Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011 YBR 125
    marşla çalıştırırken motor tarafından bazen tokmak vurur gibi küt diye bir ses geliyor. korkup marşı bırakıyorum tekrar deniyorum herşey normal. sebep ne olabilir. ne yapabiliriz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Şöyle bi sorunum var misal 4. vites 4 bin devirde birden gaz verirsem boğuluyor hafif tekliyor sonra 5 bin devirden sonra normale dönüyor.
    Hava filtresi ve buji yeni.
    Neden olabilir sizce?

Motosikleti
    2011 YBR 125
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bi sorunum var misal 4. vites 4 bin devirde birden gaz verirsem boğuluyor hafif tekliyor sonra 5 bin devirden sonra normale dönüyor.
    Hava filtresi ve buji yeni.
    Neden olabilir sizce?
    ortak kışın benimki de benzer tepki verdi sordum hava ayarı kaçmış diye ayarlattım normale döndü gidişlerde sıkıntı yok

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Sanırım benimki de hava ayarından, bi deneyeyim ayarlamayı.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Eski yetkili servis olan tamirci arkadaşları aradım anlas nr-47 diye model önerdiler .anlas in capra diye bir modeli de var bu iki lastiği kullanıp yorum yapabilecek var mı ..bir de Michelin mi anlas mi dedim anlas diyor ısrarla benim için mevsimlik lastikte ıslak zemin performansı onemli bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim kullanan arkadaşlardan

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski yetkili servis olan tamirci arkadaşları aradım anlas nr-47 diye model önerdiler .anlas in capra diye bir modeli de var bu iki lastiği kullanıp yorum yapabilecek var mı ..bir de Michelin mi anlas mi dedim anlas diyor ısrarla benim için mevsimlik lastikte ıslak zemin performansı onemli bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim kullanan arkadaşlardan
    Bir de anlas in yine MB 34 diye bir modeli varmış ıslak zeminde daha iyi olduğunu söylüyor satıcılar yine bilgisi olan arkadaş varsa sevinirim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Lastik konusunda bende yardım istiyorum

Metzeller ve Anlas dışında marka yok gibi birşey.

Michelin düşünmüyorum. Çok uçmuş fiyatı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Bir de anlas in yine MB 34 diye bir modeli varmış ıslak zeminde daha iyi olduğunu söylüyor satıcılar yine bilgisi olan arkadaş varsa sevinirim
    Islak zeminde ve asfaltta Michelin şahane yol tutuyor,tavsiyem o yönde olur.

Diğerini malesef bilmiyorum.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Ybr arayan varsa buyursunlar,kendi motorumdur.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...43754553/detay

ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    En güzel akşamlar efendim şimdi şöyle bir durum bundan önce servisten aldığım baski balatayı değiştirdikten sonra usta 20/40 castrol yag koydu nende ha bugun ha yarın drken 2500 km oldu yag tapasini bir actim yagi kendin değişeyim diye altinada bir kap koydum yay yere akmasin diye birde ne görüm bir damala yag akmadı bundan önce 10/40 koymuştum koyduğun gibi yagi geri almıştım acaba 20/40 olunca mi yagi yaktı bu anlamadım bilgisi olan varsa sevinirim.

Motosikleti
    CRF 250
    2500 km de hepsini yakması çok zor, aslında sen fark etmeden yakması zor eski sinek ilacı arabaları gibi gezersin. Artı 20/40 daha kalın 10/40'a göre. Benim tahminim problem usta.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2500 km de hepsini yakması çok zor, aslında sen fark etmeden yakması zor eski sinek ilacı arabaları gibi gezersin. Artı 20/40 daha kalın 10/40'a göre. Benim tahminim problem usta.
    Yag tapasinin ucuna mıknatıs yapistirmistim talaslari toplasin diye sen tut tapanın ucundan boşan oda deligi tıkamış bende yağ kalmamış sandım mıknatıs i göremeyince içine bir tel soktum tele yapıştı mıknatıs çekince ne kadar yag varsa aktı sorun halloldu bende gittim castrol 10/40 tam sentetik yağ aldım koydum hadi hayırlısı bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

[IMG][/IMG]
    Siz değerli dostlarimdan bu yag konusunda yorumalrinizi bekliyorum motul 5000 ile arasında çok gittim geldim .Bu arada buraya bir not düşeyim ilerde bakarız yağ fiyatı 30 tl yer adana

Motosikleti
    honda cbf 150
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Ilk km ile son km 494 km daha yedege düşmedim aradaki resim yanlışlıkla oldu 6 km daha gideydim 500 km olurdu neyse belki birilerinin işine yarar iyi günler.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Merhaba koyduğunuz castrol 10w40 yağ tam sentetik değildir, yarı sentetiktir. Castrolde 10w50 tam sentetik yağ var onu tavsiye ederim
    ercan9145 ve Tekpiston bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba koyduğunuz castrol 10w40 yağ tam sentetik değildir, yarı sentetiktir. Castrolde 10w50 tam sentetik yağ var onu tavsiye ederim
    Öncelikle cevabınız için cok teşekürler
    Tam sentetik deprej baltasını kaçırıyormuş usta öyle dedi ama pek bi bildim yok açıkçası

Motosikleti
    honda cbf 150
    497 km Bitti yedege geçtim

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik konusunda bende yardım istiyorum

Metzeller ve Anlas dışında marka yok gibi birşey.

Michelin düşünmüyorum. Çok uçmuş fiyatı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Islak zeminde ve asfaltta Michelin şahane yol tutuyor,tavsiyem o yönde olur.

Diğerini malesef bilmiyorum.
    Hocam 255 istiyorlar değiştirme dahil anlas CAPRA ya...internette 340 TL ye takımı var Michelin nin
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle cevabınız için cok teşekürler
    Tam sentetik deprej baltasını kaçırıyormuş usta öyle dedi ama pek bi bildim yok açıkçası

E-Tekin isimli arkadaşımızın dediğine katılıyorum. Castrolde 10w50 tam sentetiktir ve kesinlikle tavsiye olunur. 2009 modelde yaklaşık 15.000 km kullandım, memnun kaldım. Ustanızın dediği ne yazık ki doğru değil, debriyaj da kaçırma yapmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Halen kullanmakta olduğum YBR 125 2016 model ve 13.000 km de. Henüz garanti dahilinde olduğu için yetkili servise müdahale edemiyorum. Onlar Yamalube 10W40 veya 15W50 sentetik kullanmaktalar. Yamalube da (sentetik) fena değil, memnunum.

Yurt dışında yağ markasını seçenekli kullanabiliyorsunuz, bir kez Motul 7100 (15W50 tam sentetik) kullandım, onun performansı diğerlerinden daha farklı oldu. Bu nedenle garanti sonrası kullanacağım tek yağ budur.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Tekpiston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E-Tekin isimli arkadaşımızın dediğine katılıyorum. Castrolde 10w50 tam sentetiktir ve kesinlikle tavsiye olunur. 2009 modelde yaklaşık 15.000 km kullandım, memnun kaldım. Ustanızın dediği ne yazık ki doğru değil, debriyaj da kaçırma yapmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Halen kullanmakta olduğum YBR 125 2016 model ve 13.000 km de. Henüz garanti dahilinde olduğu için yetkili servise müdahale edemiyorum. Onlar Yamalube 10W40 veya 15W50 sentetik kullanmaktalar. Yamalube da (sentetik) fena değil, memnunum.

Yurt dışında yağ markasını seçenekli kullanabiliyorsunuz, bir kez Motul 7100 (15W50 tam sentetik) kullandım, onun performansı diğerlerinden daha farklı oldu. Bu nedenle garanti sonrası kullanacağım tek yağ budur.
    Acaba bende motul 7100 kullanabilirmiyim
    2007 model ybr mde kullansak bir sıkıntı olurmu acaba tam sentetik yağ hani model biraz eski ya ondan sordum efm.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hocam 255 istiyorlar değiştirme dahil anlas CAPRA ya...internette 340 TL ye takımı var Michelin nin
    Çok teşekkür ediyorum.

Lakin ben araziye,dağa tepeye çok çıktığım için michelinlerin her tarafı yarık oluyor.

Daha dişli lastik tercih ediyorum.

Pirelli dura tractionlar vardı bi ara,keşke yine üretilse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba bende motul 7100 kullanabilirmiyim
    2007 model ybr mde kullansak bir sıkıntı olurmu acaba tam sentetik yağ hani model biraz eski ya ondan sordum efm.
    Sorun olmaz abi,bloklarda eski kasa ve yeni kasa arasında fark yok benim bildiğim.
    ercan9145 bunu beğendi.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

Motosikleti
    2011 YBR 125
    klavuzunda bir standart yaziyordu ismini hatirlamiyorum. yag 2 veya daha yukari ise depriyaj kacirir yaziyordu. castrol 10 50 ts galiba bu siniftan usta bu yuzden demistir

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    34 bindeki ybr min bugün ilk defa karbüratörünü temizledim.
    İlginçtir ki nerdeyse tertemizdi içi.
    Benzin damlatma sorunu için sökmüştüm aslında.
    İlk çalışma düzeldi. Şimdilik damlatma sorunu da yok.
    Tek sıkıntısı 4. 5. viteste 4000 devirde giderken gazladığımda isteksiz devirleniyor, boğulur gibi, 5000 devire geldiğinde düzeliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

Olmadı...
    Gene damlatmaya başladı, iyice kızmaya başladım.
    inat ettim kendim yapcam ya da bozulsun iyice.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler