Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
RKS City Blade

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Mondial E-xtreme Max 150
    Trendy 50
    Motosiklet Online
    ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    Hepinize en güzel akşamlar olsun arkadaşlar nacizane bir sorum olacak karbüratör altındaki tahliye borusundan sabah kalktığımda benzin akarmış avuç içi kadar ıslaklık oluyor sabahları acaba nedendir bilgisi olan varsa sevinirim efendim.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Yamaha Motosiklet Kampanyası
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R 2006
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize en güzel akşamlar olsun arkadaşlar nacizane bir sorum olacak karbüratör altındaki tahliye borusundan sabah kalktığımda benzin akarmış avuç içi kadar ıslaklık oluyor sabahları acaba nedendir bilgisi olan varsa sevinirim efendim.
    iyi akşamlar abi. tahliye vidası çok hafif gevşek olabilir oradan damladan daha küçük şekilde sızıyor olabilir. tahliye vidasını kontrol ettiniz mi?
    ercan9145 bunu beğendi.
    25.07.2017
    Bir nesile motosikleti sevdiren ve öğreten adam: Barkın Bayoğlu.
    Huzur içinde yat AEA

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    O vida sonuna kadar sikilimi olacak acaba.

Motosikleti
    Yamaha XT660R 2006
    O vida sonuna kadar sikilimi olacak acaba.
    evet sonuna kadar sıkılı olması gerekiyor. yanlışlıkla hava ayarını sıkmayın dikkat edin
    ercan9145 bunu beğendi.
    25.07.2017
    Huzur içinde yat AEA

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar abi. tahliye vidası çok hafif gevşek olabilir oradan damladan daha küçük şekilde sızıyor olabilir. tahliye vidasını kontrol ettiniz mi?
    Herşey gönlünce Olsun Uzay gemisi kardeşim damlama kesildi azbi gevşekmiş Hayırlı cumalar herkese.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    Bu gün bakım için ustaya gittim subap ayarı yaptırdım karbüratör temizliği yaptırdım usta kafamı karıştırdı benim zincirim orikli usta bu zincir çok ses yapar dedi sana normal zincir takalım dedi oysa eskiyen zincirimi sessiz olsun diye oringli takmıştık bende önce bir size sormak istedim orikli zincir mi çok ses yapar normal zincir mi çok ses yapar aydınlatırsanız çok sevinirim efendim herkese hayırlı akşamlar efendim.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Bu gün bakım için ustaya gittim subap ayarı yaptırdım karbüratör temizliği yaptırdım usta kafamı karıştırdı benim zincirim orikli usta bu zincir çok ses yapar dedi sana normal zincir takalım dedi oysa eskiyen zincirimi sessiz olsun diye oringli takmıştık bende önce bir size sormak istedim orikli zincir mi çok ses yapar normal zincir mi çok ses yapar aydınlatırsanız çok sevinirim efendim herkese hayırlı akşamlar efendim.

Öncelikle söyleyeyim zincirden hiç anlamam hatta zincirimin o-ringsiz olduğunu bugün şans eseri öğrendim ama şunu söyleyebilirim o-ringsiz zincir takılı motorumda şu ana kadar zincirden kaynaklanan bir ses hiç duymadım
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XT660R 2006
    iki zincirde ses yapmaz abicim. bence usta sana zincir satmaya çalışmış. oringli zincir, zincir aralarında lastik olduğu için daha uzun ömürlüdür. bu lastikler yağı zincirde tutar. zincirin yeniyse hiç masraf etme. saygılar
    25.07.2017
    Huzur içinde yat AEA

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    iki zincirde ses yapmaz abicim. bence usta sana zincir satmaya çalışmış. oringli zincir, zincir aralarında lastik olduğu için daha uzun ömürlüdür. bu lastikler yağı zincirde tutar. zincirin yeniyse hiç masraf etme. saygılar
    Uzay gemisi arkadaşım cevabin için cok teşekürler ozaman orikli zincire devam hakkını helal et çok hakkın geçiyor takrar tekrar teşekürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı Pangaea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle söyleyeyim zincirden hiç anlamam hatta zincirimin o-ringsiz olduğunu bugün şans eseri öğrendim ama şunu söyleyebilirim o-ringsiz zincir takılı motorumda şu ana kadar zincirden kaynaklanan bir ses hiç duymadım
    Pangea arkadaşım sanada çok teşekkür ederim sizler olmazsanız bu vicdansız ustaların kucağından inmeyecez teşekkür ederim.

Moderatör Uğur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi o-ringli zincir daha iyidir.

Ses falan yapmaz.

Eğer zincirinin değişmesi gerekiyorsa ön-arka dişliyi alacak şekilde bir fotoğraf atarsan yorumda bulunabiliriz.

Son olarak;ustanı değiştirmeni tavsiye ediyorum.
    ercan9145 bunu beğendi.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06
    evet sonuna kadar sıkılı olması gerekiyor. yanlışlıkla hava ayarını sıkmayın dikkat edin
    O damlama olayından muzdaripim ben de.
    Civatadan değil benimkisi şamandradan, karbiratörün altını söktüm şamandranın ayaklarını az eğdim taktım hiç damlatmadı.
    Demin bi kontrol edeiym dedim gene damlatmış iyice sinir etti beni.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    [IMG][/IMG]
    Küçük bir kaza atlattım on siperligin ve arka çanta kırıldı dağ yolunda giderken otların arasında taş varmış tepe taklak gittik cik şükür ki göğsün ağrıyor herhalde ezik sogunca daha çok agriyor ama motosiklet e biniyosan demekki böyle tecrübe kazaları olacak demekki yinede motor sürmeyi seviyorum kalin sağlıcakla.

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    subap ayari tamamda karburator temizligini ne icin gerek gordunuz acaba temizlikten sonra ne degisti ve temizlenirken gordunuzmu bizler kendimiz yapabilirmiyiz bu karbüratör temizligini.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2012 KIRMIZI
    Herkese Merhabalar
    Benim motorum YBR 125 2012 model ve aküsü bitti değiştirmem gerekiyor. Hangi aküyü tavsiye edersiniz ve nerede bulabilirim.Ayrıca kış sebebiyle 1 ay falan motoru çalıştırmadım çalıştırınca devir saatinin çalışmadığını gördüm rölantideyken gaz vermeyince deviri gösteriyor fakat gaza dokununca sıfıra düşüyor. Bu konuda yardımcı olursanız svinirim.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    Alıntı necmi657 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap ayari tamamda karburator temizligini ne icin gerek gordunuz acaba temizlikten sonra ne degisti ve temizlenirken gordunuzmu bizler kendimiz yapabilirmiyiz bu karbüratör temizligini.
    Karbüratör temizliği tamamen piskolojik oldu gözle görülür bir pislik girmedim içinden birkaç memeyi hava tabancası ile ufurttu açıkçası pek de bi fark olmadı subap ve karbüratör temizliği için 50 gayme bayıldım buz gibi oldum açıkçası kendim bile yaparmışım deneme yaptım 100 km göremedim. Yine düzde son gaz 95 diyor ön 14 dişli arka 43 dişli

10w40 yerine 15w50 koyulmuş bu sıkıntı yaratır mi

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    Saygider arkadaşlar motoru yeni olanlar bi zahmet bakabilirler mi sıfır ybr lerin zincirleri normal mi oringlimi teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, XT660Z Ténéré
    Bendeki 2017 model, o-ring.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Selamlar, 2015 model ybr 125'im var. Motorum 11 bin km'de şu anda. Fakat çok yakma problemi var. Tam depoyla max 300 km gidebiliyorum. Aralık ayından beri böyle. Öncesinde 500 km'nin altına düşnüyordu bir depoyla. Sorunu yaşayanlar var mı, çözüm önerilerine ihtiyacım var. Rölantisi 1.500 devir civarı. Herhangi 1 değişim yapılmadı. Buji, karbüratör ya da başka bi sebepten dolayı olabilir mi?

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    Azıcık alındım valla kaza yaptım dedim de kimse geçmiş olsun demedi sağlık olsun ne yapalım

Bajaj Dominar 400
    Benelli BN-251 Reklam Filmi

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler