Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz forum renklensin benim makine 22300km de çiçek gibi maşallah

aracın gayet hoş ve sade. ancak ayna takmanı tavsiye ederim. malum arkadan gelen araçları görmede sorun yaşayabilirsin.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    arkadaşlar elime foto makinesi geçince sormadan geçemem diskimde çizikler var neden olmuştur nası olmuştur zararı olurmu ne yapmam lazım çok soru sordum ama

farklı renkte görünen kısım gözle cok rahat görülebilecek bi şekilde çizilmiş ve diskte aynı genişlikte tam tur dönmüş
    81VATAN__54MEKÂN

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aracın gayet hoş ve sade. ancak ayna takmanı tavsiye ederim. malum arkadan gelen araçları görmede sorun yaşayabilirsin.
    Ayna var. Bence senin gözlük takman gerekiyor. (Umarım yarı ciddi şakama alınmazsın arkadaşım)
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    @NEWÇERİ:

abicim ben supap ayarını yaptıracağım. daha önceden de bir kaç defa sormuştum ama aklımda kalmadı. motor ömrü ve verimlilik açısından en uygun aralıklar hangileridir. (titreme, ses, çekişten düşme ve aşırı yakıt istemiyorum.)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:43 ----------

Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayna var. Bence senin gözlük takman gerekiyor. (Umarım yarı ciddi şakama alınmazsın arkadaşım)
    ayıpsın abi alınırmıyım hiç ekranın konstrastı çok düşük gözlerimi yormasın diye kıstım o yüzden sen söyleyince ayırt edebildim. kusuruma bakmayın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:46 ----------

@NEWÇERİ:
    bujiyi cr7hsa takınca yakıtta ve hızda bir fark gözlemledin mi? benimki cr6HSA...

Motosikleti
    Ybr 125
    arkadaşlar elime foto makinesi geçince sormadan geçemem diskimde çizikler var neden olmuştur nası olmuştur zararı olurmu ne yapmam lazım çok soru sordum ama

farklı renkte görünen kısım gözle cok rahat görülebilecek bi şekilde çizilmiş ve diskte aynı genişlikte tam tur dönmüş
    Balatan bittiğinde metal kısmının sürtmesinden kaynaklanıyor bu durum Sık sık kontrol ederek bitmeden balataları yenilemek gerekir. 1 kaç kez metal kısımın diske sürtmesi bu izlerin oluşmasına yeterli oluyor. Yeni balatalar zamanla o kısımların düzleşmesini sağlayacaktır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:54 ----------

bujiyi cr7hsa takınca yakıtta ve hızda bir fark gözlemledin mi? benimki cr6HSA...
    Kısa mesafeli kullanımlarda soğuk motor için Cr7hsa fazla ateşlediği için performans ve yakıtı olumlu etkiliyor. Fakat uzun mesafeleri (10 km üstü) motorun fazla ısınmasına neden oluyor buda bir nebze performans kaybına neden oluyor.
    Kısa mesafeli kullanımda Cr7hsa ilk çalıştırmalarda ve performans ve yakıt acısından daha avantajlı, Uzun mesafeli kullanımlarda Cr6hsa yakıt ve performans acısından daha avantajlı oluyor.

Not: Yamaha ybr 125 için Cr6hsa öneriyor. Genelde kısa mesafeli kulladığım için CR7HSA Kullanıyorum.

Cr6hsa kullanırken eksoz patlamalarım vardı. Benzini shellden alıyordum. Hem bujiyi cr7hsa yaptım benzinide Petrol ofisinden almaya başladım yakıt sarfiyatı düştü eksoz patlaması kalmadı.

(Kendi araştırmalarım - gözlemim - fikrim)
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    @NEWÇERİ:

abicim ben supap ayarını yaptıracağım. daha önceden de bir kaç defa sormuştum ama aklımda kalmadı. motor ömrü ve verimlilik açısından en uygun aralıklar hangileridir. (titreme, ses, çekişten düşme ve aşırı yakıt istemiyorum.)

bu arada kullandığın lastik markası nedir?
    teşekkürler buji yorumun için. bir de supap ayarıyla ilgili bilgiyi alabilsem

Motosikleti
    Ybr 125
    ilave etmek istiyorum; bu durum diskten kopan veya dışarıdan gelebilecek demir parçalarının balatalara yapışması sonucuda oluyor. disk balataları sökülerek üzerinde metaller temizlenmeli özellikle diskler ses yapıyorsa yada bu ciziklerde kaybolma azalmıyorsa sık sık sökerek balata yüzeyindeki (acıkca farkedilen) metaller sivri uclu bir bıcakla temizlenmelidir. Metal parçalar kayma kilitleme ses gibi durumlara neden olur Fren performansını çok kötü etkiler.

balata ve diske zımparada unutulmamalı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:32 ----------

@NEWÇERİ:

bu arada kullandığın lastik markası nedir?
    teşekkürler buji yorumun için. bir de supap ayarıyla ilgili bilgiyi alabilsem
    en iyi ayarı ben emme 0,10 eksoz 0,10 da buldum tavsiye ederim.

kullanıdğım lastik üzerinde gelen orjinal sakuralar fırsat bulup bir türlü değiştirmedim. %95 3,5 kmlik eve gidiş geliş mesafesinde kullandığımdan performansımı pek etkilemiyor

Pirelli mt 65 tavsiye ederim. 110 çifti
    Parama kıyarım virajlara yatarım dersen metehanın lastiklerini gördüm süper yumusak bir hamuru var pist lastiği gibi mübarek. 190 çifti michelin.

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    ilave etmek istiyorum; bu durum diskten kopan veya dışarıdan gelebilecek demir parçalarının balatalara yapışması sonucuda oluyor. disk balataları sökülerek üzerinde metaller temizlenmeli özellikle diskler ses yapıyorsa yada bu ciziklerde kaybolma azalmıyorsa sık sık sökerek balata yüzeyindeki (acıkca farkedilen) metaller sivri uclu bir bıcakla temizlenmelidir. Metal parçalar kayma kilitleme ses gibi durumlara neden olur Fren performansını çok kötü etkiler.

balata ve diske zımparada unutulmamalı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:32 ----------

en iyi ayarı ben emme 0,10 eksoz 0,10 da buldum tavsiye ederim.

kullanıdğım lastik üzerinde gelen orjinal sakuralar fırsat bulup bir türlü değiştirmedim. %95 3,5 kmlik eve gidiş geliş mesafesinde kullandığımdan performansımı pek etkilemiyor

Pirelli mt 65 tavsiye ederim. 110 çifti
    Parama kıyarım virajlara yatarım dersen metehanın lastiklerini gördüm süper yumusak bir hamuru var pist lastiği gibi mübarek. 190 çifti michelin.
    ince zımparayla zımparalasam kaybolurmu diskteki çizikler vede balataları nası sökeceğimi bulamadım tarif ederseniz sevinirim
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    Ybr 125
    ince zımparayla zımparalasam kaybolurmu diskteki çizikler vede balataları nası sökeceğimi bulamadım tarif ederseniz sevinirim
    tabi faydası olur fakat 1-2 haftada bir balataları söküp üzerindeki metalleri temizlemen ve zımparalaman gerekir. zımpara ile diskteki cizikleri yok edicem diye uğraşmanı tavsiye etmem dengesiz zımpara diskin kilitlenmesine neden olabilir. en iyiyi balatadaki metalleri temizleyim balataya ve diske ince bir zımpara atıp geri takmak. Zamanla o çizikler tamamen kaybolacaktır.

Ön balatanı en altınta körüklere giren bir civata var onu sökmen gerekiyor. civatayı 12 yıldız anahtarla biraz zorlayarak sökebilirsin. Benim civatanın üzerinde 7 rakamı var belki senin civatadada vardır.

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet

Uzun süredir koymayı planlıyordum ama üşendiğim için koyamamıştım Ybryle de stunt yapılabilir Çok zor değil şu anki amacım tekerdeyken vites atmak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:12 ----------

Teşekkürler

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Önceden koymuşdun Birde karbüratör tamir takımı varmı ybr nin.Ve varsa tamir takımının içinde neler var ?
    HONDA

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Pardon pardon yüklemişim

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    makina yagı dök
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makina yagı dök
    Sen istesende dökemessin
    HONDA

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    iki gün boş bıraktık 135 görenler 160 gidenler türemiş agadeşler yapmayın etmeyin hiçmi vicdan yok nasıl 90 ı geçersiniz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:20 ----------

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedat, motoru görmeden veya video da sesini duymadan nasıl anladın..? Krank bilyalarının deformasyonunu..? merak ettim....
    tecrübe abi..36 bin kmdir eşşeğe binmiyoruz ybr söferiyiz
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki gün boş bıraktık 135 görenler 160 gidenler türemiş agadeşler yapmayın etmeyin hiçmi vicdan yok nasıl 90 ı geçersiniz
    Bolu-İstanbul otabanı, bolu tüneli öncesi ihtiyaç molasından sonra görülür 160 kesin

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Bolu-İstanbul otabanı, bolu tüneli öncesi ihtiyaç molasından sonra görülür 160 kesin
    ben senin makinayla 135-140 yardırcam aga... videoya çekicem ibret olsun diye cbfcilere göstericem...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben senin makinayla 135-140 yardırcam aga... videoya çekicem ibret olsun diye cbfcilere göstericem...
    Boşver çatlayanlar olur. yoksa şimdiye kadar ben çoktan koymuştum videoyu. cbf cide olsa onlarda bizden

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Bolu Dedinde hamdi abi aklıma geldi...
    YBR ci cbf çi arkadaşlarım abilerim...
    Pazartesi günü sabah saat 05:00 da teker dönüşü yapacağım..
    İstikamet sinop..Senelik izine çıkardılar bemi 15 gün yatış ömrümde ilk defa ücretli izine çıkıyorum hacılar nasıl bir duygu anlatamam METEHAN bilir ücretli izin yapmanin dadını
    Atlıcam Dayıma binicem üstüne vurucam kırbacı...karadeniz sahillerini delik deşik edeceğim..Motorumun muaynesinide sinopta yaptırmayı düşünüyorum..25 haziran son günü onunda..
    Uzun Yolda bana vermek İstediginiz Herhangi bir nasihat herhangi tecrübe bi öğüt vermek isterseniz buyrun çekinmeyin Sizi dinlerim..geldigimde reşimlerden tadımlık atarım..iç geçirirsiniz Tahmini 2000 kmlik bi gezi olur benim görüşüm fazlası var eksiği yoktur..saygılar
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Dayın bu gidişe senden kaçaçak yada intihar edecek
    HONDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler