı temızledım kapattım.Castrol power 10 40 yagıda koydum bıde yıkadım sıfır gıbı oldu.Ne bılıyım kımsede hız ıstemıyor
    bizim motorlarla 100 km den sonra sakat.ince tekerler yetersiz frenler hafif gövde vs.

Motosikleti
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramço abi sen motor işinden anladığın için sana bir soru sormak istiyorum hem unigede hız performans artırmak lazım dediği için soruyorum bunu 50 tl ye 150 cc lik silindir piston takımı var ybr için orjinalden 150 lik yani ilerde motorun ömrü yaklaşmaya yakın bu silindirden taksak motora bir zararı olur mu
    ilanı
    http://www.sektorgezgini.com/company...&firma_id=2605
    olur ama 125 ile 150 arasında pek bişey hissedemezsin.. yani bence değmez...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    kardeş zaten devletin vermiş olduğu hız sınırları tam ybr ye göre bence mesela ben dün Antalyaya gittim 135 km Alanyaya ortalama hızım 80-100 arası gittim geldim zaten 99 a kadar da izin var radara da yakalanamam bakıyorum diğer araçlarda aşya yukarı bizimle aynı gidiyor onun için ekstra bir hıza gerek yok :D

olur ama 125 ile 150 arasında pek bişey hissedemezsin.. yani bence değmez...
    ne yönden abi çekişi ve ara hızlanmasında bir değişiklik olmaz mı diyorsun yani

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yokmu ramco abi yöntemler yapalım.Cbf nin bir forum sıtesı var orda epey şey yapmışlar manıfolt genısletme, dişli küçültmüşler, hava ayarı bulmuslar herkez aynısını yapmış

Fat280 elinin altında daha gaz olsa fenamı olur.

Motosikleti
    Yokmu ramco abi yöntemler yapalım.Cbf nin bir forum sıtesı var orda epey şey yapmışlar manıfolt genısletme dişli küçültmüşler hava ayarı bulmuslar herkez aynısını yapmış

arkadaşlar yöntem çok ama uygulama masraflı oluyor...

Motosikleti
    Yokmu ramco abi yöntemler yapalım.Cbf nin bir forum sıtesı var orda epey şey yapmışlar manıfolt genısletme, dişli küçültmüşler, hava ayarı bulmuslar herkez aynısını yapmış

ramço abiye dedim bak silindiri bile büyütsek bir yararı olmaz diyor aslında senin gibiyim bende yani şöyle rahat 120 yapsa yokuşları tirik gibi çıksa ama olmayınca olmuyor daha da fazla kurcalamaya gerek yok o zaman ama tabi sen bir yöntem bulursan bize de haber et bizde yapalım motora

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    arkadaşlar yöntem çok ama uygulama masraflı oluyor...
    Mesela ?..

Motosikleti
    Mesela ?..
    silindir kapağını üstü taşlanıyor
    yanma odası kısaltılıyor ama daha fazla ısındığından motor ömrü azalıyor...

Motosikleti
    silindir kapağını üstü taşlanıyor
    yanma odası kısaltılıyor ama daha fazla ısındığından motor ömrü azalıyor...
    abi dediğine göre ne yaparsan yap hızı artsada motorun bir yerinden birşeyler eksiltiyor desene :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler