Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Arkadaşlar merhaba yine ben
    Öncelikle hepinizin 30 Ağustos Zafer Bayramını ve geçmiş kurban bayramınızı kutlarım.

Şimdi benim bu motosikleti her çalıştırma girişimim maceraya dönüşmeye başladı.

Daha önce bu başlık altında detaylı olarak yazmıştım motor rolantide çalışıyor gaz yemiyor diye daha sonra servise götürmüştüm bakmışlardı falan. Her neyse.

Aradan belli bir zaman geçti ben motoru sorunsuz kullandım lakin kurban bayramı öncesi gene motosiklet gaz yemedi. Problemi biraz daha detaylı olarak tekrar yazayım kolaylık olsun.

Motosikleti çalıştırıyorum Normal bir şekilde çalışıyor. Biraz ısındıktan sonra gaz vereyim istiyorum tekliyip istop ediyor. Gaz yemiyor hiçbir şekilde.

Jikle kapalı
    Benzin musluğu açık
    Motor yağı tam

Her neyse bu Problem olduğunda bayram arifesi idi ve ertesi gün şehir dışına çıktım. Pazar günü geldim motoru bi kere daha deneyeyim dedim (akü bittiği için ayak marşı ile çalıştırdım) rolantide çalışmaya başladı. Sonra gaz verirken ilk önce 2 bin devirde kesildi sonra 3 binlere çıktı sonra düzeldi. (Arife günü hiç bu devirlere çıkamamıştı.)

Aldım motoru götürdüm servise anlattım durumu. Adam şöyle bir baktı motora bir Problem yok sen acemi olduğun için oluyordur boğuyorsun muhtemelen falan dedi. Ben her ihtimale karşı aküyü de değiştirttim. Akü bozuk olduğu için acaba bujiye akım göndermiyor olabilir gibi aklıma bir düşünce geldi neyse şuan yeni akü var. Gerçi alakası var mı bilmiyorum.

Şimdi motora binip uzak bir yere gitmeye de çekinir oldum.

Yani servis Problem yok diyor ya gerçekten ben yanlış birşey yapıyorum ya servis uyduruk ya da iyice bozulsun da öyle yapalım gibi mi düşünüyorlar acaba?

Motosikleti çalıştırma şeklim ise; önce benzin musluğunu açıp 30 saniye kadar bekliyorum vitesli boşa alıyorum debrijayı sıkıp marşa basıp çalışır çalışmaz çok hafif gaz veriyorum 2 bin deviri geçmeyecek şekilde (direk marş soğukken olmuyor) 5-6 saniye o şekilde tutup bekliyorum sonra gazi bırakıyorum 1 dk kadar rolantide ısıtıyorum.

Yaz olduğu için jikle açmıyorum yani bu hali ile rahat çalıştığını düşünüyorum. Motor soğukken katiyen gaz vermeden çalışmıyor zaten jikle açık olsa dahi. Sizce sorun benden kaynaklı mi yoksa motoru alıp başka bir yere mi göstereyim.

Uzun oldu biraz kusura bakmayın olabildiğince detaylı yazmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim hepinize.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    smyRRna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150MR VULTURE & AS 150T1 Scooter
    6500TL'ye 2013 Model 5000KM'de çiziksiz , Maxem Topcase + Michelin Pilot Street Lastik Takımı + Koruma Demiri + 600TL'ye yakın ekipman ekstraları olan YBR 125ESD için anlaştık. Sıfır Vize yaptırıp teslim alacağım. Sizce direkt satıp CF MOTO 150NK gibi bir motor alsam nasıl olur , YBR 125ESD mi yoksa CF MOTO 150NK'mı? Uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Eski motorum 150MR Vulture'ydi. Onun tipi bile YBR 125ESD'den kat kat iyi , tasarım kısmı biraz düşündürüyor ondan dolayı.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    fiyat motora göre normal CF moto olayına geleceksek ikiside ikinci el olacaksa tercihini ybr den yana kullan derim. Tasarım olarak cf daha spor olabilir ama dayanıklılık sorunsuzluk deyince YBR...

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    Alıntı smyRRna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6500TL'ye 2013 Model 5000KM'de çiziksiz , Maxem Topcase + Michelin Pilot Street Lastik Takımı + Koruma Demiri + 600TL'ye yakın ekipman ekstraları olan YBR 125ESD için anlaştık. Sıfır Vize yaptırıp teslim alacağım. Sizce direkt satıp CF MOTO 150NK gibi bir motor alsam nasıl olur , YBR 125ESD mi yoksa CF MOTO 150NK'mı? Uzun süre kullanmayı düşünüyorum. Eski motorum 150MR Vulture'ydi. Onun tipi bile YBR 125ESD'den kat kat iyi , tasarım kısmı biraz düşündürüyor ondan dolayı.
    2013 model 5bin km de beni düşündürüyor açıkçası km telini çıkartıp kullanılmışta olabilir
    benim dayım 57 yaşında memur emeklisi sıfır 2014 cbf almıştı şu an km 10 bi küsürlerde zaten hasta olduğu halde 4 yılda 10 bin yaptı motora zevki için biner.
    yılda 1000 km desek
    ayda 83 km
    günde 3 km
    motorun sahibini iyi tanımak lazım

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı smyRRna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ybr mi satıp pulsar aldım. Pulsara 4-5 ay katlanabildim sattım. Nasıl desem ybr bugüne kadar sahip olupta sattığıma pişman olduğum tek araç. Eşimle beraber günlük 300-400 km yol yapardık yinede yormazdı. Pulsarla 400 km yol yaptım 2 gün kendime gelemedim. Arabada dahi yorulurdum ybr de yorulmazdım. Sağlamlık desen ybr sattığımda 35 bindeydi hiç yolda kalmadım. Zaten mekanik anlamda hiç sıkıntı vermedi değiştirdiğim tek şey boş vites müşürüydü. Üzerindeki did zincir harika o bile bir 35 bin km daha yaparım diyordu nerdeyse. Motoru uzun süre kullanacaksan ybr candır. Çekişi düşüktür biraz ama çok iyi yol arkadaşıdır kaliteli yağ kullanıp 2 binde bir değiştir yeter
    ercan9145, kovboy03 ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    2007 ön feren balatasını değişemedim altta segman gibi bir şey var onu da kırdık motorcular da çözemedi bu parçanın adı ney acaba netten bulabilirmiyim balatalar ses y apmasın diye yay gibi balata nın alt ve üstünde sacdan bir parça

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Karbüratörü söktüm temizledim bida düzen tutmadı.
    6000-7000 devire kadar herşey normal, sonrasında tekleyip boğuluyor.
    Tıkalı biyer yok, benzin var, buji yeni,
    Hava ayarından yapar mı? Ya da neden yapar?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 ön feren balatasını değişemedim altta segman gibi bir şey var onu da kırdık motorcular da çözemedi bu parçanın adı ney acaba netten bulabilirmiyim balatalar ses y apmasın diye yay gibi balata nın alt ve üstünde sacdan bir parça
    Balatanın ses yapmaması için altta plastik parça bulunuyordu esd de pulsardada aynıydı büyük ihtimal sizinkide aynıdır. Sac parça nasıl bir şey kafamda canlanmadı balataları tutan ince geçme parçalar vardır toka gibi onlar mı? Eğer onlarsa başka bir tel gibi bir şey uydurulabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörü söktüm temizledim bida düzen tutmadı.
    6000-7000 devire kadar herşey normal, sonrasında tekleyip boğuluyor.
    Tıkalı biyer yok, benzin var, buji yeni,
    Hava ayarından yapar mı? Ya da neden yapar?
    Hava ayarındanda yapabilir, içindeki şamadıranın iğnesindende yapabilir tam benzin akışını sağlamıyorsa yetersiz gelir. Eksik yaptığınız bir şey kalmıştır

smyRRna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150MR VULTURE & AS 150T1 Scooter
    Alıntı necmi657 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 model 5bin km de beni düşündürüyor açıkçası km telini çıkartıp kullanılmışta olabilir
    benim dayım 57 yaşında memur emeklisi sıfır 2014 cbf almıştı şu an km 10 bi küsürlerde zaten hasta olduğu halde 4 yılda 10 bin yaptı motora zevki için biner.
    yılda 1000 km desek
    ayda 83 km
    günde 3 km
    motorun sahibini iyi tanımak lazım
    Motorun kaporasını verdim. Sahibi emniyet müdürü , dolandırıcılık yapacağını sanmıyorum

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Karbüratör şamandırasının yönünü karıştırdım, bilen var mı arkadaşlar.
    Bi taraf düz bi taraf oval.

Motosikleti
    honda cbf 150
    On fren hidrolik kutusu gösterge cami kırılmış hidrolik depo üzerine akmış boya kabarmış kaportacı 2000 zımpara ile gecti ama nafile depoyu boyatacagim kutudaki camin yenisni aldim saatciya gidip camin içine gore cam aldim japon ile yapıştırdım yag mikaya degil direk cama temas ediyor bunu niye yazdim sizde kontrol edin cam çatlak ise hemen önlemini alin derim depoya hidrolik aktiktan sonra geçmiş olsun usta oraya beyaz fiber dedi ben olmaz yag seviyesini nasil göreceğim dedim kabul etmedim 10 tl gösterge cami 30 tl saatci 10 tl montaj toplam 50 tl depo boyasi 250 tl fırında boyanacak 27×2 =54 tl yan amblemler 50 tl benzin konulan yerdeki amblem toplam kac tl oldu bende bilemedim :(

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    geçmiş olsun depoyu boyatıcaksınız ama orjinal renginemi boyanıcak eyer öğleyse boya kodu rengi ni nereden öğrendiniz benim 2015 kırmızı var deposunun köşesi boya kalktı oto boyacısına gittim boya kodu olmadığından deponun rengine en yakın boyadan verdi sürdüm ama olmadı tutmadı renk sırıtıyor
    orjinal boya renk kodunu nereden öğrenebilirim yada 2015 model kırmızı ybr boya kodunu bilen varsa yazabilirmi
    ercan9145 bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Böyle bir şey varmış, kontrol etmedim.
    ................
    Yamaha Motosiklet Renk Kodları.
    Yamaha orijinal motosiklet renk kodları ve kısaltmalar.
    Her Yamaha aracında aşağıdakileri içeren beyaz bir etiket bulunur: model kodu, üretim kodu no. ve bu durumda en önemli Boyama Türü. Etiket genellikle çerçevenin arka ucunda, koltuğun altında veya araç kimlik numarasının (VIN Numarası) yanında bulunur.

ercan9145 bunu beğendi.

Msk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09
    İlk motorum Yamaha Ybr 125.. Miss gibiydi. Başlangıç motoru için tavsiye edebilirim. Yakıt cimrisi, yeni başlayanları tatmin edebilecek seviyede, Sanayiye götürmeyecek motor. Herkesin istediği motora sahip olabilmesi dileğiyle, herkese keyifli sürüşler dilerim.

ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    geçmiş olsun depoyu boyatıcaksınız ama orjinal renginemi boyanıcak eyer öğleyse boya kodu rengi ni nereden öğrendiniz benim 2015 kırmızı var deposunun köşesi boya kalktı oto boyacısına gittim boya kodu olmadığından deponun rengine en yakın boyadan verdi sürdüm ama olmadı tutmadı renk sırıtıyor
    orjinal boya renk kodunu nereden öğrenebilirim yada 2015 model kırmızı ybr boya kodunu bilen varsa yazabilirmi
    oto fırın boyacısına gittim normal kaportacıya değil 026 kodlu boya dedi ama neyin 026 sı idi bilmiyorum gidince sorarım şu anda servisten sticer leri bekliyorum bu hafta sonu boyatarım herhalde. yanlız dediğim gibi fren hidrolik kutusu gösterge camını bi kontrol edin lütfen ayı durum başınıza gelmesin üzülürüm şimdi sticerlerin üzerine vernik atalımmı atmayalımmı yani boyadan sonra hemen sticerleri yapıştırıp üzerine vernik mi atalım yoksa tüm boya vernik işini bitirip en son sticeri mi yapıştıralım onun tartışması devam ediyor kimi üzerine vernik attır diyor kimi orjinali ne ise o olsun diyo kaldık arada bakalım .

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    motorun renk kodunu Yamaha servisini arayıp sordum şasi numarasını istedi ve renk kodunun 0580 nurara olduğınu söyledi 2015 kırmızı ybr esd
    emremm bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    motorun renk kodunu Yamaha servisini arayıp sordum şasi numarasını istedi ve renk kodunun 0580 nurara olduğınu söyledi 2015 kırmızı ybr esd
    Koltuğun altına bakmadınız mı?
    Hoş, telefon etmek daha kolay gelmiştir.

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ybr mi satıp pulsar aldım. Pulsara 4-5 ay katlanabildim sattım. Nasıl desem ybr bugüne kadar sahip olupta sattığıma pişman olduğum tek araç. Eşimle beraber günlük 300-400 km yol yapardık yinede yormazdı. Pulsarla 400 km yol yaptım 2 gün kendime gelemedim. Arabada dahi yorulurdum ybr de yorulmazdım. Sağlamlık desen ybr sattığımda 35 bindeydi hiç yolda kalmadım. Zaten mekanik anlamda hiç sıkıntı vermedi değiştirdiğim tek şey boş vites müşürüydü. Üzerindeki did zincir harika o bile bir 35 bin km daha yaparım diyordu nerdeyse. Motoru uzun süre kullanacaksan ybr candır. Çekişi düşüktür biraz ama çok iyi yol arkadaşıdır kaliteli yağ kullanıp 2 binde bir değiştir yeter
    bora bey bende ciddi ciddi pulsar 200 ns düşünüyorum çevremde kullananlar çok memnunlar hangisi diyi soruyorum ybr pulsarın yanına yaklaşamaz kesinlikle pulsar 200 ns diyor herkez pulsarı kullananlar çok memnun siz neden memnun olmadınız biraz daha açarmısınız
    (yakıt . parça kalitesi .gücü. ve motor kısmının sorunları. birde motorda çok elektronik parça var bunlar sorun çıkarttı mı?

Motosikleti
    honda cbf 150
    Arkadaşlar canlar kardeşler
    Bu forumu kullananlarda demekki cep telefonu telefonu var ve hepimiz boş vakitlerde lüzumlu lüzumsuz okadar yere bakıyoruz ki kendimden biliyorum ama boş kaldığımda ilk baktığım yerlerden biri bu forum lütfen birşeyler yazın boş olsun dolu olsun maksat vakit geçsin ne bileyim gittiğiniz yer olur yaptığınız iş olur gittiğiniz yer olur inanın yeni bir yazı olunca merakla okuyorum seviniyorum bir kardeşiniz olarak mesala ben motorumu büyütmekten vaz geçtim kendim memurum senelik 30 gün izinim var kendime 10 gün ayırabiliyorum. anca ve yanına bir arkadaş ve ya hanımı alıp gezilere çıkıyorum çadır ve iki kamp sandalyesi ve malzemeler ile baya yük oluyor iki kişi rahat 100 ve 90 görüyorum senede 10 gün için büyük motora ihtiyacım olmadığıma karar verdim çoğunluk işe geliş gidiş toplam 20 km motorla trafikte takılmadan gidiyorum araba boğuyor artık adana da gitmediğim yayla deniz kalmadı gitmediğim yerde kalmadı kalin sağlıcakla

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bora bey bende ciddi ciddi pulsar 200 ns düşünüyorum çevremde kullananlar çok memnunlar hangisi diyi soruyorum ybr pulsarın yanına yaklaşamaz kesinlikle pulsar 200 ns diyor herkez pulsarı kullananlar çok memnun siz neden memnun olmadınız biraz daha açarmısınız
    (yakıt . parça kalitesi .gücü. ve motor kısmının sorunları. birde motorda çok elektronik parça var bunlar sorun çıkarttı mı?
    Pulsar konfor konusunda beni memnun etmedi. Oturuş pozisyonu öne doğru ve amortisörler sert. Ben uzun yol yaparım motor benim için keyif aracı o yüzden pulsar bana göre değil. Pulsar ybr ye göre çok daha güçlü özellikle 7 bin devirden sonra sanki ikinci bir boğaz açılıyor gibi bir güç geliyor. Ama şehir içinde felan sıkıntılı alt devirler ölü. Şöyle sakin sakin 5-6 bin devirde gideyim desem pek zevk vermiyor. Pulsarın amacı daha hırçın kullanım için egzoz sesi felanda sürücüyü tetikliyor zaten bu konuda.
    Pulsar malzeme kalitesi konusunda iyi değil ama çok kötüde değil boya akıntıları vardı mesela benimkinde.
    Titreşim var. Gidon ve bağlantı kısımlarının civataları gevşiyordu. Uzun yolda bacaklarım uyuşuyordu gösterge tarafından zırıltı sesleri geliyordu.
    Parçaları çok pahalı değil özellikle japon rakiplerine göre ucuz
    3 bin km kadar kullandım bu süre zarfında herhangi bir arıza çıkarmadı
    İşin özü kullanım tarzınıza uyarsa zevk verir motor sert ve devir istiyor hırçın kullanılırsa zevkli. Ama benim gibi konfora yönelik tarzınız varsa uzun yol yaparım diyorsanız size gelmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler