Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Glint 100

[IMG]http://www.yamaha-motor.fr/includes/popup.html?modelname=YBR125%20Diversion&img=/Images/2006-ybr125-diversion-mre_tcm27-115885.jpg
    [/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Bunun kafalıgından türkiyede var mıdır acaba :?:?

ugurozvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    şimdi ne grenajdan,ne rodajdan bahsedeceğim.öyle ki YBR ye her baktığımda ona olan aşkım bir kat daha artıyor bilmem kaç paralık pahalı bi model alsaydım;biliyorum ki bu kadar bağlanmazdım.gerçekten de motosiklet sevmek ayrı birşey.ama YBR de öyle.tüm YBR ci arkadaşlara selamlar.

en iyisine sahipsiniz,bunu asla unutmayın!
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    İki tekerlikli dünyaya yeni adım atacam. Henüz motorumu seçmedim ama tamir bakım vs sorunu yaşamamak için ybr 125 gözüme kestirmiştim. Eşimle birlikte kullanacaz yani iki kişi binecez sık sık. Tam işte o sıralar bir arkadaşım (hakkını teslim edeyim eski motorcudur deneyimlidir) "yahu ne yapıyorsun ? 125 cc oyuncak gibi bi şey" dedi dondum kaldım. İki kişi binişlerde yokuş ve uzun mesafelerde performansı nasıl arkadaşlar ? ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim. tşk ler ....

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    bu sabit grenajlar kullanım esnasında bana güven vermiyor ya...şimdiki hali daha iyi gibi... çin malı, bu grenaja benzer 150 cc lik bi motor kullandım gidonu çevirdiğinde kafa ayrı yere motor ayrı yere gidiyor gibi bir tedirginlik oluşturdu bende...üstelikte gece sürüşlerinde dönüşten sonra aydınlatma yapması da cabası...en iyi ybr bizim eskimiz...

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    bencede grenajsız hali daha ateşli duruyor.

@ enderkaptan

şimdi bize 50,100,110 cc oyuncak gibi geliyor.
    arkadaşın 300-500 cc lik motor kullanmıştır.onun için oyuncak demiştir.
    ilk başlayanlar için en ideali 125 cc dir.

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Ender Bey, eğer iki kişi kullanıcaksanı biraz yavaş gitmeyi göze almanız lazım, iki kişi düz yolda 80-90 gibi hızlara ualmanızmümkün (ikiniz çok ağır olmdığınız sürece) ancak doğal olarak dik yokuşlarda bu hız oldukça azalacaktır. Bu hızlar aslında şehir içi için oldukç yeterli. Eğer siz daha çok çekiş ve hız arıyorsanız o zaman YBR sizi memnun etmeyecektir. Ben genel olarak tek kullandığımdan çok sorunlu değilim her yere giderim ama kız arkadaşımla bindiğimde (85kg+54kg) açıkçası 150-200km'den uzun olan yollara gitmeyi iki defa düşünürüm... Bu arada iki kişi olup da İstanbul-antalya yolu yapanlar da var, yok değil
    Bence siz denemeden karar vermeyin...

Hayati, sabit grenaj durumu dikkat edersen birçok üst model motosiklette mevcuttur ve aslında senin söylediğin gibi viraj alımlarında geç aydınlanma gibi sorunları da olmaz zira motorla virajı dönerken motorun gidonunu tam anlamı ile döndürmezsiniz (özellike 30km/s hızlarda) motoru yatırırsınız, bu da aydınlanma için yeterlidir. Sizin bahsettiğiniz sorun sadece olduğunuz yerde direksiyonu çevirdiğinizde ortaya çıkabilir.

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Murat seni anlıyorum.Ama bahsettiğin şey,senin de dediğin gibi üst modeller...o modellerde gerçekten direksiyonu hiç çevirmeden kullanıyosun gibi.Ama bir commuterde göz zevkini doldurmasından başka birşeye yaramıyor...Tabii ki zevk meselesi bütün bunlar ve bu olgudaki de sadece benim hissettiklerim o kadar...

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı enderkaptan adlı üyeden alıntı
    İki kişi binişlerde yokuş ve uzun mesafelerde performansı nasıl arkadaşlar ? ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim. tşk ler ....
    bi keresinde biz yokuş yukarı 3 kişi cıktık performansı cok süperdı (Her birimizi 50 kilio sayarsan )
    Ya bu granajlı hali daha cok hoşıma gitti motora daha dinamik bir hava katıyor degil mi?

Motosikleti
    Kymco like 125
    soruma yanıt veren arkadaşlara tşk ler. hız önemli değil, yeterki iki kişi de binsek 125 cc yolda komasın yeter. ybr 125 i bu gün bayisin de bir kez daha gördüm. Her geçen gün kanım daha da ısınmakta, bu flört dönemi yakında evlilikle sonuçlanacak gibi bir de şu ehliyeti alsam artık. Fiyata 3300 YTL derler, umarım bir iki aya kadar indirim veya ek kampanya falan olur. Yakında "işte benim ybr 125 im" demeyi diliyorum. Tüm motorcu arkadaşların farı ve yolu açık olsun.
    Not: bana "yahu 125 cc oyuncak bu" diyen arkadaşa cevabı verdim; "herkesin içinde bir çocuk yaşar". Bence de yeni başlayanlar için ideali bu.

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    soruma yanıt veren arkadaşlara tşk ler. hız önemli değil, yeterki iki kişi de binsek 125 cc yolda komasın yeter. ybr 125 i bu gün bayisin de bir kez daha gördüm. Her geçen gün kanım daha da ısınmakta, bu flört dönemi yakında evlilikle sonuçlanacak gibi bir de şu ehliyeti alsam artık. Fiyata 3300 YTL derler, umarım bir iki aya kadar indirim veya ek kampanya falan olur. Yakında "işte benim ybr 125 im" demeyi diliyorum. Tüm motorcu arkadaşların farı ve yolu açık olsun.
    Not: bana "yahu 125 cc oyuncak bu" diyen arkadaşa cevabı verdim; "herkesin içinde bir çocuk yaşar". Bence de yeni başlayanlar için ideali bu.

HA ŞUNU BİLEYDİN....... 125 cc den aradığın herşey bence fazlasıyla (konforu cabasi) var .. Hadi al bi tanede katıl aramıza öyle yolda bırakmaz...sağlam makinedir...homurdanmaz...karnıda pek az acıkır..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

gcc_ondr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 2006-gara ilan
    selam arkadaşlar, bende uzun zamandır yazamayan bir site üyesi olarak artık bu topikte yazmaya karar verdim, öyleki temmuz 11 itibari ile siyah bir ybr sahibiyim, ybr gerçekten güzel motor, ben 2000 km yaptım ve beni hiç üzmedi sağolsun, herhangi bir problemle karşılaşmadım, servise sadece bakım ve danışma için gidiyorum, bir problem dolayısı ile hiç gitmedim, almak isteyen arkadaşlara tavsiye edilir, çekiş olarak falanda hiç zayıf değil, çekişi gayet iyi, yalnız benimki hala biraz fazla yakıyor gibi geliyor bana, bu arada fiyat olarak bilgi vermek isterim size, ben 3200 liraya aldım ayın 11inde, tabi bu 10 ay vadeli fiyatı, hemde kartsız aldım, peşin fiyatı 2900 dü, ama sanırım şu sıra 50 lira zam gelmiş, yani enderkaptan telaffuz ettiğin fiyat peşin fiyatı ise biraz fazla, gerçi sitede de öyle görünüyor ama fiyat, benim aldığım bayi ucuz satıyor sanırım, hepinize sevgiler...

bir gün gelecek, gelecekte gelecek...B RH+

Motosikleti
    Kymco like 125
    Alıntı gcc_ondr adlı üyeden alıntı
    bu arada fiyat olarak bilgi vermek isterim size, ben 3200 liraya aldım ayın 11inde, tabi bu 10 ay vadeli fiyatı, hemde kartsız aldım, peşin fiyatı 2900 dü, ama sanırım şu sıra 50 lira zam gelmiş, yani enderkaptan telaffuz ettiğin fiyat peşin fiyatı ise biraz fazla, gerçi sitede de öyle görünüyor ama fiyat, benim aldığım bayi ucuz satıyor sanırım, hepinize sevgiler...
    Valla kardeş, ankara da yetkili bayiin bana dediği bu. Ama bilgilendirmen ve uyarın için tşk ler. Sıkı pazarlık yapmak lazım belli ki. bu arada ankara da ybr 125 çok var, yollarda hep görmekteyim. Eee, artık tanışırız yakında. Selamlar saygılar ...

mehtar84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway
    peki yamaha kaç km hıza ulaşıyor acaba iyimi yani

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    yollarda hep görmekteyim. Eee, artık tanışırız yakında. Selamlar saygılar ...

Walla oyle birşey yaparsak cok hoş olur hic olmassa ilçelerinde birbirine yakın olanlar buluşabilir hatta ben oyle bir konu acmak bile niyetindeydim

Alıntı mehtar84 adlı üyeden alıntı
    peki yamaha kaç km hıza ulaşıyor acaba iyimi yani
    Buradaki video soruna yanıt olabilir.Forumdan ybrsini vidyoya ceken bi arkadaşın hız denemesi 120 ye dayanıyor,buyrun;
    http://www.hemenpaylas.com/download/...br-1a.WMV.html

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Bu videodaki motor eski kasa 12,5 beygir olan YBR'lerden. Ayrıca dikkat ederseniz 5. viteste 110 ile giderken devir saati 9bin civarında, yani ön dişli büyütülmüş.
    Buaradan asıl çıkartmamız gereken YBR'nin yokuş aşağı 120'ye ancak dokunabildiği (çok yüksek eğimde daha fazlası da görülebilir) ama normal şartlar altında da 100 civarı hızlara ulaşabildiğidir.

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı
    Bu videodaki motor eski kasa 12,5 beygir olan YBR'lerden. Ayrıca dikkat ederseniz 5. viteste 110 ile giderken devir saati 9bin civarında, yani ön dişli büyütülmüş.
    Buaradan asıl çıkartmamız gereken YBR'nin yokuş aşağı 120'ye ancak dokunabildiği (çok yüksek eğimde daha fazlası da görülebilir) ama normal şartlar altında da 100 civarı hızlara ulaşabildiğidir.
    Ewet yaa motorun güclü oldugu belli oluyor 1 den 2 ye 40 üzerinde geciyor
    Ama insane dostum,bizim motor(2006 ) henüz 650 km de olmasına ragmen kardeşim düz yolda
    110'a vurmuş motor acılıldıgında buraya videosunu koyacaaz işllh, ahtım war Zaten bu motor 100 ü herhalukarda yapıyor
    İyi şürüşler herkese

Motosikleti
    Kymco like 125
    Ybr 125 ile, en uzun yolculuğunuz ne kadar ? Performansını anlamak açısından yani. Dün yolda bir gençte gördüm ybr yi (ve kendimin pek de genç olmadığını ele verdim böylece), sordum, bana "valla abi bir arkadaşım buradan (ankara) antalya ya gitmiş gelmiş" dedi. "Yok canım" dedim, "canı çıkmıştır yolda yahu". "Çok rahat ettim diyor abi" dedi. Şimdi diyorum ki, ehliyeti ve motoru alınca eşimle birlikte (ikimiz en fazla toplam 120 kilo) şöyle bir hafta sonu antalya mı yapsam ya da az daha yakın olan amasra, bolu falan mı ? Bir arkadaş yazmıştı "uzun yola çıkarken iki kere düşün" diye, düşünecem de siz de düşünmeme bi yardım etseniz ? En azından mola vere vere de mi olmaz uzun yol ? Deneyim aktırımlarınız için tşk ler şimdiden ...

Mdvyn-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Walla benim kafamda da artk YBR 125 var vlad'la konustuktan itibaren yani dün ... Otomatik vitesten sonra vitesliye alısmak zor gelicek ondan ... bi pederle konusym da gerisi kolay , bi kaç güne söylerim şans dileyin bana bu arada vlad kardeşime de teşekkürler Joey'in twinleri bol olsun
    [B]You cannot kill what you didn't create ! ! ![/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler