Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    2006 model siyah ybr mi perşembe günü plaka ruhsat dahil 2850 ytl ye aldım. kampanya varmış yanında birde 100ytl değerinde philips cep telefonu hediye ettiler. daha 35 km binebildim. henüz plaka ve ruhsat çıkmadı. bayram sonrasına kaldı. garanti belgesi ve kullanma kılavuzu vermediler bende o telaşla istemeyi unutmuşum. plaka için gittiğimde isteyeceğim umarım bi sorun çıkarmazlar. rodaj konusunda herkes birşey söylüyor. açıkçası ne yapacağımı şaşırdım. kimisi kullanma kılavuzunda yazanları yap diyor, kimisi öyle yaparsan motor sağır olur diyor şimdiye kadar birinci vitese geçirmede biraz sorun yaşadım onun dışında harika. vibrasyon konusu çok önemliydi benim için. beklediğimden çok daha iyi çıktı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MePHi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda beat '05 (sattım, çok pişmanım)
    fakir ama gururlu]2006 model siyah ybr mi perşembe günü plaka ruhsat dahil 2850 ytl ye aldım. kampanya varmış yanında birde 100ytl değerinde philips cep telefonu hediye ettiler.

hayırlı uğurlu olsun.bende düşünüyorum siyah ama bana nisandan önce gelmz dediler sen nerden aldın?maslaktaki yetkili satıcıyı aradım fiyat(ruhsat+plaka dahil) 2,750 dediler.nerden aldığını merakla bekliorum kapora vericem ona göre.aslında şubat sonu gibi düşünüyorum.çünkü havalar mağlum istanbulda.

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Mephi antalya nebioğullarından aldım motorumu. ben aldığımda 20 - 25 kadar ybr vardı. sadece 4 tanesi siyahtı. 450 km deyim. şimdiye kadar motorda birkaç aksaklık gözüme çarptı. birincisi sağ elcikte bulunan marş düğmesinin takılı olduğu plastik parça gevşemiş gibi ileri geri oynuyor. servise gittim yaptırmak için. usta yarım saat kadar uğraştı ama yapamadı. sonradan showroomdaki diğer ybrlere baktık hepsininki oynuyor. ön fren müşiri hassaslığını yitirmişti onu değiştirdiler. birde gaz kolunda küçük bir boşluk oluştu onuda düzelttiler. bunların dışında bir sorun yok şimdilik. motordan gayet memnunum. tek sorunum yağmurdan dolayı pek kullanamıyorum bugünlerde

Motosikleti
    fakir ama gururluben seni istanbullu sandım
    bende kesin kararımı verdim ybr 125 alıyorum sirkecide buldum siyahını.ama burdada havalar malum.mart sonu gibi alsam diyorum o zamanda siyah kalmazsa?

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Mephi, kalmaması gibi birşey sözkonusu olmaz bence. istanbuldaki durumu bilmiyorum ama burada (antalya) çok rahat bulunuyor. ben alırken satış elemanı şubat sonunda fiyatlara zam geleceğini söyledi. artık nekadar doğru bilmiyorum. koyacak yerin müsaitse hemen de alabilirsin.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    F.A.G. Arkadaşım; hayırlı uğurlu olsun. güle güle, kazasız, belasız kullan inşallah.
    şubat sonu mart başı gibi ikinci motor lazım oacak.
    ybr almayı düşünüyorum.
    ben kullanıcam tabiiki. kt 125 çömezlere kalacak
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    ya forumda okumuştum siyahını kaldırmışlar diye.ondan öle bi korku var içimde.çünkü siyahından başkası hoşuma gitmiyor.
    aslında saklıyacak yerim var ama motoru alıp öle 2 ay yatırmak istemiorum sorun olur die.herhangi bi sorun olur mu?

numan_tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pistanbul/tuzla bim marketi arkası sarı bina okk
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ama er 5 için para biriktiriyorum.
    bu motorun nesi yeni yaaa..........

fotomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY Superlight 150
    Bu topic eski bir topic. Topic açıldığında belki 2005 versiyonu yeni piyasaya sürülmüştü belki ama şu anda 2005 versiyonu 2006da da aynen satışına devam ediliyor.
    Ancak son 1-2 aydır gerçekten de YBR satış koşullarında yeni gelişmeler var. 1 ay öncesine kadar peşin fiyatını (2925) 6 ya bölüp birde cep tel. hediye ediliyordu. Dün sordum anahtar teslim 2.800 e veriyoruz dediler..

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    gurzan çok tesekkür ederim. darısı senin başına. çok yakın bir arkadaşımda 125kt var. bikaç kere kullanma şansım oldu. beraber ufak gezilere çıkıyoruz. güzel motor, biraz fazla titriyor sadece

Mephi bende özellikle siyah istemiştim. sanki farklı bir motor gibi görünüyor gözüme. belki sokaklarda çok az sayıda var ondandır. ayrıca bu adamlar neden siyahı sınırlı sayıda getiriyorlar bi anlam verebilmiş değilim. motorunu kapalı biryerde saklayacaksan sorun olmaz. yinede binebileceğin zaman alman daha iyi olur. veya bir miktar kapora verip motoru ayırtabilirsin. ama bu satıcıların işi belli olmaz. kapora verdiğin halde motoru başkasına satabilirler.

Motosikleti
    BMW F650FB
    dün, şirinevlerde motovizyonu ararken, yamaha bayisi olan aydın motora girdim, ve kısa bir diyaloğumuz oldu.
    ybr 125 için başlatılan kampanyanın, ocak ayı sonunda biteceğini, 3-4 günlük bir zamanı kaldığını söyledi.
    böyle bir duyumum olmadığını, fuara kadar geçerli olacağını sandığımı belirttiğimde ise, kesin bir dille şubatın birinde biteceğini ve eski fiyattan satacaklarını söyledi.

bu aralar ybr alma planlarım olduğu için bayağı bir sıkıntı düştü içime.
    eve gelip, başka bir yamaha bayisini aradım, o ise, "yok öyle birşey" türünden cevap verdi.
    elinde bir tane siyah ybr kaldığını öğrenince, hemen onu ayırttım ve cuma günü gelip tüm işlemleri yapacağım sözünü verdim. (telefonda sözleşme ne kadar geçerli, göreceğiz.)
    tabiiki iki ayağım bir pabuca girdi, ve yoğun, stresli bir hafta bekliyor beni.

yazın, benzer bir mevzuda, farklı bayilerin, farklı uygulamaları olduğunu görmüştüm.
    beldeyama'ya mail attığımda ise, cevap alamamıştım.

yamaha bayileri merkezden bağımsız, kendi başlarına buyrukmu davranıyorlar?
    bayilerin bu tutumu hakkında bilgi sahibi olan varsa, veya forumu takip eden yamaha bayisi mevcutsa, bir açıklama / bilgilendirme yapabilirmi?

açıkçası, aydın motor'a itimadım bitmek üzere. (yazın yaşadığım mevzularla birlikte)
    belki de doğru söyleyen o'dur. bilemiyorum...

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Alıntı barisci26 adlı üyeden alıntı
    Onu biliyoruz ben zaten ybr aşığı birisiyim. Kafa grenajlısını soruyorum. Umarım kafa grenejını biliyorsundur.
    Aldığında kafayıda veriyorlar istersen taktırıyorsun. Abiminkini biz taktık. Kafa motordan 1 hafta sonra geldi çünkü ellerinde yokmuş aldığı gün.
    Sadobey

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    gurzan seninde dediğin gibi bayiler birbirinden habersiz ve farklı çalışıyorlar. fiyatlar ve kampanyalar birbirinden farklı oluyor hep. yamahanın türkiyedeki satıcı ve servisleri "işine geliyorsa" mantığıyla çalışıyorlar. beldeyama maillere pek cevap vermiyor. yedek parça fiyatları aşırı olmasada servis fiyatları çok uçuk. bakım için servise gittim geçen hafta. bana sanki motoru bakıma götürdüğüm için suçluymuşum gibi davrandılar. motorla ilgili şikayetimi anlatırken azarlar gibi susturmaya çalıştılar. motorla ilgili hangi şikayetimi söylediysem normal dediler. sonundada 70 YTL fatura koydular önüme. bişey söylemeden ödedim faturayı ve birdaha dönmemek üzere çıktım ordan. motoru alalı bir ay bile olmadı. acaba yanlışmı yaptım diye düşünmüyo değilim. motordan çok memnunum ama bu insanlar motordanda soğutuyolar beni.

Motosikleti
    BMW F650FB
    F.A.G. Servislerin hepsi aynı değildir sanırım. mutlaka halden anlayan birileri çıkacaktır karşımıza.
    bu gün kızıltoprak'taki yamaha bayii samura'ya gittik ve simsiyah bir ybr aldık.
    perşembe teslim edecekler.
    heyecanla bekliyorum.

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    gurzan motorun hayırlı olsun kazasız günlerde güle güle kullan inşallah.

dediğin gibi bütün servisler aynı değildir tabi. ilçelerde düzgün biryer bulursam oraya yaptıracağım motorun bakımlarını bulamazsam artık kendim yapacağım. garanti dışı kalacak ama olsun tekrar gitmek istemiyorum o servise.

bu arada 650 km bindim motora tüketim rakamlarını yazayım.
    ilk depoyu doldurmamda 38 YTL kurşunsuz 95 (14.28 LT) aldı. 524 km yol yaptım. rezerv dahil depoda hiç benzin kalmamıştı benzinciye iterek götürdüm motoru. bakımda servisteki eleman karbüratöre ayar yaptığını artık daha az yakacağını söyledi bakalım nolacak.

çok uğraşmama rağmen benim motor düz yolda 8000 devir 100 km hızı kesinlikle geçmiyor. 90 km ye çok rahat ulaşıyor ancak 90dan 100 e çok uzun sürüyo çıkması ve 100den ileri asla geçmiyor. bi arkadaşım sağır olmuş motor zamanla açılır dedi. hızdan çok fazla hoşlanmadığım için çok ta önemsemiyorum bu durumu.

motorun üzerindeki lastikler tek kelime ile facia. daha kötüsü bulunamazdı sanırım. en ufak toprak veya ıslak zeminde tutuşu kaybediyor. ilk fırsatta değiştireceğim.

Motosikleti
    BMW F650FB
    teşekkürler F.A.G dostum.
    tüketim rakamın düşecektir. geçenlerde bir topice yazmıştım, kt 125 şu an 20ytl benzinle 321 km yapıyor. ybr kullanan bir kurye arkadaş, km'de 65-70 bin lira yaktığını, ama iş icabı fazlaca gazladıklarını, normal kullanımda 60 ykr'u geçmeyeceğini söyledi.
    ikinci motor şu an lazım değildi, ancak kampanya fiyatlarından ve siyah seçeneğinin son olmasından faydalanmak için acele ettim.
    boş bir dükkana kapatıp, nisan- mayıs aylarından önce kullanmayı düşünmüyorum.
    tüketim lastik,servis vs. değerlendirmeleri sonra yaparım artık.
    hediye telefonu saymazsak, sanırım sen pahalı almışsın.
    anahtar teslim maliyeti; 2000ytl nakit + 720ytl kredi kartı (20 ytl'si kart farkıymış :( ) = 2720 ytl oldu.
    ekstradan noter 30 ytl, koruma demiri 50 ytl, yan ayaklık 25 ytl tuttu...

yamahaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    vergi dahil mi peki buna???

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı yamahaman adlı üyeden alıntı
    vergi dahil mi peki buna???
    anahtar teslim fiyat.

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    noter parası ve koruma demiri almadım. yan ayaklığı 17 ytlye taktılar bana. senden daha pahalıya mal olmuş benim motor. pek araştırmadan aldım. heryerde fiyat aynıdır sandım. herneyse 3-5 kuruşun önemi yok. allah kaza bela vermesin yeterki. bugün sağanak yağmurda baya bir dolaştım. lastikler gerçekten çok güvensiz. motora binesim kalmadı resmen. lastik bakmaya başlasam iyi olacak. varmı iyi bir önerisi olan??

Motosikleti
    BMW F650FB
    lastik olayı can sıkıcı.
    yarın teslim almaya gidiyorum inşallah.
    buralar da ıslak ve soğuk. bi bakalım nasılmış...
    bu topicte yazan pek yok.

varmı arkadaşlar lastik için öneri / bilgi verecek olan???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler