Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yıkama makınesi aldım motor için hem süngerle hem makineyle yıkıyorum sonrada kuruluyorum 0 gibi oluyor.Bi zararı olmadı şimdiye kadar.
    en guzelını yapmıssın yerım olsa bende alırım sadece 130 tl hem cok basınclıda degıldır ihtiyacımızda olmuyor basınca
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ben 160 mışa aldım 140 bar çok memnunum.
    HONDA

Motosikleti
    Ben 160 mışa aldım 140 bar çok memnunum.
    160 a 140 bar gayet guzel almıssın benım dedıgım 100 barlık markası neki 140 barlık cihazı o fıyata kım satıyomus

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    HONDA

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim motorları bol kopuklu sungerler yıkasak sonrada üzerinden kovayla su bosaltarak yıkasak uzun donemde zararı olurmu dikkat edilmesi gereken bir yer varmı sorun cıkarmı ben genelde yukarda dedigim gibi yıkayıp sonrada kuruluyorum ama bir şey olcak diyede cok su dokmuyorum
    Ben şöyle yıkama tekniği uyguluyorum:

Kovada köpüklü su hazırlıyorum, ucuz el sıvı sabunlarından kullanıyorum genelde köpürtmek için. Oto şampuanı veya bulaşık deterjanları fren balatalarını fena öttürüyor Her tarafını güzelce yıkadıktan sonra hortumla güzelce duruluyorum. Koltuk atlındaki elektrik kablolarını ıslatmamaya dikkat ediyorum. Şimdi durulandı değil mi, hemen temiz bir penye ile nikelajlı yerlerini , depoyu, aynaları vs kuruluyorum, sonra marşa basıp sulu sulu kısa bir tur yapıyorum ve motor kupkuru. 2,5 yıldır bu yöntemle yıkıyorum en ufak bir zararı olmadı.

Motosikleti
    gercekten 140 bar basınca göre cok uygun fıyat ancak markasını hiç duymadım görmedim uzun donemde saglamlıgı ne kadar olur bilemem ama muadili markalı urunler 400 500 tl arada çok fark var büyük olasılık çin malıdır ama sen memnunsun sanırım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:11 PM ----------

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şöyle yıkama tekniği uyguluyorum:

Kovada köpüklü su hazırlıyorum, ucuz el sıvı sabunlarından kullanıyorum genelde köpürtmek için. Oto şampuanı veya bulaşık deterjanları fren balatalarını fena öttürüyor Her tarafını güzelce yıkadıktan sonra hortumla güzelce duruluyorum. Koltuk atlındaki elektrik kablolarını ıslatmamaya dikkat ediyorum. Şimdi durulandı değil mi, hemen temiz bir penye ile nikelajlı yerlerini , depoyu, aynaları vs kuruluyorum, sonra marşa basıp sulu sulu kısa bir tur yapıyorum ve motor kupkuru. 2,5 yıldır bu yöntemle yıkıyorum en ufak bir zararı olmadı.
    Aynen bende senin gibi yıkıyorum yoruldum bugun 1.5 saat motor temızlemekten

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gercekten 140 bar basınca göre cok uygun fıyat ancak markasını hiç duymadım görmedim uzun donemde saglamlıgı ne kadar olur bilemem ama muadili markalı urunler 400 500 tl arada çok fark var büyük olasılık çin malıdır ama sen memnunsun sanırım

Aynen bende senin gibi yıkıyorum yoruldum bugun 1.5 saat motor temızlemekten
    Çok memnunum basıncı cok fazla aslında köpük bile istemiyor o zaman.

Siz bide bana sorun her hafta yaylaya gidiyorum cantın siyahı görünmüyo tozdan ama hiç bıkmadan hemen yıkıyorum ybr mi çok seviyorum
    HONDA

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Çok memnunum basıncı cok fazla aslında köpük bile istemiyor o zaman.

Siz bide bana sorun her hafta yaylaya gidiyorum cantın siyahı görünmüyo tozdan ama hiç bıkmadan hemen yıkıyorum ybr mi çok seviyorum
    yıka yıka nereye kadar birader
    Zamaninda deli gibi yıkadıkta ne oldu.... şimdi elimi bile sürmüyorum 1-2 ayda bir yıkamacıda yıkanırsa ne ala
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıka yıka nereye kadar birader
    Zamaninda deli gibi yıkadıkta ne oldu.... şimdi elimi bile sürmüyorum 1-2 ayda bir yıkamacıda yıkanırsa ne ala
    ben hiç yıkamamayı tercih ediyorum..seneden seneye....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi ki benim kardeşim değilsin
    vardır bir hayır zaten her zaman zorlamam bir defaya mahsus bişiydi gerçi abim benden beter her viteste zrluyor o :D
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    benim ybr nin haftaya yani 6000km bakımında debriyaj balatası değişecek.motor performanstan düşmüştü devirlenmekte zorlanıyodu ve bağırıyordu 7000-8000 devirlerde...usta hemen anladı zaten debriyaj balatasından olduğunu...acemi olduğumuzdan 6000km de elimize almışız balatayı neyse fiyat olarak orjinal 70 tl yan sanayi 30 tl dedi uygunmudur sizce?
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    arkadaşlar morelim ciddi derecede bozuk

ybr nin ön amortisiör demirlerini değiştirdik ama motor eskisi gibi yaylanmıyor,yolda iken de pat,pat diye vuruyor.yaylanıncada sürtme sesi cıkıyor.

acaba iyi takamamışlar mı demirleri,yok sa zamanla alışırmı?
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ybr nin ön amortisiör demirlerini değiştirdik ama motor eskisi gibi yaylanmıyor,yolda iken de pat,pat diye vuruyor.yaylanıncada sürtme sesi cıkıyor.

Yeni olduğu için olabilir birde orjinalmi takılan parça ??

Kumsal41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 2008
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ybr nin haftaya yani 6000km bakımında debriyaj balatası değişecek.motor performanstan düşmüştü devirlenmekte zorlanıyodu ve bağırıyordu 7000-8000 devirlerde...usta hemen anladı zaten debriyaj balatasından olduğunu...acemi olduğumuzdan 6000km de elimize almışız balatayı neyse fiyat olarak orjinal 70 tl yan sanayi 30 tl dedi uygunmudur sizce?
    ybr nin orj deb. balatası 32 lira ümraniyede gebzede ben 40 liraya aldım 25 lirada yağ 5 lirada işçiliğe verdim 70 lira :D temiz bi usta bulursan güzel olur yada şunu yap balatayı değiştirme önüne pul at seni bi 6 bin daha götürür :D
    Yatakta ve Batakta eşi iyi olmayan eline mahkumdur...

Motosikleti
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster

küt küt vurması yağını yeterli seviyede koymadıklarından kaynaklanıyor....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:05 AM ----------

Alıntı Kumsal41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr nin orj deb. balatası 32 lira ümraniyede gebzede ben 40 liraya aldım 25 lirada yağ 5 lirada işçiliğe verdim 70 lira :D temiz bi usta bulursan güzel olur yada şunu yap balatayı değiştirme önüne pul at seni bi 6 bin daha götürür :D
    ortak adam acemi 6000 km de balata bitirmiş nerddn bilsin pul falan atmayı usta ne derse kanar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küt küt vurması yağını yeterli seviyede koymadıklarından kaynaklanıyor....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:05 AM ----------

ortak adam acemi 6000 km de balata bitirmiş nerddn bilsin pul falan atmayı usta ne derse kanar...
    hah bende onun için soruyorum işte pul atma olabilir tabi yani ben yapmasamda usta yapar belki ama değiştirmek en güzeli hazır motor yeniyken...o zaman fiyat olarak ankda araştırayım biraz daha eğer 35-40 tl ise...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    dostum öncelikle 500 bakımda yağ değişiminden başka birşey yapmıyolar bende 1 ay önce gittim 500km için sadece yağ değişti ki ben 500 km değil 300km de gitmiştim.

yağ olarak herkes bişeyler diyor ama bildiğim kadarıyla genel olarak yamalube u pek beğenmiyorlar.ben castrol ve shall advance kullandım memnunum.10w 40 genel olarak idealdir ama mevsime ve yaşadığın yere göre değişebilir.10w 50 tam sentetik yağ da koyabilirsin bi sıkıntı olacağını zannetmiyorum sadece biraz daha kalın.

yıkama konusunda bujiyi ve buji başını ıslatmadığın sürece sanırım sorun olmaz.bide egzozun içine su kaçırmamaya dikkat et.oto yıkamacılarda tazyikli su basıyorlar, riskli, tavsiye etmem al araba fırçasını eline bas köpüklü suyu durula gitsin

yardımcı olabildiysem ne mutlu...saygılar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:02 PM ----------

aynen...ustalar genelde riske atmayın 1500-2000 de bir değiştirin der.sonuçta yağ ucuz 15-20 tl arası.bencede haklılar riske atmamak gerek
    abim çok sağol yardımların için.ben ayvalıkta oturuyorum , bazen rüzgar , bazen çok sıcak , bazen aşırı soğuk... dengesiz yani buralar anlayacağın :D ama sıcakta pek binmiyorum zaten...
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abim çok sağol yardımların için.ben ayvalıkta oturuyorum , bazen rüzgar , bazen çok sıcak , bazen aşırı soğuk... dengesiz yani buralar anlayacağın :D ama sıcakta pek binmiyorum zaten...
    buda ayrı bir fantazi herkes sıcak havada serinlemek için biner sen sıcakta binmemey tercih ediyorsun
    www.sahildenturkiye.com

Motosikleti
    hah bende onun için soruyorum işte pul atma olabilir tabi yani ben yapmasamda usta yapar belki ama değiştirmek en güzeli hazır motor yeniyken...o zaman fiyat olarak ankda araştırayım biraz daha eğer 35-40 tl ise...
    araştırmaya devam...hemen yapıştırma paranı ustaya...

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Yakıt hesabını tutmak, motosikletin performansını ve giderlerini tutmak isteyenler için ilave ediyorum. Alta excel tablosu görüntüsü var. İsteyende Buradan İndirerek kendi hesabını tutabilir. Tabloda sadece siyahla yazılmış alanlar ve bilgiler değiştirilecek örnek olması için bana ait olan bilgileri silmiyorum.

Ben daha çok günde 3 km lik geliş gidiş olan bir mesafede kullanıyorum. Her sabah ve akşam 1-2 dakikalık ısıtmalarda var tabi. 100 km ye 2,4 lt den aşağı düşecek gibi.

2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler