Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    yani kanımca uzun yol icin degil chopper lar kadar rahatlık beklemeyin en azından
    size bir video elin oglu ybr ile naBIYor
    http://www.youtube.com/watch?v=zWaIfaXbuhk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Ender Bey, "iki kişi uzun yola çıkmadan önce bir daha düşünürdüm" diyen kişi bendim, deme nedenim ise motorun iki kişi çok performanslı yol alamayacağından dolayıydı. Özellikle şehirler arası yollardaki uzun rampa çıkışlarını düşünürseniz iki kişi bunları aşmak çok zor olabilir. Ben daha önceki mesajımda iki kişi istanbul-antalya yapanın olduğunu da söylemiştim. Ben tek başıma istanbul-eskişhir-afyon-kütahya yaptım bir sorunum olmadı ama aynı yola iki kişi gitmezdim. Tek kişi istediğiniz yere gidebilirsiniz, tek kişi bu motorla şu anda dünyayı gezenler var ( http://www.tavooo.com/index-eng.htm )...

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    benim 2006 model ybr dişliler filan oynanık değil.düz yolda defalarca 120 km/h gördü.yokuş aşağı denemedim hiç.oda olsa olsa 10 km/h oynar .130 km/h yapar yani

normal kullanımda ortalama 110 km/h sabit.

-------------------------
    birde burda oldum olalı herhangi bir kişi yok şurası arızlandı.beni oldu koydu gibi mesajlar gelmedi.halbuki çin motorlarında topiğim 3,4. mesajında motorum ilk aldığım günü,2.günü,1 hafta sonra diye başlayan şikayetler bulunuyor.
    gerçekten ybr seçtiğim için memnunum.ybr em 2300 km ama daha en ufak arıza bile vermedi

Guwencin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    slm arkadaşlar 2 aylık ybr sahibiyim, bu siteyide il grupları sayesinde girdim ve bir ybr'ci olarak artık aranıza katılma zamanı geldiğini düşünüyorum. aranızda olmaktan mutluluk duyarım, saygılar...

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    Alıntı Guwencin adlı üyeden alıntı
    slm arkadaşlar 2 aylık ybr sahibiyim, bu siteyide il grupları sayesinde girdim ve bir ybr'ci olarak artık aranıza katılma zamanı geldiğini düşünüyorum. aranızda olmaktan mutluluk duyarım, saygılar...
    hoşgeldin sevgili abim seni aramızda görmek çok güzel! vatana millete hayırlı olsun

Motosikleti
    Henüz Yok
    ahaahaha tşk ederim kardeşim benim :D biraz geç kaldım ama bundan böyle km'leri beraber sayarız:D

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer

ybr için bilgi ve tecrübenin paylaşıldığı en güzel topic

aramıza hoş geldin

ugurozvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hoşgeldiniz kazasız sürüşler...

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    arkadaşlar benim YBR nin debriyajı çok geride sanki,debriyaja basıyosunuz biraz bırakınca hemen alıyor,biraz daha yukırada mı kavramalı dersiniz? ayrıca yarım debriyajla sakince bile bırakırken biraz daha bırakınca sanki "küt" diye sert bi geçiş oluyo.hatta sanki değil bariz.bu "küt" geçis normal debriyaj bırakmada da hissedilen bi durum.hatta o zaman daha bariz hissediliyor.buna nasıl bir ayar yapılır ya da bu bir sorun mu dersiniz? görüşlerinizi bekliyorum

bu arada ; guwencin hoşgeldin kazasız belasız sürüşler dilerim
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    ilk kalkış yani 1.inci viteste yarım debriyajdan sonra tam kavramaya geçerken bende de oluyor ama bir sorun olduğunu sanmıyorum bunun.çünki motorun bütün gücü o andan itibaren dişlilerin üzerine devrediliyor.Ama her vites büyütmede yapıyorsa baktırmanda yarar var derim.

Motosikleti
    Henüz Yok
    arkadaşlar bu sıcak karşılama için hepinize tşk ederim. sizlerede kazasız belasız sürüşler..

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    debriyaj kolundaki debriyaj telini duruma göre biraz sık yada gevşet
    Alıntı serkani adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar benim YBR nin debriyajı çok geride sanki,debriyaja basıyosunuz biraz bırakınca hemen alıyor,biraz daha yukırada mı kavramalı dersiniz? ayrıca yarım debriyajla sakince bile bırakırken biraz daha bırakınca sanki "küt" diye sert bi geçiş oluyo.hatta sanki değil bariz.bu "küt" geçis normal debriyaj bırakmada da hissedilen bi durum.hatta o zaman daha bariz hissediliyor.buna nasıl bir ayar yapılır ya da bu bir sorun mu dersiniz? görüşlerinizi bekliyorum

bu arada ; guwencin hoşgeldin kazasız belasız sürüşler dilerim
    Guwencin aramıza hoşgeldin

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Guwenchin hoşgeldin demeyi unutmuşum kusura bakma..Arkadaşlar tavsiye edilen şu anki lastik markası fiyatı ebatı nedir????duro lar duplex olarak kullanılmamalıymış filan ben pek anlamam o yüzden yardım ederseniz sevinirim..
    Motorize Birlikler K.lığı......

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Yeni gelen arkadaşlara merhaba benden de. Sanırım bu forumun en çok soru soran üyesi olarak, bir konuda daha deneyim ve görüşlerinizi isteyecem. Konu aslında hepimizi, sağlığımızı ilgilendirmekte. Sağlık alanında çalışmaktayım yan iş olarak. Bir hekim arkadaşım motor sevdamı duyunca rüzgar konusunda uyardı. Daha doğrusu bende kronik zatüre olduğunu hatırlattı. Şimdi montlar falan var tabi ama motora takılan rüzgarlığın (doğru adlandırdım umarım yani öne takılan cam koruma işte) çok faydalı olacağını söyledi. YBr de bu olanaklı mıdır ? Şekli bozar falan haklısınız o konuda bi şey diyemem ama orjinal parça yerine cruserlara benzer bir cam monte edilemez mi sizce ? Edilirse nasıl ? maliyet ?

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    ybr nin orjinal rüzgarlığı göğsünüze çarpan rüzgarı yansıtıp kask a yönlendirmeye yetiyor motora aerodinami kazandırdığı bi gerçek.ancak daha büyüğünü düşünürseniz http://www.kappamoto.com/catalogo/ca...37&model=KA200 bu link te ki model ilginizi çekecektir.ybr leri ile dünya turu atan arkadaşlarımızda bu rüzgarlığı kullanıyorlar bildiğim kadarıyla..

yamahayasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

güwencin

kardeş hoşgeldin umarım memnun olursun
    arkadaşlar söylemeyi unuttum ybr nin benzinini stop edene kadar denedim toplam 470 gitti yedeği ise 80 km gitti ama ben biraz zorladım tamamen şehiriçi allahtan şişeye benzin koyup yanıma almıştım
    BAŞLAMAK HATAYDI BAŞLAYAMAMAKSA IZDIRAP

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS

Merhabalar

Tüm YBR süvarilerine selam olsun .Ben forumu oldukça uzun zamandır takip ediyorum.Forumu açan arkadaşımız başta olmak üzere tüm katılımcılrın güzel paylaşımları için teşekkür ederim.Fakat bundan önce yazdığım iki mesajıma malesef kimseden cevap gelmedi.İzmir malum sıcak burada birkaç kuryeyle konuştum motorlara 20-50 yağ kullandıklarını çok performans aldıklarını söylediler.Bir de R1 motoru olan meraklı bir arkadaşımda mobil1 0-40 tan başka yağ koyma hem çekişi artar hem sürati demişti.Bu konudaki yani yağ konusundaki fikirlerimizi paylaşalım.Bu konu ile ilgili evvelki tüm yazıları da okudum fakat bu alternatif alternatifler motorun orjinal ingilizce kitapçığında verilmesine karşın hiç konuşulmadı.Tecrübeli arkadaşlarımızın bilgisine ihtiyacım var ben malatyada idim oradan izmişre geldim.orada motora 1500 de ilk yağ koydular castrol magnatec 10-40 koydular halen üzerinde o var.Birde Buji tavsiyesi olan varmı sevinirim saygılar,selamlar.ASUVARA(YBR süvarisi)

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı yamahayasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş hoşgeldin umarım memnun olursun
    arkadaşlar söylemeyi unuttum ybr nin benzinini stop edene kadar denedim toplam 470 gitti yedeği ise 80 km gitti ama ben biraz zorladım tamamen şehiriçi allahtan şişeye benzin koyup yanıma almıştım
    arkadaşlar benzin deposu 12 litre diyor kitapçığında ama değil 13 litreden fazla alıyor bizzat denedim 12.7 litre benzincide aldım birazda benzinim vardı 20-30 km lik 2 litrede şişeye almıştım eve gelince yaklaşık bir litre kadarını daha aldı depoya bakınca dolu gibi duruyor ama azar azar koyunca kenar deliklerden akıp almaya devam ediyor şaşırtıcı ama depo bana 14 litrelik gibi geldi deneyin görün şuan depo bitmedi bitince söylerim kaç km gittiğini

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Ender Bey, sizi ciddi durumda sağlık problemleri çıkartabilicek durumunuz olduğnudan yerinizde olsam YBR'nin orjinal grenajına pek güvenmezdim. Bu yüzden her ne kadar estetik olmasa da daha büyük ve geniş camlar sizin gereksinimlerinizi daha verimli bir şekilde kaşılayacaktır. Bu tarz camların fiyatları kalitesine göre 20-25 YTL'den birkaç yüz euro değerine kadar çıkabiliyor. Bu konuda seçim tamamen size kalmış ama sağlık şakaya gelmez, sizi en iyi koruyan ürünü alın derim.

Karahanlı, doğru söylüyorsun gerçekten de depo 12 lireden daha fazla benzin alabiliyor. Bzim deponun içe doğru giren boru gibi bir kısmı var biliyorsunuz(deliklerin olduğu yer) işte benzinlikte fulleme ancak bu deliklerin oraya kadar oluyor ancak siz azar azar eklediğinide basınç kuralları gereği eklediğiniz benzin yavaş yavaş bu içe giren borunun etrafında boş kalan bölgeye doluyor.
    Yalnız depoyu bu şekilde sonuna kadar doldurmak tavsiyye edilen bir durum değil zira benzin ısınıp da genleştiğinde genleşen benzinin benzin kapağından taşabilir ve sıcak mooun üzerine gelebilir. Bu uyarı ve şekiller kullanıcı kitapçığında da mevcut hatta...(Türkçe kitapçıkta 29, ingilizce kitapçıkta 3-7 nolu sayfalar)

Arthur75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı enderkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 125 ile, en uzun yolculuğunuz ne kadar ? Performansını anlamak açısından yani. Dün yolda bir gençte gördüm ybr yi (ve kendimin pek de genç olmadığını ele verdim böylece), sordum, bana "valla abi bir arkadaşım buradan (ankara) antalya ya gitmiş gelmiş" dedi. "Yok canım" dedim, "canı çıkmıştır yolda yahu". "Çok rahat ettim diyor abi" dedi. Şimdi diyorum ki, ehliyeti ve motoru alınca eşimle birlikte (ikimiz en fazla toplam 120 kilo) şöyle bir hafta sonu antalya mı yapsam ya da az daha yakın olan amasra, bolu falan mı ? Bir arkadaş yazmıştı "uzun yola çıkarken iki kere düşün" diye, düşünecem de siz de düşünmeme bi yardım etseniz ? En azından mola vere vere de mi olmaz uzun yol ? Deneyim aktırımlarınız için tşk ler şimdiden ...
    Geçen perşembe ybr ile İzmir'den Antalya'ya gittim ve pazartesi sabah geri geldim. Motorda pek zorlanma görmedim birtek otoban oldukça sıkıcı geldi. Denizli tarafına gidenler bilir oldukça dik rampalar vardır ve Antalya gelmeden gerek düz tırmanışlar gerekse keskin virajlı rampalar var bir zorlanma hissetmedim 70 km gibi süratlerde çok rahat çıktı. Bir kere 25 dakika civarında 5 kerede 10 dakika olmak üzere altı mola verdim 8 saatte Antalya'daydım. Rampalarda motorda şişme kesinlikle olmuyor. Ancak rahat tırmanmak için motoru yüksek devirde tuttuğumdan ve otobanda neredeyse sürekli tam gaz gittiğimden 3 lt civarında benzin yaktı. diğer zamanlarda 2,5 lt civarında yaktı. Aaa süper rahat gittim diyemem ama çokta kötü değildi önümüzdeki ay yine gideceğim. bu arada 5 gün içinde 1700 km yol yaptım motorda hiç bir sorun yok. Hala tıkırtıkır çalışıyor.

Yollar Beni Bekler
    ybr 125 (kırmızı) 35 HLV 28

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler