Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Merhaba arkadaşlar ;yaz gelmek üxere dedim ve motorumu garajdan çıkardım ama bir baktım akü bitmiş kuru akü almıştım geçen yıl şarx falan ettirdim ama bir daha şarz tutmadı.Bende N11 den yeni bir akü aldım sulu akü ihtiyacı olana tavsiye ederim.Linkinide şuraya bırakıyorum.Allah kazasız binmeyi nasip etsin cümlemize.
    https://urun.n11.com/aku/motorsiklet...aku-P252334506
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Merhaba, ybr gibi küçük motorlarda lastik değişiminde balans ayarı yaptırmaya gerek var mı ? Yaptırmadan kullanan var mı ?
    fz6_fazer bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Yeni lastik taktığımda,balans ayarı yatptırmadım,jantta ve diğer parçalarda,sıkıntı yoksa,balansa gerek yok
    Alıntı Fuatt39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ybr gibi küçük motorlarda lastik değişiminde balans ayarı yaptırmaya gerek var mı ? Yaptırmadan kullanan var mı ?
    Fuatt39 bunu beğendi.
    YAMAHA

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD ( 2013 )
    Depoyu fulledim yaklaşık 85 kilometre sonra benzin göstergesi yarıya geldi göstergede sıkıntı olabilirmi yoksa notmal mi ?
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Depoyu fullediğinizden emin misiniz?
    Depoyu dolu olarak gördünüz mü?
    85 kmde normal sürüşte,yarıya inmesi normal değil
    Alıntı loggex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu fulledim yaklaşık 85 kilometre sonra benzin göstergesi yarıya geldi göstergede sıkıntı olabilirmi yoksa notmal mi ?
    YAMAHA

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Selamlar,

Depoyu full doldurduğunuzda ortalama 400 km yol almanız gerekli. Benzin alırken tabanca çok dipe daldırılmışsa bazen eksik doluyor, o olabilir. Bir diğer olasılık, benzinin kötü olması ki benimde başıma birkaç kez geldi.

Benim YBR125 (2016) 15.570 km de ve şu ana kadar 390 Lt yakıt almışım. Ortalaması 2,5 Lt/100 km ortalama çıkmakta. Buradan hesap yapabilirsiniz.

Sevgiler...

Motosikleti
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu fullediğinizden emin misiniz?
    Depoyu dolu olarak gördünüz mü?
    85 kmde normal sürüşte,yarıya inmesi normal değil
    Evet depoyu fullediğime eminim.
    Göstergenin bozuk olma ihtimali varmıdır ?
    Depo kapağını açıp baktığımda daha yarıya gelmemiş gibi görüyorum ama tam emin de değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Alıntı Tekpiston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Depoyu full doldurduğunuzda ortalama 400 km yol almanız gerekli. Benzin alırken tabanca çok dipe daldırılmışsa bazen eksik doluyor, o olabilir. Bir diğer olasılık, benzinin kötü olması ki benimde başıma birkaç kez geldi.

Benim YBR125 (2016) 15.570 km de ve şu ana kadar 390 Lt yakıt almışım. Ortalaması 2,5 Lt/100 km ortalama çıkmakta. Buradan hesap yapabilirsiniz.

Sevgiler...
    Benzini Shell'den almıştım. Herkes ortalama 400 km diyor zaten ama artık benzin bitene kadar sürüp öğreneceğim

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Depo kapağını açıp baktığımda daha yarıya gelmemiş gibi görüyorum ama tam emin de değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Benzini Shell'den almıştım. Herkes ortalama 400 km diyor zaten ama artık benzin bitene kadar sürüp öğreneceğim
    Benim gösterge de yarıya kadar çabuk düşüp sonra yavaş düşüyor yedek depoya geçene kadar 350-400 km arası gidiyorsa tüketim olarak sorun yoktur

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ağzına kadar doldurdum,sağ çanta 42lt+sol çanta 42lt +arka çanta 35 lt ekipmanlar,sürücü dahil,Bolu Konya arasında,615km yol yaptı,benzin bitene kadar sürdüm (Yanıma 2 lt benzin aldım,biterse sakata gelmeyelim )

Zephyros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    7 litre ile 300 km gidiyorum

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Benim YBR 2006 model 70 binde aşağı yukarı 3lt ile 100km yapıyor, tapagaz gidersem 4lt ye yakın yakıyor.
    Ayrıca bir süre tapagaz gittikten sonra vites düşürdüğümde egsoz patlıyor, ayarı kaçık herhalde motorun.

Motosikleti
    Alıntı BarışN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim YBR 2006 model 70 binde aşağı yukarı 3lt ile 100km yapıyor, tapagaz gidersem 4lt ye yakın yakıyor.
    Ayrıca bir süre tapagaz gittikten sonra vites düşürdüğümde egsoz patlıyor, ayarı kaçık herhalde motorun.
    Selamlar,

Sanırım ayar gerekiyor karbüratöre, 2009 öncesi modellerin tüketimi sonraki modellerden daha az diye biliyorum. Hava filtresi, buji vs kontrol etmekte fayda var, tapagaz kullanımda 3 lt den fazlasına şahit olmadım. 70 bin civarı da tadından yenmez o motor, iyi günlerde kullanın...

7 litre ile 238 km gitmişim hep 100 90 civari

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Bu sabah 2 kişi 10 km yol gittim.
    Hava serin olduğu için yavaş gittim 3. 4. vites düşük devirde.
    Motordan indiğimde yanık kokusu geliyordu. Aşırı ısı da vardı.
    Karbüratörün boğaz manifoltu dokunulmayacak kadar sıcaktı, nerdeyse motordan saha sıcaktı.
    Benim merak ettiğim manifoltun o kadar ısınması normal mi? Daha önce doğal olarak hiç orayı kontrol etmedim.
    Normal değilse en son karbüratörü temizlemiştim ayarını bozduğumdan şüphelencem.

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Selamlar,

Sanırım ayar gerekiyor karbüratöre, 2009 öncesi modellerin tüketimi sonraki modellerden daha az diye biliyorum. Hava filtresi, buji vs kontrol etmekte fayda var, tapagaz kullanımda 3 lt den fazlasına şahit olmadım. 70 bin civarı da tadından yenmez o motor, iyi günlerde kullanın...
    Selamlar hocam çok teşekkürler.
    Açıkçası çok elletmeye niyetim de yokta, memlekete döndüğümde yakın bir ustamız var sürekli gittiğimiz ona götürürüm diye düşünüyorum.
    Aslında bütün filtre balata buji vs. yakın zamanlarda değişti şuan değişmesi gereken km olarak yok gibi duruyor, acaba subap ayarından olabilir mi çünkü kısa süre tapagaz gidince subap şıkırtısı çok artıyor ve uzunca bir süredir ayar yapılmadı.

Motosikleti
    Açıkçası çok elletmeye niyetim de yokta, memlekete döndüğümde yakın bir ustamız var sürekli gittiğimiz ona götürürüm diye düşünüyorum.
    Aslında bütün filtre balata buji vs. yakın zamanlarda değişti şuan değişmesi gereken km olarak yok gibi duruyor, acaba subap ayarından olabilir mi çünkü kısa süre tapagaz gidince subap şıkırtısı çok artıyor ve uzunca bir süredir ayar yapılmadı.
    Olabilir elbette, kontrol ettirmekte fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Servis dökümanında şu bilgi görünmekte;

Valve clearance (cold)

Intake
    0.08 ~ 0.12 mm (0.0031 ~ 0.0047 in)
    Exhaust
    0.10 ~ 0.14 mm (0.0039 ~ 0.0055 in)

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Olabilir elbette, kontrol ettirmekte fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Servis dökümanında şu bilgi görünmekte;

Valve clearance (cold)

Intake
    0.08 ~ 0.12 mm (0.0031 ~ 0.0047 in)
    Exhaust
    0.10 ~ 0.14 mm (0.0039 ~ 0.0055 in)
    Hocam şuan fethiyedeyim üniversite öğrencisiyim, Çanakkale de abimin arkadaşı motoru hep götürdüğümüz usta.
    O yüzden burdakilere kurcalatasım yok pek, kaş yapalım derken göz çıkmasın.
    1-2 ay sonra dönücem başımı ağrıtmaz herhalde o zamana kadar.

Motosikleti
    Beyler motorumdan bi ses gelmeye başladı.
    Normal seyrinde giderken gazı kestiğimde veya debriyaja bastığımta tıkırtıkır bi ses geliyor, ama her zaman değil bazen geliyor bazen gelmiyor sizce sebebi ne olabilir nasıl bu sesi kesebilirim ?

Motosikleti
    Yamaha ybr esd 2015
    Slm arkadaslar,
    2015 14.000 de ybr kullanicisiyim. Motosikleti sifir almistim ve sadece rodaj don3minden sonra bir kez tamirciye goturdum sente ayari yaptirmistim. Suan birkac sorunum var ve bupundugum yerde malesef iki tamirci var ve honda yamaha motosiklet kullanan yok denecek kadar az.
    1= gectigimiz kis ayinda on ampul patladi. Sadece kisa olan patladi uzun yaniyordu orjinal philips idi. Ben orta kalite bir ampul alip kendim taktim ve bir ay sonra ayni s3kilde yine kisa patlamis uzun yaniyor ama. Sorun ampulde olmadigini dusunuyorum. Bu ariza ile karsilasan varmi yrdim bekliyorum...
    2=aku omrunu tamamlamak uzre orjinal uzerinde gelen akusu. Nasil bir aku tercih etmem gerekiyor.
    3=lastiklerde fabrikadan gelenler ile duruyor. Arka baygi eskidi ama hala bitmedi bitmeyecek gibi de duruyor. Surekli asfaltta ve parke tasli yollarda kizakliyor. Bulundugum yer ilce merkezi yollar cok iyi degil hangi marka lstik kullanmam gerekiyor. Aklimdan ino yani anlas geciyor turk mali olan. Anlas in bir modelini byagi ovmusler. Lastik konusu da da yardimci olursaniz zevinirim...
    Degerli ybr kullanicilari sorunlari.a yardimci olmanizi temenni ediyorum ve foruma biraz renk katmis oluruz hem baygi durgun forum...

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı Infazci70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar,
    2015 14.000 de ybr kullanicisiyim. Motosikleti sifir almistim ve sadece rodaj don3minden sonra bir kez tamirciye goturdum sente ayari yaptirmistim. Suan birkac sorunum var ve bupundugum yerde malesef iki tamirci var ve honda yamaha motosiklet kullanan yok denecek kadar az.
    1= gectigimiz kis ayinda on ampul patladi. Sadece kisa olan patladi uzun yaniyordu orjinal philips idi. Ben orta kalite bir ampul alip kendim taktim ve bir ay sonra ayni s3kilde yine kisa patlamis uzun yaniyor ama. Sorun ampulde olmadigini dusunuyorum. Bu ariza ile karsilasan varmi yrdim bekliyorum...
    2=aku omrunu tamamlamak uzre orjinal uzerinde gelen akusu. Nasil bir aku tercih etmem gerekiyor.
    3=lastiklerde fabrikadan gelenler ile duruyor. Arka baygi eskidi ama hala bitmedi bitmeyecek gibi de duruyor. Surekli asfaltta ve parke tasli yollarda kizakliyor. Bulundugum yer ilce merkezi yollar cok iyi degil hangi marka lstik kullanmam gerekiyor. Aklimdan ino yani anlas geciyor turk mali olan. Anlas in bir modelini byagi ovmusler. Lastik konusu da da yardimci olursaniz zevinirim...
    Degerli ybr kullanicilari sorunlari.a yardimci olmanizi temenni ediyorum ve foruma biraz renk katmis oluruz hem baygi durgun forum...

1- Bence sorun yok genelde çin malı uyduruk ampuller dayanmıyor.

2- Abus diye ucuz bi akü almıştım 3. senesinde şuan.
    3- Bu sorunun cevabı bana da lazım. Orta halli bi lastik arayışındayım ben de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler