Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Bende bugün teslim aldım sonunda buyrun resimleri. (: Bu arada yapılacak motorun orjinalini çok bozmayacak ama motoru güzel gösterecek şeyler konusunda yardımcı olurmusunuz? Benim aklıma lastiklere bant çekmek ve arkadaki taşıyıcı olduğunu sandığım şeyi çıkarmak geldi. Başka ne tavsiye edebilirsiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum.. (:

http://img135.imageshack.us/img135/5567/s5000715yk6.jpg
    http://img166.imageshack.us/img166/2694/s5000716di3.jpg
    http://img301.imageshack.us/img301/6179/s5000718ot0.jpg
    http://img396.imageshack.us/img396/4515/s5000719ho3.jpg
    http://img166.imageshack.us/img166/6355/s5000725jl1.jpg

(Bu arada son resimde ilk turumu atmadan hemen önce. (: Kaskım vs. korumalarım yanımda değildi ama trafiğe geçici kapalı bir sokakta 1-2 tur attım.(: )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    hayirli olsun KİNG güle güle iyi günlerde kullanmani dilerim motoruna yakişacak en önemli şey bi motor koruma demiri olacaktir sonra depona yakişacak olan deri bi depo kilifi jantlara dedigin gibi kirmizi yada açik yesil renk bi bant yapiştirirsin... maddi durumun el veriyorsa yeni bi arka lasitk alabilirsin bu arada motor kaça geldi taksitlemi peşin mi?

vallaha kardaş taksitle karı alma ben aldım çok pişmanim

kemal SUNAL'dan Alintidir...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    YBR 125
    Güle güle kullan.
    Alıntı !!KING!! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...arkadaki taşıyıcı olduğunu sandığım şeyi çıkarmak geldi.
    Yolcu bindirmeyi düşünmüyorsun sanırım.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Yok bi süre dengemi falan iyice öğrenene kadar yalnız kullanmayı düşünüyorum.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ahanda aldığımız hurda yığını

Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    bu arada vergiler için sn 13 gün.. benim ybr 2005 model vergisi 54 ytl yıllık.. başka varmı burada 2005 olup ta 54 ödeyen normalde 37+37=74 ytl ama benimkinde bi yanlışlık var galiba :p

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Linkleride düzelttim arkadaşlar büyük boyutta görebilir isteyenler resimleri. (:

Benimki sanıyorum 68 ytl senelik. Ama trafiğe çıkışı 17.07.2008 görünüyor. Vergileri ne zaman başlıyor bilmiyorum. Ve arkadaşlar sanırım yeni aldığım için marşa bastığımda ilk basışta çalışmıyor. Ayak marşıylada çalıştıramıyorum. İllaki jikleyi açmak zorundamıyım? Ve açıp çalıştırıp gitmeye başladıktan sonra kapatmalımıyım?

Motosikleti
    2000 ford
    Lastikler Hiçte fena sayilmazArka Lastik metzellerde ön sanki İrc ye benziyor sag sinyal yer çekiminden dolayi aşagiya dogru egilmiş artik kendini birakmişhurda yıgını diyerek aşagilama abi adam olur o büyünce

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler Hiçte fena sayilmazArka Lastik metzellerde ön sanki İrc ye benziyor sag sinyal yer çekiminden dolayi aşagiya dogru egilmiş artik kendini birakmişhurda yıgını diyerek aşagilama abi adam olur o büyünce
    lastik tahminin tam isabet
    arka metzeller ön ırc

yalnız arka lastiği ters takmışlar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    YBR 125
    Linkleride düzelttim arkadaşlar büyük boyutta görebilir isteyenler resimleri. (:

Benimki sanıyorum 68 ytl senelik. Ama trafiğe çıkışı 17.07.2008 görünüyor. Vergileri ne zaman başlıyor bilmiyorum. Ve arkadaşlar sanırım yeni aldığım için marşa bastığımda ilk basışta çalışmıyor. Ayak marşıylada çalıştıramıyorum. İllaki jikleyi açmak zorundamıyım? Ve açıp çalıştırıp gitmeye başladıktan sonra kapatmalımıyım?
    Kullanım klavuzunu okumamışsın sanırım. Yaz kış jikle gerekli, 1-2 dakika
    boyunca ısınmalı ve yola çıkmadan önce jikle kapanmalı. Rölanti düşükse
    biraz yükselt 1100 civarı yeterli oluyor.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri

Öncelikle motorun hayırlı olsun. Motoru çalıştırmadan önce jikle aç. hatta 3 dk falan ısınsın motor. Kullanım klavuzunda "jikle" kısmına bak yazar bununla ilgili bişeyler

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Teşekkür ederi maviergün ve berkman yarın ilk iş deneyeceğim. (: Ayak marşıyla çalıştırmak içinde bunları yapmalımıyım?

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön dişliyi değiştirdim.Bir dişli daha büyüğünü taktım.Meydana gelen değişiklikler şunlar:Zaten az olan vibrasyonu çok daha da azaldı.4. viteste bile motor zorlanmadan 80 km. hızla gidilebiliyor.Devir yükseldiğinde 4. viteste bile 100 km hıza çıkılabiliyor.5. vitesteki hız değerleri ise şöyle oluştu.6200 Devirde 80 km. 7100 devirde 90 km. 8000 devirde 100 km. 9000 devirde 110'u biraz geçiyor.
    hocam peki rampalarda motor zorlanmıyor mu?

Teşekkür ederi maviergün ve berkman yarın ilk iş deneyeceğim. (: Ayak marşıyla çalıştırmak içinde bunları yapmalımıyım?

Ayak marşıyla çalıştırmak istiyosan bayağı sert basacaksın. Belki sen motoru yeni aldığın için kıyamıyosun. Biraz daha nazik basıyosundur

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam peki rampalarda motor zorlanmıyor mu?
    Rampalarda zorlanma olmuyor ancak dişlisi küçük olan motor doğal olarak daha rahat rampa çıkıyor.Bu değişimin en önemli faydası daha az devirle daha fazla hız yapabiliyorsun.Motorun öyle abartıldığı kadar hızlı gittiği falan yok.Benim tavsiyem eğer uzun yolculuk yapacaksanız takılabilir.Ama şehir içi için, orjinali daha iyi.Hele hele İstanbul gibi trafiği yoğun şehirlerde orjinal dişli bence daha iyi.Ama tekrar söyleyeyim uzun yolculuklarda motorunuzun daha az yorulmasını istiyorsanız takılması yararlı.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marşıyla çalıştırmak istiyosan bayağı sert basacaksın. Belki sen motoru yeni aldığın için kıyamıyosun. Biraz daha nazik basıyosundur
    Ya aslına bakarsan nazik oluyor biraz. (: Çalışmayınca acaba yanlış birşeylermi yapıyorum,zarar vermiyeyim kurcalamayayım diye düşünüyorum ister istemez. (:

Motosikleti
    YBR 125
    dün motorun vergisini yatırdım 6 aylık 34 ytl sonrada noterden satışı aldım 178 ytl. ne vergisine motora verdiğim 2200 ytl ye acımadım ama şu noterin aldığı para harbiden koydu yani.

hayirli olsun cell_İm şimdi göze batan bi arka lasitklerin var onuda degiştirdin mi tamam oluyor kaç bindesin bu arada
    daha toyyy

Motosikleti
    2000 ford
    vay be daha 4 basamakli kilometre gözlerim yaşardigicir gicir duruyor mübarek allah nazardan saklasin kaç ayda bu kmyi yaptin...

vay be daha 4 basamakli kilometre gözlerim yaşardigicir gicir duruyor mübarek allah nazardan saklasin kaç ayda bu kmyi yaptin...
    amin..cümleten...mayısta aldım..daha 3 ay oldu

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı cell-im adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amin..cümleten...mayısta aldım..daha 3 ay oldu
    güle güle kazasiz nice kmler....Serviste sana şu kmye gelince süpap ayari yapilacak diye bişey söylediler mi söyledilerse kaç bin km de

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler