Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

2000 yada 2950 her neyse güzel alet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Merhabalar, 2005 yr'ler ile 9500km'lik bir yol deneyimim var, şimdiden hayırlı olsun motorlarınız emin olun uzun süre (en az benim kadar :D ) sorunsuz bir araç aldınız
    Lastik olarak metzeller me22 model lastikler ybr'ler için en iyi lastikler olarak geçiyor, özellikle ıslak yol performansları orjinallere göre çok daha iyi diyorlar ancak ben daha taktırmadım çünkü orjinal lastiklerin hamuru çok sert olduğundan lastikler bir türlü bitiyor Me22'nin hamuru daha yumuşak, onu da söyliyim.
    Motoru aldığımdan beri ilk bakımı hariç kalan tüm bakımlarını aydın motorda şirinevlerde yaptırdım, açıkçası aydın motorun ilgi ve alaksından memnunum ama sanırım tüm işyerlerinde olduğu gibi orası için de kendinizi göstermeniz, tanıtmanız gerekiyor. Ben gittiğim zaman artık beni tanıdıklarından alış-verişlerim daha rahat oluyor hatta ödemelerimi bile geciktirdiğim oldu ama tabi benim şansım da olabilir. Aydın motor dışında bir moto redline'a gittim ilk 1000 bakımı için ben de iyi bir para wermiştim, ayrıca bir de süleyman memnuna gittim (motorum orda toplandı), ama Süleyman Memnunun yerinde daha çok büyük motorlarla ilgilenindiğinden pek sallanmayabiliyorsunuz. Ayrıca süleyman memnunda kıyafetler faln biraz daha tuzlucaydı...

slm,
    bende ybr düşünüyorum ama bi noktaya takıldım, 2005 e kadar, ybr ler 12.5hp ve 2006'lar 10hp, ayrıca bilmediğim birkaç özellik daha var yeni ybr lerde.
    12.5 hp(2005) lerin yakıt tüketimi 10hp(2006) lere göre daha fazla.
    sorun şu;bu tarz motor alacak olsanız ikinci el(2004-2005 ybr=12.5hp ve maxhız: 110-115km ) mi alırsınız, yoksa 2006 10hp(maxhız:100) mi?
    servisler ve satıcılar; yeniler(2006 - 10hp) çok iyi diyor, ama kimse ''yoğurdum ekşi'' demez.
    10.şubat 2006 itibariyle yamaha sitesindeki ybr teknik özellikler kısmı güncel olmayıp 2005 modellerre aittir.
    2006 model satın alan arkadaşlara hayırlı olsun dileklerimi iletirken, 2006 modellerin teknik özelliklerini bizlerle payşlamalarını veya mümkünse 2005(yamaha site) ile 2006 ları karşılaştırmalı olarak bizlerle paylaşmalarını, yada modertörlerin bu konuda yardımcı olarak görüş beyan etmelerini temenni ederim.
    hepinze selamlar, ibrahim ethem BAŞ
    not:antalyadayım ve 2.el, temiz değil tertemiz ybr satın alabilirim.
    tel:505 3967626

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    ibrahimethembas benim motorun (2006 ocak) uygunluk belgesinde maximum güç : 8000 devirde 12.5 hp olarak yazıyor. ne derece doğrudur bilemiyorum. ancak aldığımdan beri 100 km/h yi geçemedim. amacın illaki 110 - 115 yapmaksa hava filtresini sökerek ve egshaust ta oynamalar yaparak buna rahatlıkla ulaşırsın. bana soracak olursan motor 90km/h den sonra güven duygusunu biraz sarsıyor. birkaç hız denemesi dışında 80km yi geçmedim henüz. bence ybr ile otobanlar hariç şehir içi güvenli hız 60. 60 km ile giderken ani fren yaptığında çok rahat duruyor motor. ama 70 - 80 ile giderken ani durman gerekse ya arka teker kilitleniyor yada ön teker yalpa yapıyor.
    bu arada lastik havalarını biraz düşürerek bir nevide olsa tutunma problemini halletttim. 24-26 yaptım havaları. biraz daha tutunma sağladı ıslak zeminde. ama hala tam olarak çözülmüş değil sorun. insane önerin için çok teşekkürler. şuan maddi durumum pek müsait değil ama ilk fırsatta önerdiğin lastikleri alacağım. kullandıktan sonra yorumlarımı buraya yazarım

edit:
    bu arada yakıt tüketimi her ölçmemde giderek azalıyor. son ölçümümde 100 kmde tam olarak 2.14 litre yaktı. aslında halen fazla geliyor bana. zamanla biraz daha azalır umarım

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bildiğim kadarıyla hava filtresini sökerseniz motor girecek tozdan dolayı çok çabuk aşınır.

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Khutuck fazla benzin yakması, motorun ömrünün kısalması gibi biçok zararı olur.

kocaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YEni YBR 125 bana CBR 125 den daha güzel geldi valla üstelik çok daha ucuz süper.

can_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor AS 150 T19A
    ya şu lastik işine takıldım biraz ben. tamam motosiklet dayanıklı ama bu kadar dandik lastik de koymamaları lazım deil mi?sonuçta yamaha.. kalite beklio insan. tüketim bana iyi gözüktü ayrıca 100kmde 2.5lt. ... alınıcak motosiklet bu yaa
    love is the name,sex is the game.Now forget the name,just play the game!

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı gurzan adlı üyeden alıntı
    lastik olayı can sıkıcı.
    yarın teslim almaya gidiyorum inşallah.
    buralar da ıslak ve soğuk. bi bakalım nasılmış...
    bu topicte yazan pek yok.

varmı arkadaşlar lastik için öneri / bilgi verecek olan???
    dostum YBR orjinal lastikleri çin malı sakura ve hiç güven vermiyor , aldıktan 1-2 ay sonra arka metzeler ön prelli dublex lastikle değiştirdim , değiştirmeden öncede o lastiklerle 2 kere çok ciddi düşme tehlikesi atlattım hani
    yerde ufacık bi ıslaklık görse kayıyor,aman dikkat et diyim kendine....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    İbrahim Bey, Türkiye'de satılan 2006-2004 YBr'ler arasında benim bildiğim kadarıyla beygir gücü açısından bir fark yok. Benim 2005(yeni kasa) arkadaşlarımın ise 2004 model(eski kasa) YBR'leri var ama genel anlamda performans farkı olmasa da çalışma sesinden direksiyon açılarına kadar ufak tefek farklar bulunuyor. İlla bir karar vermeniz gerekirse iki modeli de ard arda deneyerek karar verebilirsiniz.
    Motorun hızı konusunda bir açıklama yapmam gerekirse ben yokuş aşağı Allah ne verdiyse üstüne kapanıp gittiğimde max 120-125 arası bir sürate ulaştım ama emin olun bu sürat çok gereksiz ve çok saçma çünkü motosikletin motoru bunu kaldıracakgüçte değil kesinlikle.
    Düz yoldaki hızını sorarsanız normal şartlar altın rüzgarsız bir günde, dümdüz yolda rahatça 90-100km hızlara çıkabilirsiniz ki zaten bu hızlar şehir içi için oldukça yeterlidir ancak şehir dışında otobanda sağdan gitmek anlamındadır
    Yakıt tüketimi kendi motorumda 2,4-2,7lt/100km şeklinde değişiyor. eğer YBR'niz çok benzin yakmaya başlarsa tavsiyem hava filtresini değiştirin ya da temizleyin.
    Lastiklerinizin havasının hangi yük koşullarında hangi basınçlarda olaması gerektiği motorun kitapçığında yazıyor, bu değerlerin dışında kulanmayın derim.
    Son olarak yukarıdaki değerler kendi öçtüğüm değerlerdir, motosikletimde 35lt'lik bir kappa topcase dışında extra bir ağırlık yok, bunun yanında ben de 180cm boyunda 85kg ağırlığındayım...

Hatta durum şu aşağıdaki gibidir ;)

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    insane dostum;
    demek, servise ilk gidişimde beraber gidicez, ve "arkadaş yakınimdir" diyeceksin.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

merhaba, 12.5hp(2005e kadar) ve 10hp(2006model) verilerini Antalya yetkili satıcısı bizzat yaptığım telefon görüşmesinde söyledi.Yine Antalya yetkili servisi teyid etti.
    Bu bariz farklılık dışında birkaç şey daha söylediler ama, hatırlayamıyorum.
    Yine bu forumda; bu hp farkının AB standartlarından kaynaklandığını okudum.
    Ve diğer özelliklerin binicilerici tarafından karşılaştırılmasını istedim ki, bilgilenelim.Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. herkese selamlar, ibrahim ethem BAŞ

slm 10hp olanın avrupa site sayfası budur:
    http://www.yamaha-motor-europe.com/p...?view=techinfo
    anasayfa budur:
    http://www.yamaha-motor-europe.com/index.jsp

ben bu işi anlayamadım.Türiyedekiler(2006) kaç hp?

Bawebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet - Suzuki VL250 Intruder
    Lastik sorunu bendede var. Hatta ufak birader ince bir kayış yapmış. Lastik için Dudullu da motor malzemeleri satan bir yer var. Bütün kuryeler oraya abone fiyatlarıda çok makul. Kartını bulamadım ama Eski Şile yolu üzerinde (şimdiki minibüs yolu) Dudullu'ya varmadan solda. Karşısında benzinci var. Sirkeci ye kıyasla çok makul fiyatları var. Şiddetle tavsiye ederim.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    anlaşıldı...
    kazalı kt satılıp, bir ybr daha alınacak ve en yenisinin lastikleri aynı gün değiştirilecek...
    ooooofff offff...
    çok masraflısınız yaaa...
    bi daha kimseye bir şey sormiycam

ybr için böyle bir cam buldum.
    fiyatı da, 150 eu.
    honda üzerinde görüntülenmiş fakat ybr'ye de birebir uyuyormuş...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    gurzan hondaya çok yakışmış gerçekten. ybr de nasıl durur merak ettim. çok pahalı ama. o paraya değermi bilmiyorum. lastik masrafı, arka çanta bakımlar derken bi motor parası daha vereceğiz böyle giderse

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı
    gurzan hondaya çok yakışmış gerçekten. ybr de nasıl durur merak ettim. çok pahalı ama. o paraya değermi bilmiyorum. lastik masrafı, arka çanta bakımlar derken bi motor parası daha vereceğiz böyle giderse
    hiç fakir görmesek yiyecen milleti sadece gururlu desen olurdu
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    gürzan diğer başlıkta da söyledim gerçi ama bu cam ybr için biraz tuzlu. Daha uygun fiyatlı ve güzeel bir cam bulursam buradan iletirim ben...

selam, antalya için ybr fiyatları:
    nebioğlu:peşin 2850 (taksit var ) siyah renk var
    beko bayi : 500 peşin 10ay X 250ytl:3.000YTL siyah yok ama gelecek
    elmalı ilçesi yamaha bayi:peşin 2750YTL(tasit var) siyah var
    umarım paylaşmak istediğim bilgi forum kurallarına aykırı değildir,
    NOT:yeni kasa ybr ler 10hp ve otomatik jikle artı sinyaller yuvarlak (motor hacmi aynı olduğuna göre ve beygir gücü azaldığına göre yeni ybr lerin torku yüksek olmalı bence! ), 2005 haziran öncesi 12.5hp kesinleşti.
    ibrahim ethem BAŞ

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    yuvarlak sinyal ve otomatik jiklemi?... bende istiyorum bunlardan.

edit:
    işte oval sinyalli ve yeni grenajlı yeni ybr

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler